SOBOTA (08.06) - NSNMP [wspomnienie] / II. sobota m-ca

07:00
++ dusze w czyśćcu cierpiące
15:00
ŚLUB: pp. Paulina i Piotr
18:00
w int. ks. Proboszcza (z okazji 21.r. święceń) – int. od Żywego Różańca i Wspólnoty Miłosierdzia

NIEDZIELA (09.06) - II. niedziela m-ca

09:00
1) ++ Helena i Jan WOŁOSZYK oraz z rodziny
2) ++ Teresa (w 10. r. śmierci) oraz Jan
11:00
w podz. i z prośbą dla pp. Renaty i Jarosława, w r. ślubu
18:00
+ Jan BIERNAT (z okazji urodzin)

W int. parafian ks. Piotr, Wielka Klonia

PONIEDZIAŁEK (10.06)

17:00
++ Marek SZUTA (w 3. m-c od śm.) oraz z rodziny – int. od rodziny
18:00
++ Anna i Franciszek BIGUS

WTOREK (11.06) - Św. Barnaby [wspomnienie]

18:00
w podz. i z prośbą dla całej rodziny

ŚRODA (12.06) - II. środa m-ca

07:00
o sakramentalność małżeństw
16:00
katecheza przed chrztem (15.06.)
18:00
++ Zdzisława, Kazimierz, Magdalena ŻYWICCY i z rodziny
20:00 – 21:00
dyżur spowiedź [kaplica]

CZWARTEK (13.06) - św. Antoniego [wspomnienie]

07:00
++ Antoni (w 21.r. śmierci) oraz Maciej ZWARA
16:00 – 17:00
dyżur spowiedzi [kaplica]
18:00
++ Antoni, Helena WEYER
20:30
nabożeństwo fatimskie

PIĄTEK (14.06) - bł. Michała Kozala [wspomnienie]

17:00
+ Czesław DREWCZYŃSKI
18:00
++ Antoni BUTOWSKI i dusze w czyśćcu cierpiące

SOBOTA (15.06) - MB Królowej Rodzin [uroczystość w Kościerzynie]

17:00
w podz. za odebrane łaski, za łaskę uzdrowienia Kewina oraz z prośbą o dalsze błog. Boże i opiekę MB i św. Józefa [msza sobotnia]
18:00
++ Hubert, rodzice chrzestni z obojga stron (chrzest)

NIEDZIELA (16.06)

09:00
+ Jan KUKLA (z okazji urodzin)
11:00
+ Salomea LABUDA – od sąsiadów z ul. Spacerowej
18:00
++ rodzice, dziadkowie z obojga stron, brat, bratanek

W int. parafian ks. Piotr, Wielka Klonia

OGŁOSZENIA:

Zakończenie modlitwy wiernych:
Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

Już od stu piętnastu tygodni trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [prosimy adoratorów o otoczenie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 h tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Kod QR z dostępem do aktywnego grafiku adoracji umożliwia dołączenie do grona adoratorów. Wszystkich adorujących oraz to dzieło w naszej parafii otacza modlitwą wiele osób z naszego kraju i zza granicy.

przygotowujemy lotniczą pielgrzymkę do Medjugorie (12-19. 09.2024r.); zebraliśmy już grupę 29 osób z wylotem z Gdańska – nie ma już wolnych miejsc – (reszta opłaty w złotówkach – 850 zł – można uiścić do końca czerwca); opłata w euro – 340 – w dzień wylotu.

W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek, środę i czwartek po Mszy św. (19:00 do 19:30); w sytuacjach nagłych proszę o kontakt tel. (889-238-654)

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 11 lipca 2024 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl

Każdego roku przed wakacjami, Biskup Pelpliński zaprasza młodzież z naszej diecezji do Pelplina na „Przystań – Warsztaty dla duszy”. Tegoroczna 12. edycja będzie miała bardziej rozbudowaną formę. Warsztaty dla chętnych: wokalne, instrumentalne, medialne, liturgiczne, biblijne i uwielbienia tańcem, potrwają od piątku do poniedziałku (14 – 17 czerwca). Finał tegorocznej Przystani, na który zaproszona jest młodzież wraz z kapłanami, katechetami i nauczycielami, odbędzie się 17 czerwca br. (w poniedziałek przed zakończeniem roku szkolnego). Rejestracja grup uczestniczących następuje przez formularz zgłoszeniowy do 10 czerwca. W warsztatach weekendowych liczba miejsc jest ograniczona, liczy się więc kolejność zgłoszeń. Zapisy na warsztaty oraz rejestracja grup są możliwe pod: https://tiny.pl/ddgjv . Niestety z naszej parafii nikt z młodzieży nie wykazał zainteresowania wyjazdem.

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to parafianie mieszkający na ul. MIŁA: nr 1 (15.06.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne domy, które bardzo proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: GRANICZNA: nr 3 (22.06.), nr 2 (29.06.); SPORTOWA: nr 34 (06.07.), nr 31 (13.07.) Kolejny odcinek kolędowy, którego mieszkańców proszę o pomoc to: ul. Sarnia, Zielona Dolina, Zielone Wzgórze, Długa (35.37), Klonowa. Osoba, która może zastąpić wyznaczoną rodzinę w trosce o pomieszczenia parafialne to p. Wioleta (tel. 665.276.594).

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 11 lipca 2024 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl

Każdego roku przed wakacjami, Biskup Pelpliński zaprasza młodzież z naszej diecezji do Pelplina na „Przystań – Warsztaty dla duszy”. Tegoroczna 12. edycja będzie miała bardziej rozbudowaną formę. Warsztaty dla chętnych: wokalne, instrumentalne, medialne, liturgiczne, biblijne i uwielbienia tańcem, potrwają od piątku do poniedziałku (14 – 17 czerwca). Finał tegorocznej Przystani, na który zaproszona jest młodzież wraz z kapłanami, katechetami i nauczycielami, odbędzie się 17 czerwca br. (w poniedziałek przed zakończeniem roku szkolnego). Rejestracja grup uczestniczących następuje przez formularz zgłoszeniowy do 10 czerwca. W warsztatach weekendowych liczba miejsc jest ograniczona, liczy się więc kolejność zgłoszeń. Zapisy na warsztaty oraz rejestracja grup są możliwe pod: https://tiny.pl/ddgjv . Zainteresowane osoby proszę o kontakt z biurem naszej parafii, do końca maja. Zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania i spotykającą się w ramach tzw. CZWARTYCHczwartków, do udziału w wydarzeniu finałowym w poniedziałek, 17.06. Chętnych proszę o kontakt ze mną do najbliższego piątku, 7.06.

Diecezjalne Duszpasterstwo Służb Liturgicznych informuje, że kolejna edycja kursu ceremoniarza rozpocznie się 26 sierpnia 2024 roku w Pelplinie. Kurs przeznaczony jest dla chłopców, którzy ukończyli klasę VII szkoły podstawowej, z minimum dwuletnim stażem w służbie liturgicznej. Kurs odbywać się będzie w Collegium Marianum przy al. Cystersów 2 w Pelplinie. Pierwszy zjazd będzie trwał od poniedziałku 26 sierpnia do czwartku 29 sierpnia br. Kursanci przywożą własne śpiwory, notatnik, długopis, komżę (albę) oraz zgodę wypełnioną przez rodziców i proboszcza lub opiekuna ministrantów, która dostępna jest w zakrystii naszego kościoła. Obecność na każdym zjeździe jest obowiązkowym warunkiem zaliczenia kursu wraz z pomyślnie zdanym egzaminem. Kandydatów należy zgłosić wypełniając formularz znajdujący się na stronie ministranci.diecezja-pelplin.pl do 20 czerwca br. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Na podanej stronie internetowej znajduje się również zakres wiedzy ogólnej, z którego będzie pisemny test na rozpoczęcie kursu. Terminy kolejnych zjazdów: 6 – 7 września, 11 – 13 października, a egzamin i promocja 8 – 9 listopada br.

do odebrania jest najnowszy numer czasopisma Pielgrzym oraz czasopisma Różaniec.

Diecezjalne Duszpasterstwo Służb Liturgicznych informuje, że kolejna edycja kursu ceremoniarza rozpocznie się 26 sierpnia 2024 roku w Pelplinie. Kurs przeznaczony jest dla chłopców, którzy ukończyli klasę VII szkoły podstawowej, z minimum dwuletnim stażem w służbie liturgicznej. Kurs odbywać się będzie w Collegium Marianum przy al. Cystersów 2 w Pelplinie. Pierwszy zjazd będzie trwał od poniedziałku 26 sierpnia do czwartku 29 sierpnia br. Kursanci przywożą własne śpiwory, notatnik, długopis, komżę (albę) oraz zgodę wypełnioną przez rodziców i proboszcza lub opiekuna ministrantów, która dostępna jest w zakrystii naszego kościoła. Obecność na każdym zjeździe jest obowiązkowym warunkiem zaliczenia kursu wraz z pomyślnie zdanym egzaminem. Kandydatów należy zgłosić wypełniając formularz znajdujący się na stronie ministranci.diecezja-pelplin.pl do 20 czerwca br. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Na podanej stronie internetowej znajduje się również zakres wiedzy ogólnej, z którego będzie pisemny test na rozpoczęcie kursu. Terminy kolejnych zjazdów: 6 – 7 września, 11 – 13 października, a egzamin i promocja 8 – 9 listopada br.

Przewodniczący Diecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej – przez księży proboszczów – serdecznie zaprasza organistów, dyrygentów chórów i kantorów na rekolekcje, które odbędą się w Collegium Marianum w Pelplinie od 2 do 4 lipca br., a poprowadzi je ks. Krystian Feddek – dyrektor Kociewskiego Centrum Kultury i Muzeum Diecezjalnego. Rekolekcje rozpoczną się o godz. 12.00. Koszt uczestnictwa wynosi 250 zł. Zgłoszenia należy kierować telefonicznie pod 58 530 51 00 lub SMS-owo na 512 450 596.

w przyszłą niedzielę kazania z serii praktycznych wygłosi znany nam ks. dr Marek Szynkowski, tego dnia będziemy zbierać kolektę na cele inwestycyjne w naszej parafii (przygotowujemy wymianę zewnętrznego oświetlenia kościoła)

Duszpasterz związków niesakramentalnych przekazuje zaproszenie na rekolekcje, które odbędą się w terminie od 29 czerwca do 5 lipca 2024 r w Centrum Edukacyjno – Formacyjnym w Koszalinie. Poprowadzi ks. Tomasz Westfal, tel. 731 741 143. Koszt rekolekcji wynosi: 1350 zł dla dorosłych oraz dzieci od 13 roku życia, 650 zł dla dzieci w wieku 4 – 12 lat, a dla dzieci do 3 lat pobyt jest bezpłatny.