SOBOTA (20.08)

17:00 ++ Feliks NACZK (w 3. r. śmierci) oraz dusze czyśćcowe
  Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
18:30
++ z rodziny PLATA

NIEDZIELA (21.08)

07:00 ++ Krystyna i Bogusława PÓŁCZYŃSKIE
09:00
++ Wanda KULAS (21. r. śmierci), Edmund i Marek KLEBA
11:00
w int. członkiń Róży św. Moniki, o Boże błogosławieństwo

W int. parafian ks. Marek, Lublin

PONIEDZIAŁEK (22.08)

Modlitwa prowadzona przez Wspólnotę Miłosierdzia
18:00
++ Bolesława i Władysław oraz rodzice z obu stron
19:00
+ Edward WYSZOMIERSKI (int. od rodziny Wyszomierskich)

WTOREK (23.08)

17:00
++ rodzice z domu MAKURAT i STRZELECKICH
18:00
+ Irena GAŁAZIN (z racji 70. r. urodzin)
18:00
++ Henryk WESOŁOWSKI, rodzice i teściowie [ks. Proboszcz, Białogóra]

ŚRODA (24.08)

18:00
++ rodzice Stefania i Augustyn, ich rodzice, siostra Maria, szwagrowie Franciszek i Ryszard
18:00
w int. harcerzy z Łodzi, w podz. i z prośbą [ks. Proboszcz, Białogóra]
19:00
z prośba o zdrowie dla mamy
20:00 – 21:00
Dyżur spowiedzi (kaplica)

CZWARTEK (25.08)

16:00 – 17:00
dyżur spowiedzi (kaplica)
18:00
+ Bożena KURS (rocznica śmierci)
18:00
w int. ofiarodawców drewna opałowego i zaangażowanych w przygotowanie budynków parafialnych na zimę [ks. Proboszcz, Białogóra]
19:00
++ Grażyna, Zbigniew, Wiesław SZULIST

PIĄTEK (26.08)

18:00
w podz. i z prośbą o błog. i zdrowie w rodzinie
18:30
Odpust MB Częstochowskiej w Gołubiu

SOBOTA (27.08)

15:00
ŚLUB: pp. Marta i Daniel
17:30
Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
18:00
++ Aniela, Bronisław, Joanna, Klemens, Witold STEFAŃSCY

NIEDZIELA (28.08)

07:00 ++ Joanna i Jan PEPLIŃSCY
09:00
+ Justyna BIAŁEK-WIKA (2. r. śmierci)
09:00
z okazji 10. r. ślubu, w podz. i z prośbą
11:00
+ Stanisław MAKURAT (7. r. śmierci)
11:00
+ Jadwiga MAKURAT (chrzest)

W int. parafian ks. Alfons, Chojnice

MODLITWA O POWOŁANIA (zakończenie modlitwy wiernych):

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy Rekowska: nr 7 (27.08.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość. Jeśli wśród parafian jest ktoś kto chciałby się zająć sprzątaniem obu miejsc kultu (kościół i kaplica wraz z toaletami k. kotłowni i k. kaplicy), proszę o kontakt. Kolejne domy, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: ul. Polna nr 9 (03.09.) następnie: ul. Lipowa nr 4 (10.09.); nr 5 (17.09.); nr 7 (24.09.); ul. Na wzgórzu nr 1 (01.10.); nr 2 (08.10.); nr 3 (15.10.); nr 4 (22.10.); nr 5 (29.10.); nr 6 (05.11.). Bardzo proszę o życzliwą pomoc.

od poniedziałku 22.08. do niedzieli 28.08. będzie mnie zastępował ks. Rafał Kulwikowski z Rzymu

kazanie z serii praktycznych będzie wygłoszone w sierpniu wyjątkowo w ostatnią niedzielę miesiąca (27/28.08.)

od 22 do 27.08. nie będzie w kościele relikwii bł. ks. Michała Sopoćki

dyżur spowiedzi (poza dotychczasową możliwością „20 minut przed mszami”): jest wyznaczony w każdą środę 20:00 – 21:00 (kaplica), w każdy czwartek 16:00 – 17:00 (kaplica), w pierwszy piątek m-ca 16:00 – 18:00 (kaplica)

w niedziele sierpnia, kolekty są przeznaczone na opał do kościoła. Potrzebujemy 8 ton pelletu, aby nasza świątynia mogła być ogrzewana przez cały okres zimowy; Bardzo dziękuję Panom, którzy poświęcili swój czas i bardzo sprawnie rozładowali pierwszy transport pelletu do kościoła.

wraz z nowym rokiem szkolnym powstanie w naszej parafii nowa schola dziecięca; poprowadzi ją p. Lucyna; możliwość zapisu w sobotę 03.września br. o 9:00 w czasie pierwszej próby; spotkanie będzie miało miejsce w domu parafialnym; w związku z tym, że trzon zespołu Nieustannie dla Maryi stanowi młodzież, która już dorośleje, serdecznie zapraszamy dzieci z tej grupy do dołączenia do nowej scholi, której skład będzie wyłącznie dziecięcy. Bardzo dziękuję młodzieży, że zgodziła się nadal posługiwać w naszej parafii. Równie gorąco dziękuję p. Lucynie, że zgodziła się uformować zespół złożony z najmłodszych muzyków i śpiewaków.

już za tydzień (28.08.), w niedzielne popołudnie będzie rozegrana kolejna edycja Turnieju siatkówki plażowej o puchar proboszcza Skorzewa : serdecznie zapraszamy do udziału w tej inicjatywie: http://www.uks-skorzewo.pl/aktualnoci/mistrzostwa-skorzewa-w-siatkowce-plazowej/

Diecezjalny Duszpasterz Rolników zachęca do zorganizowania pielgrzymki rolników na Jasnogórskie Święto Dziękczynienia za plony, które odbędzie się w dniach 3 i 4 września br. w Częstochowie. Delegację diecezjalną wraz z wieńcem oraz koszem do pochodu ofiarnego przygotowuje w tym roku duszpasterz rolników dekanatu jeżewskiego. Starostami dożynek będą rolnicy z parafii Sierosław, a  rolnicy naszej diecezji będą przewodniczyć Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich. Program dożynek przedstawia się następująco:

Sobota, 3 września 2022: 19.00 – Msza Święta w bazylice; 21.00 – Apel Jasnogórski; 21.30 – Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich; 23.00 – 24.00 Czuwanie modlitewne;

Niedziela, 4 września 2022: 00.00 – Msza Święta w Kaplicy Matki Bożej; 01.15 – 04.00 – Czuwanie modlitewne w Kaplicy Matki Bożej; 04.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; 08.00 – 10.45 – wspólne modlitwy na Placu przed Szczytem; 11.00 – Uroczysta Suma z błogosławieństwem wieńców żniwnych

tegoroczne Gminne Dożynki odbędą się w naszej skorzewskiej parafii w niedzielę 04. września; rozpoczęcie świętowania: godz. 14:00 – Msza św. pod przewodnictwem ks. prałata Mariana Szczepińsiego.

do odebrania jest najnowszy nr czasopisma Pielgrzym

biuro parafialne w tym tygodniu będzie NIEczynne; w sprawie wezwania do chorego proszę o kontakt (tel. : 889-606-790).

już od dwadzieścia jeden tygodni trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [proszę jednocześnie o ogarnięcie modlitwą intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Jednocześnie bardzo prosimy osoby, które deklarują swój udział w adoracji o solidną obecność lub poinformowania administratora grafiku o konieczności zastępstwa Grafik jest tworzony w oparciu o zasadę wzajemnego zaufania. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Proszę wakacyjnych parafian o wsparcie Dzieła adoracji i zapisanie się: jednorazowe lub na wybrane godziny w czasie wakacji. Kod QR z dostępem do aktywnego grafiku adoracji pozwala na dołączenie do grona adoratorów. Proszę również stałych adoratorów, aby informowali (pod numerem podanym w grafiku) o swojej nieobecności jeśli mają trudność ze znalezieniem zastępstwa w czasie wakacji. Prosimy, aby osoby niepełnoletnie między 20:00 a 6:00 były w kaplicy pod opieką dorosłych.

jesteśmy zaproszeni do podjęcia abstynencji w sierpniu (to wyrzeczenie można ofiarować w intencji osób, które mają problem z używkami); przez cały miesiąc sierpień będzie można też zapisać się (w biurze parafialnym) do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka [w ogłoszeniach z 30.07.-07.08. wytłumaczony są, cel i założenia, KWC];

już za tydzień, w niedzielę 28.08. wieczorem ognisko dla członków Parafialnej Grupy Teatralnej i ich rodzin; informacje u p. Małgosi

w nawiązaniu do kontaktu z kilkoma parafianami nt. Mszy popogrzebowych, jednocześnie mając na względzie fakt, że w naszej diecezji są parafie, w których księża mają mało intencji mszalnych, proponuję, aby w ciągu roku od pogrzebu odbyły się w parafii 2 Msze św. w intencji zmarłego: w 1. m-c od śmierci i w 1. rocznicę śmierci. Ofiara na te Msze jest zbierana w czasie kolekty na pogrzebie. Pozostałe intencje, zamawiane przez osoby spoza najbliższej rodziny, będą wysyłane – do odprawienia – dla księży z innych parafii (po uzgodnieniu z ofiarodawcą).

Diecezjalne Święto Dziękczynienia za plony pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny odbędzie się w niedzielę 18 września br. o godz. 11.00 w Lubaniu. Za przygotowanie liturgii odpowiedzialny jest duszpasterz dekanatu borzyszkowskiego. Szczegóły zostaną podane w terminie późniejszym.

Stowarzyszenie Mężczyźni Świętego Józefa organizuje spotkanie dla mężczyzn na Jasnej Górze w sobotę, 24 września br. pod nazwą „Mężczyźni u Maryi. Męskie oblężenie na Jasnej Górze”. Poprzedzi je tydzień warsztatów on-line. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.mezczyzni.net

poświęcenie tornistrów dzieci z klas pierwszych będzie miało miejsce 01. września na Mszy św. o 8:00, którą rozpoczniemy nowy rok szkolny

[tribe_events]