SOBOTA (09.12)

08:00 – 16:00
zbiórka CARITAS – Tak Pomagam
06:45
++ Gertruda i Józef CIEMIŃSCY, dusze czyśćcowe
17:00
+ Anna KRUSZYŃSKA (w r. śmierci)
18:00
Protokół badania kanonicznego

NIEDZIELA (10.12) - NMP Loretańskiej [wsp.] / II niedziela adwentu

09:00
o Boże błog. z okazji urodzin p. Małgorzaty dla niej, dla dzieci i wnuków
10:15
Katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych
11:00
+ Teresa CZAPIEWSKA (w 12.r. śmierci) poświęcenie medalików
17:00 + Eugeniusz PAC (z racji 50.r. śmierci)

W int. Parafian: ks. Waldemar, Toruń

PONIEDZIAŁEK (11.12)

06:45
+ Zbigniew PELOWSKI (od sąsiadów)
17:00
++ Felek DUŁAK, Jadwiga i Alfons UGOWSCY oraz bliscy zmarli z rodz. DUŁAK

WTOREK (12.12) - NMP z Guadalupe [wspomnienie]

06:45
w int. Oskara, z okazji 18. urodzin
17:00 w int. małżeństwa pp. Doroty i Adama oraz ich czworga dzieci – z prośbą o Boże prowadzenie w ich życiu, czułą opiekę NMP i wstawiennictwo św. Józefa

ŚRODA (13.12) - św. Łucji [wspomnienie]

06:45
o sakramentalność małżeństw
16:30
wolontariat – pakowanie paczek
17:00
w int. Weroniki, w podz. i z prośbą (z okazji ur.) NOWENNA do MBNP
20:00 – 21:00
Dyżur spowiedź [w kaplicy]

CZWARTEK (14.12) - św. Jana od Krzyża [wspomnienie]

06:45
++ Jacek, Stefan LEWNA oraz Bolesława i Władysław BUTOWSCY
16:00 – 17:00
Dyżur spowiedź [w kaplicy]
17:00
++ Marta (w r. śmierci) oraz Franciszek i Henryk

PIĄTEK (15.12)

06:45
++ z rodzin UGOWSKICH i KLINKOSZ
15:30 – 18:00
spowiedź przedświąteczna (Szymbark)
17:00
+ Stanisław KAMROWSKI

SOBOTA (16.12) - REKOLEKCJE ADWENTOWE

06:45
++ Maria, Jan, Jadwiga, Paweł, Stanisław
15:30 – 17:30
spowiedź przedświąteczna (Gołubie)
18:00
++ Joanna i Jan PEPLIŃSCY
21:00 – 05:00
Adoracja prowadzona przez Wspólnotę NSiN
21:30
MSZA ŚW.

NIEDZIELA (17.12) - REKOLEKCJE ADWENTOWE / III n. adwentu

09:00
++ Szczepan i Katarzyna CIESZYŃSCY, Damian, Agnieszka, Antoni, Mirosław LANDOWSCY
11:00
++ Jadwiga, Zygmunt, Jerzy, Józef FORMELA oraz Zdzisława i Kazimierz ŻYWICCY
15:00 – 16:30
spowiedź przedświąteczna (Klukowa Huta)
18:00
+ Hanna PIERZGALSKA (w r. śmierci)

W int. parafian ks. Waldemar, Toruń

PONIEDZIAŁEK (18.12) - REKOLEKCJE ADWENTOWE

06:45
++ Jadwiga i Alfons UGOWSCY, Łucja, Jan i Zofia oraz dusze w czyśćcu cierpiące
09:30
wyjazd Scholi Dzieci Maryi do Stawisk
15:00 – 18:00
spowiedź przedświąteczna (Sulęczyno)
18:00
+ Emilia NEUMUELLER (od koleżanek i kolegów z klasy Szkoły Podstawowej)

WTOREK (19.12) - REKOLEKCJE ADWENTOWE

06:45
w pewnej intencji
09:00 – 14:00
Wizyta sakramentalna u chorych (gr. 1 i gr. 2): ks. rekolekcjonista
15:30 – 16:15
spowiedź przedświąteczna w naszej parafii
17:00 – 17:45
spowiedź przedświąteczna w naszej parafii
18:00 w int. dzieła Wieczystej Adoracji wynagradzającej i za adoratorów

OGŁOSZENIA:

Zakończenie modlitwy wiernych:
Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. POLNA nr 1 (16.12.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne domy, które bardzo proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: Młodzież do bierzmowania – posługa charytatywna (23.12.); ul. MALINOWA: nr 1 (30.12.2023), nr 3 (05.01.2024 – piątek), nr 6 (13.01.). Kolejne rodziny, które będę prosił o pomoc to mieszkańcy następujących ulic: ul. Słonecznikowa, ul. Kościerska (nr 41-43), ul. Wrzosowa, ul. Na Zakręcie, ul. ks. Repińskiego, ul. Młyńska, ul. ks. Wryczy, ul. Sarnia, ul. Zielona Dolina, ul. Zielone Wzgórze, ul. Długa (35.37), ul. Klonowa

W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne (wtorek, środa, czwartek w godz. 18:00 – 19:00); w sytuacjach nagłych proszę o kontakt tel. (889-238-654)

już od osiemdziesięciu dziewięciu tygodni trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [prosimy adoratorów o otoczenie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Jednocześnie bardzo prosimy osoby, które deklarują swój udział w adoracji o solidną obecność lub informowanie administratora grafiku o konieczności zastępstwa. Grafik jest tworzony w oparciu o zasadę wzajemnego zaufania. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Kod QR z dostępem do aktywnego grafiku adoracji umożliwia dołączenie do grona adoratorów. Wszystkich adorujących oraz to dzieło w naszej parafii otacza modlitwą wiele osób z naszego kraju i zza granicy.

do nabycia są świece Caritas na stół wigilijny [duże 20 zł, małe 10 zł] oraz poświęcone opłatki [ofiara dobrowolna] – środki zebrane w ten sposób będą przeznaczone na działalność charytatywną w parafii

dostępne są kalendarze na rok 2024 – dobrowolna ofiara będzie przeznaczona na cele parafii

Bóg zapłać Panu Antoniemu TUSK, który dba o ciepło w budynkach kościelnych oraz panu Bronisławowi CYRA, który dba o bezpieczeństwo wokół kościoła

w obecnym roku jubileuszowym trwała (od marca do grudnia) peregrynacja IKON Matki Bożej Nieustającej Pomocy w rodzinach naszej parafii;serdecznie dziękuję wszystkim rodzinom, które skorzystały z tej okazji, aby zgromadzić bliskich na modlitwie w intencjach swoich oraz parafialnych

roraty będą w tym roku: od poniedziałku do piątku o 6:45 i o 17:00, a w soboty o 6:45. W niedzielę rorat nie będzie.

w grudniu katechezy dla młodzieży do bierzmowania NIE BĘDZIE, ale proszę aby młodzież zaangażowała się w co najmniej jedną z następujących inicjatyw WOLONTARIATU: bardzo dziękuję młodzieży, która wzięła udział w akcji TAK POMAGAM, dziękuję również Paniom z PZC za przeprowadzenie tej zbiórki żywności, dziękuję także właścicielom i pracownikom sklepów na terenie Skorzewa za okazaną pomoc organizacyjną; zapraszamy młodzież do pakowania paczek (najbliższa środa, 13.12. od godz. 16:30 w Sali Parafialnej) ; kolejna akcja w grudniu to strojenie kościoła, budowanie żłóbka i sprzątanie kościoła w sobotę (23 grudnia). Obecność obowiązkowa dla wszystkich, którzy nie brali udziału w zbiórce żywności lub pakowaniu paczek.

dziś, w niedzielę 9/10.12. (II Niedziela Adwentu: Kościół w Polsce obchodzi Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W tym dniu przeprowadzana jest zbiórka do puszek na ww. cel). Również dziś, w niedzielę 09/10. 12. kolekta ze Mszy św. jest przeznaczona na spłatę reszty należności za tegoroczne prace remontowo-budowlane w naszej parafii

w przyszłą niedzielę (16/17.12.) rozpoczną się rekolekcje adwentowe, poprowadzi je ks. Jarosław Kubiak, proboszcz parafii i dyrektor Diecezjalnego Domu Rekolekcyjno-Wypoczynkowego w Białogórze (naszą formą podziękowania będzie kolekta we wtorek)

w przyszłą niedzielę Harcerki z XV drużyny Harcerek Kolorowy Wiatr z Nowej Karczmy dostarczą do naszej parafii Światełko Betlejemskie; będą też prowadziły akcję zarobkową (sprzedaż związana ze świętami Bożego Narodzenia) na rzecz inicjatyw podejmowanych w ramach swojej drużyny

kolekta z przyszłej niedzieli (17.12.) będzie przeznaczona na rzecz Stolicy Apostolskiej

Bóg zapłać pani Elżbiecie Zaborowskiej za przygotowanie i ofiarowanie Biblioteki Parafialnej, która znajduje się w przedsionku kaplicy, w Domu Parafialnym. Od dziś książki, sklasyfikowane w 14 działów, są do naszej dyspozycji wg reguł zapisanych na tablicy obok regałów.

trwa inicjatywa modlitewna (dzieci z dorosłymi) w intencji naszej ojczyzny (od 15.08. do 25.12.); zachęcam do gromadzenia się w rodzinach na tej modlitwie, a w kościele, w listopadzie i grudniu jedna 10-tka różańca odmawiana będzie w intencji: darów Ducha Świętego dla naszego Narodu, naszej Ojczyzny, dla wszystkich Polaków mieszkających w naszym kraju i poza jego granicami (od poniedziałku do soboty różaniec o 16:55, a w niedziele i uroczystości o 10:55) – spróbujmy się zorganizować, aby tę ostatnią dziesiątkę w niedzielę prowadziły dzieci.

dzięki życzliwości Sołectwa oraz Szkoły, możemy zorganizować dla Żywego Różańca wspólne kolędowanie do Sali Wiejskiej we czwartek 28 grudnia ok. godziny 11:00; proszę zelatorów o pomoc w organizacji kawy i poinformowanie o tej inicjatywie wszystkich członków Wspólnot; tego samego dnia o 14:00 na sali wiejskiej spotka się Schola Dzieci Maryi (przed wyjściem na kolędowanie po Skorzewie); wieczorem tego dnia zapraszam młodzież w ramach spotkania grudniowego CzwartyCzwartek (od 18:00 do 20:00) – rozważanie czytań na najbliższą niedzielę połączone z zabawą.