SOBOTA (08.08) – św. Dominika

 • 15:00 ŚLUB: pp. Weronika i Robert
 • 18:00 w podz. i z prośbą o zdrowie dla całej rodziny (chrzest)

NIEDZIELA (09.08)

 • 07:00 ++ Jan ROMPCA i rodzice z obu stron
 • 09:00 ++ Waleska i Franciszek JASZEWSCY, dusze czyśćcowe
 • 11:00 + Leszek MEJER (od sąsiadów)
 • 14:30 (zapisy) III Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Proboszcza

W int. parafian ks. Marcin, Rzym

PONIEDZIAŁEK (10.08) – Św. Wawrzyńca

 • 18:00 ++ Zdzisław POLITOWSKI i Urszula CYGIERT

WTOREK (11.08) – Św. Klary

 • 18:00 ++ Hubert, Bartłomiej ZIELMAN, Jan KRUSZYŃSKI, babcie, dziadkowie z obu stron i dusze czyśćcowe

ŚRODA (12.08)

 • 07:00 o sakramentalność małżeństw
 • 18:00 o Boże błog. dla członków Róży św. Maksymiliana i ich rodzin

CZWARTEK (13.08)

 • 18:00 w podz. i z prośbą o zdrowie dla Doroty
 • 19:00 + Marcin REPIŃSKI

PIĄTEK (14.08) – Św. Maksymiliana M. Kolbego

 • 18:00 ++ Damian (w r. śmierci), Agnieszka, Antoni, Mirosław LANDOWSCY i z rodz. CIESZYŃSKICH

SOBOTA (15.08) – Wniebowzięcie NMP

 • 07:00 w 35. r. ślubu o Boże błog. i zdrowie dla całej rodziny
 • 09:00 ++ Zygmunt, Jerzy, Józef FORMELA
 • 11:00 ++ Jan (w r. śmierci), Jarosław, Czesław STANKOWSCY oraz dusze czyśćcowe
 • 14:00 ŚLUB: pp. Marta i Krzysztof
 • 18:00 Koncert pieśni maryjnej – schola NIEUSTANNIE DLA MARYI

Wieczornej Mszy św. o 18:00  nie będzie

NIEDZIELA (16.08)

 • 07:00 ++ Aniela, Bronisław, Witold, Joanna, Klemens STEFAŃSCY
 • 09:00 w r. ślubu pp. Michaliny i Radosława, w podz. i z prośbą
 • 11:00 w 15. r. ślubu pp. Marzeny i Romana, w podz. i z prośbą

W int. parafian ks. Marcin, Rzym

MODLITWA O POWOŁANIA:

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Peplińskiego (domy o numerach parzystych): nr 36 (14.08. – przed uroczystością WNMP). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Kolejne rodziny, które będę prosił o pomoc w utrzymaniu czystości naszej świątyni to mieszkańcy ul. Peplińskiego: nr 34 (22.08.); nr 32 (29.08.); nr 30 (05.09.); nr 28 (12.09.); nr 26 (19.09.); 24 (26.09.); nr 22 (03.10.); nr 20 (10.10.). Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła


biuro parafialne – w tym tygodniu NIEczynne z powodu epidemii; we wszystkich sprawach proszę o kontakt tel. 889-238-654 – zapisy intencji na rok 2021 będą przyjmowane po 15 września br.


jeśli jest podejrzenie zarażenia KORONAWIRUSEM: telefony w Kościerzynie: do stacji sanitarno-epidemiologicznej (58.686-69-48) oraz do najbliższego oddziału zakaźnego (692-101-253); ogólnopolski tel. alarmowy (112); infolinia NFZ w sprawie Koronawirusa (800-190-590)


Postanowienia parafialne wynikające z trwającej kwarantanny: Kościół jest otwarty w tygodniu od 9:00 do Mszy św. wieczornej  /  w strefie ołtarzowej kościoła jest załączony alarm (strefa alarmu wyznaczona jest klęcznikami rozstawionymi w kościele)  /  w kościele jest monitoring  /  Wszystkie Msze św. odbywają się w kościele  /  SANEPID przypomina o noszeniu zakrycia ust i nosa w przestrzeni zamkniętej i o dystansie społecznym  /  porządek Mszy św. niedzielnych: w lipcu i w sierpniu: sobota 18:00, niedziela 7:00, 9:00, 11:00 (bez Mszy o 18:00)  /  codzienny różaniec ok. 20:30 odmawiam indywidualnie w intencjach parafian, proszę o duchową łączność gdyż intencje podane w marcu są ciągle aktualne  /  spowiedź w tym tygodniu : od 17:30 do 18:00, chyba że podano inaczej (spowiedź odbywa się w konfesjonale zamkniętym, każdy penitent dezynfekuje miejsce po spowiedzi przygotowanym do tego środkiem)


Serdecznie zapraszam na koncert (15.08. o 18:00) przygotowany przez naszą scholę parafialną, która przyjęła piękną nazwę: Nieustannie dla Maryi


W przyszłą niedzielę, 16.08. po Mszach świętych będzie zbiórka do puszek na poszkodowanych w wyniku tragedii w Libanie. [Przewodniczący Episkopatu wezwał, aby we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce w modlitwie powszechnej dodać wezwanie za żywe i zmarłe ofiary tragedii. Poprosił także, aby tego dnia przed wszystkimi kościołami i kaplicami w Polsce po wszystkich Mszach świętych zorganizować zbiórkę środków finansowych, które zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych za pośrednictwem Caritas Polska. Jednocześnie podziękował wszystkim za już ofiarowaną pomoc, „zwłaszcza polskim strażakom i medykom, którzy nazajutrz po tragedii udali się na miejsce wypadku, aby świadczyć doraźną pomoc i walczyć o zdrowie i życie ofiar tragedii”. „Dziękuję już dziś wszystkim, którzy solidarnie i dobrodusznie wesprą ofiary wydarzeń w Bejrucie” – napisał przewodniczący Episkopatu. 4 sierpnia br. doszło w Bejrucie do potężnej eksplozji materiałów wybuchowych. Wydarzenie okazało się tragiczne w skutkach, przynosząc 150 ofiar śmiertelnych (a liczba ciągle wzrasta), ponad 5 tys. rannych i szkody materialne oszacowane na miliardy dolarów.]


Bardzo dziękuję osobom, które zaangażowały się w prace przy kościele w minionym tygodniu


Bardzo dziękuję wspólnocie Żywego Różańca (wszystkie róże), że zgodziła się ufundować witraż do naszego kościoła; Cena uśredniona jednego witraża dużego (cztery kwatery) wynosi 10500 zł, a małego (dwie kwatery nad drzwiami ewakuacyjnymi) wynosi 5300 zł. Fundatorami mogą być indywidualne osoby, całe rodziny, kilka rodzin, wspólnoty, instytucje, stowarzyszenia. Serdecznie zapraszam do zastanowienia się nad możliwością ufundowania witraży dla naszej świątyni parafialnej


Dziś, w niedzielę (09.08.20) kazanie praktyczne (nt. znaczenia i potrzeby postów) i kolekta inwestycyjna na chodniki na cmentarzu (główne prace na cmentarzu rozpoczną się na wiosnę 2021, poprzedzą je prace przygotowawcze na jesień 2020; jeszcze w sierpniu zostanie uruchomiona wirtualna mapa cmentarza parafialnego)


Dziś, w niedzielę (09.08.) III Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Proboszcza (miejsce rozgrywek: boisko przed kościołem, zapisy od 14:30)


W sobotę (15.08.) o 14:00 we Wygodzie odbędzie się Msza dziękczynna ks. kan. Bogdana Drozdowskiego, w związku z jego przejściem na emeryturę. Ksiądz Kanonik w tej parafii posługiwał 26 lat


Diecezjalny Duszpasterz Rolników zachęca do zorganizowania indywidualnych wyjazdów w ramach pielgrzymki na Jasnogórskie Święto Dziękczynienia za Plony, które odbędzie się 5 i 6 września br. w Częstochowie. Diecezjalne Święto Dziękczynienia za plony, w tym roku wyjątkowo z podziałem na dekanaty. Nasz dekanat stężycki, w sobotę, 12 września br. o godz. 12.00 w bazylice katedralnej w Pelplinie. W przypadku pytań lub wątpliwości należy kontaktować się z duszpasterzem diecezjalnym ks. Z. Wysieckim: tel. 508 166 052; e-mail:


Diecezjalne Seminarium Duchowne zaprasza młodych ludzi, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w Pelplinie; Kandydaci proszeni są o zgłoszenie się do 18 sierpnia 2020 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 16 64) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje: www.seminariumpelplin.pl