Siostry i Bracia!
Bracia Kapłani!
Nasze serca przepełnia dzisiaj ogromna radość z faktu, że po raz kolejny możemy celebrować zwycięstwo naszego Pana Jezusa Chrystusa nad złem, cierpieniem i śmiercią.
Wiara w Jego Zmartwychwstanie pozwala nam usłyszeć – zwłaszcza jeśli przeżywamy trudne chwile – słowa, które według starożytnej homilii na Wielką Sobotę miał w otchłani  od Chrystusa usłyszeć praojciec Adam – „Zbudź się, który śpisz! Nie po to bowiem cię stworzyłem, abyś pozostawał spętany w Otchłani. Powstań z martwych, albowiem jestem życiem umarłych. Powstań ty, który jesteś dziełem rąk moich. Powstań ty, który jesteś moim obrazem uczynionym na moje podobieństwo”.
Zmartwychwstały Jezus dzisiaj w serce każdego z nas wlewa nadzieję: Zmartwychwstał, a zatem wszystko jest możliwe, a zatem dobro jest silniejsze od zła, a zatem z Nim – moim Panem – mogę wyjść z tego wszystkiego, co mnie przytłacza,   ogranicza, unieszczęśliwia. Chrystus do każdej i każdego z nas woła dzisiaj:                „Powstań! Żyj!”.
Dzięki Jego łasce możemy żyć pięknie: przepełnieni miłością, głosząc Dobrą     Nowinę i pełniąc dzieła miłosierdzia wobec rodziny, bliskich, przyjaciół oraz wszystkich, których Pan postawi na naszej drodze.
Wszystkim Wam życzę więc pięknego, Chrystusowego życia i ku temu z serca    błogosławię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.
Wasz biskup
   + Ryszard Kasyna
Pelplin, dnia 21.04.2019 r.

Aktualnie, z powodu narodowego zagrożenia epidemicznego, w naszym kościele parafialnym może przebywać jednocześnie

1 osoba na 15m²
= 30 osób

+służba ołtarza

Proszę o zachowanie wymaganych odstępów w świątyni, dezynfekcję rąk oraz zakrywanie ust i nosa

Taśmy ostrzegawcze mają na celu wspomóc zachowanie odstępów między osobami siedzącymi w ławkach

Proponowany grafik uczestnictwa, aby wspomóc równomierną obecność wiernych na 5 Mszach w porządku niedzielnym
(16/17 stycznia 2021)

SOBOTA

17:00 ul. Pogodna / Brzozowa / Ogrodowa / Starowiejska / Krótka / Słoneczna / Długa /  Łąkowa / Rzemieślnicza
18:00 Kolejarzy / Wąska / Spokojna 1 / Kościerska + blok przy kurnikach / Na Wzgórzu

NIEDZIELA

09:00 ul. Sarnia /  Zielona / Zielona Dolina / Zielone Wzgórze / Klonowa / Nowowiejska / Wybudowanie pod Kościerzynę / Kościelna / Leśna /  Źródlana / Długa
11:00 ul. Kolejarzy / Lipowa /  Peplińskiego / Cicha, Złota /  Łubinowa / Polna / Malinowa / Słonecznikowa /  Kościerska /  Wrzosowa / Na Zakręcie / Rekowska / Polna / Wąska
12:30 ul. Spacerowa / Sportowa / Na Wzgórzu / Kościerska / Spokojna / ks. Repińskiego / Ks. Wryczy / Młyńska /  Kasztanowa / Jeziorna / Wodna / Kwiatowa
15:00 Koronka z Komunią św.