NIEDZIELA (02.09.)

 • 9:00 ++ Władysław NASTAŁY, Stanisław POBŁOCKI oraz rodzice z obojga stron
 • 11:00 z okazji 30. rocznicę ślubu pp. Teresy i Stanisława SZULFER, w podz. i z prośbą (chrzest)
 • 12:15 Spotkanie Żywego Różańca
 • 18:00 z okazji 29. rocznicy ślubu pp. Grażyny i Piotra LIPIŃSKICH, w podz. i z prośbą

W int. parafian ks. Marek, Latina

 

PONIEDZIAŁEK (03.09.)

 • 8:00 w int. uczniów i wszystkich pracowników Szkoły (poświęcenie tornistrów pierwszoklasistów)
 • 18:00 o Boże błog. dla rodziny i o opiekę Matki Bożej

 

WTOREK (04.09.)

 • 18:00 + Jan MAJ (w 18. rocznicę śmierci) i dusze czyśćcowe
 • 19:00 Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych

 

ŚRODA (05.09.)

 • 17:00 Spotkanie Wolontariatu
 • 18:00 ++ Jadwiga i Antoni KUPER
 • 19:00 Spotkanie przygotowujące do ślubu

 

CZWARTEK (06.09.) – I. czwartek m-ca

 • 17:00 – 18:00 Godzina Święta i Spowiedź
 • 18:00 ++ Marianna ZABOROWSKA, dusze czyśćcowe, szczególnie te, o których nikt nie pamięta

 

PIĄTEK (07.09.) – I. piątek m-ca

 • 16:00 – 18:00 Spowiedź
 • 18:00 ++ Szczepan i Katarzyna CIESZYŃSCY oraz Damian i zmarli z rodz. LANDOWSKICH
 • 19:00 w int. Kacpra TOMACZKOWSKIEGO (z okazji 18. urodzin), w podz. i z prośbą
 • 20:00 Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania (klasy 7 i 8)

 

SOBOTA (08.09.) – Narodziny NMP [uroczystość]

 • 9:00 ++ Weronika, Franciszek, Henryk, Czesław KLINKOSZ oraz Jadwiga i Alfons UGOWSCY
 • 15:00 ślub: Patryk SADOWSKI i Monika SKIBA
 • 18:00 w 19. rocznicę ślubu pp. Bogdana i Iwony EDEL, w podz. i z prośbą

 

NIEDZIELA (09.09.) – IX niedziela NOWENNY przed Misjami

 • 9:00 w 22. rocznicę ślubu pp. Danuty i Rafała, w podz. i z prośbą o zdrowie i błog. Boże
 • 11:00 w int. Agnieszki BUTOWSKIEJ (z okazji urodzin), w podz. i z prośbą
 • 18:00 ++ Edmund i Regina ZOLONDEK
 • 18:00 ++ Jan i Janina PIERZGALSCY oraz dziadkowie

W int. parafian ks. Marek, Latina

 


 

 

 • W tym tygodniu biuro parafialne czynne tylko w poniedziałek (30 min po Mszy św. wieczornej); w sprawach nagłych – kontakt tel.
 • W biurze parafialnym przyjmowane już są intencje mszalne na rok 2019.
 • Wraz z początkiem roku szkolnego (02.09.) pierwsza Msza niedzielna i w uroczystości będzie sprawowana o 9:00 zamiast o 8:00 jak to miało miejsce w trakcie wakacji (lipiec – sierpień).
 • (02.09.) dzisiejsza kolekta na WSD w Pelplinie
 • Msza na rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w poniedziałek (03.09.) o 8:00; na tej Mszy św. nastąpi poświęcenie tornistrów pierwszoklasistów;
 • Wtorek (04.09.) o 19:00 spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych
 • Piątek (07.09.) o 20:00 spotkanie rodziców młodzieży klas 7. i 8. (II. rok formacji do bierzmowania). Formacja trwa 2 lata. Następna grupa do bierzmowania będzie utworzona we wrześniu 2019.
 • W przyszłą niedzielę (09.09.) IX. niedziela misyjna w ramach NOWENNY przygotowującej parafię do Misji Świętych; kazania głosić będzie ks. Marcin Wojtasiak, kapłan z naszej diecezji, odbywający studia specjalistyczne z teologii w Rzymie.
 • Za tydzień (09.09.) kolekta inwestycyjna – ciągle zbieramy na pokrycie kosztów wymiany dachu i remontu wieży kościoła
 • W dniach 6 – 14. 09 Nowenna bezpośrednio przygotowująca parafię do Misji; modlitwa do MBNP odmawiana będzie po Mszy św. (codziennie o 18:00; w niedzielę o 11:00)
 • W ostatnim tygodniu przed Misjami (9 – 14.09.2018) członkowie wspólnot działających w Parafii (Żywy Różaniec, Wspólnota Miłosierdzia, Wspólnota Małżeństw Maranatha, Wolontariat, Schola, Ministranci) odwiedzą nasze domostwa, aby zaprosić na Misje Parafialne i dostarczyć program tych szczególnych rekolekcji
 • W czasie Misji Św. (piątek 21.09.) zostaniemy zaproszeni do przyniesienia krzyży ściennych z domu – osoby, które takiego krzyża nie mają proszę o zamówienie w zakrystii lub biurze parafialnym (między 2 a 9.09.); jeśli chodzi o pamiątkę z Misji będzie nią obrazek drewniany, udostępniany przez Misjonarzy
 • Bp Diecezjalny bardzo serdecznie zaprasza wszystkich wiernych diecezji pelplińskiej na główną uroczystość jubileuszową do Piaseczna, z racji jubileuszu 50-lecia koronacji Figury Matki Bożej cudami słynącej; udział wezmą przedstawiciele Episkopatu Polski: niedziela, 09.09.2018 r. o 10:30. Mszy Świętej będzie przewodniczył i homilię wygłosi kard. Stanisław Dziwisz – metropolita senior archidiecezji krakowskiej. – szczegóły odpustu na plakacie
 • W sobotę (15.09.) od 10:00 do 14:00 będzie miał miejsce w Skorzewie Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Proboszcza (szczegóły na stronie www.facebook.com/parafiaskorzewo)
 • Dożynki Diecezjalne pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny (16.09.2018 r.) od 11.00 w Lubaniu.
 • We wrześniu sakramentalne odwiedziny chorych będą w czasie Misji (czwartek, 20.09. od 11:00)
 • Trwa remont dachu kościoła, lecz oprócz tej inicjatywy udało się w czasie wakacji zrealizować wiele prac dodatkowych: między innymi uszyto nowe flagi oraz pokrowce na chorągwie do kościoła, ofiarowano drewno do Domu Parafialnego, wykonano pierwszy etap konserwacji drogi krzyżowej wokół kościoła, zadbano o klomby kwiatów przed kościołem i rozdzielono między Róże Żywego Różańca poszczególne części ogrodu parafialnego, odnowiono kaplicę do Domu Parafialnym i wstawiono odnowione tabernakulum, zrobiono wiatę na drewno przy Domu Parafialnym, zakonserwowano i pomalowano Krzyż misyjny, zrobiono nowe tabliczki, zamontowano rozdzielnik wody i podlicznik na wodę ogrodową, odnowiono komin z kanałem wentylacyjnym w kościele, odnowiono łazienkę w zakrystii kościoła, zakupiono koszulki dla wolontariuszy, zorganizowano piknik parafialny, dokonano niezbędnych prac na wieży i na ścianach kościoła umożliwiając tym samym wykończenie prac dekarskich, było to możliwe dzięki użyczeniu rusztowania, … Wszystko to było możliwe dzięki zaangażowaniu wielu parafian i parafianek. Bardzo wszystkim dziękuję za tę pomoc. Bóg zapłać.
 • Ministranci: treningi piłki nożnej na Hali sportowej (1. i 3. niedziela m-ca), formacja (2. środa m-ca przed Mszą św. i 4 sobota m-ca)
 • Można zapisywać kandydatów do ministrantury – kurs rozpocznie się po Misjach Świętych i zakończy się przed uroczystością Wszystkich Świętych
 • Na podstawie ustalenia parafialnej Rady Duszpasterskiej WYPOMINKI ROCZNE ZA ZMARŁYCH od stycznia 2019 r. będą odmawiane w 1.środę m-ca (cały różaniec na godzinę przed Mszą św. wieczorną i Msza ofiarowana za zmarłych)
 • Do odebrania najnowszy nr czasopism Tak Rodzinie, Różaniec, Anioł Stróż
 • Przez ostatnie 2 lata udało nam się zaoszczędzić ponad 15 tys. zł na segregacji śmieci z cmentarza. Wiele inwestycji zostało z tego tytułu poczynionych (w latach ubiegłych zakup kilkunastu okien do kościoła i zakup telewizora i wymiana elektrycznego organisty; w bieżącym roku oszczędności służą nam do spłacenia wymiany i ocieplenia rur ciepłej wody w kotłowni i piwnicy Domu Parafialnego). Niestety nie wszyscy korzystający z cmentarza stosowali się do wspólnie wypracowanych postanowień. Obecnie stajemy przed nową trudnością – zmieniają się lokalne przepisy; dotychczasowy odbiorca wymówił usługę i stajemy, jako parafia, przed koniecznością wyboru nowego odbiorcy śmieci i negocjacji cen. Nie wiem czy uda nam się zachować takie warunki, jakimi cieszyliśmy przez 2 lata.