SOBOTA (29.06) - śś. Piotra i Pawła [uroczystość]

09:00
w int. Amelii, z okazji 18. urodzin oraz za całą rodzinę (o zdrowie i Boże błog. przez wstawiennictwo św. Józefa) [msza sobotnia]
15:00
chrzest
16:00
przygotowanie do ślubu (31.08.)
18:00
+ Piotr POLITOWSKI (w dniu imienin) [msza niedzielna]
19:30
chrzest

NIEDZIELA (30.06)

07:00
++ Ludmiła i Jan MECH oraz Edmund RAMCZYK
09:00
++ Stanisław, Władysław, Janek, rodzice i dusze czyśćcowe
11:00
w podz. za 16 lat małżeństwa pp. Sylwii i Jarosława,
z prośbą o dalsze Boże błog. dla rodziny

W int. parafian ks. Piotr, Wielka Klonia

PONIEDZIAŁEK (01.07) - św. Ottona [wspomnienie] / I poniedziałek m-ca

17:00
modlitwa w intencji dusz czyśćcowych [w kaplicy]
18:00
o Boże błog., opiekę MB dla Renaty (z okazji urodzin)
19:00
+ Danuta LIEDTKE (1. m-c od śmierci)
19:30
różaniec za + Romana Młodzianowskiego

WTOREK (02.07)

10:00
różaniec za + Romana Młodzianowskiego
11:00
Msza pogrzebowa + Romana Młodzianowskiego
17:00
+ Genowefa PAC (z okazji urodzin)
18:00
++ Bartłomiej, Hubert ZIELMANN, Kazimierz FELSKOWSKI i pokrewni

ŚRODA (03.07) - św. Tomasza [święto] / I. środa m-ca

17:00
różaniec za ++ polecanych w Wypominkach rocznych i Nabożeństwo do PSJ
18:15
++ polecani w Wypominkach rocznych
20:00 – 21:00 spowiedź [kaplica]

CZWARTEK (04.07) - św. Elżbiety [wspomnienie] / I. Czwartek m-ca

09:00 – 14:00
wizyta sakramentalna u chorych
16:00 – 17:00
dyżur spowiedzi [kaplica]
17:00 – 18:00
Godzina Święta [prowadzona]
17:00
+ Teresa PLICHTA (1. m-c od śmierci, w dniu ur.)
18:00
o zdrowie i błog. Boże dla Kacpra, Damiana i Zofii
23:00 – 24:00
Godzina Święta [w ciszy]

PIĄTEK (05.07) - św. Marii Goretti [wspomnienie] / I Piątek m-ca

07:00
w int. wynagrodzenia NSPJ
16:00 – 18:00
dyżur spowiedzi [kaplica]
18:00
w int. dusz w czyśćcu cierpiących

SOBOTA (06.07) - bł. Marii Teresy Ledóchowskiej [wsp.] / I. sobota m-ca

07:00
w podz. i z prośbą dla pp. Agnieszki i Tomasza (z okazji 18. r. ślubu)
07:30
medytacja i różaniec wynagradzający [kaplica]
18:00
++ rodzice Teresa i Władysław CZAPIEWSCY, Agnieszka i Paweł PIĄTKOWSCY

NIEDZIELA (07.07) - I. niedziela m-ca

07:00
w int. członków Parafialnej Grupy Teatralnej, w podz. i z prośbą
09:00
+ Zbigniew ZIELIŃSKI
10:15
spotkanie Żywego Różańca oraz katecheza
11:00
w podz. i z prośbą dla pp. Lucyny i Krystiana (z okazji r. ślubu)

W int. parafian ks. Piotr, Wielka Klonia

OGŁOSZENIA:

Zakończenie modlitwy wiernych:
Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

Już od stu osiemnastu tygodni trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [prosimy adoratorów o otoczenie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 h tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Kod QR z dostępem do aktywnego grafiku adoracji umożliwia dołączenie do grona adoratorów. Wszystkich adorujących oraz to dzieło w naszej parafii otacza modlitwą wiele osób z naszego kraju i zza granicy.

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to parafianie mieszkający na ul. SPORTOWA: nr 34 (06.07.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne domy, które bardzo proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: SPORTOWA: nr 31 (13.07.) Kolejny odcinek kolędowy, którego mieszkańców proszę o pomoc to: ul. Sarnia, Zielona Dolina, Zielone Wzgórze, Długa (35.37), Klonowa. Osoba, która może zastąpić wyznaczoną rodzinę w trosce o pomieszczenia parafialne to p. Wioleta (tel. 665.276.594).

W tym tygodniu biuro parafialne będzie NIEczynne; w sytuacjach nagłych proszę o kontakt tel. (889-238-654); w lipcu będą mnie zastępować: ks. Marek Szynkowski 1-9.07. oraz ks. Zbigniew Kulas 19-26.07. W czasie zastępstw biuro parafialne będzie NIEczynne.

do odebrania jest najnowszy nr czasopisma PIELGRZYM oraz najnowszy nr czasopisma RÓŻANIEC– dostępne są na stole pod chórem

grafik II. etapu peregrynacji IKONY MBNP w naszej parafii znajduje się w ogłoszeniach z tygodnia: 16-24.03.2024

na lotniczą pielgrzymkę do Medjugorie (12-19. 09.2024r.) z wylotem z Gdańska – jest komplet chętnych – osoby, które jeszcze nie uregulowały drugiej części kosztów, proszę o zrobienie tego do 10 lipca br.

bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w życie parafii, którzy uczestniczyli w szkoleniu mającym na celu wprowadzenie w życie postanowień tzw. Ustawy KAMILKA.

bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i piękne przeżycie uroczystości odpustu parafialnego i wigilijnego nabożeństwa; równie serdeczne podziękowania kieruję do osób, które przygotowały poczęstunek dla pielgrzymów przybyłych do naszego kościoła w patronalne święto całej diecezji, aby otrzymać odpusty przypisane do tego święta (Marana-Tha, Aktywni Kaszubi, Cukiernia Maja) oraz osoby indywidualne, pomagające w organizacji, pani Marzenie Bogdan za przygotowanie poczęstunku dla księży oraz Paniom które przygotowały obrusy i kwiaty.

Bóg zapłąć za panom: Andrzejowi Formeli, Antoniemu Tuskowi, klerykowi Dawidowi Górnemu i księdzu Przemysławowi Krzyżanowskiemu za rozładunek opału do kościoła na kolejną zimę; będziemy go spłacać przez wakacje.