SOBOTA (11.06)

10:00 przygotowanie do ślubu (25.06.)
od 11:00 spowiedź dzieci pierwszokomunijnych – kaplica
15:00
ŚLUB: Marcin i Agata
17:00
+ Antoni ZWARA (w 19. rocznicę śmierci)
18:30
++ rodzice i z rodziny

NIEDZIELA (12.06)

09:00 w int. dzieci pierwszokomunijnych (IIIa)
11:00
w int dzieci pierwszokomunijnych (IIIb)
15:00
Nabożeństwo czerwcowe (kaplica)
18:00
w podz. i z prośbą dla Marka (z okazji urodzin)

W int. parafian ks. Waldemar, Toruń

PONIEDZIAŁEK (13.06) - BIAŁY TYDZIEŃ

17:30
próba sypania kwiatków i ustawienia procesji Bożego Ciała
18:00 + Barbara ŁUCZAK – FRANKOWSKA (1. r. śm.) poświęcenie obrazków pamiątek pierwszokomunijnych Nabożeństwo czerwcowe (kaplica)
19:15
+ Antoni BUTOWSKI
20:30
Nabożeństwo fatimskie

WTOREK (14.06) - BIAŁY TYDZIEŃ

17:00
+ Daria EDEL (2. m-c od śmierci) – int. od cioci Broni i cioci Basi Nabożeństwo czerwcowe (kaplica)
17:30
próba sypania kwiatków i ustawienia procesji Bożego Ciała
18:00
++ Hubert, Bartłomiej, Anna, Jan ZIELMAN, Marianna, Józef, pokrewni, dusze czyśćcowe

ŚRODA (15.06) - BIAŁY TYDZIEŃ

11:00
przygotowanie do ślubu (18.06.)
17:30
próba sypania kwiatków i ustawienia procesji Bożego Ciała
18:00
++ rodzice chrzestni z obu stron Nabożeństwo czerwcowe (kaplica)
19:00
++ Weronika, Jan, Marian, z rodz. SZCZEPAŃSKICH

CZWARTEK (16.06) - BIAŁY TYDZIEŃ / Boże Ciało [uroczystość]

07:00 w int. parafian
09:00
+ Stanisław KAMROWSKI
11:00
++ Zofia, Jerzy, Jadwiga i Andrzej KWIATKOWSCY
12:00
(Nabożeństwo czerwcowe) + procesja eucharystyczna
13:30
przygotowanie do ślubu (27.08.)
16:00
przygotowanie do ślubu (17.06.)

PIĄTEK (17.06) - BIAŁY TYDZIEŃ / Oktawa Bożego Ciała

15:00
ŚLUB: Agata i Szymon
18:00
++ rodzice, dziadkowie z obojga stron, brat, bratanek Nabożeństwo czerwcowe (kaplica)
21:00
w itn. Wspólnoty NSiN oraz w int. dzieła wieczystej adoracji wynagradzającej w Skorzewie
21:00 – 05:00 Adoracja prowadzona przez Wspólnotę NSiN (kaplica)

SOBOTA (18.06) - BIAŁY TYDZIEŃ / Oktawa Bożego Ciała

12:00
odpust w Kościerzynie
15:00
ŚLUB: pp. Klaudia i Patryk
18:00
++ Zdzisława, Kazimierz, Magdalena oraz dusze pokrewnych Nabożeństwo czerwcowe (kaplica)

NIEDZIELA (19.06) - BIAŁY TYDZIEŃ / Oktawa Bożego Ciała

09:00 w 40. urodziny córki, o Boże błog. dla rodziny
11:00
w podz. i z prośbą o zdrowie, Boże błog., opiekę MB i św. Józefa dla wnuków i ich rodzin
15:00
Nabożeństwo czerwcowe oraz adoracja prowadzona przed Światowym Spotkaniem Rodzin (kaplica)
18:00
+ Jan OKONIEWSKI (w 20. r. śmierci)

W int. parafian ks. Marcin, Rzym

PONIEDZIAŁEK (20.06) - Oktawa Bożego Ciała

18:00 + Edmund RAMCZYK Nabożeństwo czerwcowe (kaplica)
19:00
o szczęśliwe rozwiązanie dla Doroty
19:30
próba spektaklu przygotowywanego przez Parafialną Grupę Teatralną

MODLITWA O POWOŁANIA (zakończenie modlitwy wiernych):

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Kasztanowa: nr 8 (18.06.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość. Od czasu udostępnienia kaplicy do wieczystej adoracji proszę, aby rodziny sprzątające kościół zajmowały się także sprzątaniem kaplicy. Jeśli wśród parafian jest ktoś kto chciałby się zająć sprzątaniem obu miejsc kultu (kościół i kaplica wraz z toaletami k. kotłowni i k. kaplicy), proszę o kontakt. Kolejne domy z ul. Kasztanowej, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: nr 10 (25.06.); nr 12 (02.07.); nr 14 (09.07.); nr 16 (16.07.); nr 18 (23.07.); nr 22 (30.07.); nr 24 (06.08.). Bardzo proszę o życzliwą pomoc.

nabożeństwa czerwcowe  odbywają się w kaplicy św. Rodziny (miejsce wieczystej adoracji): NIEDZIELE  o godz. 15:00; DNI POWSZEDNIE po Mszy św. o 18:00 – w czerwcu na Mszach w tygodniu kazań nie będzie. Ewentualne zmiany podawane są na bieżąco.

tegoroczna procesja Bożego Ciała (16.06.2022 od 12:00) przejdzie ul. Kościelną, do ul. Łąkowej (I. ołtarz), ul. Rzemieślniczą (II. ołtarz), ul. Peplińskiego (III. Ołtarz), ul. Kościelną (IV ołtarz – przed kaplicą Św. Rodziny) – proszę mieszkańców tych ulic o pomoc rodzinom, które zgodziły się przygotować ołtarze oraz o udekorowanie okien domów na trasie procesji eucharystycznej.

w związku z dużą ilością śmieci cmentarnych (i brakiem współpracy wielu osób w kwestii umowy parafialnej o segregacji śmieci) pojawiły się na cmentarzu 3 dodatkowe kontenery (1100 L) – koszt pojemników wyniósł 2300 zł.; koszt każdorazowego wywiezienia odpadów cmentarnych z 4 takich pojemników będzie wynosił ok. 1600 zł; mam nadzieję, że kosze nie będą musiały być opróżniane co miesiąc, bo w skali rocznej byłby to olbrzymi koszt dla parafii. Proszę o pomoc i wyrozumiałość wszystkich parafian. Byłoby nierozsądnym mnożyć koszta niepotrzebnie gdy utrzymanie parafii wymaga coraz większych nakładów.

PRZYSTAŃ – WARSZTATY DLA DUSZY – 18 czerwca 2022Eucharystia autostradą do Nieba„ Zapraszamy na X edycję wydarzenia „Przystań – Warsztaty dla duszy”. Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod hasłem „Eucharystia autostradą do Nieba” nawiązując do postaci bł. Carlo Acutisa. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:00 warsztatami dla duszy. Do wyboru: muzyczne, taneczno-flagowe, medialne, rękodzielnicze, piłkarskie oraz gra terenowa. Po nich każdy z uczestników zostanie zaproszony kolejno na obiad, modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia z możliwością spowiedzi, Mszę Świętą oraz koncert uwielbienia.

WSD Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 12.07.2022 na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną telefonicznie – tel. 508.830.077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów (www.seminariumpelplin.pl).

biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne w poniedziałek i środę po drugiej Mszy św.; w sytuacjach nagłych proszę o kontakt (889-238-654).

już od jedenastu tygodni trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji –  głównym celem tego dzieła jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [proszę o ogarnięcie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Wspólnie uczymy się godzić życie parafialne z trwaniem przed Najświętszym Sakramentem. W środę 8.czerwca o 19:00 będzie miało miejsce spotkanie dla ADORATORÓW (aby omówić trwającą w parafii wieczystą adorację, wymienić się opiniami i ustalić niektóre zasady). Na stałe zapisanych w grafiku tygodniowym jest już 110 godzin (potrzeba jeszcze nieco ponad 50 osób) – Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Minione tygodnie potwierdzają, że jesteśmy w stanie zastępować się gdy jest taka potrzeba, aby Pan Jezus nigdy nie był sam, nawet gdy ktoś nie może przyjść na swoją godzinę. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za wynagradzanie Jezusowi i Maryi swoją obecnością i modlitwą.

Biały Tydzień Dzieci Pierwszokomunijnych jest przedłużony o Oktawę Bożego Ciała: serdecznie proszę, aby dzieci pierwszokomunijne w poniedziałek, wtorek i środę przyszły na godzinę 17:30, na próby sypania kwiatków i ustawienia procesji Bożego Ciała.

Wydział Ekonomiczny Kurii Diecezjalnej Pelplińskiej wraz z Pomorskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Gdańsku organizuje szkolenie dla kierujących ruchem drogowym podczas pieszych pielgrzymek. Szkolenie przeznaczone jest dla nowych kierujących ruchem, jak i tych, którym kończą się uprawnienia. Szkolenie odbędzie się w sobotę 25 czerwca 2022 r. o godz. 9.30 w parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Chojnicach. Informacje i zapisy u ks. Tomasza Mońko, tel. 509 117 868.

W dniach 22 – 26 czerwca w Rzymie odbędzie się Światowe Spotkanie Rodzin pod hasłem „Miłość rodzinna: powołanie i droga do świętości”. Nawiązując do tego wydarzenia, Wydział Duszpasterski zaprasza wszystkie rodziny diecezji pelplińskiej na spotkanie w Kościerzynie, w dniu odpustu ku czci Matki Bożej Królowej Rodzin, 18 czerwca br. Spotkanie rozpocznie się konferencją na placu św. Jana Pawła II o godz. 11.15, następnie o godz. 12.00 celebrowana będzie Msza Święta pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny. Po Mszy Świętej odbędzie się koncert ewangelizacyjny. W naszej parafii dodatkowo, adoracja prowadzona dla rodzin, w niedzielę, 19.06. po nabożeństwie czerwcowym o 15:00.

do odebrania jest kolejny nr czasopisma Pielgrzym

[tribe_events]