NIEDZIELA (02.12.)  I. niedziela ADWENTU

 • 09:00  ++ Jan i Gertruda PIĄTKOWSCY, Bronisław KULAS i dusze w czyśćcu cierpiące
 • 10:00  Spotkanie dla młodzieży do Bierzmowania
 • 11:00  ++ Adam STUDZIŃSKI (z okazji urodzin) oraz Feliks i pokrewni
 • 12:00  Spotkanie Żywego Różańca
 • 16:30  Piłka nożna dla ministrantów
 • 17:00  ++ z rodziny TROKA

W int. Parafian                  ks. Marek, Latina

 

 

PONIEDZIAŁEK (03.12.)

 • 06:45  ++ Stanisław SEYDA (w dzień urodzin) oraz dusze czyśćcowe

 

 

WTOREK (04.12.)

 • 06:45  ++ Józef, Wanda, Robert DOMASZK, Zygmunt CZERWIONKA i dusze czyśćcowe
 • 16:00  Spotkanie dla Wolontariatu

 

 

ŚRODA (05.12.)

 • 17:00  ++ Hanna i Gabriel WESOŁOWSCY (nowenna)
 • 18:00  Spotkanie dla Wspólnoty Marana-Tha

 

 

CZWARTEK (06.12.)  I. czwartek m-ca / św. Mikołaja [wspomnienie]

 • 06:45  + Wanda FELSKOWSKA
 • 17:00 – 18:00  KAPLICA: Godzina Święta
 • 17:00 – 19:00  Spowiedź

 

 

PIĄTEK (07.12.)  I. piątek m-ca

 • 06:00 – 06:45  Spowiedź
 • 06:45  o Boże błogosławieństwo dla rodziny, o opiekę MB i św. Józefa dla dzieci i wnuków
 • 08:00 – 13:00  Sakramentalne odwiedziny chorych

 

 

SOBOTA (08.12.)

 • 07:30  O zdrowie i Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla ks. Proboszcza (int. od Róży Niepokalanego Poczęcia NMP)
 • 15:00 – 16:00  KAPLICA: Godzina Łaski
 • 17:00  W podz. i z prośbą dla całej rodziny KRUSZYŃSKICH

 

 

NIEDZIELA (09.12.) II. niedziela ADWENTU

 • 09:00  + Anna KRUSZYŃSKA (5. rocznica śmierci)
 • 10:00  Katecheza dzieci pierwszokomunijnych
 • 11:00  ++ ks. Alfons KROPIDŁOWSKI, jego rodzice i rodzeństwo (poświęcenie medalików)
 • 17:00  + Teresa CZAPIEWSKA (7. rocznica śmierci)

W int. Parafian                  ks. Marcin, Rzym

 

 


 

 

 • Dziękuję parafianom, którzy w ostatnim czasie dostarczyli drewno opałowe do kościoła, dziękuję panu, który je przygotował; dziękuję paniom, które przygotowały wieniec adwentowy – Bóg zapłać z całego serca.
 • W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne w PONIEDZIAŁEK, WTOREK i PIĄTEK od 18:00.
 • W zakrystii są dostępne świece CARITAS na stół wigilijny (10 zł, 15 zł) oraz opłatki (dowolna ofiara); u ministrantów można zakupić kalendarze ze św. Janem Pawłem II (5 zł, 10 zł) oraz czasopisma: Różaniec, Pielgrzym, Mały Pielgrzym, Anioł Stróż, Tak Rodzinie
 • RORATY będą odbywać się od 03.12. do 22.12. (poniedziałek-wtorek oraz czwartek-piątek o 6:45, środa o 17:00, a sobota o 7:30) – serdecznie zapraszam dorosłych i dzieci z lampionami
 • Sakramentalne odwiedziny chorych będą miały miejsce wyjątkowo w piątek (07.12.) od 8:00 do 13:00
 • Spowiedź przed Mszą I. piątku miesiąca będzie miała miejsce we czwartek (06.12.): 17:00 – 19:00 oraz w piątek (07.12.): 6:00 – 6:40.
 • W sobotę (08.12.) będziemy przeżywać uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – z tej okazji w Szymbarku odpust o 11:00, a w naszej parafii Msza św. roratnia o 7:30 i Msza św. wieczorna o 17:00, a także nabożeństwo Godziny Łaski o 15:00.
 • W przyszłą niedzielę (09.12.) będziemy przeżywać trzecią (ostatnią) niedzielę dziękczynienia za wrześniowe Misje Święte w naszej parafii; z tej okazji kazania na wszystkich Mszach Św. wygłosi ks. Piotr Pietrzyk MSF, proboszcz parafii Świętej Rodziny w Wielkim Klinczu (gościliśmy go w styczniu, w ramach Wielkiej Nowenny przed Misjami)
 • W przyszłą niedzielę (09.12.) kolekta będzie przeznaczona na cele inwestycyjne (zbieramy na spłatę długu za remont wieży kościoła); również za tydzień, przy wyjściu z kościoła będzie można zakupić bombki choinkowe, które przygotowała młodzież z parafii wraz dorosłymi (środki uzyskane w ten sposób przeznaczone będą również na spłatę naszego długu za remont wieży)
 • Jest nowa umowa na wywóz śmieci cmentarnych; niestety stawki wywozu są bardzo wysokie (za kontener podstawiony na czas październik-listopad parafia zapłaciła ponad 900 zł); jakakolwiek firma, podpisująca umowę odbioru śmieci z cmentarza, nie może zmieszać ich z odpadkami z gospodarstw domowych, a zatem musi przyjechać osobno, aby opróżnić kubeł z cmentarza – w związku z powyższym uczulam wszystkich dbających o groby swych bliskich na właściwą segregację śmieci; zasada, którą się kierujemy jest następująca: śmieci będą odbierane gdy kubły się zapełnią, a im rzadziej kubły będą opróżniane tym mniej będziemy płacić w perspektywie rocznej; zaoszczędzone środki można przeznaczyć na wiele inwestycji (na rok 2019: nowe konfesjonały dźwiękoszczelne do kaplicy i do kościoła, zakończenie ocieplania kościoła)Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Pelplińskiej zaprasza małżonków na „Spotkania Małżeńskie”, poświęcone pielęgnowaniu więzi małżeńskiej, które odbędą się w dniach 14-16 grudnia 2018 r. w Collegium Marianum w Pelplinie. Szczegóły znajdują się na stronie Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Pelplińskiej. Zapisy u p. Iwony i Krzysztofa Dolewów w godz. 17.00 – 20.00, tel. 58 6838001,e-mail: . Brana jest pod uwagę kolejność zgłoszeń.
 • W III. Niedzielę Adwentu (16.12.) kolekta na Stolicę Apostolską, po Mszach św. zbiórka do puszek na pomocy materialną Kościołowi na Wschodzie
 • W III. Niedzielę Adwentu, 16.grudnia, w bazylice katedralnej w Pelplinie do posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii Św. będą promowani dwaj nasi parafianie: p. Krzysztof Drewczyński i p. Zenon Wanta. Proszę o modlitwę za przygotowujących się do tej posługi oraz za p. Andrzeja Bobera, który posługuje w tym charakterze od kilku lat. Docelowym zadaniem nadzwyczajnych szafarzy będzie zanoszenie Komunii Św. do chorych w niedziele oraz pomoc w dystrybucji Komunii Św. w czasie liturgii, gdy będzie zachodzić taka potrzeba.
 • Trwa peregrynacja Ikony św. Józefa wśród młodzieży przygotowującej się do bierzmowania (odbiór Ikony w wyznaczony dzień po Mszy św., a zwrot następnego dnia przed Mszą św.); osoby, które nie wzięły Ikony w czasie zaproponowanym będą miały taką możliwość po 22.12.