SOBOTA (25.02)

18:00
++ Czesław, Jarosław, Jan STANKOWSCY, rodzice i dusze czyśćcowe

NIEDZIELA (26.02)

09:00
++ Jan KRUSZYŃSKI (8. r. śm. i r. ur.), rodzice i rodzice chrzestni z obu stron, dusze czyśćcowe
11:00
++ Brygida, Bronisław, Henryk CHRAPKOWSCY oraz rodzice z obu stron
15:15
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym (w kaplicy)
17:00
++ Maria i Zygmunt SADOWSCY

W int. parafian ks. Rafał, Rzym

PONIEDZIAŁEK (27.02)

17:00
+ Bożena (z racji urodzin)

WTOREK (28.02)

17:00
++ Jadwiga i Zygmunt CZERWIONKA
17:00
[ks. proboszcz] w int. Wiktora (14. r. ur.), w podz. i z prośbą o Boże błog. i opiekę Św. Rodziny dla niego

ŚRODA (01.03) - I. środa m-ca

17:00
Różaniec za ++ polecanych w Wypominkach rocznych i nabożeństwo do św. Józefa
18:15
++ polecani w Wypominkach rocznych (nowenna do MBNP)
20:00 – 21:00
Spowiedź ODWOŁANA

CZWARTEK (02.03) - I. Czwartek m-ca

16:00 – 18:00
Spowiedź [kaplica]
17:00 – 18:00
Godzina Święta (prowadzona przez Wspólnotę Miłosierdzia Bożego)
18:00
++ Alfons, Helena SYNAKOWSCY, Maria, Bolesław, Tomasz ZDROJEWSCY
18:00
[ks. proboszcz] + Monika PRZEWODOWSKA
23:00 – 24:00
Godzina Święta (w ciszy)

PIĄTEK (03.03) - I Piątek m-ca

16:00 – 17:30
Spowiedź [kościół]
17:30
Droga Krzyżowa dla wszystkich (w kościele)
18:15
++Józef KURS (6. r. śmierci), pokrewni, dusze czyśćcowe

SOBOTA (04.03) - I Sobota m-ca / Św. Kazimierza [święto]

07:00
++ rodzice chrzestni WIKARJUSZ (zadośćuczynienie)
15:00
przygotowanie do chrztu świętego
18:00
++ Elżbieta i Zygmunt PEK, z rodziny [chrzest]

NIEDZIELA (05.03) - I Niedziela m-ca / II Niedziela Wielkiego Postu

09:00
+ Jan KUKLA (7. r. śmierci)
11:00
+ Łucjan HINCA (z okazji urodzin) [chrzest]
13:30
Spotkanie Żywego Różańca w parafii Św. Trójcy w Kościerzynie (różaniec)
14:00
Msza św., katecheza diecezjalnego moderatora ŻR, spotkanie dla zelatorów
15:15
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym (w kaplicy)
18:00
++ Jerzy JAKUBEK (z okazji urodzin), rodzice z rodz. JAKUBEK i JUŃSKICH

W int. Parafian: ks. Rafał, Rzym

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. DŁUGA nr parzyste: nr 10-12 (04.03.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne domy, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: ul. DŁUGA nr parzyste: nr 14 (11.03.), nr 16 (18.03.), nr 20 (25.03.), nr 22 (01.04.), nr 24 (07.04. – wyjątkowo Wielki Piątek), nr 26 (15.04.), nr 28 (22.04.), nr 30 (29.04.), nr 32 (06.05.); ul. OGRODOWA: nr 2 (13.05.), nr 3 (20.05.), nr 4 (27.05.), nr 5 (03.06.). Bardzo proszę o życzliwą pomoc.

prace nad organami piszczałkowymi dobiegają końca – do czasu całkowitego zakończenia prac chór kościelny jest wyłączony z użytku publicznego

idąc za doświadczeniem nabożeństw okresowych (maj, czerwiec, październik, wielki post) wracamy do praktyki wspólnych nabożeństw (bez podziału na dzieci i dorosłych), gdyż na nabożeństwach dla dzieci nie ma nawet połowy kandydatów do I. Komunii św., już nie wspominając o pozostałych dzieciach;

proszę, aby zajrzeć na cmentarz po wczorajszej wichurze; niestety wiele zniczy i wiązanek zostało zmiecionych z grobów; część z nich uległa zniszczeniu; proszę o pomoc w przywróceniu porządku na cmentarzu; mam też prośbę o skrócenie wysokości drzewek i krzewów przy grobach waszych bliskich do wysokości maksymalnie 3 m; z serca dziękuję za życzliwe przyjęcie tych próśb.

Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku www.pelplin.caritas.pl . Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi. Caritas pomaga dzieciom, codziennie wspiera niepełnosprawnych, chorych i ubogich, otacza opieką osoby poszkodowane przez wojnę w Ukrainie. Okażmy serce, tym którzy potrzebują naszej pomocy. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy”.

już za miesiąc (25.03.) rozpocznie się PEREGRYNACJA IKON naszej patronki Matki Bożej Nieustającej Pomocy; grafik wędrówki obrazów jest jeszcze przygotowywany; poznamy go na początku marca br. Ikony będą przekazywane z domu do domu wzorem tras kolędowych. Zaczniemy od najbardziej oddalonych części parafii. Poniżej jest przedstawione ramowy zarys tras peregrynacji jednej i drugiej ikony.

IKONA ..A.. (lewa strona parafii)

IKONA ..B… (prawa strona parafii)

od ul. Sportowej 31, ks. Repińskiego, Młyńska, do ul. Na Zakręcie 10

Stara Sikorska Huta, ul. Sikorska

ul. Łubinowa (od początku), Polna (ostatni nr), Malinowa, Słonecznikowa, Kościerska (nr 41-43), Wrzosowa, Na Zakręcie (od początku, nieparzyste do nr 11)

ul. Sarnia, Zielona Dolina, Zielone Wzgórze, Długa (35.37), Klonowa

ul. Peplińskiego (nr parzyste 14-8) i Zdrojewskiego / ks. Wryczy, Starowiejska (od końca)

Wybudowanie pod Kościerzynę, ul. Wrzecionek, Nowowiejska, Zielona

ul. Sportowa, Spacerowa

ul. Jeziorna (od końca), Kościelna (nr nieparzyste od kapliczki do 31), Wodna (od początku)

ul. Spokojna 1, Kościerska + blok przy kurnikach + Kościerska, ul. Na Wzgórzu

ul. Kościelna (nr parzyste 34-48), Lawendowa, Źródlana , Leśna, Spokojna 5, Kasztanowa (nr 22 i 24)

ul. Kolejarzy (od końca), Wąska (od początku)

ul. Krótka; ul. Kościelna (nr 4-30)

ul. Rekowska, Polna (od początku), Złota, Cicha, Peplińskiego (nr 1-7), Lipowa

ul. Pogodna, Kościelna 1.3

ul. Peplińskiego (nieparzyste nr 31-9)

ul. Słoneczna (od końca)

ul. Kwiatowa (od końca)

ul. Peplińskiego 54-50, Rzemieślnicza (od początku), Łąkowa (od końca)

 

ul. Brzozowa (od początku), Kasztanowa (od nr 20 do 1)

 

ul. Długa (nr 33,46,44,42,40), Peplińskiego (nr nieparzyste: 33-59)

 

ul. Peplińskiego (parzyste 20 – 48)

 

ul. Długa (nr parzyste 32-2), Ogrodowa

 

ul. Długa (nr nieparzyste 1-31)

Przekazywanie obrazów będzie następowało codziennie o 19:00. Ikony wrócą do kościoła na dzień 27 czerwca br. (odpust parafialny) i zostaną tu do końca wakacji. Peregrynacja zostanie wznowiona wraz z początkiem września. Wszystkie ewentualne zmiany będą dokonywane przez parafian po ówczesnym uzgodnieniu z najbliższymi sąsiadami. Módlmy się już o Boże błogosławieństwo dla tego dzieła.

biuro parafialne w tym tygodniu będzie NIEczynne; w sytuacjach nagłych lub w razie wezwania do chorego – proszę o kontakt pod numerem 791.007.909, bądź dzwonić do Dziekana dekanatu stężyckiego: tel. (0-58) 684 33 09 lub 604 233 849

 już od czterdziestu ośmiu tygodni (11 miesięcy) trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [prosimy adoratorów o otoczenie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Jednocześnie bardzo prosimy osoby, które deklarują swój udział w adoracji o solidną obecność lub informowanie administratora grafiku o konieczności zastępstwa. Grafik jest tworzony w oparciu o zasadę wzajemnego zaufania. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Kod QR z dostępem do aktywnego grafiku adoracji umożliwia dołączenie do grona adoratorów.

Odpowiadając na apel Przewodniczącego KEP, biskup pelpliński Ryszard Kasyna zwraca się z prośbą, aby w piątek 24 lutego br. we wszystkich kościołach diecezji wznieść modlitwy w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie, a w niedzielę 26 lutego br., po każdej Mszy świętej zorganizować zbiórkę środków finansowych „do puszek”. Młodzież z naszego PZC – Wolontariat będzie zbierać te ofiary do puszek po każdej Mszy niedzielnej.

Osoby, które planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński, a nie przyjęły sakramentu bierzmowania zapraszamy na weekendowe rekolekcje „Pełnia Życia” w dniach 17-19 marca br. w Bysławku k. Tucholi. Zapisy do 10 marca, więcej informacji można znaleźć na plakacie w gablocie.

Dom Rekolekcyjno-Wypoczynkowy Diecezji Pelplińskiej św. Józefa w Białogórze (ul. Lubiatowska 4C) serdecznie zaprasza na rekolekcje dla pielgrzymów w dniach 10-12 marca 2023 r. (początek w piątek o godz. 18.00; od godz. 17.00 recepcja, zakończenie w niedzielę ok. godz. 13.30). Rekolekcje poprowadzi ks. Piotr Pruski. Zapisać się można drogą e-mailową: , telefonicznie: 578 795 250 lub poprzez formularz, dostępny na stronie internetowej www.dombialogora.pl/rekolekcje.

Od 24 lutego w kinach można zobaczyć film Opiekun. To historia współczesnych bohaterów, w których życie w sposób cudowny wkracza św. Józef. Gorąco zachęcamy, by wybrać się do kina, tym bardziej, że jest to polska produkcja, w której występują znani i znakomici aktorzy. Czas Wielkiego Postu sprzyja, by z wolnego czasu korzystać w dobry sposób, a seans Opiekun będzie niezwykłym przeżyciem duchowym. PZC – Wolontariat młodzieżowy szykuje się do wyjazdu na ten film w sobotę 18 marca.

dnia 21.lutego br. Ksiądz Biskup Diecezjalny zatwierdził nowe składy Rady Parafialnej na lata 2023 – 2026. Zaprzysiężenie nowej Rady Parafialnej (czwartek, 09.03. godz. 19:00)

Wizyta sakramentalna u chorych – grupa I – CZWARTEK (09.03.) 9:00 – 14:00 oraz Wizyta sakramentalna u chorych – grupa II – PIĄTEK (10.03.) 9:00 – 14:00

W związku z tym, że temat tegoroczny duszpasterski wzywa nas do pogłębienia naszej tożsamości eklezjalnej (należymy do Kościoła Chrystusowego), powstaje inicjatywa comiesięcznych katechez dla dorosłych nt. nauczania zawartego w Katechizmie Kościoła Katolickiego (KKK). Chętne osoby do uczestnictwa lub do współprowadzenia spotkań proszę o kontakt. Będziemy opierać się na materiałach (tekstach i prezentacjach katechez) wcześniej przygotowanych.

Caritas Diecezji Pelplińskiej kontynuuje program „Na codzienne zakupy”, który polega na przekazaniu seniorom kart do sklepów Biedronka o wartości 180 zł. miesięcznie na zakup artykułów spożywczych. Uczestnikami projektu mogą zostać osoby powyżej 60 roku życia, których dochód nie przekracza 1.500 zł netto (pierwszeństwo mają osoby, które samodzielnie prowadzą gospodarstwo domowe, niepełnosprawni oraz po raz pierwszy przystępujący do projektu). Projekt będzie trwał od kwietnia 2023 do stycznia 2024 roku. Liczba kart jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń, ostateczną decyzję o kwalifikacji podejmuje komisja powołana przez dyrektora Caritas. Proszę zgłaszać zapotrzebowanie do poniedziałku (27.02.). W parafii odpowiedzialną za ten program będzie p. Katarzyna Werra.

Caritas Diecezji Pelplińskiej zachęca, aby całe rodziny i parafie zaangażowały się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. W tym roku nasza jałmużna wspiera dzieci z Ukrainy, które straciły na wojnie rodziców. Dzieci są zaproszone do udziału w konkursie „Logo ze skarbonki”. Oddając w kościele lub szkole zebrane pieniądze należy dostarczyć księdzu proboszczowi lub katechecie wyciętą jedną ściankę skarbonki z umieszczonym na odwrocie: imieniem, nazwiskiem i parafią. Kartoniki muszą znaleźć się w biurze Caritas w Pelplinie do piątku, 14 kwietnia 2023 r. Więc proszę o dostarczenie ich na plebanię do Wielkiego Piątku (07.04.2023) Nagrody dostarczone będą za pośrednictwem parafii.