RELIKWIE

W naszej świątyni parafialnej znajdują się relikwie św. Faustyny Kowalskiej, „sekretarki” Miłosiernego Jezusa, bł. Michała Sopoćki oraz św. Jana Pawła II

Zdjęcia dzięki uprzejmości Pana Dawida Górnego

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

Relikwia św. Faustyny Kowalskiej

Faustyna Kowalska jest Świętą Kościoła katolickiego, zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka, stygmatyczka i wizjonerka. Znana przede wszystkim jako głosicielka kultu Miłosierdzia Bożego i autorka Dzienniczka, w którym opisała swoje duchowe i mistyczne doświadczenia.

Położenie relikwii

Relikwia znajduje się w Kościele przy ołtarzu bocznym po lewej stronie.

Relikwia bł. Michała Sopoćki

Michał Sopoćko był polskim duchownym, spowiednikiem św. Faustyny Kowalskiej, założycielem Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, błogosławiony Kościoła katolickiego.

Położenie relikwii

Relikwia znajduje się w Kościele przy ołtarzu bocznym po prawej stronie z obrazem naszego Pana i Zbawiciela – Jezu ufam Tobie.

Przekazanie relikwii

Uroczyste przekazanie relikwii odbyło się w niedzielę 13 listopada 2017 r. na Mszy Świętej o 9:00.

Instalacji relikwii dokonał ks. Leszek M. Jakoniuk, Rektor Centrum Katechetyczno-Pastoralnego im. bł. ks. Michała Sopoćki oraz Sekretarz Katedry Teologii Katolickiej Uniwersytetu w Białymstoku.

Relikwia św. Jana Pawła II

Papież Jan Paweł II jest Świętym Kościoła katolickiego. Żył w latach 1920 – 2005. Jego pontyfikat przypada na lata 1978–2005. Został beatyfikowany w 2011 przez papieża Benedykta XVI, po czym w 2014 został kanonizowany przez papieża Franciszka.

Relikwie Ojca Świętego Jana Pawła II zostały ofiarowane naszej parafii dn. 26.10.2019 przez br. Mariana Markiewicza ze Zgromadzenia Braci Serca Jezusowego. Zakonnik towarzyszył kardynałowi z Krakowa na konklawe, które wybrało Jana Pawła II.

Przekazanie relikwii

Uroczystej instalacji relikwii Papieża Polaka w naszym kościele dokonał dn. 23.02.2020 ks. prałat Antoni Bączkowski, proboszcz parafii Świętej Trójcy w Kościerzynie.

Aktualnie, z powodu narodowego zagrożenia epidemicznego, w naszym kościele parafialnym może przebywać jednocześnie

1 osoba na 15m²
= 30 osób

+służba ołtarza