SOBOTA (16.04) - Wielka Sobota

10:00 Poświęcenie pokarmów
13:00
Poświęcenie pokarmów
13:30
Przygotowanie do chrztu
15:00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego (dzień II)
22:00 LITURGIA PASCHALNA

NIEDZIELA (17.04) - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

09:00 w podz. i z prośbą dla pp. Bernadety i Romana, z okazji 47 r. ślubu
11:00
++ z rodz. MEIER, Jadwiga, Jan CIESZYŃSCY (chrzest)
15:00
Nowenna do Miłosierdzia Bożego (dzień III)
18:00
+ Zygmunt JAKUBEK (10. r. śmierci)

W int. parafian ks. Marcin, Rzym

PONIEDZIAŁEK (18.04) - Poniedziałek Wielkanocny

06:30
Bieg do Pustego Grobu
09:00
++ rodzice z obu stron, Jan KRUSZYŃSKI i rodzice chrzestni z obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące i rodzeństwo
11:00
++ z rodziny KURS
15:00
Nowenna do Miłosierdzia Bożego (dzień IV)
18:00 ++ Agnieszka, Antoni, Damian, Mirosław LANDOWSCY oraz z rodz. CIESZYŃSKICH

WTOREK (19.04)

15:00
Nowenna do Miłosierdzia Bożego (dzień V)
17:00
o zdrowie i błog. Boże dla p. Jadwigi
18:00 + Hubert NEUBAUER (1. m-c od śmierci)
19:00
przygotowanie do ślubu

ŚRODA (20.04)

15:00
Nowenna do Miłosierdzia Bożego (dzień VI)
17:00
w r. ślubu pp. Ireny i Adama, w podz. i z prośbą
18:00
++ teść, ojciec chrzestny, z rodziny WICHER, KUKLIŃSKICH, ŁAWNICZAK, BOBROWSKICH

CZWARTEK (21.04)

15:00
Nowenna do Miłosierdzia Bożego (dzień VII)
17:00
+ Janusz BOBER (2. m-c od śmierci) – od Róży św. Maksymiliana
17:00
+ Kazimierz FELSKOWSKI (1. m-c od śmierci)
18:00
w rocznicę ślubu, w podz. i z prośbą

PIĄTEK (22.04)

15:00
Nowenna do Miłosierdzia Bożego (dzień VIII)
17:00
+ Jadwiga FORMELA (2. m-c od śmierci) – od Róży Niepokalanego Poczęcia NMP
18:00
w podz. i z prośbą oraz o dary Ducha św. dla Pawła

SOBOTA (23.04)

15:00
Nowenna do Miłosierdzia Bożego (dzień IX)
17:00
+ Stanisław, Jadwiga, Paweł, rodzice
18:30
w 53. r. ślubu pp. Marii i Franciszka, w podz. i z prośbą

NIEDZIELA (24.04) - Niedziela Miłosierdzia Bożego

09:00 w 41. r ślubu pp. Wiesławy i Jana, w podz. i z prośbą
11:00
o Boże błog. dla czcicieli Miłosierdzia Bożego i ich rodzin
15:00
Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
18:00
w 49. r. ślubu pp. Marii i Franciszka, w podz. i z prośbą dla dzieci i wnuków

W int. parafian ks. Marek, Lublin

MODLITWA O POWOŁANIA (zakończenie modlitwy wiernych):

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

za odnowienie podczas Wigilii Paschalnej przyrzeczeń chrzcielnych można uzyskać odpust zupełny

biuro parafialne w tym tygodniu będzie NIEczynne; w sytuacjach nagłych proszę o kontakt (889-238-654).

już od trzech tygodni trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – głównym celem tego dzieła jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata.  Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie, także t czasie Triduum Paschalnego. Adoracja w kaplicy zostanie wznowiona po procesji Rezurekcyjnej, którą zakończy się liturgia Wigilii Paschalnej.

osoby, które zbierały przez cały Wlk Post ofiary do skarbonek Caritas proszę o dostarczenie ich do Poniedziałku Wielkanocnego

do odebrania jest najnowszy nr czasopisma Pielgrzym

W niedzielę, 15 maja, w naszej parafii odbędzie się zbiórka (POLA NADZIEI) na wsparcie działalności hospicyjnej i na budowę hospicjum w Kartuzach. Proszę Wolontariuszy do zaangażowania w zbiórkę przy wejściu do kościoła, przed i po każdej Mszy Świętej. …

KOMUNIKAT BISKUPA DIECEZJALNEGO

Siostry i Bracia,

Trudny był tegoroczny Wielki Post. Spędziliśmy ten czas nie tylko próbując porządkować nasze życie, ale również słuchając tragicznych wiadomości zza wschodniej granicy oraz pomagając uchodźcom z Ukrainy. To wszystko działo się jeszcze w cieniu pandemii i wśród własnych codziennych problemów i kłopotów. Czasami wydawało się nam, że za wiele już ludzkiej biedy. Tym bardziej więc potrzebujemy wiary, nadziei i miłości, potrzebujemy pokrzepienia, które przynosi zmartwychwstały Jezus. Ten, który – jak słyszeliśmy w liturgii Wigilii Paschalnej – „uwalnia wszystkich wierzących… od zepsucia pogańskiego życia i mroku grzechów, do łaski przywraca i gromadzi w społeczności świętych… skruszywszy więzy śmierci…” (Exsultet).

Po raz kolejny dotarło do nas, że Pan zmartwychwstał i daje życie. Pan zostawił grób pusty i przynosi łaskę, nadzieję, moc. Pan przeszedł wraz z nami od wielkoczwartkowego Wieczernika i ciemnicy, przez mękę i śmierć Wielkiego Piątku aż do Niedzieli Zmartwychwstania. Pan zmartwychwstał – wraz z Nim i my zmartwychwstaniemy, a dzisiaj powstajemy z grobów naszej rozpaczy, bólu i zwątpienia.

Dzieląc z Wami, Siostry i Bracia, Wielkanocną radość, życzę Wam przede wszystkim prawdziwej wiary w Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Niech ona przeprowadzi Was z beznadziei do Nadziei oraz z żalu (a czasami nawet nienawiści) do Miłości. Niech Chrystus obdarza Was swoim błogosławieństwem, zdrowiem i potrzebnymi łaskami. Niech wybawi od powietrza, głodu, ognia i wojny, a obdarzy pokojem. Prawdziwym pokojem między narodami, w rodzinach i sercach naszych.

Na świętowanie wielkich tajemnic naszej wiary i zanurzenie się w misterium Zmartwychwstania Pańskiego, z serca wszystkim Wam błogosławię: w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wasz Biskup + Ryszard

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Jeziorna : nr 11 (23.04.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne rodziny, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości pomieszczeń parafialnych, to mieszkańcy domów przy ul. Cicha nr 5 (30.04.). Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość. Na tym zakończy się prawie 7-letni grafik. Od czasu udostępnienia kaplicy do wieczystej adoracji będę prosił, aby rodziny sprzątające kościół zajmowały się także sprzątaniem kaplicy. Jeśli wśród parafian jest ktoś kto chciałby się zająć sprzątaniem obu miejsc kultu (kościół i kaplica wraz z toaletami k. kotłowni i k. kaplicy), proszę o kontakt. Następna w kolejności będzie ul. Kasztanowa. Bardzo proszę o życzliwą pomoc.

Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego przeżywania tegorocznego Triduum Paschalnego (panom kościelnemu i organiście, służbie liturgicznej, wolontariatowi, scholi, straży honorowej naszego OSP); serdecznie dziękuję również paniom, które przygotowały obrusy; tym, które posprzątały kościół i kaplicę; dziękuję wszystkim, którzy ofiarowali dla plebanii dary stołu. Bóg zapłać również panu, dzięki któremu pomieszczenia naszej modlitwy były ogrzewane. Bóg zapłać wszystkim za wspólną modlitwę i wzajemną troskę.

18 kwietnia br., w Poniedziałek Wielkanocny o 6:30 rozpocznie się kolejna edycja Biegu do Pustego Grobu. Już po raz czwarty będzie można wspólnie pobiec lub maszerować wzorem Św. Apostołów Piotra i Jana i upewnić się, że Pan Jezus prawdziwie zmartwychwstał. Start do biegu znajduje się przy dawnym Dworcu PKP w Skorzewie, a meta przy kościele parafialnym. Trasa licząca ok. 6,5km prowadzi drogami polnymi i leśnymi, a w końcowej części chodnikami przez wieś. Jak co roku na wszystkich uczestników zgłoszonych i opłaconych w terminie czekają na mecie piękne okolicznościowe medale, a na starcie imienne pamiątkowe numery startowe. Link do zapisów: https://elektronicznezapisy.pl/event/6852.html

w Poniedziałek Wielkanocny kolekta będzie przeznaczona na szkolnictwo katolickie diecezji i na KUL w Lublinie, a za tydzień (24.04.) zbiórka do puszek na cele charytatywne

KOMUNIKATY parafialne: w związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym i wynikającymi z tego stanu obostrzeniami: wchodząc do kościoła dezynfekujemy dłonie (proszę, dorośli dali przykład młodszemu pokoleniu); w ławkach i w czasie Komunii św. zachowujemy nakazane odstępy; przyjęcie Komunii św. jest możliwe przy balaskach: albo do ust (w pozycji klęczącej lub stojącej) albo na właściwie złożone dłonie (w pozycji stojącej). Osoby pragnące przyjąć Komunię świętą na dłonie proszę o podejście jako pierwsze do balasek przy obrazie Jezu ufam Tobie – przyjmujący Komunię świętą na dłonie ma obowiązek spożyć Hostię przed kapłanem/szafarzem, włącznie ze wszystkimi cząsteczkami, które mogły pozostać na dłoni. Chrystus jest obecny w każdej cząstce konsekrowanej Hostii, tak więc koniecznym jest sprawdzenie przed odejściem sprzed balasek czy na dłoni nie pozostały żadne cząsteczki. Pamiętajmy, że względy higieniczne, ani zagrożenie epidemiczne nie mogą sprzyjać utracie wiary w rzeczywistą i trwałą obecność Pana Jezusa w Komunii świętej.

[tribe_events]