SOBOTA (18.06) - BIAŁY TYDZIEŃ / Oktawa Bożego Ciała

12:00
odpust w Kościerzynie
15:00
ŚLUB: pp. Klaudia i Patryk
18:00
++ Zdzisława, Kazimierz, Magdalena oraz dusze pokrewnych Nabożeństwo czerwcowe (kaplica)

NIEDZIELA (19.06) - BIAŁY TYDZIEŃ / Oktawa Bożego Ciała

09:00 w 40. urodziny córki, o Boże błog. dla rodziny
11:00
w podz. i z prośbą o zdrowie, Boże błog., opiekę MB i św. Józefa dla wnuków i ich rodzin
15:00
Nabożeństwo czerwcowe oraz adoracja prowadzona przed Światowym Spotkaniem Rodzin (kaplica)
18:00
+ Jan OKONIEWSKI (w 20. r. śmierci)

W int. parafian ks. Marcin, Rzym

PONIEDZIAŁEK (20.06) - Oktawa Bożego Ciała

18:00 + Edmund RAMCZYK Nabożeństwo czerwcowe (kaplica)
19:00
o szczęśliwe rozwiązanie dla Doroty
19:30
próba spektaklu przygotowywanego przez Parafialną Grupę Teatralną

WTOREK (21.06) - Oktawa Bożego Ciała

18:00
+ Irena WOJTAS (1. r. śmierci) Nab. czerwcowe (kościół) + procesja eucharystyczna
19:00
++ Jadwiga FORMELA (4. m-c od śmierci) i Zygmunt, Jerzy, Józef

ŚRODA (22.06) - Oktawa Bożego Ciała

16:00 – 16:45
Spowiedź przed odpustem i na zakończenie roku szkolnego
17:15 – 18:00
spowiedź przed odpustem i na zakończenie roku szkolnego
18:00
++ Edmund NOWICKI i dusze czyśćcowe Nab. czerwcowe (kościół) + procesja eucharystyczna
19:00
+ Kazimierz FELSKOWSKI
20:00 – 21:00
dyżur spowiedzi (kaplica)

CZWARTEK (23.06) - Oktawa Bożego Ciała / Narodziny Św. Jana Chrzciciela [uroczystość]

16:00 – 17:00
dyżur spowiedzi (kaplica)
18:00
++ z rodz. CIEMIŃSKICH i WENTA Nab. czerwcowe (kościół) + procesja eucharystyczna
19:00
w 15. r. ślubu pp. Marcina i Michaliny, w podz. i z prośbą

PIĄTEK (24.06) - Najświętszego Serca Pana Jezusa [uroczystość]

08:00
w int. nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i rodziców
10:00
przygotowanie do ślubu (25.06.)
17:00
+ Jan KUKLA (z okazji ur. i im.) Nab. czerwcowe (kościół) + procesja eucharystyczna
20:00 – 21:30 Adoracja z uwielbieniem (kościół)

SOBOTA (25.06) - Niepokalanego Serca NMP [wspomnienie]

14:00 ŚLUB: pp. Żaneta i Dawid
18:00 ++ Henryk CHRAPKOWSKI i rodzice z obojga stron Nab. czerwcowe (kaplica)

NIEDZIELA (26.06)

07:00 ++ Władysław KOBUS, dziadkowie z obu stron
09:00
++ Stanisław, Zofia, Jan, Franciszek KASZUBA, Roman FULARCZYK
11:00
++ Jan i Gertruda PIĄTKOWSCY, dusze czyśćcowe
15:00
Nabożeństwo czerwcowe (kaplica)

W int. parafian ks. Marek, Lublin

PONIEDZIAŁEK (27.06) - Matki Bożej Nieustającej Pomocy [odpust]

09:00
w podz. i z prośbą dla rodzin STUDZIŃSKICH i SYNAKOWSKICH
17:00 – 19:00
zawieszenie adoracji w kaplicy na czas Mszy św. odpustowej w kościele
17:30
różaniec dziękczynny w rocznicę zawierzenia życia Jezusowi przez Maryję
18:00
w int. parafian żywych i zmarłych (SUMA ODPUSTOWA)
18:00
w int. członków Róży MBNP Nab. czerwcowe (kościół) + procesja eucharystyczna wokół kościoła

MODLITWA O POWOŁANIA (zakończenie modlitwy wiernych):

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Kasztanowa: nr 10 (25.06.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość. Od czasu udostępnienia kaplicy do wieczystej adoracji proszę, aby rodziny sprzątające kościół zajmowały się także sprzątaniem kaplicy. Jeśli wśród parafian jest ktoś kto chciałby się zająć sprzątaniem obu miejsc kultu (kościół i kaplica wraz z toaletami k. kotłowni i k. kaplicy), proszę o kontakt. Kolejne domy z ul. Kasztanowej, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: nr 12 (02.07.); nr 14 (09.07.); nr 16 (16.07.); nr 18 (23.07.); nr 22 (30.07.); nr 24 (06.08.). Bardzo proszę o życzliwą pomoc.

serdecznie dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do uczczenia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w uroczystość Bożego Ciała. Dziękuję wszystkim którzy udekorowali okna swoich domów, którzy wzięli udział w procesji, którzy przygotowali ołtarze, którzy prowadzili asystę liturgiczną; dziękuję również orkiestrze, Panu organiście, dzieciom pierwszokomunijnym i wszystkim niosącym chorągwie. Bóg zapłać wszystkim za wszystko.

we czwartek (błogosławieństwo wianków po procesji eucharystycznej); w piątek (odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za odmówienie aktu wynagrodzenia: O Jezu najsłodszy…)

w związku z dużą ilością śmieci cmentarnych (i brakiem współpracy wielu osób w kwestii umowy parafialnej o segregacji śmieci) pojawiły się na cmentarzu 3 dodatkowe kontenery (1100 L) – koszt pojemników wyniósł 2300 zł.; koszt każdorazowego wywiezienia odpadów cmentarnych z 4 takich pojemników będzie wynosił ok. 1600 zł; mam nadzieję, że kosze nie będą musiały być opróżniane co miesiąc, bo w skali rocznej byłby to olbrzymi koszt dla parafii. Proszę o pomoc i wyrozumiałość wszystkich parafian. Byłoby nierozsądnym mnożyć koszta niepotrzebnie gdy utrzymanie parafii wymaga coraz większych nakładów.

W dniach 22 – 26 czerwca w Rzymie odbędzie się Światowe Spotkanie Rodzin pod hasłem „Miłość rodzinna: powołanie i droga do świętości”. Nawiązując do tego wydarzenia, w naszej parafii adoracja prowadzona dla rodzin, w niedzielę, 19.06. po nabożeństwie czerwcowym o 15:00.

Zaproszenie Biskupa Diecezjalnego na święcenia diakonatu

Siostry i Bracia,

Jeszcze trwa w diecezji pelplińskiej radość z nowych kapłanów, wyświęconych 28 maja, którzy za kilka dni zostaną posłani do służby Kościołowi. Warto pamiętać, że na drodze do kapłaństwa Chrystusowego, po pięciu latach formacji w seminarium, klerycy przyjmują pierwszy stopień święceń, w którym biskup nakłada na kandydatów ręce „nie dla kapłaństwa, lecz [najpierw] dla posługi”.

W niedzielę, 26 czerwca, pięciu alumnów naszego seminarium przyjmie święcenia w stopniu diakonatu i stanie się duchownymi, wcześniej składając przysięgę celibatu oraz zupełnego poświęcenia się na Bożą służbę. To doniosłe wydarzenie dla nas wszystkich, stąd serdecznie zapraszam tego dnia do bazyliki katedralnej w Pelplinie rodziny, przyjaciół i duszpasterzy przyszłych diakonów oraz każdego, komu bliska jest sprawa powołań kapłańskich. Otoczmy naszych braci modlitwą, aby godnie przyjęli owoce sakramentu święceń.

W tym miejscu chciałbym jeszcze zwrócić się do młodych ludzi, którzy zastanawiają się nad swoją przyszłością i nad wyborem drogi życiowej. Jeśli w Waszym umyśle i sercu pojawiła się myśl o kapłaństwie, nie odrzucajcie jej od razu, mówiąc „to nie dla mnie”. Bóg widzi więcej, zna nas lepiej niż my siebie sami. Zna słabości i ułomności człowieka, ale dostrzega też możliwości i owoce współpracy z łaską Bożą. Wielokrotnie przez wieki powoływał do swojej służby mężczyzn, którzy czasami wbrew ludzkim sądom potrafili, współdziałając z Chrystusem, dokonywać wielkich dzieł Bożych. Modlę się zatem za Was, Młodzi Przyjaciele, abyście mieli odwagę pójść za głosem powołania do kapłaństwa, do sprawdzenia się w seminarium, do odkrywania piękna, sensu i wartości służby Temu, który stał się „Sługą wszystkich”.

Przyszłym diakonom, alumnom naszego pelplińskiego seminarium, tym którzy rozeznają dar powołania oraz Wam wszystkim z serca błogosławię.

+ Ryszard Kasyna
Biskup Pelpliński

biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne we wtorek, środę, czwartek (30 minut po drugiej Mszy św.); w sytuacjach nagłych proszę o kontakt (889-238-654).

już od dwunastu tygodni trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji –  głównym celem tego dzieła jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [proszę o ogarnięcie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Minione tygodnie potwierdzają, że jesteśmy w stanie zastępować się gdy jest taka potrzeba, aby Pan Jezus nigdy nie był sam, nawet gdy ktoś nie może przyjść na swoją godzinę. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za wynagradzanie Jezusowi i Maryi swoją obecnością i modlitwą.

Biały Tydzień Dzieci Pierwszokomunijnych jest przedłużony o Oktawę Bożego Ciała: serdecznie zapraszam do uczestnictwa we Mszy św. i procesji eucharystycznej: niedziela 11:00, poniedziałek – czwartek 18:00, piątek 17:00

nowa inicjatywy Księdza Biskupa: w każdej parafii raz w tygodniu adoracja z możliwością przystąpienia do spowiedzi. W naszej parafii dyżur spowiedzi (poza dotychczasową możliwością „ok. 20 minut przed mszami”): w środę od 20:00 do 21:00 (kaplica), we czwartek od 16:00 do 17:00 (kaplica)

Wydział Ekonomiczny Kurii Diecezjalnej Pelplińskiej wraz z Pomorskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Gdańsku organizuje szkolenie dla kierujących ruchem drogowym podczas pieszych pielgrzymek. Szkolenie przeznaczone jest dla nowych kierujących ruchem, jak i tych, którym kończą się uprawnienia. Szkolenie odbędzie się w sobotę 25 czerwca 2022 r. o godz. 9.30 w parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Chojnicach. Informacje i zapisy u ks. Tomasza Mońko, tel. 509 117 868.

WSD Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 12.07.2022 na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną telefonicznie – tel. 508.830.077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów (www.seminariumpelplin.pl).

[tribe_events]