SOBOTA (06.08) - Przemienienie Pańskie [święto] / I Sobota m-ca

  Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
07:00 ++ Jan ROMPCA i rodzice z obu stron (zadośćuczynienie: medytacja, różaniec)
  Wyjazd pielgrzymki rowerowej na Jasną Górę
09:00 – 12:00
Wizyta sakramentalna u chorych. Grupa 2.
18:00
++ Tomasz ZDROJEWSKI oraz z rodziny

NIEDZIELA (07.08) - I Niedziela m-ca

07:00 ++ Waleska i Franciszek JASZEWSCY, Mieczysław, Jerzy KUCHAR, dusze czyśćcowe
09:00
w 3. rocznicę ślubu pp. Weroniki i Piotra, w podz. i z prośbą
10:15
Modlitwa prowadzona przez Żywy Różaniec
11:00
w pewnej intencji…

W int. parafian ks. Alfons, Chojnice

PONIEDZIAŁEK (08.08)

17:30 – 18:00
Modlitwa prowadzona przez Wspólnotę Miłosierdzia
18:00
w pewnej intencji
19:00
w podz. i z prośbą dla wszystkich członków rodziny

WTOREK (09.08)

18:00
+ Stanisław (18. r. śmierci)
19:00
Przygotowanie do ślubu (13.08.)

ŚRODA (10.08) - Św. Wawrzyńca [uroczystość]

07:00
o sakramentalność małżeństw
18:00
++ Stefania (30. r. śmierci), Elżbieta i Hubert FORMELA
20:00 – 21:00
Dyżur spowiedzi (kaplica)

CZWARTEK (11.08)

16:00 – 17:00
dyżur spowiedzi (kaplica)
18:00
+ Stanisław KAMROWSKI

PIĄTEK (12.08)

18:00
w int. pp. Jagody i Adama (w 5. r. ślubu), w podz. i z prośbą o zdrowie dla całej rodziny
19:00
w int. Przemysława, z okazji 18. ur., w podz. i z prośbą

SOBOTA (13.08)

11:00
przygotowanie do chrztu
15:00
ŚLUB: pp. Klaudia i Mariusz
17:00
chrzest
  Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
18:00
++ Jan STANKOWSKI (w r. śmierci), Jarosław i dusze czyśćcowe

NIEDZIELA (14.08)

07:00 ++ Damian LANDOWSKI (w 10. r. śmierci) oraz z rodz. LANDOWSKICH i CIESZYŃSKICH
09:00
w 37. r. ślubu pp. Jarosławy i Bogdana, w podz. i z prośbą
11:00
o Boże błog., opiekę MB i św. Maksymiliana dla członków Róży św. Maksymiliana i ich rodzin

W int. parafian ks. Waldemar, Toruń

PONIEDZIAŁEK (15.08) - Wniebowzięcie NMP [uroczystość]

07:00 ++ Hubert, Bartłomiej ZIELMAN, Jan KRUSZYŃSKI, babcie, dziadkowie z obu stron, dusze czyśćcowe
09:00
w r. ślubu pp. Michaliny i Radosława, w podz. i z prośbą
11:00
w int. parafian
11:30
Odpust Wniebowzięcia NMP w Mściszewicach
13:00
Odpust Wniebowzięcia NMP we Wygodzie

W int. parafian ks. Waldemar, Toruń

MODLITWA O POWOŁANIA (zakończenie modlitwy wiernych):

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy Rekowska: nr 1 (13.08.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które
z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość. Jeśli wśród parafian jest ktoś kto chciałby się zająć sprzątaniem obu miejsc kultu (kościół i kaplica wraz z toaletami k. kotłowni i k. kaplicy), proszę o kontakt. Kolejne domy, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: . ul. Rekowska: nr 3 (20.08.); nr 7 (27.08.). Bardzo proszę o życzliwą pomoc.

bardzo dziękuję Panom, którzy w minionym tygodniu zajęli się sprowadzeniem drewna opałowego do Domu Parafialnego. Serdeczne Bóg zapłać. Bardzo dziękuję również ofiarodawcom tej partii drewna. Niech Pan Bóg wynagrodzi im ich szczodrość.

dyżur spowiedzi (poza dotychczasową możliwością „20 minut przed mszami”): w środę od 20:00 do 21:00 (kaplica), we czwartek od 16:00 do 17:00 (kaplica)

w przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna (na spłatę chodników na cmentarzu) – 14/08/2022; pozostałe kolekty w sierpniu będą przeznaczone na opał do kościoła.

kazanie z serii praktycznych będzie wygłoszone w sierpniu wyjątkowo w ostatnią niedzielę miesiąca (27/28.08.)

w ostatnią niedzielę sierpnia (28.08.) będzie rozegrana kolejna edycja Turnieju siatkówki plażowej o puchar proboszcza Skorzewa : serdecznie zapraszamy do udziału w tej inicjatywie; chętne drużyny proszę o kontakt z panem Leszkiem.

biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne w ŚRODA i CZWARTEK (od 18:45 do 19:30); w sprawie wezwania do chorego proszę o kontakt (tel. parafialny: 889-238-654).

już od dziewiętnastu tygodni trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [proszę jednocześnie
o ogarnięcie modlitwą intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Proszę wakacyjnych parafian o wsparcie Dzieła adoracji i zapisanie się: jednorazowe lub na wybrane godziny w czasie wakacji. Poniżej znajduje się kod QR z dostępem do aktywnego grafiku adoracji. Proszę również stałych adoratorów, aby informowali (pod numerem podanym w grafiku) o swojej nieobecności jeśli mają trudność ze znalezieniem zastępstwa w czasie wakacji.

jesteśmy zaproszeni do podjęcia abstynencji w sierpniu (to wyrzeczenie można ofiarować w intencji osób, które mają problem z używkami); przez cały miesiąc sierpień będzie można też zapisać się (w biurze parafialnym) do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka [w ogłoszeniach z 30.07.-07.08. wytłumaczony są, cel i założenia, KWC];

[tribe_events]