SOBOTA (27.01)

07:00
w int parafian
18:00
o życie wieczne dla + Jana BIERNATA (z okazji dnia dziadka) oraz o zdrowie dla babci Reginy i babci Elżbiety (z okazji dnia babci)

NIEDZIELA (28.01)

07:00
++ Maria, Bolesław, Tomasz oraz z rodz. ZDROJEWSKICH i SYNAKOWSKICH
09:00
++ Helena PÓŁCZYŃSKA, dziadkowie i babcie z obojga stron
11:00
++ Grzegorz BORZYSZKOWSKI (w 10.r. śmierci), z rodz. BORZYSZKOWSKICH i GAWIN

PONIEDZIAŁEK (29.01)

07:00
++ Helena, Alfons SYNAKOWSCY oraz Maria, Bolesław, Tomasz ZDROJEWSCY
17:00
MSZA KOLĘDOWA: w int. wszystkich rodzin, u których kolęda miała się odbyć między 22 a 28. stycznia

WTOREK (30.01)

07:00
++ Halina i Stanisław KULAS oraz dusze w czyśćcu

ŚRODA (31.01) - św. Jana Bosko [wspomnienie]

07:00
++ z rodzin STUDZIŃSKICH i DREWCZYŃSKICH NOWENNA DO MBNP
20:00 – 21:00
Dyżur spowiedź [w kaplicy]

CZWARTEK (01.02) - I. Czwartek m-ca

09:00 – 14:00
wizyta sakramentalna u chorych
16:00 – 17:00
Spowiedź [kaplica]
16:00 – 17:00 Godzina Święta [prowadzona]
17:00
+ Zbigniew PELOWSKI
23:00 – 24:00
Godzina Święta [w ciszy]

PIĄTEK (02.02) - Ofiarowanie Pańskie / I Piątek m-ca

07:00
w int. wynagrodzenia NSPJ za grzechy nasze i całego świata
15:00 – 17:00
Spowiedź [kaplica]
17:00
+ siostra Zdzisława STENKA
18:00
Spotkanie Wspólnoty Maranatha

SOBOTA (03.02) - św. Błażeja / I Sobota m-ca

07:00
++ Stanisław, Halina KULAS oraz z rodzin KULAS i SYLDATK (zadośćuczynienie NSNMP)
10:00
sprzątanie żłóbka (młodzież do bierzmowania)
17:00
w int. parafian

NIEDZIELA (04.02) - I Niedziela m-ca

09:00
++ Leszek MEIER i dusze czyśćcowe
10:15
Modlitwa prowadzona przez Żywy Różaniec i katecheza
11:00
++ Lidia i Leon ROBAKOWSCY
17:00
++ Paweł i Ewa CYGERT (w r. śmierci Pawła) oraz rodzice z obojga stron

OGŁOSZENIA:

Zakończenie modlitwy wiernych:
Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy domu przy ul. KOŚCIERSKA: nr 41 (03.02). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne domy, które bardzo proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: ul. KOŚCIERSKA: nr 43 (10.02.), nr 39 (17.02.); ul. WRZOSOWA: nr 4 (24.02.); NA ZAKRĘCIE: nr 2 (02.03.), nr 2A (09.03.), nr 4 (16.03.), nr 7 (23.03.), nr 11 (28.03. WIELKI CZWARTEK), nr 8 (06.04.), nr 10 (13.04.). Kolejne rodziny, które będę prosił o pomoc to mieszkańcy następujących ulic: ks. Repińskiego, Młyńska, Graniczna, Miła, Sportowa (nr 31 i 34), Sarnia, Zielona Dolina, Zielone Wzgórze, Długa (35.37), Klonowa

zachęcony propozycją parafian, zwracam się z prośbą: poszukujemy osoby dyspozycyjnej w soboty, która mogłaby zastępować w sprzątaniu kościoła te rodziny, które nie są w stanie tego zrobić (rozliczanie zastępstw następowałoby w porozumieniu z zainteresowanymi rodzinami)

do odbioru są czasopisma: Różaniec i Pielgrzym

W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne we wtorek i w środę (8:00 – 8:30) oraz we czwartek (18:00 – 18:30); w sytuacjach nagłych proszę o kontakt tel. (889-238-654)

Już od dziewięćdziesięciu sześciu tygodni [22 miesiące] trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [prosimy adoratorów o otoczenie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Jednocześnie bardzo prosimy osoby, które deklarują swój udział w adoracji o solidną obecność lub informowanie administratora grafiku o konieczności zastępstwa. Grafik jest tworzony w oparciu o zasadę wzajemnego zaufania. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Kod QR z dostępem do aktywnego grafiku adoracji umożliwia dołączenie do grona adoratorów. Wszystkich adorujących oraz to dzieło w naszej parafii otacza modlitwą wiele osób z naszego kraju i zza granicy.

serdecznie zapraszam na Mszę Kolędową (poniedziałek, 29.01. o 17:00) te rodziny, do których nie mogłem dotrzeć z powodu choroby; poświęcenia domów odbędą się w terminach ustalonych indywidualnie; Bóg zapłać za wyrozumiałość

w przyszłą niedzielę (04.01.) przedstawione będzie sprawozdanie z życia parafii za rok 2023 – przesunięcie jest wymuszone przez moją chorobę

pragnę zaproponować wszystkim posiadaczom domowych żłóbków bożonarodzeniowych, aby fotografię przesłać na adres parafii: Spośród nadesłanych zdjęć zostanie wybranych kilka, które posłużą do wydrukowania przyszłorocznych obrazków kolędowych (proszę o nadsyłanie zdjęć o wysokiej rozdzielczości, do dnia 02.02.)

młodzież przygotowującą się do bierzmowania (grupa starsza i grupa młodsza) zapraszam do sprzątania żłóbka (sobota, 03.02. od 10:00)

Trwa ogólnopolska peregrynacja relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów. [zob. ogłoszenia z 21.01.2024]

Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej informuje, że można składać zamówienie na książkę pt. „Aby odnowić Przymierze. Wielkopostne rekolekcje w domu, rok B”. Książka może służyć jako wielkopostny przewodnik dla grup formacyjnych, osób chorych pozostających w domach oraz osób pragnących pogłębić swoją duchowość. Cena detaliczna egzemplarza 25 zł. Zainteresowanych proszę o zamówienia dziś po Mszach w zakrystii.

w naszym kościele, w niedzielę (11.02.), w związku z obchodzonym tego dnia Światowym Dniem Chorego, na Mszy św. o 9:00 będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych.

zaległe Walne Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w poniedziałek po feriach: 12. lutego o 18:00 – serdecznie zapraszam członków Rady Ekonomicznej i Duszpasterskiej.