Obraz znajduje się w ołtarzu Siedmiu Sakramentów w Bazylice Katedralnej w Pelplinie

Sakramenty

Sakramenty Nowego Prawa zostały ustanowione przez Chrystusa. Jest ich siedem: chrzest, bierzmowanie, Eucharystia, pokuta, namaszczenie chorych, sakrament święceń i małżeństwo.

Sakramenty te obejmują wszystkie etapy i wszystkie ważne momenty życia chrześcijanina: sprawiają narodzenie i rozwój chrześcijańskiego życia wiary, uzdrowienie i dar posłania. Widać w tym pewne podobieństwo, jakie istnieje między etapami życia naturalnego a etapami życia duchowego.

(KKK 1210)

Aktualnie, z powodu narodowego zagrożenia epidemicznego, w naszym kościele parafialnym mogą przebywać jednocześnie

300 osób (75% miejsc)

Zachęcam do zakrywania ust i nosa w przestrzeni zamkniętej oraz do korzystania z miejsc na zewnątrz świątyni