SOBOTA (27.04)

17:00
++ Gertruda CIEMIŃSKA (12.r. śmierci), z rodz. PIĄTKOWSKICH i CIEMIŃSKICH [msza sobotnia]
18:00
++ Edmund LESZCZYŃSKI oraz dusze czyśćcowe

NIEDZIELA (28.04)

09:00
w podz. i z prośbą dla pp. Wiesławy i Jana (w 43.r.ślubu)
10:15
katecheza dla kandydatów do bierzmowania (grupa młodsza)
11:00
++ Bogdan SEYDA (z racji ur.) oraz rodzice Anna i Stanisław
18:00
w podz. i z prośbą dla pp. Zofii i Edwarda (w 40.r.ślubu)

W int. parafian ks. Piotr, Wielka Klonia

PONIEDZIAŁEK (29.04)

18:00
w podz. i z prośbą dla pp. Aliny i Stanisława (w 35.r. ślubu)

WTOREK (30.04)

17:00
+ Małgorzata EDEL (w 3.m-c od śmierci) – od pracowników Zakładów Mięsnych w Kościerzynie
18:00
o Boże błog. dla członków Róży św. Joanny Beretty MOLLA

ŚRODA (01.05) - I. środa m-ca

17:00
Różaniec za ++ polecanych w Wypominkach rocznych i Nabożeństwo do PSJ
18:15
++ polecani w Wypominkach rocznych
20:00 – 21:00
dyżur spowiedź [kaplica]

CZWARTEK (02.05) - I. Czwartek m-ca

15:00 – 16:00
dyżur spowiedzi [kaplica w Skorzewie]
16:30 – 17:30
dyżur spowiedzi [kaplica w Skorzewie]
17:00 – 18:00
Godzina Święta [prowadzona]
18:00
+ Jan SZMIDT (1. r. od śmierci)
23:00 – 24:00
Godzina Święta [w ciszy]

PIĄTEK (03.05) - I Piątek m-ca

07:00
w int. wynagrodzenia NSPJ
08:30
Spowiedź w kościele
09:00
w int. OSP Skorzewo
10:30
Spowiedź w kościele
11:00
++ członkinie Róży MB Różańcowej

SOBOTA (04.05) - I Sobota m-ca

07:00
++ Hubert NEUBAUER i Ryszard SZWAJA (zadośćuczynienie NSNMP)
09:00 – 14:00
Wizyta sakramentalna u chorych
18:00
++ Franciszka i Franciszek EDEL

NIEDZIELA (05.05) - I Niedziela m-ca

09:00
w podz. i z prośbą dla wnuczki Róży
10:15
Modlitwa prowadzona przez Żywy Różaniec i katecheza
11:00
++ Stanisław (29. r. śmierci) oraz Anna SEYDA
18:00
++ Stanisław MAKURAT, Kazimierz STENKA, babcie i dziadkowie z obojga stron

W int. parafian ks. Piotr, Wielka Klonia

OGŁOSZENIA:

Zakończenie modlitwy wiernych:
Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

Już od stu dziewięciu tygodni [25 miesięcy] trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [prosimy adoratorów o otoczenie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Jednocześnie bardzo prosimy osoby, które deklarują swój udział w adoracji o solidną obecność lub informowanie administratora grafiku o konieczności zastępstwa. Grafik jest tworzony w oparciu o zasadę wzajemnego zaufania. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Kod QR z dostępem do aktywnego grafiku adoracji umożliwia dołączenie do grona adoratorów. Wszystkich adorujących oraz to dzieło w naszej parafii otacza modlitwą wiele osób z naszego kraju i zza granicy.

grafik II. etapu peregrynacji IKONY MBNP w naszej parafii znajduje się w ogłoszeniach z tygodnia: 16-24.03.2024

W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne w środę i we czwartek (przez 30 minut po wieczornej Mszy sw.); w sytuacjach nagłych proszę o kontakt tel. (889-238-654)

Informacje dotyczące jubileuszowej pielgrzymki do Wejherowa: 1. Na internetowej stronie parafialnej parafii Świętej Trójcy w Kościerzynie www.sanktuarium.pl została uruchomiona zakładka z formularzem zapisów na Jubileuszową Pielgrzymkę do Wejherowa. Dane i zgłoszenia są otrzymywane, nawet jeżeli wyskakuje okienko informujące o chwilowym problemie z formularzem. Nie trzeba zatem ponawiać wypełniania formularza zapisów. Informujemy, że został także uruchomiony fanpage Pielgrzymki na Facebooku: Piesza pielgrzymka Kościerzyną-Wejherowo. 2. Informujemy, że we wtorki w sali gminnej w Kaliskach o godz. 20 odbywają się cykliczne próby orkiestry przed 350 Pielgrzymką do Wejherowa. Zapraszamy wszystkich członków orkiestry oraz chętnych, którzy chcieliby się włączyć się w uświetnienie pielgrzymiej drogi. Wszystkie potrzebne informacje zostaną udzielone zainteresowanym podczas tych właśnie prób. Serdecznie zapraszamy.

w czasie pielgrzymki do Wejherowa, we czwartek (09.05.) i w piątek (10.05.) Msze wieczorne będą o 19:00; Bóg zapłać za wyrozumiałość.

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy domu przy  ul. MŁYŃSKA: nr 8 (04.05.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne domy, które bardzo proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to:  MŁYŃSKA: nr 6-4 (11.05.przed uroczystością bierzmowania o 14:00), nr 7 (18.05.), rodzice uczniów klasy II. (25.05. – przed uroczystością I. Komunii św.); MŁYŃSKA nr 1 (01.06.); ks. Z. REPIŃSKIEGO: nr 28 (08.06.);  MIŁA nr 1 (15.06.); GRANICZNA: nr 3 (22.06.), nr 2 (29.06.); SPORTOWA: nr 34 (06.07.), nr 31 (13.07.); Kolejny odcinek kolędowy, którego mieszkańców proszę o pomoc to: ul. Sarnia, Zielona Dolina, Zielone Wzgórze, Długa (35.37), Klonowa. Osoba, która może zastąpić wyznaczoną rodzinę w trosce o pomieszczenia parafialne to p. Wioleta (tel. 665.276.594).

próby przed bierzmowaniem odbędą się w poniedziałek, wtorek i środę przed pielgrzymką (06., 07., 08. maja), po wieczornej Mszy św. – w związku z tym inne spotkania planowane na ten czas będą odwołane; w te dni (o 7:00) będą odbywały się Msze z procesjami o urodzaje w ramach dni krzyżowych.

przyjmujemy zapisy na lotniczą pielgrzymkę do Medjugorie (12-19. września 2024r.) – wylot z Gdańska; zbieramy grupę 25 osób [jest jeszcze 12 miejsc wolnych] (proszę o deklarację uczestnictwa, najpóźniej do 20 maja); zainteresowane osoby proszę o kontakt ze mną; plan wyjazdu znajduje się w gablocie

trwają prace dotyczące instalacji fotowoltaicznej, bardzo dziękuję panom Antoniemu Tuskowi i Sylwestrowi Zaborowskiemu za prace wykonane przy stawianiu ogrodzenia instalacji fotowoltaicznej.

dziękuję również panu Krzysztofowi Drewczyńskiemu i pani Michalinie Lasota za towarzyszenie reprezentantom parafii na Diecezjadę w Pelplinie.

do odebrania jest najnowszy nr czasopisma: Różaniec oraz czasopisma Pielgrzym.

nabożeństwa majowe będą miały miejsce w kościele: w tygodniu, po wieczornej Mszy św., a w niedziele i uroczystości po Mszy o 11:00.