SOBOTA (27.08)

15:00
ŚLUB: pp. Marta i Daniel
17:30
Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
18:00
++ Aniela, Bronisław, Joanna, Klemens, Witold STEFAŃSCY

NIEDZIELA (28.08)

07:00 ++ Joanna i Jan PEPLIŃSCY
09:00
+ Justyna BIAŁEK-WIKA (2. r. śmierci)
09:00
z okazji 10. r. ślubu, w podz. i z prośbą
11:00
+ Stanisław MAKURAT (7. r. śmierci)
11:00
+ Jadwiga MAKURAT (chrzest)

W int. parafian ks. Alfons, Chojnice

PONIEDZIAŁEK (29.08)

Modlitwa prowadzona przez Wspólnotę Miłosierdzia
18:00
++ Jadwiga, Alfons UGOWSCY, z rodziny z obojga stron oraz dusze czyśćcowe
19:00
+ Mariusz WEJER (1. m-c od śmierci)
20:00
Spotkanie Rady Parafialnej

WTOREK (30.08)

18:00
o zdrowie i Boże błog. w rodzinie
19:00
++ Bernadeta i Bronisław ETMAŃSCY

ŚRODA (31.08)

18:00
++ Antoni, Agnieszka, Damian, Mirosław LANDOWSCY oraz z rodz. CIESZYŃSKICH
19:00
+ Kazimierz EBERTOWSKI
20:00 – 21:00
Dyżur spowiedzi (kaplica)

CZWARTEK (01.09) - I. Czwartek m-ca

08:00
Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego
16:00 – 17:30
dyżur spowiedzi (kaplica)
17:00 – 18:00
Godzina Święta (prowadzona)
18:00
++ Stanisław MEJNA, Weronika MEJNA, dusze czyśćcowe
23:00 – 24:00
Godzina Święta (w ciszy)

PIĄTEK (02.09) - I Piątek m-ca

09:00 – 14:00
Wizyta sakramentalna u chorych-grupa 1
16:00 – 18:00
Spowiedź
18:00
+ Monika PRZEWODOWSKA (1. r. śmierci)

SOBOTA (03.09) - I Sobota m-ca

  Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
07:00
++ Gertruda i Józef CIEMIŃSCY, z rodz. PIĄTKOWSKICH i CIEMIŃSKICH (zadośćuczynienie: medytacja i różaniec)
09:00 – 12:00
Wizyta sakramentalna u chorych-grupa 2
09:00
Próba Scholi dziecięcej (nowy nabór)
18:00
++ rodzice chrzestni Franciszka i Franciszek EDEL, rodzice Teresa i Władysław CZAPIEWSCY

NIEDZIELA (04.09) - I Niedziela m-ca

07:00 wynagrodzenie Sercom Jezusa i Maryi za grzechy nasze i całego świata
09:00
w podz. i z prośbą dla całej rodziny
10:15
Modlitwa prowadzona przez Żywy Różaniec
11:00
++ Franciszek i Waleska JASZEWSCY
14:00
w int. dziękczynienia za tegoroczne plony (DOŻYNKI)
14:00
z podz. i z prośbą dla dzieci i wnuków (z okazji r. ślubu)

W int. parafian ks. Waldemar, Toruń

MODLITWA O POWOŁANIA (zakończenie modlitwy wiernych):

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Polna nr 9 (03.09.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość. Jeśli wśród parafian jest ktoś kto chciałby się zająć sprzątaniem obu miejsc kultu (kościół i kaplica wraz z toaletami k. kotłowni i k. kaplicy), proszę o kontakt. Kolejne domy, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: ul. Lipowa nr 4 (10.09.); nr 5 (17.09.); nr 7 (24.09.); ul. Na wzgórzu nr 1 (01.10.); nr 2 (08.10.); nr 3 (15.10.); nr 4 (22.10.); nr 5 (29.10.); nr 6 (05.11.). Bardzo proszę o życzliwą pomoc.

bardzo dziękuję ks. Rafałowi Kulwikowski z Rzymu, który zastępował mnie w minionym tygodniu i dziś głosi kazanie z serii praktycznych – Bóg zapłać

w niedziele sierpnia, kolekty są przeznaczone na opał do kościoła. Potrzebujemy 8 ton pelletu, aby nasza świątynia mogła być ogrzewana przez cały okres zimowy; została nam jeszcze 1/3 należności do uregulowania;

dnia 28.08. relikwie bł. ks. Michała Sopoćki wracają do naszego kościoła

dyżur spowiedzi (poza dotychczasową możliwością „20 minut przed mszami”): jest wyznaczony w każdą środę 20:00 – 21:00 (kaplica), w każdy czwartek 16:00 – 17:00 (kaplica), w pierwszy piątek m-ca 16:00 – 18:00 (kaplica)

SERDECZNIE DZIĘKUJĘ rodzinom, które w minionym tygodniu dostarczyły drewno opałowe do Domu Parafialnego; dziękuję również panom, którzy poświęcali swój czas aby to pociąć i poukładać – Bóg zapłać

wraz z nowym rokiem szkolnym powstanie w naszej parafii nowa schola dziecięca; poprowadzi ją p. Lucyna; możliwość zapisu w sobotę 03.września br. o 9:00 w czasie pierwszej próby; spotkanie będzie miało miejsce w domu parafialnym; w związku z tym, że trzon zespołu Nieustannie dla Maryi stanowi młodzież, która już dorośleje, serdecznie zapraszamy dzieci z tej grupy do dołączenia do nowej scholi, której skład będzie wyłącznie dziecięcy. Bardzo dziękuję młodzieży, że zgodziła się nadal posługiwać w naszej parafii. Równie gorąco dziękuję p. Lucynie, że zgodziła się uformować zespół złożony z najmłodszych muzyków i śpiewaków.

już w tę niedzielę 28.08. wieczorem ognisko dla członków Parafialnej Grupy Teatralnej i ich rodzin; informacje u p. Małgosi

w nawiązaniu do kontaktu z kilkoma parafianami nt. Mszy popogrzebowych, jednocześnie mając na względzie fakt, że w naszej diecezji są parafie, w których księża mają mało intencji mszalnych, proponuję, aby w ciągu roku od pogrzebu odbyły się w parafii 2 Msze św. w intencji zmarłego: w 1. m-c od śmierci i w 1. rocznicę śmierci. Ofiara na te Msze jest zbierana w czasie kolekty na pogrzebie. Pozostałe intencje, zamawiane przez osoby spoza najbliższej rodziny, będą wysyłane – do odprawienia – dla księży z innych parafii (po uzgodnieniu z ofiarodawcą).

tegoroczne Gminne Dożynki odbędą się w naszej skorzewskiej parafii w niedzielę 04. września; rozpoczęcie świętowania: godz. 14:00 – Msza św. pod przewodnictwem ks. prałata Mariana Szczepińsiego.

Diecezjalne Święto Dziękczynienia za plony pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny odbędzie się w niedzielę 18 września br. o godz. 11.00 w Lubaniu. Za przygotowanie liturgii odpowiedzialny jest duszpasterz dekanatu borzyszkowskiego. Szczegóły zostaną podane w terminie późniejszym.

poświęcenie tornistrów dzieci z klas pierwszych będzie miało miejsce 01. września na Mszy św. o 8:00, którą rozpoczniemy nowy rok szkolny

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 15 września 2022 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej www.seminariumpelplin.pl oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.

biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne w poniedziałek, czwartek i piątek (od 19:00 do 19:30); w sprawie wezwania do chorego proszę o kontakt (tel. : 889-238-654).

już od dwadzieścia dwa tygodnie trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [proszę jednocześnie o ogarnięcie modlitwą intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Jednocześnie bardzo prosimy osoby, które deklarują swój udział w adoracji o solidną obecność lub poinformowania administratora grafiku o konieczności zastępstwa Grafik jest tworzony w oparciu o zasadę wzajemnego zaufania. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Proszę wakacyjnych parafian o wsparcie Dzieła adoracji i zapisanie się: jednorazowe lub na wybrane godziny w czasie wakacji. Kod QR z dostępem do aktywnego grafiku adoracji pozwala na dołączenie do grona adoratorów. Proszę również stałych adoratorów, aby informowali (pod numerem podanym w grafiku) o swojej nieobecności jeśli mają trudność ze znalezieniem zastępstwa w czasie wakacji. Prosimy, aby osoby niepełnoletnie między 20:00 a 6:00 były w kaplicy pod opieką dorosłych.

jesteśmy zaproszeni do podjęcia abstynencji w sierpniu (to wyrzeczenie można ofiarować w intencji osób, które mają problem z używkami); przez cały miesiąc sierpień będzie można też zapisać się (w biurze parafialnym) do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka [w ogłoszeniach z 30.07.-07.08. wytłumaczony są, cel i założenia, KWC];

już w tę niedzielę (28.08.), od 14:00, zostanie rozegrana kolejna edycja Turnieju siatkówki plażowej o puchar proboszcza Skorzewa : serdecznie zapraszamy do udziału w tej inicjatywie: http://www.uks-skorzewo.pl/aktualnoci/mistrzostwa-skorzewa-w-siatkowce-plazowej/ Organizatorom z UKS Skorzewo bardzo dziękuję za poprowadzenie tego wydarzenia.

wraz z nowym rokiem szkolnym powstanie w naszej parafii nowa schola dziecięca; poprowadzi ją p. Lucyna; możliwość zapisu w sobotę 03.września br. o 9:00 w czasie pierwszej próby; spotkanie będzie miało miejsce w domu parafialnym; w związku z tym, że trzon zespołu Nieustannie dla Maryi stanowi młodzież, która już dorośleje, serdecznie zapraszamy dzieci z tej grupy do dołączenia do nowej scholi, której skład będzie wyłącznie dziecięcy. Bardzo dziękuję młodzieży, że zgodziła się nadal posługiwać w naszej parafii. Równie gorąco dziękuję p. Lucynie, że zgodziła się uformować zespół złożony z najmłodszych muzyków i śpiewaków.

Diecezjalny Duszpasterz Rolników zachęca do zorganizowania pielgrzymki rolników na Jasnogórskie Święto Dziękczynienia za plony, które odbędzie się w dniach 3 i 4 września br. w Częstochowie. Delegację diecezjalną wraz z wieńcem oraz koszem do pochodu ofiarnego przygotowuje w tym roku duszpasterz rolników dekanatu jeżewskiego. Starostami dożynek będą rolnicy z parafii Sierosław, a  rolnicy naszej diecezji będą przewodniczyć Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich. Program dożynek przedstawia się następująco:

Sobota, 3 września 2022: 19.00 – Msza Święta w bazylice; 21.00 – Apel Jasnogórski; 21.30 – Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich; 23.00 – 24.00 Czuwanie modlitewne;

Niedziela, 4 września 2022: 00.00 – Msza Święta w Kaplicy Matki Bożej; 01.15 – 04.00 – Czuwanie modlitewne w Kaplicy Matki Bożej; 04.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; 08.00 – 10.45 – wspólne modlitwy na Placu przed Szczytem; 11.00 – Uroczysta Suma z błogosławieństwem wieńców żniwnych

w tygodniu po 04.09. będą miały spotkania dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych (kl. III) – środa 07.09. o 19:00 oraz dla rodziców kandydatów do bierzmowania (kl. VIII) – piątek 09.09. o 19:00.

[tribe_events]