SOBOTA (13.04) - II. sobota m-ca

07:00
++ dusze czyśćcowe
18:00
+ Helena PÓŁCZYŃSKA (w r. śmierci)
21:00 – 05:00
adoracja prowadzona przez Wspólnotę NSiN regionu kaszubskiego
21:30
w intencjach Wspólnoty…

NIEDZIELA (14.04) - Niedziela Biblijna

09:00
++ z rodziny KRUSZYŃSKICH i PŁOTKA
10:15
katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych
11:00
o Boże błog. dla Jakuba i jego rodziny, w podz. i z prośbą (poświęcenie książeczek dzieci pierwszokomunijnch)
18:00
++ Jan, Irena, Janina-Teresa REITER oraz Alfons PODJASKI

W int. parafian ks. Piotr, Wielka Klonia

PONIEDZIAŁEK (15.04)

18:00
+ Zygmunt JAKUBEK (w 12.r. śmierci)
po Mszy św.
różaniec za + Irenę GRAU
19:00
++ Felek DUŁAK, Jadwiga, Alfons, Zofia UGOWSCY oraz bliscy zmarli z tych rodzin

WTOREK (16.04)

10:00
różaniec za + Irenę GRAU
11:00
Msza pogrzebowa (+ Irena GRAU)
18:00
++ Agnieszka, Antoni, Damian, Mirosław, Katarzyna, Szczepan

ŚRODA (17.04) - III. środa m-ca

18:00
++ Gertruda i Jan PIĄTKOWSCY, Stanisław i Weronika MEJNA, dusze w czyśćcu cierpiące NOWENNA do MBNP wg intencji mieszkańców: ul. Jeziorna, Kościelna (nr nieparzyste od kapliczki do 31), Wodna.
19:00
Spotkanie rodziców młodzieży do bierzmowania
20:00 – 21:00
Dyżur spowiedź

CZWARTEK (18.04)

16:00 – 17:00
Dyżur spowiedź
18:00
++ rodzice i rodzeństwo GAŃSKICH i WROŃSKICH
19:00
++ Daria EDEL, Magdalena EDEL, Józef i Helena GŁODOWSCY

PIĄTEK (19.04)

18:00
w podz. i z prośbą dla pp. Ireny i Adama (w r. ślubu)

SOBOTA (20.04)

16:00
katecheza przed chrztem
17:00
++ Brunon i z rodziny PODJASKICH [msza sobotnia]
18:00
++ Klara i Władysław KOBUS oraz dziadkowie z obojga stron

NIEDZIELA (21.04) - Niedziela Dobrego Pasterza

09:00
w podz. i z prośbą dla pp. Bernadety i Romana (w 49.r. ślubu)
10:15
katecheza dla kandydatów do bierzmowania (grupa starsza)
11:00
w podz. i z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla całej rodziny
18:00
+ Piotr POLITOWSKI (2.r. śmierci)

W int. parafian ks. Piotr, Wielka Klonia

OGŁOSZENIA:

Zakończenie modlitwy wiernych:
Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

Już od stu siedmiu tygodni trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [prosimy adoratorów o otoczenie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Jednocześnie bardzo prosimy osoby, które deklarują swój udział w adoracji o solidną obecność lub informowanie administratora grafiku o konieczności zastępstwa. Grafik jest tworzony w oparciu o zasadę wzajemnego zaufania. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Kod QR z dostępem do aktywnego grafiku adoracji umożliwia dołączenie do grona adoratorów. Wszystkich adorujących oraz to dzieło w naszej parafii otacza modlitwą wiele osób z naszego kraju i zza granicy.

grafik II. etapu peregrynacji IKONY MBNP w naszej parafii znajduje się w ogłoszeniach z tygodnia: 16-24.03.2024

w tę niedzielę (14.04.) kolekta jest przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii (na ogrodzenie instalacji fotowoltaicznej, która powstaje za kościołem)

W tę niedzielę (14.04.), w naszej parafii, prowadzona jest zbiórka na działalność Kartuskiego Hospicjum Domu Nadziei – Pola Nadziei 2024. Wolontariuszy zbierających dla Kartuskiego Centrum Caritas, w żółtych koszulkach, można spotkać przy wejściu do kościoła, przed i po Mszy Świętej o 9:00 i o 11:00. Zachęcamy do udziału w zbiórce i do złożenia ofiary do puszki na ten cel. Zapraszamy także do udziału w Festynie, który odbędzie się tego samego dnia, przy boisku ZSO nr 2 w Kartuzach w godzinach od 13:00 do 16:00. W programie występy, gry i zabawy, zamki dmuchane, spotkanie z alpakami, bieg do hospicjum, rajd rowerowy oraz zlot motorów. Zachęcamy także, aby przynosić na festyn kwiaty doniczkowe, które będą upiększały nasz Dom Nadziei. Będzie także możliwość porozmawiania z personelem hospicjum w celu uzyskania potrzebnych informacji. Serdecznie zapraszamy.

do odebrania jest najnowsze nr czasopisma Pielgrzym

spotkanie dla rodziców młodzieży do bierzmowania odbędzie się w sali parafialnej, w najbliższą środę (17. 04.) o godzinie 19:00

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy domu przy  ul. MŁYŃSKA: nr 17 (20.04.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne domy, które bardzo proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to:  MŁYŃSKA:  nr 15 (27.04.), nr 8 (04.05.), nr 6-4 (11.05.przed uroczystością bierzmowania o 14:00), nr 7 (18.05.), rodzice uczniów klasy II. (25.05. – przed uroczystością I. Komunii św.); MŁYŃSKA nr 1 (01.06.); ks. Z. REPIŃSKIEGO: nr 28 (08.06.);  MIŁA nr 1 (15.06.); GRANICZNA: nr 3 (22.06.), nr 2 (29.06.); SPORTOWA: nr 34 (06.07.), nr 31 (13.07.); Kolejny odcinek kolędowy, którego mieszkańców proszę o pomoc to: ul. Sarnia, Zielona Dolina, Zielone Wzgórze, Długa (35.37), Klonowa. Osoba, która może zastąpić wyznaczoną rodzinę w trosce o pomieszczenia parafialne to p. Wioleta (tel. 665.276.594).

W tym tygodniu biuro parafialne będzie NIEczynne; w sytuacjach nagłych proszę o kontakt tel. (889-238-654)

Informacje dotyczące jubileuszowej pielgrzymki do Wejherowa: 1. Na internetowej stronie parafialnej parafii Świętej Trójcy w Kościerzynie www.sanktuarium.pl została uruchomiona zakładka z formularzem zapisów na Jubileuszową Pielgrzymkę do Wejherowa. Dane i zgłoszenia są otrzymywane, nawet jeżeli wyskakuje okienko informujące o chwilowym problemie z formularzem. Nie trzeba zatem ponawiać wypełniania formularza zapisów. Informujemy, że został także uruchomiony fanpage Pielgrzymki na Facebooku: Piesza pielgrzymka Kościerzyną-Wejherowo. 2. Informujemy, że od najbliższego wtorku w sali gminnej w Kaliskach o godz. 20 rozpoczynają się cykliczne próby orkiestry przed 350 Pielgrzymką do Wejherowa. Zapraszamy wszystkich członków orkiestry oraz chętnych, którzy chcieliby się włączyć się w uświetnienie pielgrzymiej drogi. Wszystkie potrzebne informacje zostaną udzielone zainteresowanym podczas tych właśnie prób. Serdecznie zapraszamy.

Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Pelplińskiej organizuje w dniach 24-26 maja br. diecezjalny spływ kajakowy szlakiem św. Jana Pawła II na rzece Wdzie. Trasa tegorocznego spływu będzie przebiegać następująco: Skwierawy – Lipusz – Wdzydze – Borsk. Uczestnikami spływu może być wyłącznie młodzież powyżej 15 lat. Uczestnicy zobowiązani są zabrać ze sobą suchy prowiant, śpiwór, karimatę oraz namiot. Koszt spływu wynosi 90 zł. Osoby niepełnoletnie zabierają ze sobą zgody od rodziców (wzór zostanie przesłany po zapisaniu). Bardziej szczegółowe informacje będą udzielane w chwili zgłoszenia. Zapisy odbywają się przez stronę www.priest.pl od dnia 15 kwietnia 2024 r. Liczba miejsc jest ograniczona, stąd decyduje kolejność zgłoszeń. Odpowiedzi na ewentualne pytania udziela ks. Krzysztof Piątek, tel. 886.672.055.

Wydział Ekonomiczny Kurii Diecezjalnej Pelplińskiej wraz z Pomorskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Gdańsku organizuje szkolenie dla kierujących ruchem drogowym podczas pieszych pielgrzymek. Szkolenie skierowane jest dla nowych kierujących ruchem, jak i tych, którym kończą się uprawnienia. Szkolenie odbędzie się w sobotę, 27 kwietnia 2024 r. o godz. 9.00 w parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Chojnicach. Informacji udziela zapisy przyjmuje ks. Tomasz Mońko, tel. 509 117 868.