Relikwie

W naszej świątyni parafialnej znajdują się relikwie św. Faustyny Kowalskiej, „sekretarki” Miłosiernego Jezusa oraz bł. Michała Sopoćki

Relikwia św. Faustyny Kowalskiej

Faustyna Kowalska jest Święta Kościoła katolickiego, zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka, stygmatyczka i wizjonerka. Znana przede wszystkim jako głosicielka kultu Miłosierdzia Bożego i autorka Dzienniczka, w którym opisała swoje duchowe i mistyczne doświadczenia.

Położenie relikwii

Relikwia znajduje się w Kościele przy ołtarzu bocznym po lewej stronie.

Relikwia bł. Michała Sopoćki

Michał Sopoćko był polskim duchownym, spowiednikiem św. Faustyny Kowalskiej, założycielem Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, błogosławiony Kościoła katolickiego.

Położenie relikwii

Relikwia znajduje się w Kościele przy ołtarzu bocznym po prawej stronie z obrazem naszego Pana i Zbawiciela – Jezu ufam Tobie.

Przekazanie relikwii

Uroczyste przekazanie relikwii odbyło się w niedzielę 13 listopada 2017 r. na Mszy Świętej o 9:00.

Instalacji relikwii dokonał ks. Leszek M. Jakoniuk, Rektor Centrum Katechetyczno-Pastoralnego im. bł. ks. Michała Sopoćki oraz Sekretarz Katedry Teologii Katolickiej Uniwersytetu w Białymstoku.