SOBOTA (11.02) - MB z Lourdes [wsp.] / Światowy Dzień Chorego

09:00
w int. chorych z parafii (msza z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych)
18:00
++ Antoni i Janina PALUSZYŃSCY, Barbara i Czesław CZYŻ

NIEDZIELA (12.02)

09:00
++ Wanda, Antoni, z rodz. KĄKOL, JONACK
10:15
Katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych
11:00
++ Stanisław POBŁOCKI (r. śmierci) i rodzice
17:00
++ Roman ROZGOŃSKI i dziadkowie z obu stron

W int. parafian ks. Marek, Lublin

PONIEDZIAŁEK (13.02)

17:00
+ Henryk WESOŁOWSKI (1 r. śmierci)

WTOREK (14.02) - ŚS. Cyryla i Metodego – patronów Europy [święto]

17:00
+ Edward

ŚRODA (15.02) - bł. Michała SOPOĆKI [wspomnienie]

17:00
++ Wanda, Zygmunt, Walter i Antoni, Marta KONKOL (uczczenie relikwii)
20:00 – 21:00
Spowiedź

CZWARTEK (16.02)

16:00 – 17:00
Spowiedź
17:00
++ Leon, Jadwiga, Roman ZBLEWSCY, Edward SŁOMIŃSKI

PIĄTEK (17.02)

17:00 o błogosławieństwo Boże dla dzieci i wnuków

SOBOTA (18.02)

18:00
++ Damian i Katarzyna oraz z rodzin LANDOWSKICH i CIESZYŃSKICH
21:00
w int. wynagrodzenia Sercom Jezusa i Maryi za grzechy nasze i całego świata, za naszą Ojczyznę i w intencjach Ojca św. Franciszka i o beatyfikację Sługi Bożego bpa Konstantyna DOMINIKA
21:00 – 05:00
adoracja prowadzona przez Wspólnotę NSiN regionu kaszubskiego

NIEDZIELA (19.02) - nabożeństwo czterdziestogodzinne

09:00
++ Janusz BOBER (1. r. śmierci)
10:15
katecheza dla młodzieży do bierzmowania
11:00
++ Władysław (32. r. śm.), Teresa, Jan CZAPIEWSCY
17:00
+ Zygmunt NADOLNY (8 r. śmierci)

W int. Parafian: ks. Waldemar, Toruń

PONIEDZIAŁEK (20.02) - nabożeństwo czterdziestogodzinne

17:00
+ Józef JESZKE (1. r. śmierci)

WTOREK (21.02) - nabożeństwo czterdziestogodzinne

17:00
+ Jadwiga FORMELA (1. r. śmierci)

ŚRODA (22.02) - ŚRODA POPIELCOWA

07:00
za parafian
16:00
++ Jan i Gertruda PIĄTKOWSCY, dusze czyśćcowe
18:00
++ Elżbieta FORMELA (4. r. śm.), rodzice z obu stron
20:00 – 21:00
Spowiedź

MODLITWA O POWOŁANIA (zakończenie modlitwy wiernych):

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. DŁUGA: nr 6 (18.02.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne domy, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: ul. DŁUGA nr parzyste: nr 4 (11.02.), nr 6 (18.02.), nr 8 (25.02.), nr 10-12 (04.03.), nr 14 (11.03.), nr 16 (18.03.), nr 20 (25.03.), nr 22 (01.04.), nr 24 (07.04. – wyjątkowo Wielki Piątek), nr 26 (15.04.), nr 28 (22.04.), nr 30 (29.04.), nr 32 (06.05.); ul. OGRODOWA: nr 2 (13.05.), nr 3 (20.05.), nr 4 (27.05.), nr 5 (03.06.). Bardzo proszę o życzliwą pomoc.

prace nad organami piszczałkowymi dobiegają końca – do czasu całkowitego zakończenia prac chór kościelny jest wyłączony z użytku publicznego

dzisiejsza (11/12.02.2023) kolekta jest przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii (zbieramy na wymianę drzwi i okien w Domu Parafialnym, w ramach planu termomodernizacji budynku). Dziś również kazanie z serii praktycznych – temat „co oznacza określenie sakramentalność małżeństwa”

dziś jest zbiórka do puszek na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i w Syrii. W związku z tym poniżej zamieszczam komunikat Księdza Biskupa Diecezjalnego:

W minionych dniach Turcja i Syria zostały dotknięte bardzo poważnym w skutkach trzęsieniem ziemi. Liczba ofiar śmiertelnych kataklizmu sięgnęła już kilkunastu tysięcy osób, tysiące osób zostało rannych. Bardzo wielu mieszkańców zostało pozbawionych swoich domów i aktualnie  musi mierzyć się z dotkliwym zimnem.  

Oprócz pomocy służb ratowniczych niezbędna jest też pomoc humanitarna, wsparcie duchowe i rzeczowe. Zatem w duchu braterskiej solidarności ze wszystkimi ofiarami trzęsienia ziemi proszę o przeprowadzenie w niedzielę 12 lutego br. we wszystkich parafiach naszej diecezji zbiórki do puszek na rzecz poszkodowanych przez kataklizm. Zebrane ofiary pieniężne zostaną przesłane Caritas Diecezji Pelplińskiej. Dziękując za okazane wsparcie, łączę pasterskie błogosławieństwo.

Ryszard Kasyna  
Biskup Pelpliński

w kruchcie kościoła wywieszona została lista kandydatów do odnowionej rady parafialnej (ekonomicznej i duszpasterskiej) na lata 2023 – 2026; ewentualne uwagi dotyczące składu rady parafialnej proszę kierować do biura parafialnego przez najbliższe 2 tygodnie; po 19.02. ustalona lista zostanie przedstawiona Księdzu Biskupowi Diecezjalnemu do informacji i do zatwierdzenia.

Rekolekcje sprzyjające wzmacnianiu więzi małżeńskiej odbędą się w dniach 24-26 lutego 2023 r. w Białogórze. (szczegóły dotyczące zapisów znajdują się w ogłoszeniach z poprzedniej niedzieli 28.01.-05.02.2023)

do odbioru jest kolejny nr czasopisma Pielgrzym

biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne: poniedziałek, wtorek i piątek (przez 30 minut po Mszy św. wieczornej); w sytuacjach nagłych lub w razie wezwania do chorego – proszę o kontakt pod numerem 889-238-654.

 już od czterdziestu sześciu tygodni trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [prosimy adoratorów o otoczenie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Jednocześnie bardzo prosimy osoby, które deklarują swój udział w adoracji o solidną obecność lub informowanie administratora grafiku o konieczności zastępstwa. Grafik jest tworzony w oparciu o zasadę wzajemnego zaufania. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Kod QR z dostępem do aktywnego grafiku adoracji umożliwia dołączenie do grona adoratorów. Od przyszłej niedzieli (19.02.) do wtorku (21.02.) zapraszam parafian do wytężonej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, w ramach przebłagalnego NABOŻEŃSTWA CZTERDZIESTOGODZINNEGO. Jest to czas „lądowania” po karnawale, aby wynagradzając Bogu naszą obecnością na adoracji za grzechy świata całego, samemu dobrze wejść w skupienie Wielkiego Postu. Dawniej to nabożeństwo trwało 40 godzin (między ostatnią Mszą niedzieli a ostatnią Mszą wtorku). W związku z tym, że w naszej kaplicy Świętej Rodziny adoracja wynagradzająca trwa nieustannie, zapraszam za tydzień od niedzieli do wtorku na wybraną przez siebie godzinę. Proszę, aby każdy skorzystał z tej okazji.

za tydzień (18/19.02.) kolekta będzie przeznaczona na remont WSD w Pelplinie

odbędą się rekolekcje dla ceremoniarzy (03-05 marca br.); będą miały miejsce w Pelplinie – szczegóły u ks. Proboszcza. Zgłoszenia należy kierować do 26 lutego 2023 r.

Informacja o rekolekcjach dla nadzwyczajnych szafarzy posługujących w parafii znajduje się w ogłoszeniach z minionej niedzieli (28.01.-05.02.2023): Udział w rekolekcjach jest jednym z warunków niezbędnych do przedłużenia posługi szafarzy.

Dostępna jest książka: „Aby narodzić się na nowo. Wielkopostne rekolekcje w domu, rok A”. Książka może służyć jako wielkopostny przewodnik dla grup formacyjnych, osób chorych pozostających w domach oraz osób pragnących pogłębić swoją duchowość. Zainteresowanych proszę o kontakt.