SOBOTA (23.12)

06:45
o zdrowie dla ks. Eugeniusza (od parafian)
08:30
Spotkanie ministrantów (kolędowanie i podział kolędowania)
11:00
Dekoracja i sprzątanie kościoła na święta Bożego Narodzenia (młodzież)
18:00
+ Maria GUŹDZIOŁ (3.r. śmierci)

NIEDZIELA (24.12) - Wigilia Bożego Narodzenia / IV n. adwentu

09:00
+ Edmund RAMCZYK
11:00
++ Adam STUDZIŃSKI (z okazji urodzin), Feliks, wszyscy pokrewni
17:00 MSZY o 17:00 NIE BĘDZIE
22:00
+ Józef JAKUBEK (z okazji 61.r. ślubu) PASTERKA
24:00
w int. parafian PASTERKA

W int. Parafian: ks. Waldemar, Toruń

PONIEDZIAŁEK (25.12) - BOŻE NARODZENIE (uroczystość)

09:00
w podz. i z prośbą dla rodziny
11:00
+ Jan KURS
17:00
+ Józef KAMROWSKI (2.r. śmierci)

WTOREK (26.12) - św. Szczepana / BOŻE NARODZENIE (II dzień)

09:00
++ Jan KRUSZYŃSKI, Eugeniusz, Waldemar, Zygmunt i z ich rodzin
11:00
++ Monika i Zygmunt MAKURAT oraz z rodziny
17:00 ++ Gerard DUŁAK (w 14.r. śmierci) oraz rodzice z obojga stron

ŚRODA (27.12) - św. Jana Apostoła [święto]

18:00
++ Bronisław, Edmund, Felicja, Jan, rodzice chrzestni z obu stron, dusze czyśćcowe NOWENNA do MBNP
20:00 – 21:00
Dyżur spowiedź [w kaplicy]

CZWARTEK (28.12) - św. Młodzianków Męczenników [święto]

11:00
Spotkanie opłatkowe i kolędowanie dla Żywego Różańca (Sala Wiejska)
od 14:00 Sala Wiejska Kolędowanie Scholi DZIECI MARYI
16:00 – 17:00 Dyżur spowiedź [w kaplicy]
17:00
++ Hubert i z rodziny
18:00
CzwartyCzwartek – Krąg Biblijny dla młodzieży

PIĄTEK (29.12)

  Kolędowanie Scholi DZIECI MARYI (ulicami Skorzewa)
17:00
++ Henryk CHRAPKOWSKI oraz rodzice
20:00 – 21:30
adoracja z uwielbieniem

SOBOTA (30.12)

17:00
o Boże błog., łaski potrzebne dla ks. Eugeniusza, w dniu imienin (od Wspólnoty Margaretki) [msza niedzielna]
18:00
w podz. i z prośbą dla rodziny [msza niedzielna]

NIEDZIELA (31.12) - NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

09:00
+ Łucjan HINCA (z racji r. śmierci)
10:15 – 10:45
nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne
11:00
++ Sylwester HINC i dusze czyśćcowe
17:00
o życie wieczne dla + Rafała oraz o Boże błog. dla rodziny (intencja dziękczynno-błagalna na zakończenie roku)

W int. parafian ks. Waldemar, Toruń

PONIEDZIAŁEK (01.01.2024) - Św. Bożej Rodzicielki [ur.] / I. Pon. m-ca

09:00
++ Antoni, Agnieszka, Damian, Mirosław, Szczepan, Katarzyna
11:00
+ Stanisław KAMROWSKI
16:00
Modlitwa w intencji dusz czyśćcowych [w kaplicy]
17:00
w int. parafian

OGŁOSZENIA:

Zakończenie modlitwy wiernych:
Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy domu przy ul. MALINOWEJ: nr 1 (30.12.2023). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne domy, które bardzo proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: ul. MALINOWA: nr 3 (05.01.2024 – piątek), nr 6 (13.01.); ul. SŁONECZNIKOWA: nr 5 (20.01.), nr 7 (27.01.); ul. KOŚCIERSKA: nr 41 (03.02.), nr 43(10.02.). Kolejne rodziny, które będę prosił o pomoc to mieszkańcy następujących ulic: ul. Wrzosowa, ul. Na Zakręcie, ul. ks. Repińskiego, ul. Młyńska, ul. ks. Wryczy, ul. Sarnia, ul. Zielona Dolina, ul. Zielone Wzgórze, ul. Długa (35.37), ul. Klonowa

W tym tygodniu biuro parafialne będzie NIEczynne; w sytuacjach nagłych proszę o kontakt tel. (889-238-654)

już od dziewięćdziesięciu jeden tygodni (21 miesięcy) trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [prosimy adoratorów o otoczenie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Jednocześnie bardzo prosimy osoby, które deklarują swój udział w adoracji o solidną obecność lub informowanie administratora grafiku o konieczności zastępstwa. Grafik jest tworzony w oparciu o zasadę wzajemnego zaufania. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Kod QR z dostępem do aktywnego grafiku adoracji umożliwia dołączenie do grona adoratorów. Wszystkich adorujących oraz to dzieło w naszej parafii otacza modlitwą wiele osób z naszego kraju i zza granicy.

ŻYCZENIA BISKUPA PELPLIŃSKIEGO NA BOŻE NARODZENIE 2023

Umiłowani Diecezjanie, Siostry i Bracia! W narodzeniu Jezusa widzimy Boga, który staje się jednym z nas, abyśmy mogli stać się jedno z Nim. To jest prawdziwa tajemnica miłości i zbawienia, którą celebrujemy w tym szczególnym czasie. Zjednoczenie z Emmanuelem – Bogiem z nami – niech przypomni nam o potrzebie miłości, przebaczenia i hojności w budowaniu wspólnoty. Wspólnoty w rodzinie, Kościele, społeczeństwie i pomiędzy narodami. Dzisiaj znak narodzin Jezusa w Betlejem jest przede wszystkim wezwaniem do pokoju, który spróbujmy wprowadzić pomiędzy nami i o który się módlmy w Ukrainie, Ziemi Świętej i wszystkich miejscach, gdzie nienawiść próbuje zwyciężyć Miłość. Niech te Święta będą okazją, abyśmy spojrzeli życzliwie i z wdzięcznością na ludzi, wśród których żyjemy, byśmy podzielili się nadzieją i bliskością z innymi, tak jak Bóg podzielił się z nami swoim Synem. Siostry i Bracia, życzę błogosławionych, pełnych pokoju Świąt Bożego Narodzenia, a Nowy Rok niech przyniesie Wam poczucie bezpieczeństwa oraz pewność, że Boża Miłość towarzyszy wszystkim tym, którzy pokładają w niej ufność. Niech wszystkim Bóg błogosławi w imię Ojca i Syna + i Ducha Świętego.

Wasz biskup, + Ryszard Kasyna; Pelplin, dnia 25.12.2023r.

bardzo dziękuję za liczny udział w roratach i w rekolekcjach adwentowych; dziękuję również osobom zaangażowanym w przyjęcie Księdza Rekolekcjonisty; dziękuję Państwu Czaja za ciasto dla ministrantów; dziękuję Pani Marzenie Kroplewskiej, Wolontariatowi oraz młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, za dekorację i posprzątanie kościoła na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia; dziękuję rodzinom Państwa Jeszke, Pionke oraz Siewert za choinki do kościoła; dziękuję wszystkim parafianom, którzy podzielili się darami stołu oraz wszystkim osobom, które przesłały życzenia Bożonarodzeniowe. Bóg zapłać

w minionym tygodniu stanął na cmentarzu zapowiadany STOJAK na używane znicze; z cmentarza wywieziono odpady NIEbiodegradowalne; każdorazowy transport śmieci z cmentarza to ok. 1500 zł (zachęcam więc do zabierania swoich zniczy do przydomowych koszy na śmieci, jeśli nie mogą one być wykorzystane po raz drugi przez kogoś innego, takie działanie obniżyłoby znacznie wydatki na sprawy cmentarne); w związku z tym, że ostatnio wyciągnąłem z KOMPOSTOWNIKA 40 doniczek plastikowych, zwracam się z usilną prośbą, aby oddzielać ziemię od doniczek (bardzo uproszczona segregacja śmieci, którą staramy się stosować na naszym cmentarzu pozwoli na wywóz odpadów zielonych wg przypisanej im kategorii śmieciowej);

mam jeszcze jedno trudne ogłoszenie – trzeba szanować TOALETY, które są przy kaplicy (jeśli nawzajem nie będziemy ich szanować to nikt tego nie zrobi – parafia nie zatrudnia nikogo do utrzymywania czystości i nie przewiduje nikogo zatrudnić, gdyż już obecne koszta utrzymania budynków parafialnych wzrastają) – toalety w ostatnim czasie były kilkukrotnie przepychane i naprawiane oraz gruntownie sprzątane, dlatego,że jakieś osoby nie uszanowały wysiłku sprzątnięcia – proszę, aby toalety obok kaplicy, które nie są toaletami publicznymi (w sensie, że każdy przechodzień z ulicy mógłby z nich skorzystać), pozostały do dyspozycji tylko osób korzystających z Kaplicy i z Sali Parafialnej.

DATA BIERZMOWANIA GRUPY STARSZEJ JEST JUŻ ZNANA: sobota, 11.maja.2024 o godz. 14:00.

kolekta w najbliższych dniach: (niedziela 24.12, poniedziałek/Boże Narodzenie 25.12., wtorek/II dzień świąt 26.12.) będzie przeznaczona na cele parafialne; zbiórka do puszek we wtorek (26.12.) będzie przeznaczona na szkolnictwo katolickie w diecezji i na KUL; kolekta w niedzielę (31.12.) przeznaczona będzie na cele remontowo-budowlane w diecezji.

do dnia Bożego Narodzenia (25.12. włącznie) trwa inicjatywa modlitewna (dzieci z dorosłymi) w intencji naszej ojczyzny zachęcam do gromadzenia się w rodzinach na tej modlitwie, a w kościele, w listopadzie i grudniu jedna 10-tka różańca odmawiana będzie w intencji: darów Ducha Świętego dla naszego Narodu, naszej Ojczyzny, dla wszystkich Polaków mieszkających w naszym kraju i poza jego granicami (od poniedziałku do soboty różaniec o 16:55, a w niedziele i uroczystości o 10:55) – spróbujmy się zorganizować, aby tę ostatnią dziesiątkę w niedzielę prowadziły dzieci.

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Pelplińskiej zaprasza na rekolekcje małżeńskie w dniach 19-21 stycznia 2024 r. w Osadzie Jeziornej w Gnojewie k. Tczewa. Formularz zgłoszeniowy: `https://docs.google.com/forms

Kuria Diecezjalna uprzejmie informuje, że biskup pelpliński Ryszard Kasyna udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 29 grudnia 2023 roku.

dzięki życzliwości Sołectwa oraz Szkoły, możemy zorganizować dla Żywego Różańca wspólne kolędowanie do Sali Wiejskiej we czwartek 28 grudnia ok. godziny 11:00; proszę zelatorów o pomoc w organizacji kawy i poinformowanie o tej inicjatywie wszystkich członków Wspólnot; tego samego dnia o 14:00 na sali wiejskiej spotka się Schola Dzieci Maryi (przed wyjściem na kolędowanie po Skorzewie) – proszę rodziców o pomoc w przygotowaniu tego spotkania; wieczorem tego dnia zapraszam młodzież w ramach spotkania grudniowego CzwartyCzwartek (od 18:00 do 20:00) – rozważanie czytań na najbliższą niedzielę połączone z zabawą – proszę młodzież w przygotowaniu tego spotkania.