SOBOTA (06.04) - I sobota m-ca / VII. dzień Oktawy Wielkanocy

07:00
w podz. i z prośbą, w int. rodziny (zadośćuczynienie NSNMP)
15:00
IX. dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego
18:00
+ Piotr POLITOWSKI (z okazji ur.) (chrzest)

NIEDZIELA (07.04) - I niedziela m-ca / VIII. dzień Oktawy Wielkanocy NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

09:00
++ z rodziny KULAS
10:15
Modlitwa prowadzona przez Żywy Różaniec (bez katechezy)
11:00
w int. członków /czcicieli Miłosierdzia Bożego, o Boże błog., za ich rodziny, za Ojczyznę, kapłanów i osoby konsekrowane
15:00
Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
18:00
++ Zygfryd i Salomea ZDROJEWSCY

W int. parafian ks. Piotr, Wielka Klonia

PONIEDZIAŁEK (08.04) - Zwiastowanie Pańskie

17:00
w int. parafian
18:00
w podz. i z prośbą dla Adama (w dniu urodzin) oraz dla całej rodziny jubilata

WTOREK (09.04) - MOST MODLITEWNY łączący WSD z parafią

17:00
+ Marek SZUTA (1. m-c od śmierci)
18:00
+ Jan CYRA (1.r. od śmierci)

ŚRODA (10.04) - II. środa m-ca

17:00
o sakramentalność małżeństw (Litania do bł. Doroty z Mątów)
18:00
++ Gertruda i Jan PIĄTKOWSCY, dusze czyśćcowe NOWENNA do MBNP
20:00 – 21:00
Dyżur spowiedź

CZWARTEK (11.04)

16:00 – 17:00
Dyżur spowiedź
17:00
++ Jan, Apolonia, Stanisław oraz Józef i Anastazja
18:00
++ Bogusława, Krystyna, Zygmunt PÓŁCZYŃSCY

PIĄTEK (12.04)

17:00
+ Maria GUŹDZIOŁ (z racji urodzin)
18:00
w int. Piotra i Pawła (z okazji urodzin), w podz. i z prośbą dla jubilatów i całej rodziny, przez wstawiennictwo św. Józefa i ich patronów

SOBOTA (13.04) - II. sobota m-ca

07:00
++ dusze czyśćcowe
18:00
+ Helena PÓŁCZYŃSKA (w r. śmierci)
21:00 – 05:00
adoracja prowadzona przez Wspólnotę NSiN regionu kaszubskiego
21:30
w intencjach Wspólnoty…

NIEDZIELA (14.04) - Niedziela Biblijna

09:00
++ z rodziny KRUSZYŃSKICH i PŁOTKA
10:15
katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych
11:00
o Boże błog. dla Jakuba i jego rodziny, w podz. i z prośbą (poświęcenie książeczek dzieci pierwszokomunijnch)
18:00
++ Jan, Irena, Janina-Teresa REITER oraz Alfons PODJASKI

W int. parafian ks. Piotr, Wielka Klonia

OGŁOSZENIA:

Zakończenie modlitwy wiernych:
Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

Już od stu pięciu tygodni trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji [z tej okazji w jutro, tj. poniedziałek, 25.03.br. o 7:00 odprawiona zostanie Msza św. dziękczynno-błagalna w intencji adoratorów] – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [prosimy adoratorów o otoczenie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Jednocześnie bardzo prosimy osoby, które deklarują swój udział w adoracji o solidną obecność lub informowanie administratora grafiku o konieczności zastępstwa. Grafik jest tworzony w oparciu o zasadę wzajemnego zaufania. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Kod QR z dostępem do aktywnego grafiku adoracji umożliwia dołączenie do grona adoratorów. Wszystkich adorujących oraz to dzieło w naszej parafii otacza modlitwą wiele osób z naszego kraju i zza granicy.

grafik II. etapu peregrynacji IKONY MBNP w naszej parafii znajduje się w ogłoszeniach z tygodnia: 16-24.03.2024

dziękuję osobom zaangażowanym w Wolontariat za złożenie dekoracji Grobu Pańskiego, w sobotę (06.04.).

w przyszłą niedzielę (14.04.) kolekta będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii (na ogrodzenie instalacji fotowoltaicznej, która powstanie za kościołem)

W przyszłą niedzielę (14.04.), w naszej parafii, prowadzona będzie zbiórka na działalność Kartuskiego Hospicjum Domu Nadziei – Pola Nadziei 2024. Wolontariusze Kartuskiego Centrum Caritas, w żółtych koszulkach, będzie można spotkać przy wejściu do kościoła, przed i po Mszy Świętej o 9:00 i o 11:00. Zachęcamy do udziału w zbiórce i do złożenia ofiary do puszki na ten cel. Zapraszamy także do udziału w Festynie, który odbędzie się tego samego dnia, przy boisku ZSO nr 2 w Kartuzach w godzinach od 13:00 do 16:00. W programie występy, gry i zabawy, zamki dmuchane, spotkanie z alpakami, bieg do hospicjum, rajd rowerowy oraz zlot motorów. Zachęcamy także, aby przynosić na festyn kwiaty doniczkowe, które będą upiększały nasz Dom Nadziei. Będzie także możliwość porozmawiania z personelem hospicjum w celu uzyskania potrzebnych informacji. Serdecznie zapraszamy.

do odebrania jest najnowsze nr czasopism: Pielgrzym i Różaniec

spotkanie dla rodziców młodzieży do bierzmowania odbędzie się w sali parafialnej, w środę za tydzień (17. 04.) o godzinie 19:00

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy domu przy  ul. NA ZAKRĘCIE: nr 10 (13.04.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne domy, które bardzo proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to:  MŁYŃSKA:  nr 17 (20.04.). Kolejne rodziny, które będę prosił o pomoc to mieszkańcy następujących ulic: MŁYŃSKA: nr 15 (27.04.), nr 8 (04.05.), nr 6-4 (11.05.przed uroczystością bierzmowania o 14:00), nr 7 (18.05.), rodzice uczniów klasy II. (25.05. – przed uroczystością I. Komunii św.); MŁYŃSKA nr 1 (01.06.); ks. Z. REPIŃSKIEGO: nr 28 (08.06.);  MIŁA nr 1 (15.06.); GRANICZNA: nr 3 (22.06.), nr 2 (29.06.); SPORTOWA: nr 34 (06.07.), nr 31 (13.07.); Kolejny odcinek kolędowy, którego mieszkańców proszę o pomoc to: ul. Sarnia, Zielona Dolina, Zielone Wzgórze, Długa (35.37), Klonowa. Osoba, która może zastąpić wyznaczoną rodzinę w trosce o pomieszczenia parafialne to p. Wioleta (tel. 665.276.594).

W tym tygodniu biuro parafialne będzie NIEczynne; w sytuacjach nagłych proszę o kontakt tel. (889-238-654)

w tym tygodniu: od poniedziałku do piątku Msze są o 17:00 i o 18:00.

do poniedziałku przeżywamy tydzień modlitw o ochronę życia (po Mszy o 18:00); we wtorek będziemy przeżywać Most Modlitewny, łączący parafię z seminarium: proszę adoratorów tego dnia o ofiarowanie swego czasu nawiedzenia Najświętszego Sakramentu szczególnie w intencji kleryków (a wśród nich, za Dawida z naszej parafii), ojców duchownych, przełożonych oraz wykładowców WSD w Pelplinie); w środę po Mszy o 17:00 litania do bł. Doroty z Mątów w intencji sakramentalności małżeństw z parafii i naszych rodzin, a po Mszy o 18:00 nowenna do MBNP.