SOBOTA (13.01) - II. sobota m-ca

07:00
w int. dusz czyśćcowych
19:00
++ sąsiedzi JESZKE, BURANDT, JAKUBEK, dusze czyśćcowe

NIEDZIELA (14.01)

07:00
w int. parafian
09:00
+ Jan SZMIDT (z okazji urodzin)
10:15
katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych
  wyjazd Scholi Dzieci Maryi do Gdyni
11:00
++ Teresa i Zdzisław KONKOL, dziadkowie, z rodziny

PONIEDZIAŁEK (15.01)

07:00
++ Marianna i Józef LEWNA oraz Gertruda, Stefan, Gerard

WTOREK (16.01)

07:00
++ Edmund (27.r. śm.), rodzice z obojga stron

ŚRODA (17.01) - Św. Antoniego [wspomnienie]

07:00
+ Andrzej MALINOWSKI NOWENNA do MBNP
20:00 – 21:00
Dyżur spowiedź [w kaplicy]

CZWARTEK (18.01)

07:00
++ Józef BEMOWSKI (4.r. śm.), rodzice i rodzeństwo
16:00 – 17:00
NIE MA Dyżuru spowiedzi
przygotowanie do chrztu

PIĄTEK (19.01) - Św. Józefa S. Pelczara [wspomnienie]

07:00
++ Henryk JONACK i Halina BRZOSKOWSKA

SOBOTA (20.01)

07:00
++ babcie i dziadkowie z obojga stron, dusze czyśćcowe
19:00
++ Edmund NOWICKI, babcie i dziadkowie, dusze czyśćcowe
21:00 – 05:00
Adoracja prowadzona przez Wspólnotę NSiN
21:30
MSZA ŚW. w int. Wspólnoty NSiN

NIEDZIELA (21.01) - Niedziela Słowa Bożego

07:00
w int. parafian
09:00
+ Justyna BIAŁEK-WIKA (z racji 42. urodzin)
10:15
Nabożeństwo Słowa Bożego (w kaplicy)
11:00
++ Gerard, Antoni DUŁAK, Franciszek PODJASKI, dusze czyśćcowe (chrzest)

OGŁOSZENIA:

Zakończenie modlitwy wiernych:
Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy domu przy ul. SŁONECZNIKOWA: nr 5 (20.01.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne domy, które bardzo proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: ul. SŁONECZNIKOWA: nr 7 (27.01.); ul. KOŚCIERSKA: nr 41 (03.02.), nr 43(10.02.). Kolejne rodziny, które będę prosił o pomoc to mieszkańcy następujących ulic: ul. Wrzosowa, ul. Na Zakręcie, ul. ks. Repińskiego, ul. Młyńska, ul. ks. Wryczy, ul. Sarnia, ul. Zielona Dolina, ul. Zielone Wzgórze, ul. Długa (35.37), ul. Klonowa

W tym tygodniu biuro parafialne będzie NIEczynne; w sytuacjach nagłych proszę o kontakt tel. (889-238-654)

już od dziewięćdziesięciu czterech tygodni trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [prosimy adoratorów o otoczenie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Jednocześnie bardzo prosimy osoby, które deklarują swój udział w adoracji o solidną obecność lub informowanie administratora grafiku o konieczności zastępstwa. Grafik jest tworzony w oparciu o zasadę wzajemnego zaufania. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Kod QR z dostępem do aktywnego grafiku adoracji umożliwia dołączenie do grona adoratorów. Wszystkich adorujących oraz to dzieło w naszej parafii otacza modlitwą wiele osób z naszego kraju i zza granicy.

kolekta w dzisiejszą niedzielę (14.01.) jest przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Pelplińskiej zaprasza na rekolekcje małżeńskie w dniach 19-21 stycznia 2024 r. w Osadzie Jeziornej w Gnojewie k. Tczewa. Formularz zgłoszeniowy: `https://docs.google.com/forms