SOBOTA (30.12)

17:00
o Boże błog., łaski potrzebne dla ks. Eugeniusza, w dniu imienin (od Wspólnoty Margaretki) [msza niedzielna]
18:00
w podz. i z prośbą dla rodziny [msza niedzielna]

NIEDZIELA (31.12) - NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

09:00
+ Łucjan HINCA (z racji r. śmierci)
10:15 – 10:45
nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne
11:00
++ Sylwester HINC i dusze czyśćcowe
17:00
o życie wieczne dla + Rafała oraz o Boże błog. dla rodziny (intencja dziękczynno-błagalna na zakończenie roku)

W int. parafian ks. Waldemar, Toruń

PONIEDZIAŁEK (01.01.2024) - Św. Bożej Rodzicielki [ur.] / I. Pon. m-ca

09:00
++ Antoni, Agnieszka, Damian, Mirosław, Szczepan, Katarzyna
11:00
+ Stanisław KAMROWSKI
16:00
Modlitwa w intencji dusz czyśćcowych [w kaplicy]
17:00
w int. parafian

WTOREK (02.01) - śś. Bazylego Wlk. i Grzegorza z Nazjanzu [wsp.]

07:00
++ Irena, Antoni ETMAŃSCY, Elżbieta, Seweryn

ŚRODA (03.01) - Najświętszego Imienia Jezus [wsp.] / I. Środa m-ca

18:15
++ polecani w Wypominkach rocznych [kościół] NOWENNA do MBNP
20:00 – 21:00
Dyżur spowiedź [w kaplicy]

CZWARTEK (04.01) - I. Czwartek m-ca

09:00 – 16:00
Wizyta sakramentalna i KOLĘDA u chorych (grupy: I oraz II)
17:00 – 18:00 Spowiedź [kaplica]
17:00 – 18:00 Godzina Święta [prowadzona]
18:00
+ Zbigniew PELOWSKI (1. m-c od pogrzebu)
23:00 – 24:00
Godzina Święta [w ciszy]

PIĄTEK (05.01) - I Piątek m-ca

07:00
w int. wynagrodzenia NSPJ za grzechy nasze i całego świata
16:00 – 18:00
Spowiedź [kaplica]
18:00
++ Stanisław i Weronika MEJNA, Gertruda i Jan PIĄTKOWSCY, dusze czyśćcowe
19:00
Spotkanie Wspólnoty Maranatha

SOBOTA (06.01) - Objawienie Pańskie (Trzech Króli) [uroczystość] / I Sob m-ca

07:00
++ z rodziny CIEMIŃSKICH i WENTA (zadośćuczynienie NSNMP)
09:00
++ Franciszek PODJASKI, rodzice z obu stron, rodzeństwo, dziadkowie, dusze czyśćcowe
11:00
w int. parafian

NIEDZIELA (07.01) - Chrzest Chrystusa [święto] / I Niedziela m-ca

07:00
++ Maria i Franciszek FAJTEK oraz pokrewni z rodz. FAJTEK i KULAS
09:00
++ Adam STUDZIŃSKI (z okazji urodzin), Feliks, wszyscy pokrewni
10:15
Modlitwa prowadzona przez Żywy Różaniec i katecheza
11:00
o zdrowie i błog. Boże dla Danuty oraz o żywie wieczne dla Andrzeja (z okazji 50.r. ślubu)
16:00
Koncert Scholi DZIECI MARYI

OGŁOSZENIA:

Zakończenie modlitwy wiernych:
Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy domu przy ul. MALINOWEJ: nr 3 (05.01.2024 – piątek). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne domy, które bardzo proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: ul. MALINOWA: nr 6 (13.01.); ul. SŁONECZNIKOWA: nr 5 (20.01.), nr 7 (27.01.); ul. KOŚCIERSKA: nr 41 (03.02.), nr 43(10.02.). Kolejne rodziny, które będę prosił o pomoc to mieszkańcy następujących ulic: ul. Wrzosowa, ul. Na Zakręcie, ul. ks. Repińskiego, ul. Młyńska, ul. ks. Wryczy, ul. Sarnia, ul. Zielona Dolina, ul. Zielone Wzgórze, ul. Długa (35.37), ul. Klonowa

W tym tygodniu biuro parafialne będzie NIEczynne; w sytuacjach nagłych proszę o kontakt tel. (889-238-654)

już od dziewięćdziesięciu dwóch tygodni trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [prosimy adoratorów o otoczenie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Jednocześnie bardzo prosimy osoby, które deklarują swój udział w adoracji o solidną obecność lub informowanie administratora grafiku o konieczności zastępstwa. Grafik jest tworzony w oparciu o zasadę wzajemnego zaufania. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Kod QR z dostępem do aktywnego grafiku adoracji umożliwia dołączenie do grona adoratorów. Wszystkich adorujących oraz to dzieło w naszej parafii otacza modlitwą wiele osób z naszego kraju i zza granicy.

DATA BIERZMOWANIA GRUPY STARSZEJ JEST JUŻ ZNANA: sobota, 11.maja.2024 o godz. 14:00.

kolekta w najbliższych dniach: niedziela (31.12.) – na cele remontowo-budowlane w diecezji; poniedziałek (01.01.) – na naszą parafię; sobota (06.01.) – na Misje Katolickie; niedziela (07.01.) – na WSD w Pelplinie; niedziela (14.01.) – na inwestycje w naszej parafii (na spłatę wymiany ostatnich 5 okien w Domu Parafialnym).

bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które włączyły się w trwającą od 15.08. do 25.12. inicjatywę modlitewną (dzieci z dorosłymi) w intencji naszej ojczyzny; Bóg zapłać również tym,którzy włączali się w tę modlitwę w kościele przed Mszami.

Bóg zapłać wszystkim, którzy podjęli się Dzieła Duchowej Adopcji; zakończyła się kolejna edycja tej inicjatywy w naszej parafii

Bóg zapłać za wspólne spotkania opłatkowe i kolędowania z Żywym Różańcem, dziećmi ze Scholi i młodzieżą z Kręgu Biblijnego, które miały miejsce w Sali Wiejskiej (czwartek 28.12.); serdeczne podziękowania dla Sołectwa, Dyrekcji Szkoły, pana Tomasza Czapiewskiego i rodziców naszej młodzieży za pomoc w przeprowadzeniu tych spotkań.

bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które przyjęły młodych kolędników ze scholi Dzieci Maryi w swoich domach i za wspomożenie ich działalności

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Pelplińskiej zaprasza na rekolekcje małżeńskie w dniach 19-21 stycznia 2024 r. w Osadzie Jeziornej w Gnojewie k. Tczewa. Formularz zgłoszeniowy: `https://docs.google.com/forms