SOBOTA (16.12) - REKOLEKCJE ADWENTOWE

06:45
++ Maria, Jan, Jadwiga, Paweł, Stanisław
15:30 – 17:30
spowiedź przedświąteczna (Gołubie)
18:00
++ Joanna i Jan PEPLIŃSCY
21:00 – 05:00
Adoracja prowadzona przez Wspólnotę NSiN
21:30
MSZA ŚW.

NIEDZIELA (17.12) - REKOLEKCJE ADWENTOWE / III n. adwentu

09:00
++ Szczepan i Katarzyna CIESZYŃSCY, Damian, Agnieszka, Antoni, Mirosław LANDOWSCY
11:00
++ Jadwiga, Zygmunt, Jerzy, Józef FORMELA oraz Zdzisława i Kazimierz ŻYWICCY
15:00 – 16:30
spowiedź przedświąteczna (Klukowa Huta)
18:00
+ Hanna PIERZGALSKA (w r. śmierci)

W int. parafian ks. Waldemar, Toruń

PONIEDZIAŁEK (18.12) - REKOLEKCJE ADWENTOWE

06:45
++ Jadwiga i Alfons UGOWSCY, Łucja, Jan i Zofia oraz dusze w czyśćcu cierpiące
09:30
wyjazd Scholi Dzieci Maryi do Stawisk
15:00 – 18:00
spowiedź przedświąteczna (Sulęczyno)
18:00
+ Emilia NEUMUELLER (od koleżanek i kolegów z klasy Szkoły Podstawowej)

WTOREK (19.12) - REKOLEKCJE ADWENTOWE

06:45
w pewnej intencji
09:00 – 14:00
Wizyta sakramentalna u chorych (gr. 1 i gr. 2): ks. rekolekcjonista
15:30 – 16:15
spowiedź przedświąteczna w naszej parafii
17:00 – 17:45
spowiedź przedświąteczna w naszej parafii
18:00 w int. dzieła Wieczystej Adoracji wynagradzającej i za adoratorów

ŚRODA (20.12)

06:45
++ Jadwiga i Gerard, Jan i Zofia, Anna i Teodor, dusze czyśćcowe
15:00 – 18:00
spowiedź przedświąteczna w Stężycy
18:30
+ Bogusław (w 39. r. śmierci) NOWENNA do MBNP
20:00 – 21:00
Dyżur spowiedź [w kaplicy]

CZWARTEK (21.12)

06:45
++ Stanisław i Halina KULAS, dusze czyśćcowe
15:30 – 18:00
spowiedź przedświąteczna w Brodnicy Górnej
18:30
+ Jan CYRA

PIĄTEK (22.12)

06:45
++ Zygmunt JAKUBEK, z rodziny, dusze czyśćcowe
15:30 – 18:00
spowiedź przedświąteczna we Wygodzie Łączyńskiej
18:30
+ Julita

SOBOTA (23.12)

06:45
o zdrowie dla ks. Eugeniusza (od parafian)
08:30
Spotkanie ministrantów (kolędowanie i podział kolędowania)
11:00
Dekoracja i sprzątanie kościoła na święta Bożego Narodzenia (młodzież)
18:00
+ Maria GUŹDZIOŁ (3.r. śmierci)

NIEDZIELA (24.12) - Wigilia Bożego Narodzenia / IV n. adwentu

09:00
+ Edmund RAMCZYK
11:00
++ Adam STUDZIŃSKI (z okazji urodzin), Feliks, wszyscy pokrewni
17:00 MSZY o 17:00 NIE BĘDZIE
22:00
+ Józef JAKUBEK (z okazji 61.r. ślubu) PASTERKA
24:00
w int. parafian PASTERKA

W int. Parafian: ks. Waldemar, Toruń

PONIEDZIAŁEK (25.12) - BOŻE NARODZENIE (uroczystość)

09:00
w podz. i z prośbą dla rodziny
11:00
+ Jan KURS
17:00
+ Józef KAMROWSKI (2.r. śmierci)

WTOREK (26.12) - św. Szczepana / BOŻE NARODZENIE (II dzień)

09:00
++ Jan KRUSZYŃSKI, Eugeniusz, Waldemar, Zygmunt i z ich rodzin
11:00
++ Monika i Zygmunt MAKURAT oraz z rodziny
17:00 ++ Gerard DUŁAK (w 14.r. śmierci) oraz rodzice z obojga stron

OGŁOSZENIA:

Zakończenie modlitwy wiernych:
Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy Młodzież do bierzmowania – posługa charytatywna (23.12.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne domy, które bardzo proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: ul. MALINOWA: nr 1 (30.12.2023), nr 3 (05.01.2024 – piątek), nr 6 (13.01.). ul. SŁONECZNIKOWA: nr 5 (20.01.), nr 7 (27.01.). Kolejne rodziny, które będę prosił o pomoc to mieszkańcy następujących ulic: ul. Kościerska (nr 41-43), ul. Wrzosowa, ul. Na Zakręcie, ul. ks. Repińskiego, ul. Młyńska, ul. ks. Wryczy, ul. Sarnia, ul. Zielona Dolina, ul. Zielone Wzgórze, ul. Długa (35.37), ul. Klonowa

W tym tygodniu biuro parafialne będzie NIEczynne; w sytuacjach nagłych proszę o kontakt tel. (889-238-654)

już od dziewięćdziesięciu tygodni trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [prosimy adoratorów o otoczenie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Jednocześnie bardzo prosimy osoby, które deklarują swój udział w adoracji o solidną obecność lub informowanie administratora grafiku o konieczności zastępstwa. Grafik jest tworzony w oparciu o zasadę wzajemnego zaufania. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Kod QR z dostępem do aktywnego grafiku adoracji umożliwia dołączenie do grona adoratorów. Wszystkich adorujących oraz to dzieło w naszej parafii otacza modlitwą wiele osób z naszego kraju i zza granicy.

do nabycia są świece Caritas na stół wigilijny [duże 20 zł, małe 10 zł] oraz poświęcone opłatki [ofiara dobrowolna] – środki zebrane w ten sposób będą przeznaczone na działalność charytatywną w parafii. dostępne są kalendarze na rok 2024 – dobrowolna ofiara będzie przeznaczona na cele parafii

dostępne są kalendarze na rok 2024 – dobrowolna ofiara będzie przeznaczona na cele parafii

zostało przygotowanych 8 paczek dla naszych parafian (jako owoc zbiórki TAK POMAGAM): na początku tego tygodnia dotrą one do osób najbardziej potrzebujących: serdecznie dziękuję osobom zaangażowanym w PZC (opiekunom i młodzieży) za przygotowanie tych paczek

w grudniu katechezy dla młodzieży do bierzmowania NIE BĘDZIE, ale proszę aby młodzież zaangażowała w strojenie kościoła: budowanie żłóbka i sprzątanie kościoła w sobotę (23 grudnia) od godziny 11:00. Obecność obowiązkowa dla wszystkich, którzy nie brali udziału w zbiórce żywności lub pakowaniu paczek. DATA BIERZMOWANIA GRUPY STARSZEJ JEST JUŻ ZNANA: sobota, 11.maja.2024 o godz. 14:00.

roraty w tym roku: od poniedziałku do piątku o 6:45 i o 18:00 (lub 18:30), a w soboty o 6:45. W niedzielę rorat nie ma.

od niedzieli (17.12.) do wtorku (19.12.) potrwają rekolekcje adwentowe w naszym kościele, poprowadzi je ks. Jarosław Kubiak, proboszcz parafii i dyrektor Diecezjalnego Domu Rekolekcyjno-Wypoczynkowego w Białogórze; tematy rozważań są następujące: BÓG/CZŁOWIEK/RODZINA

w tę niedzielę (17.12.) Harcerki z XV drużyny Harcerek Kolorowy Wiatr z Nowej Karczmy dostarczą do naszej parafii Światełko Betlejemskie; będą też prowadziły akcję zarobkową po Mszach o 9 i 11 (sprzedaż związana ze świętami Bożego Narodzenia) na rzecz inicjatyw podejmowanych w ramach swojej drużyny

kolekta z obecnej niedzieli (17.12.) będzie przeznaczona na rzecz Stolicy Apostolskiej

w przyszłą niedzielę Harcerki z XV drużyny Harcerek Kolorowy Wiatr z Nowej Karczmy dostarczą do naszej parafii Światełko Betlejemskie; będą też prowadziły akcję zarobkową (sprzedaż związana ze świętami Bożego Narodzenia) na rzecz inicjatyw podejmowanych w ramach swojej drużyny

kolekta z przyszłej niedzieli (17.12.) będzie przeznaczona na rzecz Stolicy Apostolskiej

trwa inicjatywa modlitewna (dzieci z dorosłymi) w intencji naszej ojczyzny (od 15.08. do 25.12.); zachęcam do gromadzenia się w rodzinach na tej modlitwie, a w kościele, w listopadzie i grudniu jedna 10-tka różańca odmawiana będzie w intencji: darów Ducha Świętego dla naszego Narodu, naszej Ojczyzny, dla wszystkich Polaków mieszkających w naszym kraju i poza jego granicami (od poniedziałku do soboty różaniec o 16:55, a w niedziele i uroczystości o 10:55) – spróbujmy się zorganizować, aby tę ostatnią dziesiątkę w niedzielę prowadziły dzieci.

dzięki życzliwości Sołectwa oraz Szkoły, możemy zorganizować dla Żywego Różańca wspólne kolędowanie do Sali Wiejskiej we czwartek 28 grudnia ok. godziny 11:00; proszę zelatorów o pomoc w organizacji kawy i poinformowanie o tej inicjatywie wszystkich członków Wspólnot; tego samego dnia o 14:00 na sali wiejskiej spotka się Schola Dzieci Maryi (przed wyjściem na kolędowanie po Skorzewie) – proszę rodziców o pomoc w przygotowaniu tego spotkania; wieczorem tego dnia zapraszam młodzież w ramach spotkania grudniowego CzwartyCzwartek (od 18:00 do 20:00) – rozważanie czytań na najbliższą niedzielę połączone z zabawą – proszę młodzież w przygotowaniu tego spotkania.