SOBOTA (01.06) - św. Justyna [wspomnienie] / I Sobota m-ca

07:00
++ rodzice i rodzeństwo GAŃSCY i WROŃSCY (zadośćuczynienie)
18:00
++ Zofia, Stanisław, Franciszek, Jan KASZUBA oraz Roman FULARCZYK
19:30
przygotowanie do chrztu

NIEDZIELA (02.06) - I Niedziela m-ca

09:00
+ Franciszek PODJASKI (1. rok od śmierci)
10:15
Modlitwa prowadzona przez Żywy Różaniec i katecheza
11:00
++ Anna i Alfons KAMROWSCY (chrzest)
18:00
+ Małgorzata EDEL (4. m-c od pogrzebu) – int. od pracowników Zakładów Mięsnych w Kościerzynie

W int. parafian ks. Piotr, Wielka Klonia

PONIEDZIAŁEK (03.06) - Św. Karola Lwangi... [wsp.] / I poniedziałek m-ca

17:00
Modlitwa w intencji dusz czyśćcowych [w kaplicy]
18:00
++ Leszek MEIER i z rodziny

WTOREK (04.06)

17:00
w podz. i z prośbą dla pp. Weroniki i Wojciecha, w 2.r. ślubu
18:00
++ Irena, Antoni ETMAŃSCY, Elżbieta i Seweryn
19:00
przygotowanie do ślubu (08.06.)

ŚRODA (05.06) - Św. Bonifacego [wspomnienie] / I. środa m-ca

17:00
Różaniec za ++ polecanych w Wypominkach rocznych i Nabożeństwo do PSJ
18:15
++ polecani w Wypominkach rocznych
20:00 – 21:00
dyżur spowiedź [kaplica]

CZWARTEK (06.06) - Bł. Marii Karłowskiej [wsp.] / I. Czwartek m-ca

09:00 – 14:00
wizyta sakramentalna u chorych
16:00 – 17:00
dyżur spowiedzi [kaplica]
17:00 – 18:00
Godzina Święta [prowadzona]
18:00
++ Hubert, Bartłomiej, Anna, Jan ZIELMAN, Marianna, Józef, dusze w czyśćcu cierpiące
23:00 – 24:00
Godzina Święta [w ciszy]

PIĄTEK (07.06) - NSPJ [uroczystość] / I Piątek m-ca

07:00
w int. wynagrodzenia NSPJ
16:00 – 18:00
dyżur spowiedzi [kaplica]
18:00
o Boże błog. i w podz. dla członków Róży św. Jadwigi
19:00
katecheza biblijna dla Wspólnoty Maranatha

SOBOTA (08.06) - NSNMP [wspomnienie] / II. sobota m-ca

07:00
++ dusze w czyśćcu cierpiące
15:00
ŚLUB: pp. Paulina i Piotr
18:00
w int. ks. Proboszcza (z okazji 21.r. święceń) – int. od Żywego Różańca i Wspólnoty Miłosierdzia

NIEDZIELA (09.06) - II. niedziela m-ca

09:00
1) ++ Helena i Jan WOŁOSZYK oraz z rodziny
2) ++ Teresa (w 10. r. śmierci) oraz Jan
11:00
w podz. i z prośbą dla pp. Renaty i Jarosława, w r. ślubu
18:00
+ Jan BIERNAT (z okazji urodzin)

W int. parafian ks. Piotr, Wielka Klonia

OGŁOSZENIA:

Zakończenie modlitwy wiernych:
Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

Już od stu czternastu tygodni trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [prosimy adoratorów o otoczenie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 h tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Kod QR z dostępem do aktywnego grafiku adoracji umożliwia dołączenie do grona adoratorów. Wszystkich adorujących oraz to dzieło w naszej parafii otacza modlitwą wiele osób z naszego kraju i zza granicy.

dziś przeżywamy w Polsce Dzień Dziękczynienia; w związku z tym po Mszach ma miejsce zbiórka do puszek na kościół Opatrzności Boże w Warszawie

W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek, środę i czwartek po Mszy św. (19:00 do 19:30); w sytuacjach nagłych proszę o kontakt tel. (889-238-654)

przygotowujemy lotniczą pielgrzymkę do Medjugorie (12-19. 09.2024r.); zebraliśmy już grupę 29 osób z wylotem z Gdańska – nie ma już wolnych miejsc – (organizator prosi o przedpłatę: 1000 zł od osoby – do końca maja – osoby, które jeszcze nie uiściły tej kwoty proszę o kontakt) ; reszta w złotówkach – 850 zł – (do końca czerwca); opłata w euro (340), na lotnisku w Warszawie – w dzień wylotu

bardzo dziękuję wszystkim mieszkańcom, rodzinom, które przygotowywały ołtarze, służbie liturgicznej, paniom, które przygotowały dywan kwiatowy, scholi, organiście, pocztom sztandarowym, naszej OSP, orkiestrze, pani przygotowującej dzieci do sypania kwiatków i wszystkim zaangażowanym w tegoroczną procesję za piękne przeżycie tej manifestacji wiary, szczególnie w taj wymagających warunkach pogodowych. Bóg zapłać Wam. Bogu niech będą dzięki za Was.

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to parafianie mieszkający na ul. ks. Z. REPIŃSKIEGO: nr 28 (08.06.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne domy, które bardzo proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: MIŁA nr 1 (15.06.); GRANICZNA: nr 3 (22.06.), nr 2 (29.06.); SPORTOWA: nr 34 (06.07.), nr 31 (13.07.) Kolejny odcinek kolędowy, którego mieszkańców proszę o pomoc to: ul. Sarnia, Zielona Dolina, Zielone Wzgórze, Długa (35.37), Klonowa. Osoba, która może zastąpić wyznaczoną rodzinę w trosce o pomieszczenia parafialne to p. Wioleta (tel. 665.276.594).

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 11 lipca 2024 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl

Każdego roku przed wakacjami, Biskup Pelpliński zaprasza młodzież z naszej diecezji do Pelplina na „Przystań – Warsztaty dla duszy”. Tegoroczna 12. edycja będzie miała bardziej rozbudowaną formę. Warsztaty dla chętnych: wokalne, instrumentalne, medialne, liturgiczne, biblijne i uwielbienia tańcem, potrwają od piątku do poniedziałku (14 – 17 czerwca). Finał tegorocznej Przystani, na który zaproszona jest młodzież wraz z kapłanami, katechetami i nauczycielami, odbędzie się 17 czerwca br. (w poniedziałek przed zakończeniem roku szkolnego). Rejestracja grup uczestniczących następuje przez formularz zgłoszeniowy do 10 czerwca. W warsztatach weekendowych liczba miejsc jest ograniczona, liczy się więc kolejność zgłoszeń. Zapisy na warsztaty oraz rejestracja grup są możliwe pod: https://tiny.pl/ddgjv . Zainteresowane osoby proszę o kontakt z biurem naszej parafii, do końca maja. Zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania i spotykającą się w ramach tzw. CZWARTYCHczwartków, do udziału w wydarzeniu finałowym w poniedziałek, 17.06. Chętnych proszę o kontakt ze mną do najbliższego piątku, 7.06.

trwają zapisy na Wielki Połów 2024 – zainteresowanych odsyłam do informacji na stronie internetowej: https://wielkipolow.pl/ .

do odebrania jest najnowszy numer czasopisma Pielgrzym oraz czasopisma Różaniec.

Diecezjalne Duszpasterstwo Służb Liturgicznych informuje, że kolejna edycja kursu ceremoniarza rozpocznie się 26 sierpnia 2024 roku w Pelplinie. Kurs przeznaczony jest dla chłopców, którzy ukończyli klasę VII szkoły podstawowej, z minimum dwuletnim stażem w służbie liturgicznej. Kurs odbywać się będzie w Collegium Marianum przy al. Cystersów 2 w Pelplinie. Pierwszy zjazd będzie trwał od poniedziałku 26 sierpnia do czwartku 29 sierpnia br. Kursanci przywożą własne śpiwory, notatnik, długopis, komżę (albę) oraz zgodę wypełnioną przez rodziców i proboszcza lub opiekuna ministrantów, która dostępna jest w zakrystii naszego kościoła. Obecność na każdym zjeździe jest obowiązkowym warunkiem zaliczenia kursu wraz z pomyślnie zdanym egzaminem. Kandydatów należy zgłosić wypełniając formularz znajdujący się na stronie ministranci.diecezja-pelplin.pl do 20 czerwca br. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Na podanej stronie internetowej znajduje się również zakres wiedzy ogólnej, z którego będzie pisemny test na rozpoczęcie kursu. Terminy kolejnych zjazdów: 6 – 7 września, 11 – 13 października, a egzamin i promocja 8 – 9 listopada br.

Przewodniczący Diecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej – przez księży proboszczów – serdecznie zaprasza organistów, dyrygentów chórów i kantorów na rekolekcje, które odbędą się w Collegium Marianum w Pelplinie od 2 do 4 lipca br., a poprowadzi je ks. Krystian Feddek – dyrektor Kociewskiego Centrum Kultury i Muzeum Diecezjalnego. Rekolekcje rozpoczną się o godz. 12.00. Koszt uczestnictwa wynosi 250 zł. Zgłoszenia należy kierować telefonicznie pod 58 530 51 00 lub SMS-owo na 512 450 596.

w przyszłą niedzielę kazania z serii praktycznych wygłosi znany nam ks. dr Marek Szynkowski, tego dnia będziemy zbierać kolektę na cele inwestycyjne w naszej parafii (przygotowujemy wymianę zewnętrznego oświetlenia kościoła)

grafik II. etapu peregrynacji IKONY MBNP w naszej parafii znajduje się w ogłoszeniach z tygodnia: 16-24.03.2024