SOBOTA (30.04)

17:00 w r. ślubu pp. Marty i Adriana, w podz. i z prośbą
18:30 ++ Gereard DUŁAK i z rodziny

NIEDZIELA (01.05) - Niedziela Biblijna

09:00 ++ Monika, Paweł, pokrewni z rodziny PODJASKICH oraz rodzice chrzestni
10:15
Spotkanie Żywego Różańca [kościół]
10:15
Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych [sala przy kaplicy]
11:00
++ z rodziny KURS
12:00
Nabożeństwo Słowa Bożego (kaplica)
15:00
Nabożeństwo majowe [kaplica]
16:00
Przygotowanie do chrztu
18:00
++ Stanisław oraz Bogdan SEYDA (z racji ur.)

W int. parafian ks. Waldemar, Toruń

PONIEDZIAŁEK (02.05) - św. Atanazego [wspomnienie]

18:00 o zdrowie i błog. Boże, opiekę MB i św. Józefa dla rodziny
19:00
++ Zygmunt, Jadwiga, Jerzy, Józef FORMELA

WTOREK (03.05) - NMP Królowej Polski [uroczystość]

09:00
++ członkowie Róży MB Różańcowej
11:00
o Boże błog., opiekę MBNP i św. Floriana dla żywych członków OSP Skorzewo oraz o życie wieczne dla ++ Kazimierza FELSKOWSKIEGO i Piotra POLITOWSKIEGO
11:00
w int. parafian
15:00
Nab. majowe i odnowienie Milenijnego Aktu Oddania Polski (kaplica)
18:00 ++ Katarzyna, Szczepan (5.r. śm.) CIESZYŃSCY oraz z ++ rodz. LANDOWSKICH

ŚRODA (04.05) - św. Floriana / I. środa m-ca

17:00
Różaniec za ++ polecanych w Wypominkach rocznych, nab. do św. Józefa (kaplica)
18:15
++ polecani w Wypominkach rocznych

CZWARTEK (05.05) - I. Czwartek m-ca

08:30 – 14:00
Wizyta sakramentalna u chorych [cz. 1]
16:00 – 17:30
Spowiedź (o. franciszkanin)
17:00 – 18:00
Godzina Święta prowadzona (kaplica)
18:00
++ Zygmunt i z rodziny FORMELA
23:00 – 24:00
Godzina Święta w ciszy (kaplica)

PIĄTEK (06.05) - śś. Filipa i Jakuba [święto] / I Piątek m-ca

16:00 – 18:00
Spowiedź
18:00
w int. chrzestnych z obu stron: dla żywych o Boże błog. i opiekę MB, a dla zmarłych o życie wieczne
19:00
+ Hubert NEUBAUER (od chrześniaka L.K.)

SOBOTA (07.05) - I Sobota m-ca

07:00
++ rodzice, rodzeństwo, z rodziny PLATA (zadośćuczynienie)
08:30 – 14:00
Wizyta sakramentalna u chorych [cz. 2]
16:00
Przygotowanie do ślubu
18:00
++ Teresa, Leon, Małgorzata STENCEL

NIEDZIELA (08.05) - Niedziela Dobrego Pasterza

09:00 o Boże błog. dla członków Róży Niepokalanego Poczęcia NMP
11:00
++ Jacek, Stefan LEWNA, Bolesława i Władysław BUTOWSCY
15:00
Nabożeństwo majowe (kaplica)
18:00
z okazji urodzin Róży, w podz. i z prośbą dla całej rodziny

W int. parafian ks. Marcin, Rzym

MODLITWA O POWOŁANIA (zakończenie modlitwy wiernych):

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Kasztanowa: nr 1 (07.05.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość. Od czasu udostępnienia kaplicy do wieczystej adoracji proszę, aby rodziny sprzątające kościół zajmowały się także sprzątaniem kaplicy. Jeśli wśród parafian jest ktoś kto chciałby się zająć sprzątaniem obu miejsc kultu (kościół i kaplica wraz z toaletami k. kotłowni i k. kaplicy), proszę o kontakt. Kolejne domy z ul. Kasztanowej, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: nr 2 (14.05.); nr 3 (21.05.); nr 5 (28.05.); nr 6 (04.06.); rodzice klas II. przed Przyjęciem (11.06.); nr 8 (18.06.); nr 10 (25.06.); nr 12 (02.07.); nr 14 (09.07.); nr 16 (16.07.); nr 18 (23.07.); nr 22 (30.07.); nr 24 (06.08.). Bardzo proszę o życzliwą pomoc.

od obecnej niedzieli (01.05.) trwa Tydzień Biblijny

zakończyła się przewidziana na ten rok część remontu Domu Parafialnego (kuchnia, łazienka, klatka schodowa i korytarz). Serdecznie dziękuję firmie z parafii za wykonane prace. Ufam, że do końca maja uda się zainstalować meble w kuchni. Wraz z kosztami chodników na cmentarzu kwota do spłacenia jest spora. Mam nadzieję, że za tydzień (przy okazji kolekty inwestycyjnej) będę mógł podzielić się szczegółami i planem spłaty. Bardzo dziękuję Paniom za sprzątanie i mycie okien i drzwi po tym remoncie. To nieoceniona pomoc. Bóg zapłać.

Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Pelplińskiej, wzorem lat minionych, organizuje w dniach 20 – 22 maja br. diecezjalny spływ kajakowy szlakiem św. Jana Pawła II na rzece Wdzie. Trasa tegorocznego spływu będzie przebiegać następująco: Wojtal – Czarna Woda – Wda, zakończenie w niedzielę w miejscowości Szlaga. Uczestnikami spływu może być wyłącznie młodzież powyżej 15 roku życia. Szczegółowe informację dotyczące spływu, jak również możliwość zapisania się młodzieży na stronie priest.pl

w związku z dużą ilością śmieci cmentarnych musimy zakupić jeszcze 2 kontenery (1100 L) – proszę o kontakt, jeśli ktoś wie gdzie można takie kubły kupić w dobrej cenie – obecnie koszt transportu znacznie przewyższa sam koszt utylizacji odpadów nie biodegradowalnych z cmentarza; przypominam o obowiązującej umowie parafialnej, która dotyczy „segregacji” śmieci cmentarnych

KOMUNIKAT parafialny: w naszym kościele przyjęcie Komunii św. jest możliwe przy balaskach: albo do ust (w pozycji klęczącej lub stojącej) albo na „właściwie” złożone dłonie (w pozycji stojącej). Osoby pragnące przyjąć Komunię świętą na dłonie mają obowiązek spożyć Hostię przed kapłanem/szafarzem, włącznie ze wszystkimi cząsteczkami, które mogły pozostać na dłoni. Chrystus jest obecny w każdej cząstce konsekrowanej Hostii, tak więc koniecznym jest sprawdzenie przed odejściem sprzed balasek czy na dłoni nie pozostały żadne cząsteczki. Pamiętajmy, że względy higieniczne, ani zagrożenie epidemiczne nie mogą sprzyjać utracie wiary w rzeczywistą i trwałą obecność Pana Jezusa w Komunii świętej.

KOMUNIKAT parafialny: proszę nie zastawiać bram wjazdowych na teren kościelny, szczególnie przy pomniku św. Jana Pawła II – jest to droga pożarowa do kościoła

biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne poniedziałek, środę i w piątek po Mszy św. o 19:00 (przez 30 minut); w sytuacjach nagłych proszę o kontakt (889-238-654).

już od pięciu tygodni trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – głównym celem tego dzieła jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [proszę o ogarnięcie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa] Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Wspólnie uczymy się godzić życie parafialne z trwaniem przed Najświętszym Sakramentem. W środę 8.czerwca o 19:00 będzie miało miejsce spotkanie dla ADORATORÓW (aby omówić trwającą w parafii wieczystą adorację, wymienić się opiniami i ustalić niektóre zasady). Serdecznie zachęcam do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łąski dla siebie i dla całego świata.

„W niedzielę, 15 maja, w naszej parafii odbędzie się zbiórka (POLA NADZIEI) na wsparcie działalności hospicyjnej i na budowę hospicjum w Kartuzach. Proszę Wolontariuszy do zaangażowania w zbiórkę przy wejściu do kościoła, przed i po każdej Mszy Świętej. …”.

dziękuję jednej rodzinie, która podarowała drewno opałowe do domu parafialnego. Po zainstalowaniu w roku 2021 nowego kotła na eko-groszek, korzystamy jednocześnie z kotła, w którym można palić drewno. A zatem proszę o pomoc, jeśli jakaś rodzina może podzielić się drewnem opałowym.

woda na cmentarzu jest już odkręcona

w dniach 3-4 czerwca odbędzie się doroczny zjazd Róż Żywego Różańca na Jasnej Górze w Częstochowie; w związku w tym, że są to dni eucharystyczne ja nie jestem w stanie poprowadzić grupy z naszej parafii; jeśli jest ktoś chętny to proszę o kontakt; jednocześnie istnieje możliwość zorganizowania wyjazdu do Częstochowy w innym terminie (można taki wyjazd połączyć ze świętowaniem rocznicy pierwszej Komunii Świętej z ubiegłego roku) – osoby zainteresowane proszę o kontakt

nabożeństwa majowe będą odbywać się w kaplicy św. Rodziny (miejsce wieczystej adoracji): NIEDZIELE i UROCZYSTOŚĆ NMP Królowej Polski (3..maja) o godz. 15:00; DNI POWSZEDNIE po Mszy św. o 18:00; dzień wyjścia pielgrzymki do Wejherowa (26. maja) o 6:30 – w maju na Mszach w tygodniu kazań nie będzie, ale w ramach nabożeństwa majowego będą czytane rozważania z książki Maryja – Niewiasta Eucharystii

do odebrania są czasopisma: Pielgrzym, Tak Rodzinie, Różaniec, Anioł Stróż

[tribe_events]