SOBOTA (18.02)

18:00
++ Damian i Katarzyna oraz z rodzin LANDOWSKICH i CIESZYŃSKICH
21:00
w int. wynagrodzenia Sercom Jezusa i Maryi za grzechy nasze i całego świata, za naszą Ojczyznę i w intencjach Ojca św. Franciszka i o beatyfikację Sługi Bożego bpa Konstantyna DOMINIKA
21:00 – 05:00
adoracja prowadzona przez Wspólnotę NSiN regionu kaszubskiego

NIEDZIELA (19.02) - nabożeństwo czterdziestogodzinne

09:00
++ Janusz BOBER (1. r. śmierci)
10:15
katecheza dla młodzieży do bierzmowania
11:00
++ Władysław (32. r. śm.), Teresa, Jan CZAPIEWSCY
17:00
+ Zygmunt NADOLNY (8 r. śmierci)

W int. Parafian: ks. Waldemar, Toruń

PONIEDZIAŁEK (20.02) - nabożeństwo czterdziestogodzinne

17:00
+ Józef JESZKE (1. r. śmierci)

WTOREK (21.02) - nabożeństwo czterdziestogodzinne

17:00
+ Jadwiga FORMELA (1. r. śmierci)

ŚRODA (22.02) - ŚRODA POPIELCOWA

07:00
za parafian
16:00
++ Jan i Gertruda PIĄTKOWSCY, dusze czyśćcowe
18:00
++ Elżbieta FORMELA (4. r. śm.), rodzice z obu stron
20:00 – 21:00
Spowiedź

CZWARTEK (23.02) - bł. Stefana W. FRELICHOWSKIEGO [wspomnienie]

16:00 – 17:00
Spowiedź
17:00
z okazji 18. urodzin Kacpra, w podz. i z prośbą

PIĄTEK (24.02)

16:30
Droga Krzyżowa dla wszystkich (w kościele)
17:15 + Kazimierz STENKA (11. r. śmierci)
18:00
++ Józef CIEMIŃSKI (5. r. śmierci) oraz z rodz. CIEMIŃSKICH i PIĄTKOWSKICH
20:00 – 21:30
adoracja z uwielbieniem

SOBOTA (25.02)

18:00
++ Czesław, Jarosław, Jan STANKOWSCY, rodzice i dusze czyśćcowe

NIEDZIELA (26.02)

09:00
++ Jan KRUSZYŃSKI (8. r. śm. i r. ur.), rodzice i rodzice chrzestni z obu stron, dusze czyśćcowe
11:00
++ Brygida, Bronisław, Henryk CHRAPKOWSCY oraz rodzice z obu stron
15:15
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym (w kaplicy)
17:00
++ Maria i Zygmunt SADOWSCY

W int. parafian ks. Rafał, Rzym

MODLITWA O POWOŁANIA (zakończenie modlitwy wiernych):

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. DŁUGA: nr 8 (25.02.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne domy, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: ul. DŁUGA nr parzyste: nr 4 (11.02.), nr 6 (18.02.), nr 8 (25.02.), nr 10-12 (04.03.), nr 14 (11.03.), nr 16 (18.03.), nr 20 (25.03.), nr 22 (01.04.), nr 24 (07.04. – wyjątkowo Wielki Piątek), nr 26 (15.04.), nr 28 (22.04.), nr 30 (29.04.), nr 32 (06.05.); ul. OGRODOWA: nr 2 (13.05.), nr 3 (20.05.), nr 4 (27.05.), nr 5 (03.06.). Bardzo proszę o życzliwą pomoc.

prace nad organami piszczałkowymi dobiegają końca – do czasu całkowitego zakończenia prac chór kościelny jest wyłączony z użytku publicznego

dziś (18/19.02.) kolekta jest przeznaczona na remont WSD w Pelplinie

w kruchcie kościoła wywieszona została lista kandydatów do rady parafialnej (ekonomicznej i duszpasterskiej) na kolejną kadencję (lata 2023 – 2026); po 19.02. ustalona lista zostanie przedstawiona Księdzu Biskupowi Diecezjalnemu do informacji i do zatwierdzenia.

do odbioru w zakrystii są: czasopismo Pielgrzym i książka Aby narodzić się na nowo. Wielkopostne rekolekcje w domu, rok A. Książka może służyć jako wielkopostny przewodnik dla osób pragnących pogłębić swoją duchowość. Osoby, które zamówiły proszę o odbiór.

już od kilku lat pierwszy piątek Wielkiego Postu (24.02.2023) jest dniem modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Osoby, które będą tego dnia na adoracji bardzo proszę o modlitwę w intencji zranionych, o nawrócenie i życie pokutne dla winowajców oraz o ducha pojednania i przebaczenia. Tego dnia rozważania drogi krzyżowej są poświęcone tej tematyce.

biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne: poniedziałek, wtorek i piątek (przez 30 minut po Mszy św. wieczornej); (od 26.02. do 05.03. biuro parafialne będzie NIECZYNNE) w sytuacjach nagłych lub w razie wezwania do chorego – proszę o kontakt pod numerem 889-238-654.

 już od czterdziestu siedmiu tygodni trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [prosimy adoratorów o otoczenie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Jednocześnie bardzo prosimy osoby, które deklarują swój udział w adoracji o solidną obecność lub informowanie administratora grafiku o konieczności zastępstwa. Grafik jest tworzony w oparciu o zasadę wzajemnego zaufania. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Kod QR z dostępem do aktywnego grafiku adoracji umożliwia dołączenie do grona adoratorów. Od niedzieli (19.02.) do wtorku (21.02.) zapraszam parafian do wynagradzania Bogu za grzechy świata swoimi modlitwami, lekturą Słowa Bożego i obecnością przed Najświętszym Sakramentem, w ramach przebłagalnego 40-godzinnego NABOŻEŃSTWA. Dawniej to nabożeństwo trwało od ostatniej Mszy niedzieli do ostatniej Mszy wtorku). W związku z tym, że w naszej kaplicy Świętej Rodziny adoracja wynagradzająca trwa nieustannie i nie ma potrzeby przygotowywania listy obecności, tym bardziej zapraszam parafian od niedzieli do wtorku na wybraną przez siebie godzinę. Proszę, aby każdy skorzystał z tej okazji.

idąc za doświadczeniem nabożeństw okresowych (maj, czerwiec, październik, wielki post) wracamy do praktyki wspólnych nabożeństw (bez podziału na dzieci i dorosłych), gdyż na nabożeństwach dla dzieci nie ma nawet połowy kandydatów do I. Komunii św., już nie wspominając o pozostałych dzieciach;

proszę, aby zajrzeć na cmentarz po wczorajszej wichurze; niestety wiele zniczy i wiązanek zostało zmiecionych z grobów; część z nich uległa zniszczeniu; proszę o pomoc w przywróceniu porządku na cmentarzu; mam też prośbę o skrócenie wysokości drzewek i krzewów przy grobach waszych bliskich do wysokości maksymalnie 3 m; z serca dziękuję za życzliwe przyjęcie tych próśb.