SOBOTA (07.05) - I Sobota m-ca

07:00
++ rodzice, rodzeństwo, z rodziny PLATA (zadośćuczynienie)
08:30 – 14:00
Wizyta sakramentalna u chorych [cz. 2]
16:00
Przygotowanie do ślubu
18:00
++ Teresa, Leon, Małgorzata STENCEL

NIEDZIELA (08.05) - Niedziela Dobrego Pasterza

09:00 o Boże błog. dla członków Róży Niepokalanego Poczęcia NMP
11:00
++ Jacek, Stefan LEWNA, Bolesława i Władysław BUTOWSCY
15:00
Nabożeństwo majowe (kaplica)
18:00
z okazji urodzin Róży, w podz. i z prośbą dla całej rodziny

W int. parafian ks. Marcin, Rzym

PONIEDZIAŁEK (09.05) - św. Stanisława [uroczystość]

18:00 ++ Helena (z racji urodzin) i Józef MILOCH
19:00
katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych

WTOREK (10.05)

18:00
++ Anna i Franciszek BIGUS
19:00
o zdrowie i błog. Boże dla rodziny, wnuków, prawnuczki
20:00
Przygotowanie do ślubu

ŚRODA (11.05)

07:00
o sakramentalność małżeństw
18:00
++ Jarosław STANKOWSKI i dusze czyśćcowe

CZWARTEK (12.05)

18:00
++ z rodz. PEPLIŃSKICH, WESOŁOWSKICH, REMISZ, dusze czyśćcowe
19:00
++ Bernadeta i Bronisław ETMAŃSCY

PIĄTEK (13.05) - NMP Fatimskiej [wspomnienie]

18:00
w int. członków Róży MB Fatimskiej, o Boże błog. i potrzebne łaski
19:00
++ Irena i Antoni ETMAŃSCY, Elżbieta i Seweryn
20:30
Nabożeństwo fatimskie

SOBOTA (14.04) - św. Macieja [święto]

17:00 + Janina LIPSKA (w 6. m-c od śmierci i z okazji urodzin) – od M. i St. KALETA
18:30 w podz. i z prośbą o opiekę MBNP dla rodziny

NIEDZIELA (15.05) - POLA NADZIEI

09:00 + Dorota KULASZEWICZ (z racji urodzin)
11:00
o Boże błog. dla całej rodziny
15:00
Nabożeństwo majowe (kaplica)
18:00
++ Bronisław KULAS, Gertruda, Jan, Edmund oraz dusze w czyśćcu cierpiące

W int. parafian ks. Marek, Lublin

MODLITWA O POWOŁANIA (zakończenie modlitwy wiernych):

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Kasztanowa: nr 2 (14.05.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość. Od czasu udostępnienia kaplicy do wieczystej adoracji proszę, aby rodziny sprzątające kościół zajmowały się także sprzątaniem kaplicy. Jeśli wśród parafian jest ktoś kto chciałby się zająć sprzątaniem obu miejsc kultu (kościół i kaplica wraz z toaletami k. kotłowni i k. kaplicy), proszę o kontakt. Kolejne domy z ul. Kasztanowej, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: nr 3 (21.05.); nr 5 (28.05.); nr 6 (04.06.); rodzice klas II. przed Przyjęciem (11.06.); nr 8 (18.06.); nr 10 (25.06.); nr 12 (02.07.); nr 14 (09.07.); nr 16 (16.07.); nr 18 (23.07.); nr 22 (30.07.); nr 24 (06.08.). Bardzo proszę o życzliwą pomoc.

biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne w środę (19:00 – 19:30) oraz we czwartek i w piątek (19:45-20:15); w sytuacjach nagłych proszę o kontakt (889-238-654).

od obecnej niedzieli (08.05.) trwa Tydzień modlitwy o powołania do służby w Kościele

Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Pelplińskiej, wzorem lat minionych, organizuje w dniach 20 – 22 maja br. diecezjalny spływ kajakowy szlakiem św. Jana Pawła II na rzece Wdzie. Trasa tegorocznego spływu będzie przebiegać następująco: Wojtal – Czarna Woda – Wda, zakończenie w niedzielę w miejscowości Szlaga. Uczestnikami spływu może być wyłącznie młodzież powyżej 15 roku życia. Szczegółowe informację dotyczące spływu, jak również możliwość zapisania się młodzieży na stronie priest.pl

nabożeństwa majowe będą odbywać się w kaplicy św. Rodziny (miejsce wieczystej adoracji): NIEDZIELE  o godz. 15:00; DNI POWSZEDNIE po Mszy św. o 18:00; dzień wyjścia pielgrzymki do Wejherowa (26. maja) o 6:30 – w maju na Mszach w tygodniu kazań nie będzie, ale w ramach nabożeństwa majowego będą czytane rozważania.

KOMUNIKAT parafialny: proszę nie zastawiać bram wjazdowych na teren kościelny, szczególnie przy pomniku św. Jana Pawła II – jest to droga pożarowa do kościoła

Papież Franciszek w adhortacji apostolskiej „Christus vivit”, odwołując się do bł. Carlo Acutisa, napisał do młodych ludzi: „Możesz stać się tym, czym Bóg, twój Stwórca, wie, że jesteś, jeśli przyznasz, że jesteś powołany do wielkich rzeczy. Przyzywaj Ducha Świętego i idź z ufnością do wielkiego celu: świętości. W ten sposób nie będziesz kserokopią. Będziesz w pełni sobą samym” (107). Rozeznawanie powołania do Chrystusowego Kapłaństwa jako drogi do bycia w pełni sobą to fascynujące zaproszenie.

W dniach 3-4.06.2022 r. na Jasnej Górze pod hasłem: „Uczynić różaniec modlitwą wszystkich” odbędzie się X Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca. Pielgrzymka jest otwarta dla wszystkich. Szczegółowy program znajduje się na plakacie w załączniku nr 2. Zainteresowani wzięciem udziału w ww. wydarzeniach proszeni są do 15.05.2022 r. o telefoniczny kontakt z ks. Rafałem Barcińskim – Diecezjalnym Duszpasterzem Żywego Różańca: 530.840.600.

już od sześciu tygodni trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – głównym celem tego dzieła jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [proszę o ogarnięcie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa] Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Wspólnie uczymy się godzić życie parafialne z trwaniem przed Najświętszym Sakramentem. W środę 8.czerwca o 19:00 będzie miało miejsce spotkanie dla ADORATORÓW (aby omówić trwającą w parafii wieczystą adorację, wymienić się opiniami i ustalić niektóre zasady). Serdecznie zachęcam do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata.

dziś (7/8.05.) kolekta inwestycyjna

„W przyszłą niedzielę (14/15.05.), w naszej parafii odbędzie się zbiórka (POLA NADZIEI) na wsparcie działalności hospicyjnej i na budowę hospicjum w Kartuzach. Proszę Wolontariuszy o spotkanie w tej sprawie DZIŚ, w NIEDZIELĘ 08.05. o 10:15, w sali przy kaplicy.

woda na cmentarzu jest już odkręcona

w związku z dużą ilością śmieci cmentarnych musimy zakupić jeszcze 2 kontenery (1100 L) – proszę o kontakt, jeśli ktoś wie gdzie można takie kubły kupić w dobrej cenie – obecnie koszt transportu znacznie przewyższa sam koszt utylizacji odpadów nie biodegradowalnych z cmentarza; przypominam o obowiązującej umowie parafialnej, która dotyczy „segregacji” śmieci cmentarnych

KOMUNIKAT parafialny: w naszym kościele przyjęcie Komunii św. jest możliwe przy balaskach: albo do ust (w pozycji klęczącej lub stojącej) albo na „właściwie” złożone dłonie (w pozycji stojącej). Osoby pragnące przyjąć Komunię świętą na dłonie mają obowiązek spożyć Hostię przed kapłanem/szafarzem, włącznie ze wszystkimi cząsteczkami, które mogły pozostać na dłoni. Chrystus jest obecny w każdej cząstce konsekrowanej Hostii, tak więc koniecznym jest sprawdzenie przed odejściem sprzed balasek czy na dłoni nie pozostały żadne cząsteczki. Pamiętajmy, że względy higieniczne, ani zagrożenie epidemiczne nie mogą sprzyjać utracie wiary w rzeczywistą i trwałą obecność Pana Jezusa w Komunii świętej.

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 12.07.2022 na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną telefonicznie – tel. 508.830.077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele.

[tribe_events]