W związku z zaliczeniem powiatów kościerskiego i kartuskiego do
CZERWONEJ STREFY
w naszym kościele parafialnym
mogą przebywać jednocześnie
64 osoby (1 os. na 7mkw)
w przestrzeni dla wiernych
+ służba ołtarza.

W wyniku takich obostrzeń Msze święte niedzielne i towarzyszące im nabożeństwa będą odprawiane w następującym porządku:

SOBOTA

 

16:30 różaniec
17:00 Msza św. niedzielna
18:00 Msza św. niedzielna

 

NIEDZIELA

 

09:00 Msza św.
10:15 różaniec + Komunia św.
11:00 Msza św.
15:00 różaniec + Komunia św.
18:00 Msza św.

 

SOBOTA (17.10) - św. Ignacego Antiocheńskiego

16:30 Różaniec
17:00 ++ rodzice z obojga stron (msza niedzielna)
18:00 ++ Zygfryd i Salomea ZDROJEWSCY (msza niedzielna)

NIEDZIELA (18.10)

09:00 w 20. rocznicę ślubu pp. Marzeny i Rafała, o Boże błog. dla rodziny, w podz.i z prośbą
10:15 Różaniec  + Komunia św.
11:00 ++ Jan ROMPCA, Gertruda i Franciszek GALEWSCY
15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i obrzęd Komunii św.
18:00 w pewnej intencji

W int. parafian – ks. Sebastian, Pampeluna

PONIEDZIAŁEK (19.10) - bł. Jerzego Popiełuszki

17:00 + Marcin REPIŃSKI
17:30 Różaniec
18:00 w 31. rocznicę ślubu pp. Hanny i Piotra, w podz. i z prośbą

 

WTOREK (20.10) - św. Jana Kantego

17:00 ++ członkinie Róży św. Jadwigi
17:30 Różaniec
18:00 ++ Regina i Jan TUSK

 

ŚRODA (21.10)

17:00 w pewnej intencji rodzinnej
17:30 Różaniec
18:00 w 20. rocznicę ślubu pp. Jacka i Jarosławy, w podz.i z prośbą
18:30 Adoracja z medytacją Słowa Bożego

CZWARTEK (22.10) - św. Jana Pawła II

17:00 ++ członkinie Róży św. Moniki
17:30 Różaniec
18:00 w 53. rocznicę ślubu pp. Teresy i Jana, w podz. i z prośbą

 

PIĄTEK (23.10)

17:30 Różaniec
18:00 w 24. r. ślubu pp. Marzeny i Wojciecha, w podz. i z prośbą
19:00 Przygotowanie do ślubu

SOBOTA (24.10)

15:00 ślub: pp. Marta i Michał
16:30 Różaniec
17:00 w intencji parafian (msza niedzielna)
18:00 w podz. i z prośbą dla rodziny (msza niedzielna)
19:30 przygotowanie do chrztu

NIEDZIELA (25.10) - Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła

09:00 o zdrowie i błog. Boże dla Barbary i Andrzeja (w r. urodzin)
10:15 Różaniec + Komunia św.
11:00 ++ Tomasz, Maria i Bolesław ZDROJEWSCY (chrzest)
15:00

Koronka do Miłosierdzia Bożego i obrzęd Komunii św.

18:00 + Maria BIGUS (1. rocznica śmierci)

 

W int. parafian – ks. Marcin, Rzym

MODLITWA O POWOŁANIA:

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Peplińskiego (nieparzyste nr 31-9): nr 31 (17.10.); nr 29 (24.10.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne rodziny, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości pomieszczeń parafialnych, to mieszkańcy domów o następujących numerach: nr 25 (31.10.); nr 23 (07.11.); nr 17 (14.11.); nr 15 – 13 (21.11.); nr 11 (28.11.); nr 9 (05.12.). Następnie ul. Peplińskiego (nr parzyste 14-8) oraz (nr 1-7): nr 14a (12.12.); nr 8 (19.12.); nr 7 (26.12.2020); nr 4 (02.01.2021); nr 3 (09.01.2021); nr 2 (16.01.); nr 1 (23.01.). Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość.

w kruchcie kościoła znajdują się dwa automatyczne dozowniki: pierwszy (przy drzwiach) zawiera płyn dezynfekujący do rąk  /  drugi (nad kropielnicą) zawiera wodę święconą      –      proszę korzystać z obu

SANEPID przypomina o noszeniu zakrycia ust i nosa w przestrzeni zamkniętej i o dystansie społecznym  /  w razie podejrzenia zarażenia KORONAWIRUSEM: telefony w Kościerzynie: do stacji sanitarno-epidemiologicznej (58.686-69-48) oraz do najbliższego oddziału zakaźnego (692-101-253); ogólnopolski tel. alarmowy (112); infolinia NFZ w sprawie Koronawirusa (800-190-590)

spowiedźkażdy penitent dezynfekuje miejsce po spowiedzi przygotowanym do tego środkiem

w październiku Różaniec w niedziele o 10:30, w tygodniu o 17:30, a w sobotę o 16:30 ze względu na dodatkową Mszę św. niedzielą o 17:00 – w poniedziałki dziesiątki prowadzą uczniowie klas 7., we wtorki uczniowie klasy 8; w pozostałe dni proszę zelatorów Róż Różańcowych o prowadzenie modlitwy różańcowej

dziś, w niedzielę (18.10.), zbiórka do puszek na Kartuską CARITAS – Hospicjum; kolekta na misje katolickie, a na Mszach NIE BĘDZIE badania frekwencji wiernych i ilości udzielonych Komunii św. – zostało odwołane ze względu na obostrzenia dotyczące ilości osób na Mszach św.

biuro parafialne czynne w wymiarze normalnym (wtorek – piątek : pół godziny po mszy świętej wieczornej) w sprawach nagłych proszę o kontakt tel. 889-238-654 – można zgłaszać intencje na rok 2021 oraz regulować należności cmentarne – można już składać intencje na Wypominki roczne (skrzynia przy obrazie św. Faustyny)

spowiedź przed uroczystością Wszystkich Świętych (sobota 31.10.)

sakramentalne odwiedziny chorych w listopadzie (piątek 06.11. od 9:30)

trwa Nowenna za przyczyną św. Jana Pawła II w intencji usunięcia przesłanki eugenicznej z prawa polskiego – modlimy się za sędziów Trybunału Konstytucyjnego w intencji stwierdzenia niezgodności z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej części zapisów ustawy z dnia 7 stycznia 1993 roku dopuszczających aborcję eugeniczną. Nowenna organizowana jest przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka: Pragniemy w ten sposób zaprosić każdego człowieka dobrej woli do modlitwy za wszystkich sędziów Trybunału, by z odwagą stanęli na straży prawa do życia i godności dzieci zabijanych obecnie w szpitalach z powodu niekorzystnej diagnozy prenatalnej. Rokrocznie śmierć w wyniku aborcji eugenicznej ponosi ponad 1000 dzieci! Nowenna trwa od dnia fatimskiego (13.10.) do wigilii wspomnienia liturgicznego św. papieża Jana Pawła II, jednego z największych obrońców życia dzieci nienarodzonych (21.10.). Można do niej dołączyć także dziś. W naszej parafii odmawiamy ją w łączności z różańcem

KOMUNIKAT KOMISJI DS. KULTU BOŻEGO I DYSCYPLINY SAKRAMENTÓW KEP nt. Komunii św. na rękę w ogłoszeniach z 10-18.10.2020

INFORMACJA DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA: W związku z nowymi obostrzeniami i zagrożeniem epidemicznym decyzją Księdza Biskupa Diecezjalnego zaplanowany Dzień Skupienia ze św. Stanisławem Kostką nie odbędzie się według ustalonego wcześniej harmonogramu. …Biorąc pod uwagę obawy Księży i niepokoje Rodziców dotyczące bezpieczeństwa ich dzieci przyjęliśmy zasadę, że każda Parafia organizuje Dzień Skupienia samodzielnie. – szczegóły w terminie późniejszym

informacja dotycząca celebracji 1. listopada pojawi w przyszłą niedzielę

dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w prace przy kościele i plebanii w minionym tygodniu; dziękuję również parafianom, których życzliwość umożliwiła sprawne przeprowadzenie pierwszego etapu prac na cmentarzu: zbudowanie nowego postumentu pod krzyż i poprowadzenie nowego przyłącza wody

RÓŻANIEC DO GRANIC NIEBA

 

Minęły 3 lata od Różańca Do Granic. We wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, 7 października 2017 roku, udaliśmy się na granice Polski z różańcami w ręku. Prosiliśmy Niebo o nawrócenie i jedność w narodzie, o pokój dla Polski i świata, o ochronę wiary w Europie; i we wszystkich naszych sprawach. W „Różańcu do granic” wzięło udział ponad MILION naszych rodaków na całym świecie. Dziś dziękujemy Bogu za tamten znak sprzed 3 lat. Przekonaliśmy się, że potrafimy się jednoczyć. Że we wspólnocie jesteśmy siłą. Że modlitwa jest potęgą. Takie rzeczy, to tylko z Matką Bożą! 
W tym roku mamy inne zadanie, do którego chcemy Was wszystkich gorąco zaprosić.
Podczas tegorocznej oktawy uroczystości Wszystkich Świętych, na cmentarzach oraz w kościołach będziemy prosić o przebaczanie wszystkie dzieci nienarodzone, zabite na przestrzeni całej historii rodziny, przez wszystkie pokolenia. Dzieciom, które odeszły naturalnie będziemy dziękować za ich obecność. A wszystkich nienarodzonych będziemy prosić o wstawiennictwo.Wydarzenie zaczyna się 1 listopada, tego dnia:
 – Odmówimy indywidualnie specjalnie przygotowaną modlitwę nad rodzinnym grobem. / Przyjmijmy do rodziny dzieci z kręgu Naszych bliskich, którym nie pozwolono się narodzić. / Podziękujemy za obecność tym dzieciom, które nie mogły się narodzić z przyczyn naturalnych. / Wszystkie dzieci nienarodzone z Naszych rodzin prośmy o wstawiennictwo!
Kolejne dni Różańca do Granic Nieba – od 2 do 8 listopada: 
 – Weź udział w nabożeństwie swojej parafii; odmawiaj modlitwy pokutne i różaniec. / Módl się za dusze w czyśćcu cierpiące, zwłaszcza za te, które cierpią z powodu grzechów popełnionych przeciw życiu. / Ofiaruj za zmarłych odpust zupełny.
Różaniec Do Granic Nieba można również przeżywać w innych miejscach np. w naszych domach. W takich okolicznościach liczy się intencja i pragnienie naszych serc. Jak to zrobić w takim przypadku: – Przygotuj w domu miejsce na modlitwę, zapal poświęconą świecę, otwórz Pismo Święte na Słowie Bożym wskazanym przez liturgię z da nego dnia. / Zaproś (jeśli to możliwe) swoją najbliższą rodzinę. / Odmówcie przynajmniej jedną część Różańca. / Odmówcie modlitwę przygotowaną na tę okazję do ściągnięcia ze strony www.rozaniecdogranic.pl. / Możecie powtarzać to każdego dnia oktawy uroczystości Wszystkich Świętych, czyli aż do 08.11.
Różaniec Do Granic Nieba to wydarzenie, które może mieć ogromny wpływ na Polskę i polskie rodziny. Wierzymy, że rezultatem tej wielkiej modlitwy Polaków będzie wzmocnienie nadziei, pojednanie i uzdrowienie. Od naszej wspólnej modlitwy zależy przyszłość naszego kraju. Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych.
Już teraz dziękujemy Wam za włączenie się do tej wielkiej i tak bardzo potrzebnej akcji modlitewnej. Doskonale wiemy, że na Was można liczyć!Niech Matka Boża nas prowadzi, – organizatorzy Różańca Do Granic Nieba