SOBOTA (20.01)

07:00
++ babcie i dziadkowie z obojga stron, dusze czyśćcowe
19:00
++ Edmund NOWICKI, babcie i dziadkowie, dusze czyśćcowe
21:00 – 05:00
Adoracja prowadzona przez Wspólnotę NSiN
21:30
MSZA ŚW. w int. Wspólnoty NSiN

NIEDZIELA (21.01) - Niedziela Słowa Bożego

07:00
w int. parafian
09:00
+ Justyna BIAŁEK-WIKA (z racji 42. urodzin)
10:15
Nabożeństwo Słowa Bożego (w kaplicy)
11:00
++ Gerard, Antoni DUŁAK, Franciszek PODJASKI, dusze czyśćcowe (chrzest)

PONIEDZIAŁEK (22.01)

07:00
++ Zygfryd i Salomea ZDROJEWSCY, rodzice i rodzeństwo z obojga stron

WTOREK (23.01)

07:00
++ Teresa TROKA (w r. śmierci) oraz z rodziny

ŚRODA (24.01) - Św. Franciszka Salezego [wspomnienie]

07:00
w pewnej intencji NOWENNA do MBNP
20:00 – 21:00
Dyżur spowiedź [w kaplicy]

CZWARTEK (25.01) - Nawrócenie Św. Pawła Ap. [święto]

07:00
++ Jadwiga, Zygmunt FORMELA, Jerzy, Józef oraz z rodziny ŻYWICKICH
16:00 – 17:00
NIE MA Dyżuru spowiedzi
17:00 + Józef PIĄTKOWSKI (1. m-c od śmierci)
18:00
SPOTKANIE RADY PARAFIALNEJ

PIĄTEK (26.01) - Śś. Tymoteusza i Tytusa [wspomnienie]

07:00
++ z rodz. ZDROJEWSKICH i CHUDZIŃSKICH
20:00 – 21:30
adoracja z uwielbieniem

SOBOTA (27.01)

07:00
w int parafian
18:00
o życie wieczne dla + Jana BIERNATA (z okazji dnia dziadka) oraz o zdrowie dla babci Reginy i babci Elżbiety (z okazji dnia babci)

NIEDZIELA (28.01)

07:00
++ Maria, Bolesław, Tomasz oraz z rodz. ZDROJEWSKICH i SYNAKOWSKICH
09:00
++ Helena PÓŁCZYŃSKA, dziadkowie i babcie z obojga stron
11:00
++ Grzegorz BORZYSZKOWSKI (w 10.r. śmierci), z rodz. BORZYSZKOWSKICH i GAWIN

OGŁOSZENIA:

Zakończenie modlitwy wiernych:
Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy domu przy ul. SŁONECZNIKOWA: nr 7 (27.01.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne domy, które bardzo proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: ul. KOŚCIERSKA: nr 41 (03.02.), nr 43(10.02.). Kolejne rodziny, które będę prosił o pomoc to mieszkańcy następujących ulic: ul. Wrzosowa, ul. Na Zakręcie, ul. ks. Repińskiego, ul. Młyńska, ul. ks. Wryczy, ul. Sarnia, ul. Zielona Dolina, ul. Zielone Wzgórze, ul. Długa (35.37), ul. Klonowa

W tym tygodniu biuro parafialne będzie NIEczynne; w sytuacjach nagłych proszę o kontakt tel. (889-238-654)

już od dziewięćdziesięciu pięciu tygodni trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [prosimy adoratorów o otoczenie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Jednocześnie bardzo prosimy osoby, które deklarują swój udział w adoracji o solidną obecność lub informowanie administratora grafiku o konieczności zastępstwa. Grafik jest tworzony w oparciu o zasadę wzajemnego zaufania. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Kod QR z dostępem do aktywnego grafiku adoracji umożliwia dołączenie do grona adoratorów. Wszystkich adorujących oraz to dzieło w naszej parafii otacza modlitwą wiele osób z naszego kraju i zza granicy.

w przyszłą niedzielę (28.01.) przedstawione będzie sprawozdanie z życia parafii za rok 2023

pragnę zaproponować wszystkim posiadaczom domowych żłóbków bożonarodzeniowych, aby fotografię przesłać na adres parafii: Spośród nadesłanych zdjęć zostanie wybranych kilka, które posłużą do wydrukowania przyszłorocznych obrazków kolędowych (proszę o nadsyłanie zdjęć o wysokiej rozdzielczości, do dnia 02.02.)

młodzież przygotowującą się do bierzmowania (grupa starsza i grupa młodsza) zapraszam do sprzątania żłóbka (sobota, 03.02. od 10:00)

Trwa ogólnopolska peregrynacja relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów. W naszej diecezji będziemy mieli okazję oddać cześć Błogosławionym oraz pomodlić się za ich wstawiennictwem od 27.01. do 03.02. Relikwie nawiedzą kolejno dekanaty: świecki, chojnicki, kościerski, bytowski, lęborski, kartuski, skarszewski, tczewski, starogardzki oraz pelpliński. Plan oraz szczegółowe informacje można znaleźć na stronie duszpasterstwa rodzin diecezji pelplińskiej: https://rodzinydiecezjipelplinskiej.pl/zaproszenia/peregrynacja-relikwii-rodziny-ulmow/ Nabożeństwa i modlitwy, które można wykorzystać w czasie peregrynacji znajdują się na stronie www.ulmowie.pl w zakładce „pomoce” – liturgiczne – homiletyczne. Przed peregrynacją można odprawić nowennę korzystając z Nowenny przed Beatyfikacją Sług Bożych Rodziny Ulmów. Z powodu krótkiego czasu peregrynacji w diecezji nie każdy dekanat może gościć relikwie. Diecezjalny Duszpasterz Rodzin zachęca jednak, aby wszystkie parafie diecezji w tym czasie podjęły modlitwę za wstawiennictwem błogosławionej Rodziny Ulmów, korzystając z powyższych materiałów.

Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej informuje, że można składać zamówienie na książkę pt. „Aby odnowić Przymierze. Wielkopostne rekolekcje w domu, rok B”. Książka może służyć jako wielkopostny przewodnik dla grup formacyjnych, osób chorych pozostających w domach oraz osób pragnących pogłębić swoją duchowość. Cena detaliczna egzemplarza 25 zł. Zainteresowanych proszę o zamówienia dziś po Mszach w zakrystii.

w naszym kościele, w niedzielę (11.02.), w związku z obchodzonym tego dnia Światowym Dniem Chorego, na Mszy św. o 9:00 będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych.