SOBOTA (08.04) - Wielka Sobota

10:00
poświęcenie pokarmów
13:00
poświęcenie pokarmów
15:00
Nowenna do Miłosierdzia Bożego (dzień II)
22:00
LITURGIA PASCHALNA z procesją rezurekcyjną

NIEDZIELA (09.04) - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

09:00
++ Gertruda i Jan PIĄTKOWSCY, Weronika i Stanisław MEJNA, dusze czyśćcowe
11:00
++ Jadwiga i Zygmunt, Jerzy, Józef FORMELA oraz dusze czyśćcowe
15:00
Nowenna do Miłosierdzia Bożego (dzień III)
18:00
+ Maria GUŹDZIOŁ (z racji urodzin)

W int. parafian ks. Waldemar, Toruń

PONIEDZIAŁEK (10.04) - Poniedziałek Wielkanocny

06:30
Bieg do Pustego Grobu
09:00
++ Gertruda i Jan PIĄTKOWSCY oraz dusze czyśćcowe
11:00 ++ z rodz. KRUSZYŃSKICH i PŁOTKA, Jan KRUSZYŃSKI, dusze czyśćcowe
15:00
Nowenna do Miłosierdzia Bożego (dzień IV)
18:00
++ z rodziny KURS

Wznowienie peregrynacji ikon MBNP

WTOREK (11.04)

15:00
Nowenna do Miłosierdzia Bożego (dzień V)
17:00
++ Jerzy, Jadwiga i Zygmunt FORMELA
18:00
z okazji urodzin Piotra i Pawła, o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla nich i całej rodziny
19:00
Spotkanie Wspólnoty Maranatha

ŚRODA (12.04)

15:00
Nowenna do Miłosierdzia Bożego (dzień VI)
17:00
++ z rodziny KULAS [nowenna do MBNP]
20:00 – 21:00
Spowiedź

CZWARTEK (13.04)

15:00
Nowenna do Miłosierdzia Bożego (dzień VII)
16:00 – 17:00
Spowiedź
17:00
+ Józef JAKUBEK (1. m-c od śmierci)
18:00
+ Helena PÓŁCZYŃSKA (w 10. r. śmierci)
19:00
Spotkanie formacyjne Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej

PIĄTEK (14.04)

15:00
Nowenna do Miłosierdzia Bożego (dzień VII)
18:00 ++ Agnieszka, Antoni, Damian, Mirosław LANDOWSCY oraz z rodz. CIESZYŃSKICH
19:00
+ Marcin Bogdan DAWIDOWSKI (1. m-c od śmierci)

SOBOTA (15.04)

15:00
Nowenna do Miłosierdzia Bożego (dzień IX)
16:00
z okazji 50. r. ślubu pp. Marii i Franciszka oraz z okazji 70. urodzin Marii, w podz. i z prośbą o zdrowie do Matki Bożej i św. Józefa dla dzieci i wnuków (msza sobotnia)
18:00
+ Zygmunt JAKUBEK (11. r. śmierci) (msza niedzielna)

NIEDZIELA (16.04) - Niedziela Miłosierdzia Bożego

09:00
o Boże błogosławieństwo dla czcicieli Miłosierdzia Bożego i ich rodzin, dla Ojczyzny o potrzebne łaski
11:00
++ Bogusława, Zygmunt, Grażyna
15:00
Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
18:00
o Boże błog. dla Martyny i za + Macieja (z okazji ich urodzin)

W int. Parafian: ks. Marek, Lublin

OGŁOSZENIA:

ŻYCZENIA BISKUPA PELPLIŃSKIEGO NA UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 2023 R.

Drodzy Siostry i Bracia!

Umiłowani Kapłani!

Od najdawniejszych czasów w dniu Wielkanocy liturgia rozpoczyna się słowami: „Zmartwychwstałem i zawsze jestem z Tobą”. Według liturgii są to pierwsze słowa skierowane przez Syna do Ojca po zmartwychwstaniu, po powrocie z nocy śmierci do świata żyjących.

Te same słowa dzisiaj Chrystus kieruje do nas, zapewniając jednocześnie, że dla Niego nie ma nic niemożliwego. A skoro zawsze jest z nami – przede wszystkim w Kościele i sakramentach – to w ten sposób z Jego łaski i mocy możemy czerpać każdego dnia.

Ten rok duszpasterski przeżywamy pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Niektórzy ulegając patrzeniu na naszą wspólnotę jedynie w ludzki sposób, są zagubieni i odchodzą. Pragniemy jako ludzie ufający Bogu, doświadczający paschalnej radości, pełniej uwierzyć, że rzeczywiście Głową Kościoła jest Jezus Chrystus. Ten który zwyciężył śmierć, piekło i szatana przeprowadza nas z ciemności do światła, z niewoli do wolności, obmywa nas z brudu i daje nowe życie. Dzieje się to w Chrystusowym Kościele, w naszych rodzinach, które są domowym Kościołem i życiu osobistym każdego chrześcijanina.

Dzisiaj zatem życzę każdej i każdemu z Was głębokiej wiary w nieustającą obecność Zmartwychwstałego. Niech On obdarza zdrowiem i potrzebnymi łaskami. Niech doświadczenie Jego bliskości i Miłości da nam siłę, aby okazać podobną miłość tym, których dobry Bóg postawił na naszej drodze. Ku temu z serca Wam błogosławię: w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wasz biskup + Ryszard Kasyna
Pelplin, dnia 9.04.2023 r.

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. DŁUGA nr parzyste: nr 26 (15.04.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne domy, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: ul. DŁUGA nr parzyste: nr 14 (11.03.), nr 16 (18.03.), nr 20 (25.03.), nr 22 (01.04.), nr 24 (07.04. – wyjątkowo Wielki Piątek), nr 26 (15.04.), nr 28 (22.04.), nr 30 (29.04.), nr 32 (06.05.); ul. OGRODOWA: nr 2 (13.05.), nr 3 (20.05.), nr 4 (27.05.), nr 5 (03.06.). Bardzo proszę o życzliwą pomoc.

biuro parafialne w Wielkim Tygodniu będzie NIEczynne; w sytuacjach nagłych lub w razie wezwania do chorego – proszę o kontakt pod numerem 889-238-654.

W związku z tym, że temat tegoroczny duszpasterski wzywa nas do pogłębienia naszej tożsamości eklezjalnej (należymy do Kościoła Chrystusowego), zapraszam do uczestnictwa w comiesięcznych katechezach dla dorosłych nt. nauczania zawartego w Katechizmie Kościoła Katolickiego. Rozpoczniemy w trzeci wtorek miesiąca kwietnia (18.04.) o godz. 19:00.

W sobotę 22 kwietnia 2023 roku w godzinach od 9.00 do 13.00 w budynku Collegium Marianum w Pelplinie odbędzie się kurs liturgiczny dla fotografów i operatorów kamer. Zapisy na kurs oraz szczegółowe informacje znajdują się na: https://forms.gle/6yzwn9K8wzrTsGzo9

W niedzielę, 23.04. br., w naszej parafii odbędzie się zbiórka na wsparcie działalności hospicyjnej i na wyposażenie hospicjum w Kartuzach. Wolontariusze z naszej PZC proszeni są o włączenie się do akcji Kartuskiego Centrum Caritas i w żółtych koszulkach, przy wejściu do kościoła, przed i po każdej Mszy Świętej, będą zbierać datki na ten cel.

Wydział Teologiczny UMK oferuje kolejną edycję studiów podyplomowych w zakresie katechetyczno-teologicznym, które są skierowane zarówno do nauczycieli innych przedmiotów i uprawniają do uczenia religii, jak również do osób zainteresowanych poszerzeniem wiedzy teologicznej. Studia podyplomowe realizowane będą w Pelplinie i w Toruniu. Charakterystyka studiów: czas trwania: 4 semestry; koszt studiów: semestr zimowy 1 280 zł, semestr letni 1 280 zł; termin rozpoczęcia studiów: październik 2023 r., zajęcia odbywają się w soboty; warunki kwalifikacji: złożenie wymaganych dokumentów, decyduje kolejność zgłoszeń; termin i miejsce składania dokumentów: do 15 września 2023 r. w Dziekanacie Wydziału Teologicznego UMK w Toruniu, ul. Gagarina 37; wymagane dokumenty: podanie kierowane do Dziekana Wydziału Teologicznego UMK, kwestionariusz osobowy, 1 zdjęcie, kserokopia dowodu osobistego, odpis dyplomu ukończenia studiów magisterskich, kwalifikacje pedagogiczne (w przypadku osób, które planują uczyć religii w szkole). Wszelkich informacji udziela ks. prof. dr hab. Janusz Szulist (). Są one także dostępne na stronie https://www.teologia.umk.pl/student/studia-podyplomowe/. Dane kontaktowe Wydziału Teologicznego: (056) 6114990; 6114994; e-mail: .

Diecezjalne Duszpasterstwo Służb Liturgicznych zaprasza w sobotę, 29.04. na Diecezjalny Zjazd Służb Liturgicznych, połączony z rozgrywkami sportowymi na stadionie miejskim w Pelplinie. Do wspólnego spotkania zaproszeni są kandydaci do służby liturgicznej, ministranci, lektorzy, ceremoniarze, osoby należące do scholi liturgicznych oraz chórów dziecięcych. Program zjazdu wygląda następująco:

8.45 – zapisy w recepcji przed katedrą; możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w bazylice katedralnej;

9.30 – Msza Święta pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny;

10.45 – przemarsz uczestników na stadion miejski w Pelplinie;

11.15 – rozpoczęcie zawodów sportowych;

16.00 – zakończenie rozgrywek i ogłoszenie wyników. [Służba liturgiczna nie przywozi ze sobą strojów liturgicznych. Każda grupa parafialna przywozi ze sobą tablicę z nazwą parafii. Dla wszystkich uczestników przewidziano ciepły posiłek na stadionie.]

Uczestnicy zawodów reprezentują służbę liturgiczną ze swojej parafii. Obecny kapłan lub inny wyznaczony opiekun grupy, powinien posiadać listę osób biorących udział w dniu wspólnoty. Opiekunowie grup zobowiązani są do zapoznania się ze stanem zdrowia uczestników biorących udział w konkurencjach sportowych, za których ponoszą odpowiedzialność podczas całego spotkania. Należy także zadbać o właściwą liczbę opiekunów na całą grupę.

Zgłoszenia grup i drużyn piłkarskich do 24.04. [ks. Grzegorz Miotk :
e-mail: lub tel.: 665 933 917]. Liczba drużyn, które wezmą udział w turnieju piłkarskim jest ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń. Wpisowe za udział w spotkaniu wynosi 5zł/os., które należy wpłacić w recepcji przed katedrą.

Chrześcijańska Szkoła pod Żaglami organizuje obóz formacyjny dla dorosłych (liderów grup parafialnych, katechetów itd.) na chorwackiej wyspie Iž w dniach od 3 do 14 lipca br. Projekt zajęć oparty został o elementy formacji Ruchu Światło – Życie. Szkoła organizuje również obóz żeglarsko-religijny dla młodzieży w dniach od 12 do 27 lipca br., który kończy się egzaminem na stopień żeglarza jachtowego. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie www.cspz.pl , e-mailowo: lub telefonicznie 694 451 746.

dostępne są upominkowe puzzle przedstawiające nasz kościół z okazji 40-lecia istnienia parafii – można je otrzymać w zakrystii (ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na cele parafialne)

już od pięćdziesięciu czterech tygodni trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [prosimy adoratorów o otoczenie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Jednocześnie bardzo prosimy osoby, które deklarują swój udział w adoracji o solidną obecność lub informowanie administratora grafiku o konieczności zastępstwa. Grafik jest tworzony w oparciu o zasadę wzajemnego zaufania. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Kod QR z dostępem do aktywnego grafiku adoracji umożliwia dołączenie do grona adoratorów.

dziękuję naszemu Wolontariatowi wraz z opiekunami za przygotowanie: na Niedzielę Męki Pańskiej (Niedzielę Palmową) pięknych palemek oraz za przygotowanie Grobu Pańskiego; dziękuję scholi Dzieci Maryi oraz Panu Organiście za prowadzenie śpiewu, tak ważnego w czasie liturgii Triduum Paschalnego; dziękuję ministrantom, ceremoniarzom, lektorom i kantorom oraz Panom Szafarzom i Panu Kościelnemu za służbę liturgiczną w czasie celebracji Wieczerzy Pańskiej, Liturgii Męki Pańskiej i Wigilii Paschalnej; dziękuję wszystkim, którzy trwali na adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy i w Grobie Pańskim

w Poniedziałek Wielkanocny, 10. kwietnia o 6:30 odbędzie się już V edycja Biegu do Pustego Grobu.

W ramach duszpasterstwa związków niesakramentalnych rozpoczynają się spotkania dla osób żyjących w związkach z przeszkodą do zawarcia małżeństwa sakramentalnego. Na spotkania są zaproszone osoby/pary, które odkrywają pragnienie pogłębionej więzi z Jezusem i Kościołem. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 16.04. w Starogardzie Gdańskim w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej o godzinie 15.00. Spotkania będą miały charakter cykliczny (trzecia niedziela miesiąca).

Collegium Marianum Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie zaprasza tegorocznych absolwentów szkół podstawowych oraz inne osoby zainteresowane działalnością szkoły na Dni Otwarte (w sobotę 22.04.br. w 10.00 – 13.00). CM od trzech lat jest szkołą koedukacyjną z męskim internatem. Od lat cieszy się wysokim poziomem nauczania i troską o życie duchowe swoich wychowanków. Więcej informacji: www.collegiummarianum.pl

ruszyła peregrynacja IKON Matki Bożej Nieustającej Pomocy w rodzinach naszej parafii; Na czas Triduum Paschalnego (od wieczora w Wielki Czwartek do Wieczora w Poniedziałek Wielkanocny) IKONY wrócą do kościoła, tak aby uprzywilejować wspólna modlitwę wiernych w kościele parafialnym. w drugi dzień świąt wielkanocnych (10.04.) peregrynacja zostanie wznowiona i będzie trwała do dnia odpustu parafialnego (27 czerwca). W czasie miesięcy wakacyjnych, do końca sierpnia,  ikony pozostaną w kościele. Peregrynacja zostanie wznowiona wraz z początkiem września. Dalszy grafik wędrówki obrazów będzie przygotowywany sukcesywnie. Ikony będą przekazywane z domu do domu wzorem tras kolędowych. w ogłoszeniach możemy znaleźć rozpiskę dotyczącą pierwszych odcinków kolędowych. Zaczynamy od najbardziej oddalonych części parafii. Przekazywanie obrazów będzie następowało codziennie o 19:00.  Wszystkie ewentualne zmiany będą dokonywane przez parafian po ówczesnym uzgodnieniu z najbliższymi sąsiadami. Módlmy się już dziś o Boże błogosławieństwo dla tego dzieła i o duchowe owoce nawiedzenia naszych domów przez wizerunki Patronki naszej parafii.  
IKONA ..A.. (lewa strona) IKONA …B… (prawa strona)
od ul. Sportowej 31, Graniczna, Miła, ks. Repińskiego, Młyńska, do ul. Na Zakręcie 10   ul. Młyńska 4    [01.04.] ul. Młyńska 15    [02.04.] ul. Młyńska (151/6)    [03.04.] ul. Na zakręcie 8    [04.04.] ul. Na zakręcie 10    [05.04.] WIELKI CZWARTEK    [06.04.] WIELKI PIĄTEK    [07.04.] WIELKA SOBOTA    [08.04.] NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO    [09.04.] Stara Sikorska Huta, ul. Rekowska, ul. Sikorska, Sikorzyno   Stara Sikorska Huta 81    [01.04.] Stara Sikorska Huta 78    [02.04.] Stara Sikorska Huta 510    [03.04.] Stara Sikorska Huta 138    [04.04.] Stara Sikorska Huta 129    [05.04.] WIELKI CZWARTEK    [06.04.] WIELKI PIĄTEK    [07.04.] WIELKA SOBOTA    [08.04.] NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO    [09.04.]
IKONA A (lewa strona) ul. Łubinowa (od początku), Polna (ostatni nr), Malinowa, Słonecznikowa, Kościerska (nr 41-43), Wrzosowa, Na Zakręcie (od początku, nieparzyste do nr 11) ul. Łubinowa 4 [10.04.] ul. Łubinowa 9 [11.04.] ul. Polna 29/1 [12.04.] ul. Kościerska (S-wo 167/4)[13.04.] ul. Malinowa 1 [14.04.] ul. Malinowa 2 [15.04.] ul. Malinowa 3 [16.04.] ul. Malinowa 4 [17.04.] ul. Kościerska 39 [18.04.] ul. Słonecznikowa 5/1 [19.04.] ul. Słonecznikowa 7 [20.04.] ul. Słonecznikowa 9 [21.04] ul. Wrzosowa 4 [22.04.] ul. Kościerska 43 [23.04.] ul. Na Zakręcie 1 [24.04.] ul. Na Zakręcie 2a [25.04.] ul. Na Zakręcie 4 [26.04.] ul. Na Zakręcie 7 [27.04.] ul. Na Zakręcie 11 [28.04.] IKONA B (prawa strona) ul. Sarnia, Zielona Dolina, Zielone Wzgórze, Długa (35.37), Klonowa Skorzewo 154 [10.04.] ul. Sarnia 5 [11.04] ul. Sarnia 2 [12.04.] ul. Sarnia 3 [13.04.] ul. Zielona Dolina 6 [14.04.] ul. Zielona Dolina 9 [15.04.] ul. Zielona Dolina 4/1 [16.04.] ul. Zielona Dolina 2 [17.04.] ul. Zielone Wzgórze 9 [18.04.] ul. Zielone Wzgórze 5a [19.04.] ul. Zielone Wzgórze 5 [20.04.] ul. Zielone Wzgórze 1 [21.04.] ul. Zielone Wzgórze 3 [22.04.] ul. Długa 35 [23.04.] ul. Długa 37 [24.04.] ul. Klonowa 3 [25.04.]