SOBOTA (22.06)

16:00
w 25. r. ślubu pp. Iwony i Leszka, w podz. i z prośbą [msza sobotnia]
18:00
++ Edmund NOWICKI, dusze w czyśćcu cierpiące

NIEDZIELA (23.06)

07:00
++ z rodziny CYRA
09:00
++ Franciszek PODJASKI, Antoni DUŁAK, dusze czyśćcowe
11:00
+ Jan KUKLA (z okazji imienin)

W int. parafian ks. Piotr, Wielka Klonia

PONIEDZIAŁEK (24.06) - Narodziny św. Jana Chrzciciela [uroczystość]

09:00
+ Jan MURGLIN (z okazji imienin)
18:00
w int. chrzestnych z obojga stron: dla żywych o potrzebne łaski, Boże błog., opiekę MB i św. Józefa, a dla zmarłych o życie wieczne

WTOREK (25.06)

17:00
szkolenie w sprawie ochrony nieletnich
18:00
+ Zbigniew STENKA
19:00
w podz. i z prośbą o Boże błog. i zdrowie oraz opiekę MBNP (z okazji urodzin)

ŚRODA (26.06) - św. Józefa Marii Escrivy [wspomnienie] / IV. środa m-ca

17:00
z prośbą o zdrowie i Boże błog. dla rodziny SYNAKOWSKICH i STUDZIŃSKICH
18:00
++ Gertruda i Jan PIĄTKOWSCY, Stanisław i Weronika MEJNA, dusze w czyśćcu cierpiące….. NOWENNA do MBNP wg intencji mieszkańców: [ul. Długa (nr nieparzyste 1-31)]
20:00 – 21:30 spowiedź przed odpustem – 3 spowiedników – [kościół]
20:00 – 21:30 adoracja z uwielbieniem

CZWARTEK (27.06) - MBNP [uroczystość] – ODPUST PARAFIALNY

16:00 – 17:00
dyżur spowiedzi [kaplica]
18:00
1) SUMA ODPUSTOWA – w int. żywych i zmarłych parafian
2) w int. członkiń Róży MBNP, w podz. i z prośbą
20:00
przyjęcie pielgrzymów, Nowenna do MBNP, Msza

PIĄTEK (28.06) - św. Ireneusza [wspomnienie]

16:00
przygotowanie do chrztów
18:00
+ Dominik LIPIŃSKI
19:00
+ Stanisław Marian GŁODOWSKI (2.r. śmierci)

SOBOTA (29.06) - śś. Piotra i Pawła [uroczystość]

09:00
w int. Amelii, z okazji 18. urodzin oraz za całą rodzinę (o zdrowie i Boże błog. przez wstawiennictwo św. Józefa) [msza sobotnia]
15:00
chrzest
16:00
przygotowanie do ślubu (31.08.)
18:00
+ Piotr POLITOWSKI (w dniu imienin) [msza niedzielna]
19:30
chrzest

NIEDZIELA (30.06)

07:00
++ Ludmiła i Jan MECH oraz Edmund RAMCZYK
09:00
++ Stanisław, Władysław, Janek, rodzice i dusze czyśćcowe
11:00
w podz. za 16 lat małżeństwa pp. Sylwii i Jarosława,
z prośbą o dalsze Boże błog. dla rodziny

W int. parafian ks. Piotr, Wielka Klonia

OGŁOSZENIA:

Zakończenie modlitwy wiernych:
Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

Już od stu siedemnastu tygodni [27 miesięcy] trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [prosimy adoratorów o otoczenie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 h tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Kod QR z dostępem do aktywnego grafiku adoracji umożliwia dołączenie do grona adoratorów. Wszystkich adorujących oraz to dzieło w naszej parafii otacza modlitwą wiele osób z naszego kraju i zza granicy.

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to parafianie mieszkający na ul. GRANICZNA: nr 2 (29.06.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne domy, które bardzo proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: SPORTOWA: nr 34 (06.07.), nr 31 (13.07.) Kolejny odcinek kolędowy, którego mieszkańców proszę o pomoc to: ul. Sarnia, Zielona Dolina, Zielone Wzgórze, Długa (35.37), Klonowa. Osoba, która może zastąpić wyznaczoną rodzinę w trosce o pomieszczenia parafialne to p. Wioleta (tel. 665.276.594).

W tym tygodniu biuro parafialne będzie NIEczynne; w sytuacjach nagłych proszę o kontakt tel. (889-238-654); w lipcu będą mnie zastępować: ks. Marek Szynkowski 1-9.07. oraz ks. Zbigniew Kulas 19-26.07. W czasie zastępstw biuro parafialne będzie NIEczynne.

do odebrania jest najnowszy nr czasopisma Pielgrzym

grafik II. etapu peregrynacji IKONY MBNP w naszej parafii znajduje się w ogłoszeniach z tygodnia: 16-24.03.2024

na lotniczą pielgrzymkę do Medjugorie (12-19. 09.2024r.) z wylotem z Gdańska – jest komplet chętnych – zainteresowane osoby proszę o kontakt z biurem parafialnym do 26.06. W celu podpisania umowy z organizatorem potrzebne jest następujących danych: imię i nazwisko, data urodzenia lub pesel, adres zamieszkania, nr dokumentu tożsomości, ważnego co najmniej do końca kwietnia 2025 (dowód osobisty lub paszport).

potrzeba wprowadzenia postanowień tzw. Ustawy KAMILKA we wszystkich instytucjach, gdzie dorośli pracują z nieletnimi, powoduje, że także w naszej parafii osoby uczestniczące w życiu wspólnoty poproszę na szkolenie w zakresie respektowania postanowień nowego prawa, obowiązującego w całym kraju – wtorek, 25.06. o 17:00 lub sobota, 29.06. o 10:00.

APEL   BISKUPA   PELPLIŃSKIEGO

Siostry i Bracia. W ubiegłym roku, w 780 rocznicę powstania diecezji chełmińskiej, zwanej obecnie pelplińską, Stolica Apostolska wyraziła zgodę, aby Najświętsza Maryja Panna Nieustającej Pomocy była główną patronką naszej diecezji. Nie był to tylko symboliczny akt, ale urzeczywistnienie pragnień wielu wiernych i kapłanów. Z radością oddaliśmy się ponownie Maryi w opiekę: w wielu parafiach głoszone były rekolekcje o Matce Nieustającej Pomocy; we wspólnotach w których nie było tego zwyczaju, zaczęto modlić się nowenną; a od kilku miesięcy Najświętsza Maryja Panna Nieustającej Pomocy pielgrzymuje po naszych domach w znaku kopii swojej cudownej ikony. W tym roku po raz pierwszy będziemy obchodzili 27 czerwca Jej uroczystość jako głównej patronki. Niech będzie to szczególny dzień spotkania się z naszą Matką Maryją oraz doświadczenia jej pomocy. Zachęcam wszystkich do uczestnictwa w tym dniu we Mszy Świętej oraz uroczystego odmówienia Nowenny do NMP Nieustającej Pomocy. Zapraszam również do pielgrzymowania w tym dniu do kościołów, które są szczególnie poświęcone naszej patronce i uzyskania tam odpustu. Jest to zarówno nasza katedra, kościoły parafialne w Brzeźnie Lęborskim, Kamienicy Królewskiej, Skorzewie, Żalnie, Kaliskach, Lalkowach i Turzu, jak również kościoły filialne w Kębłowie, Karwnie i Małoszycach. Zapytajcie proszę Siostry i Bracia Duszpasterzy, o której godzinie wyrusza pielgrzymka z Waszej lub sąsiedniej parafii. Niech najbliższy czwartek będzie oczywiście świętem Maryi, naszej diecezji, ale i nas samych, którzy przychodzimy do Niej – jak deklarujemy w modlitwie nowennowej – z największa ufnością, nie licząc na własne zasługi ani dobre uczynki. Prośmy, aby Maryja nieustannie przychodziła z pomocą w wielorakich potrzebach naszych oraz byśmy potrafili jeszcze gorliwiej oddawać cześć Jej Synowi. Na dobre świętowanie przyjmijcie błogosławieństwo Boga Wszechmogącego, Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wasz Biskup Ryszard

w związku z tym, że nasz kościół parafialny stanowi jedno z miejsc cieszących się patronatem Matki Bożej Nieustającej Pomocy, we czwartek, 27.06. również tutaj będzie można otrzymać odpust; tego dnia parafialna Msza odpustowa odbędzie się w naszej światyni o godzinie 18:00, pod przewodnictwem ks. kanonika dra Jacka Sosnowskiego – oficjała Sądu Biskupiego; a wieczorem, o 20:00 dotrą do tego kościoła pielgrzymi z dekanatów, stężyckiego i kościerskiego, na Mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie proszę o pomoc w przywitaniu poczęstunkiem pieszych pielgrzymów przed ich liturgią. Osoby, kótre pragną pielgrzymować tego dnia do Skorzewa proszę o kontakt z ks. Łukaszem z parafii Świętej Trójcy w Kościerzynie. Jednocześnie serdecznie zapraszam na wigilijne czuwanie: ADORACJĘ Z UWIELBIENIEM, prowadzoną przez Zespół Totus Tuus i Wspólnotę Marana-Tha. Odbędzie się ona w środę, 26.06. od 20:00 do 21:30. W tym czasie 3 księży będzie słuchało spowiedzi. Będzie to czas naszej spowiedzi przed odpustem.

Bóg zapłać: panu Jerzemu Hincy za drewno opałowe do Domu Parafialnego, członikiniom Róż Różańcowych za troskę o kwiaty wokół kościoła oraz panu Danielowi Stankowskiemu wraz z ekipą za skoszenie trawników.

dziś (23.06.) kolekta przeznaczona jest na wywóz śmieci z cmentarza; w dzień odpustu parafialnego (27.06.) kolekta będzie przeznaczona na wymianę oświetlenia kościoła; w przyszłą sobotę (29.06.) kolekta będzie przeznaczona na Stolicę Apostolską; w niedzielę za tydzień (30.06.) kolekta będzie przeznaczona na remonty w diecezji

WSD Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl