SOBOTA (25.09)

 18:00 o zdrowie, błog. Boże dla rodziny pp. Elwiry i Janusza

NIEDZIELA (26.09)

09:00 ++ Ludwika i Czesław SZULFER
11:00
+ Edmund RAMCZYK
18:00
++ Irena KISTOWSKA i Józef DOMASZK

W int. parafian – ks. Marcin, Rzym

PONIEDZIAŁEK (27.09) - św. Wincentego a Paulo [wspomnienie]

18:00
++ Genowefa, Andrzej, Jan KUKLA

WTOREK (28.09) - św. Wacława [wspomnienie]

18:00
++ Bogusława i Bronisław FORMELA

ŚRODA (29.09) - śś. Michała Gabriela i Rafała [święto]

15:00
ŚLUB: Mateusz i Aneta
17:00
++ Jacek i Stefan LEWNA
18:00
+ Bogdan FELSKOWSKI (2. r. śmierci)
19:00
Spotkanie formacyjne Wspólnoty Maranatha

CZWARTEK (30.09) - św. Hieronima [wspomnienie]

16:00 – 18:00
Spowiedź
18:00
++ z rodz. PLATA i OSSOWSKICH

PIĄTEK (01.10) - I Piątek m-ca / św. Teresy od Dzieciątka Jezus

08:30 – 14:00 Wizyta sakramentalna u chorych
16:00 – 17:30 Spowiedź
17:30 RÓŻANIEC
18:00
++ z rodziny TROKA

SOBOTA (02.10) - I Sobota m-ca / śś. Aniołów Stróżów

07:00
+ Edmund RAMCZYK (zadośćuczynienie)
17:00
+ Monika PRZEWODOWSKA (1. m-c od śmierci)
17:30
RÓŻANIEC
18:00
++ Monika, Zygmunt, Grażyna, Stanisław, Henryk MAKURAT

NIEDZIELA (03.10) - I Niedziela m-ca

09:00
+ Brunon PODJASKI (2. r. śmierci)
10:00 Katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych
10:15
Modlitwa prowadzona przez Żywy RÓŻANIEC
11:00
+ Dominik LIPIŃSKI (poświęcenie różańców)
18:00
++ rodzice i dziadkowie z obu stron, brati bratanek

 

W int. parafian – ks. Sebastian, Pompeluna

MODLITWA O POWOŁANIA (zakończenie modl. wiernych):

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Kolejarzy: nr 14/16 (02.10.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne rodziny, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości pomieszczeń parafialnych, to mieszkańcy domów przy ul. Kolejarzy: nr 18 (09.10.); nr 22 (16.10.); nr 24 (23.10.); nr 26 (30.10.); nr 17 (06.11.); nr 15 (13.11.); nr 13 (20.11.); nr 9 (27.11.); nr 7 (04.12.); nr 3 (11.12.). Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość. Kolejne ulice, które będę prosił o pomoc to: ul. Kościerska + blok przy kurnikach; ul. Wodna (od początku), ul. Jeziorna (od początku); ul. Cicha.

od niedzieli (20.06.2021) są zniesione dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej oraz w święta nakazane; od niedzieli 05.09. Msze św. niedzielne w następującym porządku: (sobota o 18:00,  niedziela o 9:00; 11:00; 18:00)

dziś, 25/26.09. br., w Kościele jest obchodzony Światowy Dzień Migrantów i Uchodźców.

biuro parafialne w tym tygodniu czynne we WTOREK, CZWARTEK i PIĄTEK; w sytuacjach nagłych proszę o kontakt (889-238-654); można zgłaszać intencje mszalne na rok 2022.

KOMUNIKATY parafialne: w związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym i wynikającymi z tego stanu obostrzeniami: wchodząc do kościoła dezynfekujemy dłonie (proszę, dorośli dali przykład młodszemu pokoleniu); w ławkach i w czasie Komunii św. zachowujemy nakazane odstępy; przyjęcie Komunii św. jest możliwe przy balaskach: albo do ust (w pozycji klęczącej lub stojącej) albo na właściwie złożone dłonie (w pozycji stojącej). Osoby pragnące przyjąć Komunię świętą na dłonie proszę o podejście jako pierwsze do balasek przy obrazie Jezu ufam Tobie – przyjmujący Komunię świętą na dłonie ma obowiązek spożyć Hostię przed kapłanem/szafarzem, włącznie ze wszystkimi cząsteczkami, które mogły pozostać na dłoni. Chrystus jest obecny w każdej cząstce konsekrowanej Hostii, tak więc koniecznym jest sprawdzenie przed odejściem sprzed balasek czy na dłoni nie pozostały żadne cząsteczki. Pamiętajmy, że względy higieniczne, ani zagrożenie epidemiczne nie mogą sprzyjać utracie wiary w rzeczywistą i trwałą obecność Pana Jezusa w Komunii świętej.

jeśli ktoś ma potrzebę lub pragnienie odbycia dłuższej spowiedzi, a czas przed mszami uważa za zbyt krótki może umówić się na inny, dogodny termin (tel. 889-238-654); od września (w roku szkolnym 2021/2022) w naszej parafii będą pomagać w spowiedzi Ojcowie Franciszkanie – w każdy  I. Czwartek m-ca od 16:00 do 17:30 (najbliższy 7.10., a nie 30.09.).

serdecznie dziękuję UKS Skorzewo za organizację i przeprowadzenie rozgrywek tegorocznego Turnieju siatkówki plażowej o puchar proboszcza – mimo niesprzyjającej pogody rozegrano 15 meczy między 6 drużynami. Gratulujemy wszystkim zawodnikom.

serdecznie dziękuje Wspólnocie Maranatha i Zespołowi Totus Tuus za przygotowanie i poprowadzenie Adoracji z uwielbieniem w ostatni piątek m-ca września (24.09.). Na kolejne spotkanie zapraszam w październiku piątek 29.10. od 20:00 do 21:30. W ten dzień będzie też spowiedź przed uroczystością Wszystkich Świętych.

Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży informuje, że tegoroczna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę odbędzie się w poniedziałek, 27.09. br. Zainteresowanych maturzystów proszę o kontakt ze swoimi katechetami.

KOMUNIKAT SPOŁECZNY: Do 30 września br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Główny Urząd Statystyczny przypomina, że na mocy ustawy jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Spisie. Kto jeszcze tego nie zrobił, powinien niezwłocznie  wypełnić obowiązek spisowy.

W związku ze zbliżającym się Diecezjalnym Kongresem Róż Różańcowych w Pelplinie w sobotę, 9 października br. Program:   9.30 – recepcja  /  10.30 – konferencja  /  11.30 – Msza Święta – przewodniczy biskup pelpliński Ryszard Kasyna  /  13.00 – modlitwa różańcowa. Poszukujemy autobusu na ten wyjazd.

serdeczne dziękuję za ofiary przekazane w minioną niedzielę na Ziemię Świętą.

bardzo dziękuję PZC – Wolontariat młodzieżowy z naszej parafii za posadzenie w sobotę (25.09.) ok. 100 tui na cmentarzu parafialnym. To pierwszy etap planu zagospodarowania zieleni na parafialnej nekropolii. Bóg zapłać młodzieży i paniom Kamili i Marzenie, pod których opieką dokonują się te dobre dzieła.

Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, co roku prowadzone są badania niedzielnych praktyk religijnych (dominicantes i communicantes). W tym roku badanie odbędzie się w sobotę 25 września i w niedzielę, 26 września br.

nabożeństwo różańcowe w październiku (pn-sb o 17:30; nd 10:15) – w październiku na Mszach w tygodniu nie będzie kazań (po Mszy o 18:00 będzie czytana książka o bł. kard. Stefanie Wyszyńskim)

od pierwszego spotkania dzieci pierwszokomunijnych (03.10.2021 o godz. 10:00 w kaplicy Św. Rodziny) rozdamy książeczki z wkejkami na każdą niedzielę, aby zachęcić dzieci do uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. w każda niedzielę

wypominki roczne można składać od początku października, do skrzyni przy relikwiach św. Faustyny – ofiary przy tej okazji zebrane będą przeznaczone na opał do kościoła 

w niedzielę 10 października br. Kościół w Polsce obchodzi XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. W tym dniu tradycyjnie odbywa się zbiórka przykościelna, będąca podstawą finansowania programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który aktualnie obejmuje opieką blisko 2000 uczniów i studentów. W związku z tym, że obecnie nie ma żadnego stypendysty z naszej parafii warto zastanowić się kto spośród absolwentów szkoły podstawowej (z naszej parafii) mógłby korzystać z takiego stypendium naukowego. 

9/10. października br. w naszej parafii kazania, z serii praktycznych, wygłosi ks. dr Wiesław Szuca z Collegium Marianum w Pelplinie. Tego dnia w naszej parafii kolekta przeznaczona będzie na opał do kościoła. 

na niedzielę 17.października br. zaplanowana jest akcja pomocy Hospicjum Kartuskiemu pt. Dwa Światy 2021 – nasz wolontariat będzie angażował się w tę zbiórkę przykościelną.