SOBOTA (20.04)

16:00
katecheza przed chrztem
17:00
++ Brunon i z rodziny PODJASKICH [msza sobotnia]
18:00
++ Klara i Władysław KOBUS oraz dziadkowie z obojga stron

NIEDZIELA (21.04) - Niedziela Dobrego Pasterza

09:00
w podz. i z prośbą dla pp. Bernadety i Romana (w 49.r. ślubu)
10:15
katecheza dla kandydatów do bierzmowania (grupa starsza)
11:00
w podz. i z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla całej rodziny
18:00
+ Piotr POLITOWSKI (2.r. śmierci)

W int. parafian ks. Piotr, Wielka Klonia

PONIEDZIAŁEK (22.04)

18:00
w podz. i z prośba dla pp. Ilony i Marcina (w r. ślubu)
19:00
przygotowanie do bierzmowania dorosłych

WTOREK (23.04) - św. Wojciecha (gł. patrona PL)

18:00
w podz. i z prośbą o dary Ducha Świętego dla Pawła (z okazji ur.)
19:00
++ Maria i Henryk, Katarzyna JONACK oraz Marek SZUTA

ŚRODA (24.04) - św. Jerzego / IV. środa m-ca

17:00
+ Zofia DUŁAK (1. m-c od śmierci)
18:00
+ Edmund RAMCZYK NOWENNA do MBNP wg intencji mieszkańców: ul. Peplińskiego 54-50, Rzemieślnicza, Łąkowa.
19:00
przygotowanie do ślubu
20:00 – 21:00
dyżur spowiedź [kaplica w Skorzewie]

CZWARTEK (25.04) - św. Marka

16:00 – 17:00
dyżur spowiedzi [kaplica w Skorzewie]
18:00
+ Józef POZORSKI
po Mszy św. nabożeństwo o urodzaje za wstawiennictwem św. Marka
19:00
CZWARTYczwartek (krąg biblijny dla młodzieży)

PIĄTEK (26.04)

17:00
w podz. i z prośbą o zdrowie, Boże błog. opiekę św. Józefa dla rodziny, dzieci i wnuków
20:00 – 21:30
adoracja z uwielbieniem

SOBOTA (27.04)

17:00
++ Gertruda CIEMIŃSKA (12.r. śmierci), z rodz. PIĄTKOWSKICH i CIEMIŃSKICH [msza sobotnia]
18:00
++ Edmund LESZCZYŃSKI oraz dusze czyśćcowe

NIEDZIELA (28.04)

09:00
w podz. i z prośbą dla pp. Wiesławy i Jana (w 43.r.ślubu)
10:15
katecheza dla kandydatów do bierzmowania (grupa młodsza)
11:00
++ Bogdan SEYDA (z racji ur.) oraz rodzice Anna i Stanisław
18:00
w podz. i z prośbą dla pp. Zofii i Edwarda (w 40.r.ślubu)

W int. parafian ks. Piotr, Wielka Klonia

OGŁOSZENIA:

Zakończenie modlitwy wiernych:
Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

Już od stu ośmiu tygodni trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [prosimy adoratorów o otoczenie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Jednocześnie bardzo prosimy osoby, które deklarują swój udział w adoracji o solidną obecność lub informowanie administratora grafiku o konieczności zastępstwa. Grafik jest tworzony w oparciu o zasadę wzajemnego zaufania. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Kod QR z dostępem do aktywnego grafiku adoracji umożliwia dołączenie do grona adoratorów. Wszystkich adorujących oraz to dzieło w naszej parafii otacza modlitwą wiele osób z naszego kraju i zza granicy.

grafik II. etapu peregrynacji IKONY MBNP w naszej parafii znajduje się w ogłoszeniach z tygodnia: 16-24.03.2024

przyjmujemy zapisy na lotniczą pielgrzymkę do Medjugorie (12-19.0września 2024r.) – wylot z Gdańska; zbieramy grupę 25 osób (proszę o deklarację uczestnictwa, najpóźniej do 20 maja); zainteresowane osoby proszę o kontakt ze mną; plan wyjazdu znajduje się w gablocie

Szkolenie dla kierujących ruchem drogowym podczas pieszych pielgrzymek skierowane jest dla nowych kierujących ruchem, jak i tych, którym kończą się uprawnienia. Odbędzie się ono w sobotę (27.04.2024 r. o 9.00) w parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Chojnicach. Informacje (tel. 509-117-868).

trwają prace dotyczące instalacji fotowoltaicznej, bardzo dziękuję firmom: pana Stanisława Okuniewskiego i pana Arkadiusza Makurata za dotychczasowe prace; proszę o pomoc w ustawianiu ogrodzenia; potrzebujemy kilku panów do pomocy na przyszłą sobotę (27. kwietnia między 8:00 a 12:00); z góry Bóg zapłać za wszelką pomoc.

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy domu przy  ul. MŁYŃSKA: nr 15 (27.04.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne domy, które bardzo proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to:  MŁYŃSKA: nr 8 (04.05.), nr 6-4 (11.05.przed uroczystością bierzmowania o 14:00), nr 7 (18.05.), rodzice uczniów klasy II. (25.05. – przed uroczystością I. Komunii św.); MŁYŃSKA nr 1 (01.06.); ks. Z. REPIŃSKIEGO: nr 28 (08.06.);  MIŁA nr 1 (15.06.); GRANICZNA: nr 3 (22.06.), nr 2 (29.06.); SPORTOWA: nr 34 (06.07.), nr 31 (13.07.); Kolejny odcinek kolędowy, którego mieszkańców proszę o pomoc to: ul. Sarnia, Zielona Dolina, Zielone Wzgórze, Długa (35.37), Klonowa. Osoba, która może zastąpić wyznaczoną rodzinę w trosce o pomieszczenia parafialne to p. Wioleta (tel. 665.276.594).

W tym tygodniu biuro parafialne będzie NIEczynne; w sytuacjach nagłych proszę o kontakt tel. (889-238-654)

Informacje dotyczące jubileuszowej pielgrzymki do Wejherowa: 1. Na internetowej stronie parafialnej parafii Świętej Trójcy w Kościerzynie www.sanktuarium.pl została uruchomiona zakładka z formularzem zapisów na Jubileuszową Pielgrzymkę do Wejherowa. Dane i zgłoszenia są otrzymywane, nawet jeżeli wyskakuje okienko informujące o chwilowym problemie z formularzem. Nie trzeba zatem ponawiać wypełniania formularza zapisów. Informujemy, że został także uruchomiony fanpage Pielgrzymki na Facebooku: Piesza pielgrzymka Kościerzyną-Wejherowo. 2. Informujemy, że od najbliższego wtorku w sali gminnej w Kaliskach o godz. 20 rozpoczynają się cykliczne próby orkiestry przed 350 Pielgrzymką do Wejherowa. Zapraszamy wszystkich członków orkiestry oraz chętnych, którzy chcieliby się włączyć się w uświetnienie pielgrzymiej drogi. Wszystkie potrzebne informacje zostaną udzielone zainteresowanym podczas tych właśnie prób. Serdecznie zapraszamy.