SOBOTA (15.06) - MB Królowej Rodzin [uroczystość w Kościerzynie]

17:00
w podz. za odebrane łaski, za łaskę uzdrowienia Kewina oraz z prośbą o dalsze błog. Boże i opiekę MB i św. Józefa [msza sobotnia]
18:00
++ Hubert, rodzice chrzestni z obojga stron (chrzest)

NIEDZIELA (16.06)

09:00
+ Jan KUKLA (z okazji urodzin)
11:00
+ Salomea LABUDA – od sąsiadów z ul. Spacerowej
18:00
++ rodzice, dziadkowie z obojga stron, brat, bratanek

W int. parafian ks. Piotr, Wielka Klonia

PONIEDZIAŁEK (17.06) - św. Brata Alberta [wspomnienie]

18:00
++ Krystyna, Bogusława i Zygmunt PÓŁCZYŃSCY

WTOREK (18.06)

18:00
++ Janina i Czesław WOLSCY, Henryk, dziadkowie, rodzice chrzestni
19:00
++ Kazimierz EBERTOWSKI i Jerzy FORMELA

ŚRODA (19.06) - III. środa m-ca

17:00
+ Marek SZUTA (z racji r. ślubu)
18:00
w int. wszystkich członków Wspólnoty MARANA-THA, ich rodzin oraz Księdza Proboszcza, o potrzebne łaski, Boże błog., opiekę MB i św. Józefa NOWENNA do MBNP wg intencji mieszkańców: [ul. Długa (nr parzyste 32-2), Ogrodowa]
19:00
SPOTKANIE RADY PARAFIALNEJ
20:00 – 21:00
dyżur spowiedź [kaplica]

CZWARTEK (20.06)

16:00 – 17:00
dyżur spowiedzi [kaplica]
18:00
++ Jadwiga, Leon i Roman ZBLEWSCY, Edward SŁOMIŃSKI oraz z rodziny
19:00
++ Gertruda i Józef CIEMIŃSCY, Franciszek CZAPIEWSKI

PIĄTEK (21.06) - św. Alojzego Gonzagi [wspomnienie]

08:00
w int. uczniów, dyrekcji, nauczycieli, wychowawców i pracowników socjalnych szkoły, w podz. i z prośbą
18:00
++ Joanna i Jan PEPLIŃSCY

SOBOTA (22.06)

16:00
w 25. r. ślubu pp. Iwony i Leszka, w podz. i z prośbą [msza sobotnia]
18:00
++ Edmund NOWICKI, dusze w czyśćcu cierpiące

NIEDZIELA (23.06)

07:00
++ z rodziny CYRA
09:00
++ Franciszek PODJASKI, Antoni DUŁAK, dusze czyśćcowe
11:00
+ Jan KUKLA (z okazji imienin)

W int. parafian ks. Piotr, Wielka Klonia

OGŁOSZENIA:

Zakończenie modlitwy wiernych:
Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

Już od stu szesnastu tygodni trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [prosimy adoratorów o otoczenie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 h tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Kod QR z dostępem do aktywnego grafiku adoracji umożliwia dołączenie do grona adoratorów. Wszystkich adorujących oraz to dzieło w naszej parafii otacza modlitwą wiele osób z naszego kraju i zza granicy.

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to parafianie mieszkający na ul. GRANICZNA: nr 3 (22.06.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne domy, które bardzo proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: GRANICZNA nr 2 (29.06.); SPORTOWA: nr 34 (06.07.), nr 31 (13.07.) Kolejny odcinek kolędowy, którego mieszkańców proszę o pomoc to: ul. Sarnia, Zielona Dolina, Zielone Wzgórze, Długa (35.37), Klonowa. Osoba, która może zastąpić wyznaczoną rodzinę w trosce o pomieszczenia parafialne to p. Wioleta (tel. 665.276.594).

W tym tygodniu biuro parafialne będzie NIEczynne; w sytuacjach nagłych proszę o kontakt tel. (889-238-654)

grafik II. etapu peregrynacji IKONY MBNP w naszej parafii znajduje się w ogłoszeniach z tygodnia: 16-24.03.2024

na lotniczą pielgrzymkę do Medjugorie (12-19. 09.2024r.) z wylotem z Gdańska – są jeszcze 3 wolne miejsca – zainteresowane osoby proszę o kontakt z biurem parafialnym do 26.06.

Każdego roku przed wakacjami, Biskup Pelpliński zaprasza młodzież z naszej diecezji do Pelplina na „Przystań – Warsztaty dla duszy”. Tegoroczna 12. edycja będzie miała bardziej rozbudowaną formę. Warsztaty dla chętnych: wokalne, instrumentalne, medialne, liturgiczne, biblijne i uwielbienia tańcem, potrwają od piątku do poniedziałku (14-17.06.). Finał tegorocznej Przystani, na który zaproszona jest młodzież wraz z kapłanami, katechetami i nauczycielami, odbędzie się 17.06.br. (w poniedziałek przed zakończeniem roku szkolnego). Niestety z naszej parafii nikt z młodzieży nie wykazał zainteresowania wyjazdem

WSD Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 11.07.br. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl

Diecezjalne Duszpasterstwo Służb Liturgicznych informuje, że kolejna edycja kursu ceremoniarza rozpocznie się 26 sierpnia 2024 roku w Pelplinie. Kurs przeznaczony jest dla chłopców, którzy ukończyli klasę VII szkoły podstawowej, z minimum dwuletnim stażem w służbie liturgicznej. Kurs odbywać się będzie w Pelplinie. Pierwszy zjazd (26-29.08. br.). Kursanci przywożą własne śpiwory, notatnik, długopis, komżę (albę) oraz zgodę wypełnioną przez rodziców i proboszcza lub opiekuna ministrantów, która dostępna jest w zakrystii naszego kościoła. Obecność na każdym zjeździe jest obowiązkowym warunkiem zaliczenia kursu wraz z pomyślnie zdanym egzaminem. Kandydatów należy zgłosić wypełniając formularz znajdujący się na stronie www.ministranci.diecezja-pelplin.pl (do 20.06.br.) Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Terminy kolejnych zjazdów: 6 – 7 września, 11 – 13 października, a egzamin i promocja 8 – 9 listopada br.

w najbliższą środę 19.czerwca, w związku ze spotkaniem RADY PARAFIALNEJ (ekonomicznej i duszpasterskiej), które rozpocznie się o 19:00, porządek Mszy tego dnia będzie zmieniony (intencja zapisana na 19:00 zostanie odprawiona o 17:00); tego dnia nie będzie dyżuru spowiedzi od 20:00 do 21:00.

dziękuję panom: Antoniemu Tusk i Markowi Przewodowskiemu za rozładunek transportu opału do Domu Parafialnego; dziękuję panu Bartłomiejowi Politowiczowi raz z synem Oskarem za skoszenie trawnika wokół kościoła i Domu Parafialnego; dziękuję panu Wojciechowi Makuratowi za skoszenie części zieleni na cmentarzu; dziękuję firmie pana Stanisława Okuniewskiego za zamontowanie słupów do oświetlenia kościoła. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim za pomoc widoczną i tę ukrytą.

dziś z posługą sakramentów i Słowa gościmy w naszej parafii ks. Tomasza Koperka CR; jego obecności jego się o powołania dla zgromadzenia Księży Zmartwychwstańców.

potrzeba wprowadzenia postanowień tzw. Ustawy KAMILKA we wszystkich instytucjach, gdzie dorośli pracują z nieletnimi, powoduje, że także w naszej parafii osoby uczestniczące w życiu wspólnoty poproszę w najbliższym czasie (jeszcze przed wakacjami) na szkolenie w zakresie respektowania postanowień nowego prawa, obowiązującego w całym kraju

Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Pelplińskiej zaprasza nauczycieli, wychowawców i katechetów do wzięcia udziału w wakacyjnych rekolekcjach pt. „Serce Dawida – spotkanie z Bożym Miłosierdziem”. Pelplin (24-27.06.2024). Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. dr Rafał Muda. Osoby pragnące wziąć udział w rekolekcjach proszone są o zarejestrowanie się za pomocą formularza zgłoszeniowego: https://katecheza.diecezja-pelplin.pl/zapisy-na-rekolekcje/

pielgrzymka do patronki diecezji: Ksiądz Biskup Diecezjalny prosi, aby we czwartek, 27. czerwca br. w całej diecezji organizować piesze pielgrzymki do kościołów i kaplic pod patronatem Matki Bożej Nieustającej Pomocy; nasz kościół jest jednym z 11 takich miejsc w diecezji; tego dnia parafialna Msza odpustowa odbędzie się w naszej światyni o godzinie 18:00, pod przewodnictwem ks. kanonika dra Jacka Sosnowskiego; a wieczorem, o 20:00 dotrą do tego kościoła pielgrzymi z dekanatów, stężyckiego i kościerskiego, na Mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie proszę o pomoc w przywitaniu poczęstunkiem pieszych pielgrzymów przed ich liturgią. Osoby, kótre pragną pielgrzymować tego dnia do Skorzewa proszę o kontakt z ks. Łukaszem z parafii Świętej Trójcy w Kościerzynie. Jednocześnie serdecznie zapraszam na wigilijne czuwanie: ADORACJĘ Z UWIELBIENIEM, prowadzoną przez Zespół Totus Tuus i Wspólnotę Marana-Tha. Odbędzie się ona w środę, 26.06. od 20:00 do 21:30. W tym czasie 3 księży będzie słuchało spowiedzi. Będzie to czas naszej spowiedzi przed odpustem.