SOBOTA (25.05)

11:00
I. SPOWIEDŹ dzieci pierwszokomunijnych z rodzicami
17:00
w podz. i z prośbą dla pp. Moniki i Marcina (w 5. r. ślubu) oraz za ich rodzinę [msza sobotnia]
18:00
o Boże błog. dla wnuka Dawida (z okazji urodzin)

NIEDZIELA (26.05) - Trójcy Świętej [uroczystość]

09:00
w int. wszystkich mam: dla żywych, z podz. za przekazane nam życie i z prośbą o potrzebne łaski i pragnienie Nieba, a dla zmarłych mam o życie wieczne
11:00
I. KOMUNIA ŚWIĘTA [w int. dzieci i ich rodziców]
18:00
++ Maria, Piotr, Jan CYRA

W int. parafian ks. Piotr, Wielka Klonia

PONIEDZIAŁEK (27.05) - św. Pawła VI [wspomnienie]

17:00
w podz. za otrzymane łaski
17:30
próba sypania kwiatków na procesji Bożego Ciała
18:00
++ Maria, Franciszek, Jan, Weronika, Alojzy FAJTEK i dusze czyśćcowe
19:00
próba zespołu TOTUS TUUS

WTOREK (28.05) - bł. Stefana Kard. Wyszyńskiego [wspomnienie]

17:30
próba sypania kwiatków na procesji Bożego Ciała
18:00
++ Zenon BORZYSZKOWSKI (w 10. r. śmierci) oraz z rodzin BORZYSZKOWSKICH i GAWIN

ŚRODA (29.05) - św. Urszuli Ledóchowskiej [wspomnienie]

11:00
Msza pogrzebowa + Danuty LIEDTKE
17:30
próba sypania kwiatków na procesji Bożego Ciała
18:00
o Boże błog. dla członków Róży Niepokalanego Poczęcia NMP
20:00 – 21:00
dyżur spowiedź [kaplica]

CZWARTEK (30.05) - Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa [uroczystość]

07:00
++ Anna i Alfons KAMROWSCY
09:00
++ rodzice i rodzice chrzestni
11:00
w int. parafian: za dzieci przeżywające 1. rocznicę ich Pierwszej Komunii Św. oraz ich rodziców
12:00
procesja eucharystyczna ulicami Skorzewa
16:00 – 17:00
Dyżur spowiedzi [kaplica]

PIĄTEK (31.05) - Nawiedzenia NMP [święto]

18:00
+ Teresa CZAPIEWSKA (z racji urodzin)
20:00 – 21:30
adoracja z uwielbieniem

SOBOTA (01.06) - św. Justyna [wspomnienie] / I Sobota m-ca

07:00
++ rodzice i rodzeństwo GAŃSCY i WROŃSCY (zadośćuczynienie)
18:00
++ Zofia, Stanisław, Franciszek, Jan KASZUBA oraz Roman FULARCZYK
19:30
przygotowanie do chrztu

NIEDZIELA (02.06) - I Niedziela m-ca

09:00
+ Franciszek PODJASKI (1. rok od śmierci)
10:15
Modlitwa prowadzona przez Żywy Różaniec i katecheza
11:00
++ Anna i Alfons KAMROWSCY (chrzest)
18:00
+ Małgorzata EDEL (4. m-c od pogrzebu) – int. od pracowników Zakładów Mięsnych w Kościerzynie

W int. parafian ks. Piotr, Wielka Klonia

OGŁOSZENIA:

Zakończenie modlitwy wiernych:
Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

Już od stu trzynastu tygodni [26 miesięcy] trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [prosimy adoratorów o otoczenie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 h tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Kod QR z dostępem do aktywnego grafiku adoracji umożliwia dołączenie do grona adoratorów. Wszystkich adorujących oraz to dzieło w naszej parafii otacza modlitwą wiele osób z naszego kraju i zza granicy.

grafik II. etapu peregrynacji IKONY MBNP w naszej parafii znajduje się w ogłoszeniach z tygodnia: 16-24.03.2024

W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek i we wtorek po Mszy św. (19:00 do 19:30); w sytuacjach nagłych proszę o kontakt tel. (889-238-654)

przygotowujemy lotniczą pielgrzymkę do Medjugorie (12-19. 09.2024r.); zebraliśmy już grupę 29 osób z wylotem z Gdańska – są jeszcze wolne miejsca na tę pielgrzymkę, ale z wylotem z Warszawy – (organizator prosi o przedpłatę: 1000 zł od osoby – do końca maja) ; reszta w złotówkach – 850 zł – (do końca czerwca); opłata w euro (340), na lotnisku w Warszawie – w dzień wylotu

tegoroczna trasa procesji eucharystycznej w dzień Bożego Ciała będzie wiodła ulicami: Kościelną, Łąkową, Rzemieślniczą, Peplińskiego i Kościelną. Ołtarze zgodzili się przygotować : pp. Makurat na ul. Łąkowej (ołtarz I.), pp. Lipscy na ul. Rzemieślniczej (ołtarz II.), pp. Kulaszewicz na ul. Peplińskiego (ołtarz III.). Ołtarz IV. zostanie postawiony przy kaplicy Wieczystej Adoracji. Proszę sąsiadów o pomoc w przygotowaniu poszczególnych ołtarzy. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość.

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to parafianie mieszkający na ul. MŁYŃSKIEJ: nr 1 (01.06.) Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne domy, które bardzo proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: ks. Z. REPIŃSKIEGO: nr 28 (08.06.); MIŁA nr 1 (15.06.); GRANICZNA: nr 3 (22.06.), nr 2 (29.06.); SPORTOWA: nr 34 (06.07.), nr 31 (13.07.) Kolejny odcinek kolędowy, którego mieszkańców proszę o pomoc to: ul. Sarnia, Zielona Dolina, Zielone Wzgórze, Długa (35.37), Klonowa. Osoba, która może zastąpić wyznaczoną rodzinę w trosce o pomieszczenia parafialne to p. Wioleta (tel. 665.276.594).

Biskup diecezjalny Ryszard Kasyna zaprasza wszystkich kapłanów z diecezji pelplińskiej wraz z delegacjami z parafii oraz samorządowców i szkoły im. Jana Pawła II, na obchody jubileuszu 25-lecia wizyty św. Jana Pawła II w Pelplinie, które odbędą się 6 czerwca 2024 roku.

Program uroczystości wygląda następująco: godz. 9.00 – 9.45 recepcja przy Collegium Marianum dla przedstawicieli szkół im. Jana Pawła II; możliwość wybrania dodatkowego programu realizowanego po obiedzie (poddasze katedry, wystawa w wozowni, muzeum diecezjalne, spacer historyczny z przewodnikiem); godz. 10.00 rozpoczęcie obchodów na Górze Jana Pawła II (kapłani, delegacje, samorządowcy); przemarsz wraz z orkiestrą do bazyliki katedralnej; – przedstawienie dla przedstawicieli szkół im. Jana Pawła II w wykonaniu uczniów Collegium Marianum (sala gimnastyczna Collegium Marianum); – konkurs papieski dla finalistów etapu szkolnego (sale lekcyjne Collegium Marianum); godz. 11.00 Msza Święta dziękczynna w bazylice katedralnej dla wszystkich uczestników; po Mszy Świętej wręczenie nagród dla finalistów konkursu papieskiego; godz. 12.30 obiad w refektarzu letnim Wyższego Seminarium Duchownego (dla kapłanów, delegacji i samorządowców); – obiad dla przedstawicieli szkół przy placu Kociewskiego Centrum Kultury; godz. 13.30 dla wszystkich uczestników uroczystości, możliwość zwiedzenia wystawy w wozowni „św. Jan Paweł II w Pelplinie”; – delegacje szkół realizują wybrany przez siebie program podany na recepcji. W celu przygotowania posiłku dla wszystkich, delegacje szkół proszone są o zgłoszenie liczby uczestników na adres do 30 maja. Delegacje szkół proszone są o przywiezienie sztandaru. Kapłani, którzy przyjadą wraz z delegacjami z parafii oraz samorządowcy, proszeni są o potwierdzenie swojego udziału do 30 maja na adres lub 790 240 982. Wydział Duszpasterski zaprasza tego dnia o godz. 20.00 na Górę Papieską, gdzie odbędzie się program słowno-muzyczny przygotowany przez radiowy zespół Na cały Głos.

zmarła nasza parafianka: śp. Danuta Liedtke: od soboty do wtorku różaniec za zmarłą będzie odmawiany w Kościerzynie (w kaplicy ss. Niepokalanek) o 17:30; w środę Msza pogrzebowa w Skorzewie o 11:00, a pochówek w Kościerzynie. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

dzieci pierwszokomunijne z ubiegłego roku (2023) zapraszam na Msze św. w uroczystość Bożego Ciała (czwartek) o 11:00. Można przyjść w albie. Zapraszam te dzieci również do sypania kwiatków w czasie procesji eucharystycznej po Mszy św.

W kontekście troski o życie i rozwój dzieci, Rada Stała KEP zachęca wszystkich wiernych do włączenia się w inicjatywę Ojca Świętego Franciszka, który ustanowił pierwsze Światowe Dni Dzieci. Są one obchodzone 25 i 26 maja 2024 roku. W naszych modlitwach pamiętajmy także o tych dzieciach, którym nigdy nie było dane ujrzeć blasku słońca. 

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 11 lipca 2024 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl

Każdego roku przed wakacjami, Biskup Pelpliński zaprasza młodzież z naszej diecezji do Pelplina na „Przystań – Warsztaty dla duszy”. Tegoroczna 12. edycja będzie miała bardziej rozbudowaną formę. Warsztaty dla chętnych: wokalne, instrumentalne, medialne, liturgiczne, biblijne i uwielbienia tańcem, potrwają od piątku do poniedziałku (14 – 17 czerwca). Finał tegorocznej Przystani, na który zaproszona jest młodzież wraz z kapłanami, katechetami i nauczycielami, odbędzie się 17 czerwca br. (w poniedziałek przed zakończeniem roku szkolnego). Rejestracja grup uczestniczących następuje przez formularz zgłoszeniowy do 10 czerwca. W warsztatach weekendowych liczba miejsc jest ograniczona, liczy się więc kolejność zgłoszeń. Zapisy na warsztaty oraz rejestracja grup są możliwe pod: https://tiny.pl/ddgjv . Zainteresowane osoby proszę o kontakt z biurem naszej parafii, do końca maja.

rozpoczęły się zapisy na Wielki Połów 2024 – w tej inicjatywie wakacyjnej mogą brać udział osoby indywidualne lub całe rodziny; młodzież z naszej parafii uczestniczyła już kilkukrotnie w tych warsztatach ewangelizacyjnych; rok temu byli to ministranci wraz z opiekunami; zainteresowanych odsyłam do informacji na stronie internetowej: https://wielkipolow.pl/ Proszę również o informację do końca maja, kto z parafii (nie tylko spośród ministrantów) byłby gotów wziąć udział w tym wydarzeniu.

Duszpasterstwo Rodzin wraz z Wydziałem Duszpasterskim zapraszają w niedzielę, 16 czerwca br. do Pelplina wszystkie rodziny, grupy formacyjne związane z duszpasterstwem rodzin, aby pielęgnować, kształtować i promować wartość małżeństwa i rodziny. Wydarzenie pod nazwą „Przystań dla rodzin” rozpocznie się uroczystą Mszą Świętą w bazylice katedralnej pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny o godz. 13.30. Następnie na terenie Dawnego Opactwa Cysterskiego będzie można wysłuchać świadectw i konferencji oraz uczestniczyć w pikniku rodzinnym, którego zwieńczeniem będzie koncert zespołu Siewcy Lednicy.

Parafia pw. świętego Józefa w Tczewie organizuje 22 czerwca br. w godz. od 12.00 do 17.30 diecezjalny festyn dla osób z niepełnosprawnością. Więcej informacji znajduje się w załącznikach 2 i 3. Księża proboszczowie proszeni są o wywieszenie plakatu w gablocie parafialnej oraz zachęcenie osób z niepełnosprawnością (parafian, uczestników warsztatów terapii zajęciowej, w tym Środowiskowych Domów Samopomocy, uczniów szkół specjalnych, mieszkańców DPS-ów, itd.) do udziału w wydarzeniu.

do odebrania jest najnowszy numer czasopisma Pielgrzym oraz czasopisma Różaniec.