SOBOTA (04.05) - I Sobota m-ca

07:00
++ Hubert NEUBAUER i Ryszard SZWAJA (zadośćuczynienie NSNMP)
09:00 – 14:00
Wizyta sakramentalna u chorych
18:00
++ Franciszka i Franciszek EDEL

NIEDZIELA (05.05) - I Niedziela m-ca

09:00
w podz. i z prośbą dla wnuczki Róży
10:15
Modlitwa prowadzona przez Żywy Różaniec i katecheza
11:00
++ Stanisław (29. r. śmierci) oraz Anna SEYDA
18:00
++ Stanisław MAKURAT, Kazimierz STENKA, babcie i dziadkowie z obojga stron

W int. parafian ks. Piotr, Wielka Klonia

PONIEDZIAŁEK (06.05) - śś. Filipa i Jakuba Młodszego [święto] / I pon. m-ca

07:00
w int. rolników z parafii i o Boże błog. na pracę na roli
po Mszy św. DNI KRZYŻOWE Nabożeństwo o urodzaje
17:00
Modlitwa w intencji dusz czyśćcowych [w kaplicy]
18:00
++ Hubert NEUBAUER i dusze czyśćcowe

próba dla kandydatów do bierzmowania i egzamin (grupa starsza)

WTOREK (07.05)

07:00
w int. rolników z parafii i o Boże błog. na pracę na roli
po Mszy św. DNI KRZYŻOWE Nabożeństwo o urodzaje
17:00
+ Marek SZUTA (2. m-c od śmierci) – od rodziny – oraz Hubert, z rodziny i dusze czyśćcowe
18:00
++ Henryk WESOŁOWSKI, rodzice, teściowie, rodzeństwo, dusze czyśćcowe

próba dla kandydatów do bierzmowania (grupa starsza)

ŚRODA (08.05) - św. Stanisława [uroczystość] / II. środa m-ca

07:00
o sakramentalność małżeństw
po Mszy św. DNI KRZYŻOWE Nabożeństwo o urodzaje
18:00
++ Aniela, Ignacy PLATA i rodzeństwo

próba dla kandydatów do bierzmowania (grupa starsza)
20:00 – 21:00
dyżur spowiedź [kaplica]

CZWARTEK (09.05)

07:00
w int. pielgrzymów, ich rodzin, za wszystkich, którzy dają wszelką pomoc by pielgrzymka trwała
13:40 – 15:00
1. próba do I. KOMUNII ŚW.
16:00 – 17:00
Dyżur spowiedzi [kaplica]
19:00
++ Teresa, Leon, Małgorzata STENCEL

PIĄTEK (10.05)

19:00
++ z rodziny KURS

SOBOTA (11.05) - II. sobota m-ca

07:00
++ dusze czyśćcowe
14:00
Sakrament bierzmowania [w int. kandydatów i ich rodziców]
18:00
++ Anna PIĄTKOWSKA oraz Jan CZAPIEWSKI

NIEDZIELA (12.05) - Wniebowstąpienie Pańskie [uroczystość]

09:00
o Boże błog. dla rodziny i o opiekę św. Józefa i Matki Bożej
11:00
z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla rodziny
18:00
w podz. i z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla dzieci i wnuków

W int. parafian ks. Piotr, Wielka Klonia

OGŁOSZENIA:

Zakończenie modlitwy wiernych:
Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

Już od stu dziesięciu tygodni trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [prosimy adoratorów o otoczenie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 h tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Kod QR z dostępem do aktywnego grafiku adoracji umożliwia dołączenie do grona adoratorów. Wszystkich adorujących oraz to dzieło w naszej parafii otacza modlitwą wiele osób z naszego kraju i zza granicy.

grafik II. etapu peregrynacji IKONY MBNP w naszej parafii znajduje się w ogłoszeniach z tygodnia: 16-24.03.2024

W tym tygodniu biuro parafialne będzie NIEczynne; w sytuacjach nagłych proszę o kontakt tel. (889-238-654)

Informacje dotyczące jubileuszowej pielgrzymki do Wejherowa: Na internetowej stronie parafialnej parafii Świętej Trójcy w Kościerzynie www.sanktuarium.pl została uruchomiona zakładka z formularzem zapisów na Jubileuszową Pielgrzymkę do Wejherowa. Dane i zgłoszenia są otrzymywane, nawet jeżeli wyskakuje okienko informujące o chwilowym problemie z formularzem. Nie trzeba zatem ponawiać wypełniania formularza zapisów. Informujemy, że został także uruchomiony fanpage Pielgrzymki na Facebooku: Piesza pielgrzymka Kościerzyną-Wejherowo.

w czasie pielgrzymki do Wejherowa, we czwartek (09.05.) i w piątek (10.05.) Msze wieczorne będą o 19:00; Bóg zapłać za wyrozumiałość.

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy domu przy  ul. MŁYŃSKA: nr 6-4 (11.05. – przed uroczystością bierzmowania o 14:00). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne domy, które bardzo proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to:  MŁYŃSKA: nr 7 (18.05.), rodzice uczniów klasy II. (25.05. – przed uroczystością I. Komunii św.); MŁYŃSKA nr 1 (01.06.); ks. Z. REPIŃSKIEGO: nr 28 (08.06.);  MIŁA nr 1 (15.06.); GRANICZNA: nr 3 (22.06.), nr 2 (29.06.); SPORTOWA: nr 34 (06.07.), nr 31 (13.07.); Kolejny odcinek kolędowy, którego mieszkańców proszę o pomoc to: ul. Sarnia, Zielona Dolina, Zielone Wzgórze, Długa (35.37), Klonowa. Osoba, która może zastąpić wyznaczoną rodzinę w trosce o pomieszczenia parafialne to p. Wioleta (tel. 665.276.594).

próby przed bierzmowaniem odbędą się w poniedziałek, wtorek i środę przed pielgrzymką (06., 07., 08. maja), po wieczornej Mszy św. – w związku z tym inne spotkania planowane na ten czas będą odwołane; w te dni (o 7:00) będą odbywały się Msze z procesjami o urodzaje w ramach dni krzyżowych.

przyjmujemy zapisy na lotniczą pielgrzymkę do Medjugorie (12-19. 09.2024r.) – wylot z Gdańska; zebraliśmy grupę 25 osób (od przyszłej niedzieli, do końca maja, będę prosił o przedpłatę) – szczegóły, oraz ewentualną możliwość dopisania uczestników podam w przyszłą niedzielę;

trwają prace dotyczące instalacji fotowoltaicznej, bardzo dziękuję panom Antoniemu Tuskowi i Andrzejowi Formeli za prace wykonane przy stawianiu ogrodzenia instalacji fotowoltaicznej. – dziękuję również panu Antoniemu Siwkowi za dostarczenie drewna opałowego do Domu Parafialnego; – dziękuję paniom z Róż Różańcowych za prace pielęgnacyjne wykonane wokół kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.

tegoroczna trasa procesji eucharystycznej w dzień Bożego Ciała będzie wiodła ulicami: Kościelną, Łąkową, Rzemieślniczą, Peplińskiego i Kościelną. Ołtarze zgodzili się przygotować : pp. Makurat na ul. Łąkowej (ołtarz I.), pp. Lipscy na ul. Rzemieślniczej (ołtarz II.), pp. Kulaszewicz na ul. Peplińskiego (ołtarz III.). Ołtarz IV. zostanie postawiony przy kaplicy Wieczystej Adoracji. Proszę sąsiadów o pomoc w przygotowaniu poszczególnych ołtarzy. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość.

jest możliwość wyjazdu z parafią Wygoda Łączyńska na spotkanie młodych w Lednicy (1 czerwca br.) – szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła; zainteresowanych proszę o kontakt ze mną.