SOBOTA (23.04)

15:00
Nowenna do Miłosierdzia Bożego (dzień IX)
17:00
+ Stanisław, Jadwiga, Paweł, rodzice
18:30
w 53. r. ślubu pp. Marii i Franciszka, w podz. i z prośbą

NIEDZIELA (24.04) - Niedziela Miłosierdzia Bożego

09:00 w 41. r ślubu pp. Wiesławy i Jana, w podz. i z prośbą
11:00
o Boże błog. dla czcicieli Miłosierdzia Bożego i ich rodzin
15:00
Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
18:00
w 49. r. ślubu pp. Marii i Franciszka, w podz. i z prośbą dla dzieci i wnuków

W int. parafian ks. Marek, Lublin

PONIEDZIAŁEK (25.04)

18:00 + Edmund LESZCZYŃSKI (1. r. śmierci)
  Modlitwa o urodzaje za przez przyczyną św. Marka [kaplica]
19:00
Spotkanie Parafialnej Grupy Teatralnej [kościół]

WTOREK (26.04)

18:00
+ Jadwiga FORMELA (z okazji urodzin)
19:00 ++ Gertruda (w r. śmierci) i Józef CIEMIŃSCY

ŚRODA (27.04)

18:00
+ Jan KURS (w r. śmierci), wszyscy pokrewni i dusze czyśćcowe

CZWARTEK (28.04)

18:00
+ Józef POZORSKI (1. r. śmierci)
19:00
w int. członków Róży Św. Joanny Beretty Molla i ich rodzin, o Boże błog., opiekę NMP i św. Józefa

PIĄTEK (29.04)

18:00
w podz. i z prośbą dla rodziny
20:00 – 21:30
Adoracja z uwielbieniem (w kościele)

SOBOTA (30.04)

17:00 w r. ślubu pp. Marty i Adriana, w podz. i z prośbą
18:30 ++ Gereard DUŁAK i z rodziny

NIEDZIELA (01.05) - Niedziela Biblijna

09:00 ++ Monika, Paweł, pokrewni z rodziny PODJASKICH oraz rodzice chrzestni
10:15
Spotkanie Żywego Różańca [kościół]
10:15
Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych [sala przy kaplicy]
11:00
++ z rodziny KURS
15:00
Nabożeństwo majowe [kaplica]
18:00
++ Stanisław oraz Bogdan SEYDA (z racji ur.)

W int. parafian ks. Waldemar, Toruń

MODLITWA O POWOŁANIA (zakończenie modlitwy wiernych):

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne środę i w piątek po wieczornej Mszy św. przez 30 minut; w sytuacjach nagłych proszę o kontakt (889-238-654).

już od czterech tygodni trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – głównym celem tego dzieła jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata.  Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. W piątek (29.04.) w czasie uwielbienia (20:00 – 21:30) adoracja będzie trwała w kościele. W tym czasie kaplica będzie zamknięta. Uczymy się godzić życie parafialne z trwaniem przed Najświętszym Sakramentem. Proszę przyjąć więc taką propozycję organizacji piątkowego wieczoru. Zapraszam do uwielbienia wraz z zespołem Totus Tuus i Wspólnota MaranaTha. Po uwielbieniu w kościele, kaplica zostanie ponownie otwarta.

od obecnej niedzieli (24.04.) trwa Tydzień Miłosierdzia

kończy się przewidziana na ten rok część remontu Domu Parafialnego (kuchnia, łazienka, klatka schodowa i korytarz). Ufam, że do końca maja uda się zainstalować meble w kuchni. Wraz z kosztami chodników na cmentarzu kwota do spłacenia jest spora. Mam nadzieję, że za 2 tygodnie będę mógł podzielić się szczegółami i planem spłaty. Bardzo proszę o pomoc w sprzątaniu i myciu okien po tym remoncie. Jeśli ktoś mógłby pomoc, to zapraszam na przyszłą sobotę (30 kwietnia, przed południem). Chętne Panie proszę o kontakt w tej sprawie.

„W niedzielę, 15 maja, w naszej parafii odbędzie się zbiórka (POLA NADZIEI) na wsparcie działalności hospicyjnej i na budowę hospicjum w Kartuzach. Proszę Wolontariuszy do zaangażowania w zbiórkę przy wejściu do kościoła, przed i po każdej Mszy Świętej. …”.

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Cicha nr 5 (30.04.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość. Na tym zakończy się prawie 7-letni grafik. Od czasu udostępnienia kaplicy do wieczystej adoracji proszę, aby rodziny sprzątające kościół zajmowały się także sprzątaniem kaplicy. Jeśli wśród parafian jest ktoś kto chciałby się zająć sprzątaniem obu miejsc kultu (kościół i kaplica wraz z toaletami k. kotłowni i k. kaplicy), proszę o kontakt. Następna w kolejności będzie ul. Kasztanowa: nr 1 (07.05.); nr 2 (14.05.); nr 3 (21.05.); nr 5 (28.05.); nr 6 (04.06.); rodzice klas II. przed Przyjęciem (11.06.); nr 8 (18.06.); nr 10 (25.06.); nr 12 (02.07.); nr 14 (09.07.); nr 16 (16.07.); nr 18 (23.07.); nr 22 (30.07.); nr 24 (06.08.). Bardzo proszę o życzliwą pomoc.

dziś (23/24.04.) zbiórka do puszek na cele charytatywne

od przyszłej niedzieli (01.05.) rozpocznie się Tydzień Biblijny

Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Pelplińskiej, wzorem lat minionych, organizuje w dniach 20 – 22 maja br. diecezjalny spływ kajakowy szlakiem św. Jana Pawła II na rzece Wdzie. Trasa tegorocznego spływu będzie przebiegać następująco: Wojtal – Czarna Woda – Wda, zakończenie w niedzielę w miejscowości Szlaga. Uczestnikami spływu może być wyłącznie młodzież powyżej 15 roku życia. Szczegółowe informację dotyczące spływu, jak również możliwość zapisania się młodzieży na stronie priest.pl

KOMUNIKAT parafialny: w naszym kościele przyjęcie Komunii św. jest możliwe przy balaskach: albo do ust (w pozycji klęczącej lub stojącej) albo na „właściwie” złożone dłonie (w pozycji stojącej). Osoby pragnące przyjąć Komunię świętą na dłonie mają obowiązek spożyć Hostię przed kapłanem/szafarzem, włącznie ze wszystkimi cząsteczkami, które mogły pozostać na dłoni. Chrystus jest obecny w każdej cząstce konsekrowanej Hostii, tak więc koniecznym jest sprawdzenie przed odejściem sprzed balasek czy na dłoni nie pozostały żadne cząsteczki. Pamiętajmy, że względy higieniczne, ani zagrożenie epidemiczne nie mogą sprzyjać utracie wiary w rzeczywistą i trwałą obecność Pana Jezusa w Komunii świętej.

[tribe_events]