– dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na inwestycje w parafii

– dziś na Mszy o 9:00 razem z nami modli się zespół ludowy SZARANKI z Nojewa (gmina Pniewy)

poświęcenie obrazków pamiątkowych dla dzieci pierwszokomunijnych – poniedziałek 15.05. po Mszy św. o 18:00 (Biały Tydzień trwa do niedzieli 21.05. zakończenie na Mszy o 11:00)

– w przyszłą niedzielę będziemy gościć w parafii p. Eustachię Schwichtenberg; była katechetka wielu spośród parafian podzieli się z nami swoim świadectwem nt. działania Miłosierdzia Bożego

– od 21 do 24 maja – dnia modlitw o urodzaje i za kraje głodujące

– do nowopowstającej Róży MB Fatimskiej zgłosiło się już 8 osób

– Dziękuję rodzicom dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Św. za SPRZĄTANIE kościoła i pomieszczeń parafialnych przed dzisiejszą uroczystością. Na przyszłą sobotę proszę o tę pomoc rodzinę p. Zbigniewa Kruszyńskiego (20.05.). Nr tel. w razie potrzeby zastępstwa w sprzątaniu kościoła (tel. 887-820-014). Następne rodziny, które proszę o tę pomoc: rodzina p. Marcina Domaszk (27.05.) z odcinka kolędowego: Tusk – Eron.

– Kolejna trasa kolędowa proszona o sprzątanie naszej świątyni parafialnej (Smorawski – Gawin) : pp. Smorawscy (03.06.), pp. Paczkowscy (10.06.), Krolpewscy (17.06.), pp. Piątkowscy (24.06.), pp. Guździoł (01.07.), rodzina p. Wojciecha Edel (08.07.), pp. Bronk (15.07.), pp. Wejer (22.07.), rodzina p. Bogdana Edel (29.07.), pp. Wróbel (05.08.), pp. Mania (12.08.), pp. Żmuda (19.08.), pp. Gawin (26.08.).

– kończy się okres grzewczy, bardzo dziękuję p. Antoniemu Tusk za bezinteresowną obsługę pieców w Domu Parafialnym i w kościele; dzięki jego pracy udało się zmniejszyć ilość spalonego miału z 16 do 12 ton (w porównaniu z rokiem ubiegłym), a to w dużej mierze dzięki uzupełnianiu opału drewnem; w związku z przygotowywaniem się do kolejnej jesieni i zimy, proszę o kontakt osoby, które mają i chciałyby podzielić się drewnem na opał

– wyjazd do Piaseczna/Gniewu/Pelplina – w sobotę 27.05. o 6:30 a powrót o 16:00.

– spotkania w tym tygodniu:

  • grupa Marana-Tha (środa o 19:00)
  • pielgrzymi do Częstochowy (czwartek o 19:00 – składka 100 zł)
  • pielgrzymi do Wejherowa (czwartek o 19:30)
  • rodzice ministrantów (sobota o 19:00)
  • katecheza dla kandydatów do bierzmowania (niedziela o 10:15)

– na 2-dniową pielgrzymkę do Częstochowy (Krajowy zjazd Żywego Różańca [2/3 czerwca br.]) dotychczas zgłosiło się 55 osób.

– w nawiązaniu do umowy parafialnej dotyczącej śmieci cmentarnych, proszę o stosowanie się do jej postanowień i przestrzegania zapisanego w regulaminie cmentarza sposobu segregowania odpadów; PRZYPOMINAM, że obecnie obowiązująca forma segregacji śmieci została przyjęta przez parafian prawie jednogłośnie – zakłada ona zabieranie odpadów nieorganicznych do śmietników przydomowych; za zaoszczędzone w tym roku pieniądze kupiliśmy 11 okien do całej ściany zakrystii, 7 parapetów do zakrystii, 6 parapetów do prezbiterium kościoła, a także 6 ton opału do kościoła. Proszę o informację jeśli mamy wrócić do poprzedniego systemu wyrzucania śmieci z cmentarza, jeśli obecna forma nie spełnia oczekiwań. Obecność nadmiernej ilości śmieci zalegających wokół koszy sugeruje brak współpracy ze strony niektórych parafian. Odsyłam czcigodnych parafian do regulaminu cmentarza, w którym zapisane jest przyjęte przez parafię rozwiązanie aktualne.

– przypominam, że przygotowywany jest nowy sztandar Żywego Różańca (proszę o doręczenie składek do końca miesiąca maja do biura parafialnego)

– nabożeństwa majowe w niedziele po Mszy św. o 11:00, a w dni powszednie po Mszy św. o 18:00 (nagrody dla dzieci, które były na wszystkich nabożeństwach i zebrały wszystkie obrazki, rozdane zostaną
w Dzień Dziecka: 1.06. po mszy św. o 18:00)

– przypominam o propozycji pielgrzymki do Fatimy w połowie listopada br. – jedziemy razem z parafią Św. Trójcy z Kościerzyny – jeszcze są 2 miejsca. Proszę o kontakt osoby zastanawiające się nad tą propozycją.

– zbiórka elektrośmieci – 30.05. o 11:30 – boisko/parking przed plebanią

– Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Pelplińskiej organizuje
26-28.05.br. spływ kajakowy szlakiem św. Jana Pawła II na rzece Wdzie. Trasa tegorocznego spływu: Skwierawy – Lipusz – Kozłowiec – Wojtal. Uczestnicy (tylko młodzież powyżej 15 lat) zobowiązani są zabrać ze sobą suchy prowiant, śpiwór, karimatę oraz namiot. Koszt spływu: 75 zł. Osoby niepełnoletnie zabierają ze sobą zgody od rodziców. Zgłoszenia: do 21.05.br. (e-mail: ; tel.:785-404-000). Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

– jeśli ktoś ma w domu palmy zeszłoroczne, proszę o przyniesienie ich do kościoła, gdyż popiół ze spalenia tych palem wykorzystywany będzie na Środę Popielcową przyszłego roku

– bardzo dziękuję za liczne uczestnictwo we wczorajszym nabożeństwie fatimskim i procesji; dziękuję wszystkim, którzy rozświetlili swoje okna i płoty na trasie procesji; zapraszam już na nabożeństwo fatimskie 13.06.