SOBOTA (30.03) - WIELKA SOBOTA

11:00
Poświęcenie pokarmów (kościół)
14:00
Poświęcenie pokarmów (kościół)
15:00
II. dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego
21:00
Wigilia Paschalna (w int. parafian)

NIEDZIELA (31.03) - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

09:00
+ Józef JAKUBEK (1. r. od śmierci)
09:00
o Boże błog. dla rodziny
11:00
++ Antoni, Piotr, Aniela BURANDT
15:00
III. dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego
18:00
+ Anna SEYDA (z okazji 96. urodzin)

PONIEDZIAŁEK (01.04) - I pon. m-ca / II. dzień Oktawy Wielkanocy

06:30
Bieg do Pustego Grobu
09:00
++ Mirosław, Damian, Agnieszka, Antoni LANDOWSCY
10:15
Modlitwa w intencji dusz czyśćcowych [w kaplicy]
11:00
++ Agnieszka KURKOWSKA (r. śm.) i Józef oraz pokrewni Brunon, Józef, Genowefa WENCEL; Elżbieta i Stanisław
15:00
IV. dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego
18:00
++ Józef BEMOWSKI i Jan BIERNAT

WTOREK (02.04) - I wtorek m-ca / III. dzień Oktawy Wielkanocy

15:00
V. dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego
17:00
+ Stanisław KAMROWSKI (9.r.śmierci)
18:00
++ Franciszka, Hubert, dusze czyśćcowe
19:00
przygotowanie dorosłych do bierzmowania

ŚRODA (03.04) - I środa m-ca / IV. dzień Oktawy Wielkanocy

15:00
VI. dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego
17:00
Różaniec za ++ polecanych w Wypominkach rocznych oraz Nab. do Serca św. Józefa [kaplica]
18:15
++ polecani w Wypominkach rocznych [kościół] NOWENNA do MBNP
19:00
przygotowanie do chrztu
20:00 – 21:00
Dyżur spowiedź [kaplica]

CZWARTEK (04.04) - I czwartek m-ca / V. dzień Oktawy Wielkanocy

15:00
VII. dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego
16:00 – 17:00
Spowiedź [kaplica]
17:00 – 18:00
Godzina Święta [prowadzona]
18:00
++ Mieczysław, Ryszard, Bogdan
23:00 – 24:00
Godzina Święta [w ciszy]

PIĄTEK (05.04) - I piątek m-ca / VI. dzień Oktawy Wielkanocy

07:00
w int. wynagrodzenia NSPJ
09:00 – 14:00
Wizyta sakramentalna u chorych
15:00
VIII. dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego
15:00 – 17:00
Spowiedź [kaplica]
18:00
++ Helena (w r. śmierci) i Józef MILOCH
19:00
Spotkanie Wspólnoty Marana-tha

SOBOTA (06.04) - I sobota m-ca / VII. dzień Oktawy Wielkanocy

07:00
w podz. i z prośbą, w int. rodziny (zadośćuczynienie NSNMP)
15:00
IX. dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego
18:00
+ Piotr POLITOWSKI (z okazji ur.) (chrzest)

NIEDZIELA (07.04) - I niedziela m-ca / VIII. dzień Oktawy Wielkanocy NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

09:00
++ z rodziny KULAS
10:15
Modlitwa prowadzona przez Żywy Różaniec (bez katechezy)
11:00
w int. członków /czcicieli Miłosierdzia Bożego, o Boże błog., za ich rodziny, za Ojczyznę, kapłanów i osoby konsekrowane
15:00
Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
18:00
++ Zygfryd i Salomea ZDROJEWSCY

W int. parafian ks. Piotr, Wielka Klonia

PONIEDZIAŁEK (08.04) - Zwiastowanie Pańskie

17:00
w int. parafian
18:00
w podz. i z prośbą dla Adama (w dniu urodzin) oraz dla całej rodziny jubilata

OGŁOSZENIA:

Zakończenie modlitwy wiernych:
Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

ŻYCZENIA BISKUPA PELPLIŃSKIEGO NA UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Siostry i Bracia! Bracia Kapłani!

Nasze serca przepełnia dzisiaj ogromna radość z faktu, że możemy celebrować zwycięstwo naszego Pana Jezusa Chrystusa nad śmiercią, piekłem i szatanem. / Wiara w Jego Zmartwychwstanie pozwala nam zawrócić z drogi prowadzącej do pułapki rozpaczy i braku sensu, kierując nas ku nadziei, odwadze i Miłości. Jezus udowadnia dzisiaj po raz kolejny: zmartwychwstał, a zatem wszystko jest możliwe. Radość i moc Wielkiej Nocy wyciągają nas z ciemności i prowadzą ku Światłości, jednocząc wokół Baranka Paschalnego. Razem jako wierzący w Zmartwychwstałego odczuwamy Jego łaskę, która sprawia, że jeszcze bardziej chcemy uczestniczyć we wspólnocie Kościoła, głosząc Ewangelię i pełniąc dzieła miłosierdzia wobec rodziny, bliskich, przyjaciół oraz wszystkich, których Pan postawi na naszej drodze. / W tej radości paschalnej w sposób szczególny towarzyszy nam Najświętsza Maryja Panna, która w tym roku peregrynuje w naszych rodzinach w znaku ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Maryja uczy nas wierności Krzyżowi oraz posłuszeństwa Swojemu Synowi, przypominając – jak na weselu w Kanie – „uczyńcie wszystko cokolwiek wam powie”. / Wszystkim Wam życzę zatem odwagi, aby wsłuchiwać się w głos Pana i Jego Ewangelię, czyniąc życie piękniejszym i bardziej Bożym, ku czemu z serca błogosławię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wasz biskup Ryszard

Pelplin, dnia 31.03.2024 r.

bardzo dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do przygotowania tegorocznych świąt Zmartwychwstania Pańskiego: zarówno w domu parafialnym, kościele, ogrodzie; Bóg zapłać za prowadzenie śpiewu w czasie Triduum Paschalnego, za całą oprawę liturgiczną, za to że nie brakowało ciepła w kościele i kaplicy, za posiłki dla głoszących nauki w Wielkim Tygodniu i dla przygotowujących wystrój kościoła (Grób Pański) oraz kaplicy (Ciemnica); za wartę honorową; za uczestnictwo w liturgiach i za adorację Pana Jezusa; za kwiaty do Grobu Pana Jezusa; za odnowiony obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Bóg zapłać pani Alicji Hinz i panu Antoniemu Tusk. Bóg zapłać wszystkim i każdemu z osobna, za to że jesteście.

zmiana czasu nastąpi w Noc Paschalną (z 30 na 31 marca będziemy spać godzinę krócej)

w piątek i sobotę (29 i 30.03.) ofiary złożone podczas adoracji Krzyża będą przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie; w niedzielę (31.03.) kolekta będzie przeznaczona jako podziękowanie dla oo. franciszkanów; w poniedziałek (01.04.) kolekta będzie przeznaczona na szkolnictwo katolickie diecezji i na Katolicki Uniwersytet Lubelski JPII. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Już od stu pięciu tygodni trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji [z tej okazji w jutro, tj. poniedziałek, 25.03.br. o 7:00 odprawiona zostanie Msza św. dziękczynno-błagalna w intencji adoratorów] – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [prosimy adoratorów o otoczenie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Jednocześnie bardzo prosimy osoby, które deklarują swój udział w adoracji o solidną obecność lub informowanie administratora grafiku o konieczności zastępstwa. Grafik jest tworzony w oparciu o zasadę wzajemnego zaufania. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Kod QR z dostępem do aktywnego grafiku adoracji umożliwia dołączenie do grona adoratorów. Wszystkich adorujących oraz to dzieło w naszej parafii otacza modlitwą wiele osób z naszego kraju i zza granicy.

„Tydzień modlitw o ochronę życia. Rodzina Bogiem silna” (odbędzie się w dniach 2-8 kwietnia, przesunięty ze względu na Święta Wielkanocne). Link do broszury: https://pro-life.pl/ Więcej o powyższej inicjatywie na: https://pro-life.pl/zazyciem/. Duchową Adopcję (25 marca) podjęło 36 osób. Serdeczne Bóg zapłać.

grafik II. etapu peregrynacji IKONY MBNP w naszej parafii znajduje się w ogłoszeniach z tygodnia: 16-24.03.2024

W niedzielę, 14 kwietnia, w naszej parafii odbędzie się zbiórka na wsparcie działalności Kartuskiego Hospicjum Domu Nadziei. Wolontariuszy Kartuskiego Centrum Caritas, w żółtych koszulkach, będzie można spotkać przy wejściu do kościoła, przed i po każdej Mszy Świętej. Zachęcamy do udziału w zbiórce i do złożenia ofiary do puszki na ten cel.

do odebrania jest najnowsze nr czasopism: Pielgrzym oraz Różaniec

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy domu przy  ul. NA ZAKRĘCIE: nr 8 (06.04.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne domy, które bardzo proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to:  NA ZAKRĘCIE:  nr 10 (13.04.). Kolejne rodziny, które będę prosił o pomoc to mieszkańcy następujących ulic: MŁYŃSKA: nr 17 (20.04.), nr 15 (27.04.), nr 8 (04.05.), nr 6-4 (11.05.przed uroczystością bierzmowania o 14:00), nr 7 (18.05.), rodzice uczniów klasy II. (25.05. – przed uroczystością I. Komunii św.); MŁYŃSKA nr 1 (01.06.); ks. Z. REPIŃSKIEGO: nr 28 (08.06.);  MIŁA nr 1 (15.06.); GRANICZNA: nr 3 (22.06.), nr 2 (29.06.); SPORTOWA: nr 34 (06.07.), nr 31 (13.07.); Kolejny odcinek kolędowy, którego mieszkańców proszę o pomoc to: ul. Sarnia, Zielona Dolina, Zielone Wzgórze, Długa (35.37), Klonowa. Osoba, która może zastąpić wyznaczoną rodzinę w trosce o pomieszczenia parafialne to p. Wioleta (tel. 665.276.594).

W tym tygodniu biuro parafialne będzie NIEczynne; w sytuacjach nagłych proszę o kontakt tel. (889-238-654)

w związku z pojawiającymi się niewłaściwymi informacjami Dyrektor Kartuskiego Centrum Caritas informuje, że Kartuskie Hospicjum Dom Nadziei to miejsce, które oferuje pomoc hospicyjną oraz opiekę wytchnieniową całkowicie bezpłatnie. Żaden pacjent nie ponosi kosztów związanych z leczeniem. W celu uzyskania wszelkich informacji na temat hospicjum można dzwonić telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 13:00 pod numer 58.667.29.50, bądź zgłosić się osobiście w budynku hospicjum przy ul. Leśnej 5 w Kartuzach.