SOBOTA (02.12) - I Sobota m-ca

06:45
++ Gertruda i Jan PIĄTKOWSCY oraz dusze czyśćcowe (zadośćuczynienie: medytacja i różaniec)
17:00
++ Antoni oraz z rodziny [msza niedzielna]

NIEDZIELA (03.12) - I Niedziela m-ca / I. Niedziela Adwentu

09:00
++ Ryszard SZWAJA, Marta, Stefan, Wanda, Zygmunt FELSKOWSCY oraz z rodziny
10:15
Modlitwa prowadzona przez Żywy Różaniec + katecheza
11:00
++ z rodzin członkiń Róży Św. s. Faustyny
17:00
++ Janina i Jan PIERZGALSCY oraz dziadkowie z obu stron

W int. parafian ks. Waldemar, Toruń

PONIEDZIAŁEK (04.12) - św. Barbary [wsp.] / I. poniedziałek m-ca

06:45
++ Krystyna PÓŁCZYŃSKA (5.r. śmierci) oraz Bogusława i Zygmunt PÓŁCZYŃSCY
10:15
różaniec za + Zbigniewa PELOWSKIEGO
11:00
pogrzeb + Zbigniewa PELOWSKIEGO
16:00
Modlitwa w intencji dusz czyśćcowych
17:00
++ Hanna i Gabriel WESOŁOWSCY
18:00
Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych

WTOREK (05.12)

06:45
++ Bogdan, Stanisław oraz Anna SEYDA
17:00 ++ Gertruda i Jan PIĄTKOWSCY, Weronika i Stanisław MEJNA, dusze czyśćcowe

ŚRODA (06.12) - św. Mikołaja [wspomnienie] / I. środa m-ca

06:45
++ Wanda, Zygmunt, Henryk, Gerard
16:00
Różaniec za ++ polecanych w Wypominkach rocznych (w kościele)
17:00
++ polecani w Wypominkach rocznych NOWENNA do MBNP
20:00 – 21:00
Dyżur spowiedź [w kaplicy]

CZWARTEK (07.12) - św. Ambrożego [wspomnienie] / I. Czwartek m-ca

06:45
++ Gertruda i Jan PIĄTKOWSCY, Jan, Bronisław, Edmund
16:00 – 17:00
Dyżur spowiedź [w kaplicy]
16:00 – 17:00 Godzina Święta [prowadzona]
17:00
o Boże błog. dla dzieci i wnuków
19:30
spotkanie dekanalne
23:00 – 24:00
Godzina Święta [w ciszy]

PIĄTEK (08.12) - Niepokalanego Poczęcia NMP [uroczystość]

08:00 – 16:00
zbiórka CARITAS – Tak Pomagam
06:45
++ Irena i Tadeusz ŻYŁOWSCY
12:00 – 13:00
Godzina Łaski
17:00
o Boże błog. dla ks. proboszcza Aleksandra (od Róży NP NMP)

SOBOTA (09.12)

08:00 – 16:00
zbiórka CARITAS – Tak Pomagam
06:45
++ Gertruda i Józef CIEMIŃSCY, dusze czyśćcowe
17:00
+ Anna KRUSZYŃSKA (w r. śmierci)
18:00
Protokół badania kanonicznego

NIEDZIELA (10.12) - NMP Loretańskiej [wsp.] / II niedziela adwentu

09:00
o Boże błog. z okazji urodzin p. Małgorzaty dla niej, dla dzieci i wnuków
10:15
Katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych
11:00
+ Teresa CZAPIEWSKA (w 12.r. śmierci) poświęcenie medalików
17:00 + Eugeniusz PAC (z racji 50.r. śmierci)

W int. Parafian: ks. Waldemar, Toruń

OGŁOSZENIA:

Zakończenie modlitwy wiernych:
Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. ŁUBINOWA: nr 9-11 (09.12.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne domy, które bardzo proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: ul. POLNA nr 1 (16.12.); Młodzież do bierzmowania – posługa charytatywna (23.12.); ul. MALINOWA: nr 1 (30.12.2023), nr 3 (05.01.2024 – piątek), nr 6 (13.01.). Kolejne rodziny, które będę prosił o pomoc to mieszkańcy następujących ulic: ul. Słonecznikowa, ul. Kościerska (nr 41-43), ul. Wrzosowa, ul. Na Zakręcie, ul. ks. Repińskiego, ul. Młyńska, ul. ks. Wryczy, ul. Sarnia, ul. Zielona Dolina, ul. Zielone Wzgórze, ul. Długa (35.37), ul. Klonowa

W tym tygodniu biuro parafialne będzie NIEczynne; w sytuacjach nagłych proszę o kontakt tel. (889-238-654)

już od osiemdziesięciu ośmiu tygodni trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [prosimy adoratorów o otoczenie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Jednocześnie bardzo prosimy osoby, które deklarują swój udział w adoracji o solidną obecność lub informowanie administratora grafiku o konieczności zastępstwa. Grafik jest tworzony w oparciu o zasadę wzajemnego zaufania. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Kod QR z dostępem do aktywnego grafiku adoracji umożliwia dołączenie do grona adoratorów. Wszystkich adorujących oraz to dzieło w naszej parafii otacza modlitwą wiele osób z naszego kraju i zza granicy.

do nabycia są świece Caritas na stół wigilijny [duże 20 zł, małe 10 zł] oraz poświęcone opłatki [ofiara dobrowolna] – środki zebrane w ten sposób będą przeznaczone na działalność charytatywną w parafii

dostępne są kalendarze na rok 2024 – dobrowolna ofiara będzie przeznaczona na cele parafii

roraty będą w tym roku: od poniedziałku do piątku o 6:45 i o 17:00, a w soboty o 6:45. W niedzielę rorat nie będzie.

w pierwszy poniedziałek miesiąca (04.12.) zapraszamy wszystkie osoby, które podjęły się regularnej modlitwy za dusze w czyśćcu cierpiące, na spotkanie modlitewne o 16:00 w kaplicy św. Rodziny. Modlitwa wspólnotowa raz w miesiącu ma miejsce w ramach spotkania Wspólnoty Miłosierdzia Bożego, która gromadzie się na modlitwie co tydzień (każdy poniedziałek, godzina przed wieczorną Mszą św.)

w grudniu katechezy dla młodzieży do bierzmowania NIE BĘDZIE, ale proszę aby młodzież zaangażowała się w co najmniej jedną z następujących inicjatyw WOLONTARIATU: zbiórka żywności w piątek i sobotę (8-9 grudnia) lub/i strojenie kościoła, budowanie żłóbka i sprzątanie kościoła w sobotę (23 grudnia). Proszę, aby każdy coś wybrał. Potrzebujemy Waszej pomocy, droga Młodzieży. Do przeprowadzenia zbiórki żywności potrzebujemy jeszcze 13 osób.

W niedzielę 10 grudnia br., w II Niedzielę Adwentu, Kościół w Polsce obchodzi Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W tym dniu przeprowadzana jest zbiórka do puszek na ww. cel. Zebrane środki należy wpłacić na konto diecezjalne z dopiskiem „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.

w niedzielę 09/10. grudnia kolekta będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii

został już przygotowany stojak na używane znicze, zostanie zainstalowany na cmentarzu jak tylko pogoda pozwoli z niego korzystać; Bóg zapłać pp. Werra za przygotowanie tego stojaka.

Bóg zapłać Paniom, które przygotowały tegoroczny wieniec adwentowy

Bóg zapłać pani Elżbiecie Zaborowskiej za przygotowanie i ofiarowanie Biblioteki Parafialnej, która znajduje się w przedsionku kaplicy, w Domu Parafialnym. Od dziś książki, sklasyfikowane w 14 działów, są do naszej dyspozycji wg reguł zapisanych na tablicy obok regałów.

trwa inicjatywa modlitewna (dzieci z dorosłymi) w intencji naszej ojczyzny (od 15.08. do 25.12.); zachęcam do gromadzenia się w rodzinach na tej modlitwie, a w kościele, w listopadzie i grudniu jedna 10-tka różańca odmawiana będzie w intencji: darów Ducha Świętego dla naszego Narodu, naszej Ojczyzny, dla wszystkich Polaków mieszkających w naszym kraju i poza jego granicami (od poniedziałku do soboty różaniec o 16:55, a w niedziele i uroczystości o 10:55) – spróbujmy się zorganizować, aby tę ostatnią dziesiątkę w niedzielę prowadziły dzieci.

dzięki życzliwości Sołectwa oraz Szkoły, możemy zorganizować dla Żywego Różańca wspólne kolędowanie do Sali Wiejskiej we czwartek 28 grudnia ok. godziny 11:00; proszę zelatorów o pomoc w organizacji kawy i poinformowanie o tej inicjatywie wszystkich członków Wspólnot; tego samego dnia o 14:00 na sali wiejskiej spotka się Schola Dzieci Maryi (przed wyjściem na kolędowanie po Skorzewie); wieczorem tego dnia zapraszam młodzież w ramach spotkania grudniowego CzwartyCzwartek (od 18:00 do 20:00) – rozważanie czytań na najbliższą niedzielę połączone z zabawą.

w obecnym roku jubileuszowym trwa peregrynacja IKON Matki Bożej Nieustającej Pomocy w rodzinach naszej parafii; ikony są przekazywane z domu do domu wzorem tras kolędowych. Przekazywanie obrazów następuje codziennie o 19:00. Wszystkie ewentualne zmiany są dokonywane przez sąsiadów. W razie nieścisłości w wyznaczeniu trasy peregrynacji proszę uprzejmie o życzliwe uzgodnienie między sąsiadami najbardziej dogodnej trasy. JEŚLI ZAGINĄ lub ULEGNĄ ZNISZCZENIU TEKSTY SŁUŻĄCE DO PROWADZENIA CZUWANIA, PROSZĘ O KONTAKT W CELU ICH UZUPEŁNIENIA.

 

IKONA A (lewa strona)

IKONA B (prawa strona)

ul. Kwiatowa

ul. Kwiatowa 23 [01.12.]

ul.  Łubinowa 4 [02.12.]

 

 

 

 

(02.12. – 07.12.) – nawiedzenie ikony w domach dodatkowych

POWRÓT IKONY DO KOŚCIOŁA – na uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (08.12.)

ul. Ogrodowa

ul. Ogrodowa 1 [01.12.]

ul. Ogrodowa 2 [02.12.]

ul. Ogrodowa 3 [03.12.]

ul. Ogrodowa 4 [04.12.]

ul. Ogrodowa 5[05.12.]

(06.12. – 07.12.) – nawiedzenie ikony w domach dodatkowych

POWRÓT IKONY DO KOŚCIOŁA – na uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (08.12.)