SOBOTA (18.05)

17:00
++ Zofia i Józef WANTA [msza sobotnia]
18:00
++ Franciszek PODJASKI, rodzice z obojga stron, rodzeństwo, dziadkowie, Jerzy, dusze czyśćcowe

NIEDZIELA (19.05) - Zesłanie Ducha Świętego [uroczystość]

09:00
++ Czesław i Ludwika SZULFER, dziadkowie i babcie z obojga stron
10:15
katecheza dla kandydatów do bierzmowania (grupa młodsza)
11:00
w podz. i z prośbą o zdrowie dla całej rodziny
18:00
w podz. i z prośbą o zdrowie dla rodziny

W int. parafian ks. Piotr, Wielka Klonia

PONIEDZIAŁEK (20.05) - NMP Matki Kościoła [święto]

13:40 – 15:00
3. próba do I. KOMUNII ŚW.
17:00
+ Zofia DUŁAK – w 2. m-c od śmierci – (od Róży św. Jadwigi)
18:00
++ Leokadia, Julian i Kazimierz FELSKOWSCY

WTOREK (21.05)

18:00
w podz. i z prośbą o zdrowie i błog. dla rodziny
19:00
Spotkanie dla rodziców ministrantów

ŚRODA (22.05) - św. Rity z Cascii / IV. środa m-ca

18:00
w podz. i z prośbą o opiekę MB i św. Elżbiety dla Ani (z okazji urodzin) NOWENNA do MBNP wg intencji mieszkańców: [ul. Peplińskiego (nieparzyste 33 – 59)]
20:00 – 21:00
dyżur spowiedź [kaplica]

CZWARTEK (23.05) - J Ch Najwyższego i Wiecznego Kapłana [święto]

16:00 – 17:00
Dyżur spowiedzi [kaplica]
17:00
+ Marta (w r. urodzin), Franciszek i Henryk
18:00
w int. Ks. Proboszcza (od Wspólnot Żywego Różańca i Miłosierdzia Bożego)
20:00
CZWARTYczwartek (inicjatywa dla młodzieży)

PIĄTEK (24.05) - NMP Wspomożycielki Wiernych [wspomnienie]

14:30 – 15:30
4. proba do I. KOMUNII ŚW.
17:00
++ Wanda, Marianna, Marta, Leokadia, Genowefa
18:00
o Boże błog. dla członków Róży św. Ojca Pio i ich rodzin

SOBOTA (25.05)

11:00
I. SPOWIEDŹ dzieci pierwszokomunijnych z rodzicami
17:00
w podz. i z prośbą dla pp. Moniki i Marcina (w 5. r. ślubu) oraz za ich rodzinę [msza sobotnia]
18:00
o Boże błog. dla wnuka Dawida (z okazji urodzin)

NIEDZIELA (26.05) - Trójcy Świętej [uroczystość]

09:00
w int. wszystkich mam: dla żywych, z podz. za przekazane nam życie i z prośbą o potrzebne łaski i pragnienie Nieba, a dla zmarłych mam o życie wieczne
11:00
I. KOMUNIA ŚWIĘTA [w int. dzieci i ich rodziców]
18:00
++ Maria, Piotr, Jan CYRA

W int. parafian ks. Piotr, Wielka Klonia

OGŁOSZENIA:

Zakończenie modlitwy wiernych:
Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

Już od stu dwunastu tygodni trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [prosimy adoratorów o otoczenie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 h tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Kod QR z dostępem do aktywnego grafiku adoracji umożliwia dołączenie do grona adoratorów. Wszystkich adorujących oraz to dzieło w naszej parafii otacza modlitwą wiele osób z naszego kraju i zza granicy.

grafik II. etapu peregrynacji IKONY MBNP w naszej parafii znajduje się w ogłoszeniach z tygodnia: 16-24.03.2024

W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek i w piątek po Mszy św. (19:00 do 19:30); w sytuacjach nagłych proszę o kontakt tel. (889-238-654)

przyjmujemy zapisy na lotniczą pielgrzymkę do Medjugorie (12-19. 09.2024r.); zebraliśmy już grupę 28 osób – jest jeszcze 1 miejsce z wylotem z Gdańska – (organizator prosi o przedpłatę: 1000 zł od osoby – do końca maja) ; reszta w złotówkach (do końca czerwca); opłata w euro, na lotnisku w Warszawie – w dzień wylotu

również bardzo dziękuję panu Janowi Błaszkowskiemu za przebranie drewna i chrustu opałowego do Domu Parafialnego; dziękuję panom, którzy skosili trawę i porosty wokół Domu Parafialnego i na cmentarzu.

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to rodzice uczniów klasy II. (25.05. – przed uroczystością I. Komunii św.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne domy, które bardzo proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: MŁYŃSKA: nr 1 (01.06.); ks. Z. REPIŃSKIEGO: nr 28 (08.06.); MIŁA nr 1 (15.06.); GRANICZNA: nr 3 (22.06.), nr 2 (29.06.); SPORTOWA: nr 34 (06.07.), nr 31 (13.07.) Kolejny odcinek kolędowy, którego mieszkańców proszę o pomoc to: ul. Sarnia, Zielona Dolina, Zielone Wzgórze, Długa (35.37), Klonowa. Osoba, która może zastąpić wyznaczoną rodzinę w trosce o pomieszczenia parafialne to p. Wioleta (tel. 665.276.594).

tegoroczna trasa procesji eucharystycznej w dzień Bożego Ciała będzie wiodła ulicami: Kościelną, Łąkową, Rzemieślniczą, Peplińskiego i Kościelną. Ołtarze zgodzili się przygotować : pp. Makurat na ul. Łąkowej (ołtarz I.), pp. Lipscy na ul. Rzemieślniczej (ołtarz II.), pp. Kulaszewicz na ul. Peplińskiego (ołtarz III.). Ołtarz IV. zostanie postawiony przy kaplicy Wieczystej Adoracji. Proszę sąsiadów o pomoc w przygotowaniu poszczególnych ołtarzy. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość.

Biskup diecezjalny Ryszard Kasyna zaprasza wszystkich kapłanów z diecezji pelplińskiej wraz z delegacjami z parafii na obchody jubileuszu 25-lecia wizyty św. Jana Pawła II w Pelplinie, które odbędą się 6 czerwca 2024 roku. Program uroczystości wygląda następująco: 10.00 – otwarcie wystawy na Górze Jana Pawła II / 11.00 – Msza Św. dziękczynna w bazylice katedralnej / 12.30 – obiad w refektarzu letnim WSD w Pelplinie.

W kontekście troski o życie i rozwój dzieci, Rada Stała KEP zachęca wszystkich wiernych do włączenia się w inicjatywę Ojca Świętego Franciszka, który ustanowił pierwsze Światowe Dni Dzieci. Będą one obchodzone 25 i 26 maja 2024 roku. W naszych modlitwach pamiętajmy także o tych dzieciach, którym nigdy nie było dane ujrzeć blasku słońca.

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 11 lipca 2024 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl

w ramach inicjatywy CZWARTYczwartek, zapraszam młodzież z naszej parafii (wiek: 15+), z rodzicami ze względu na późną porę dnia, do kina na film „Przysięga Ireny”: czwartek 23.05. o 20:00. Dla młodzieży bilety będą darmowe.

Każdego roku przed wakacjami, Biskup Pelpliński zaprasza młodzież z naszej diecezji do Pelplina na „Przystań – Warsztaty dla duszy”. Tegoroczna 12. edycja będzie miała bardziej rozbudowaną formę. Warsztaty dla chętnych: wokalne, instrumentalne, medialne, liturgiczne, biblijne i uwielbienia tańcem, potrwają od piątku do poniedziałku (14 – 17 czerwca). Finał tegorocznej Przystani, na który zaproszona jest młodzież wraz z kapłanami, katechetami i nauczycielami, odbędzie się 17 czerwca br. (w poniedziałek przed zakończeniem roku szkolnego). Rejestracja grup uczestniczących następuje przez formularz zgłoszeniowy do 10 czerwca. W warsztatach weekendowych liczba miejsc jest ograniczona, liczy się więc kolejność zgłoszeń. Zapisy na warsztaty oraz rejestracja grup są możliwe pod: https://tiny.pl/ddgjv . Zainteresowane osoby proszę o kontakt z biurem naszej parafii, do końca maja.

parafialne duszpasterstwo służby liturgicznej przygotowuje się do zorganizowania dla ministrantów z naszej parafii wyjazdu na PAINTBALL do Przechlewa k. Człuchowa. Mimo tego, że jest w programie również możliwość zorganizowania czasu dla młodszych uczestników, prosimy, aby wszyscy chłopacy byli pod opieką dorosłych ze swoich rodzin (np. jeden ojciec lub wujek na 2 podopiecznych). Poniżej link przedstawiający inicjatywę. Wyjazd dla ministrantów jest bezpłatny, pozostałe osoby opłacają bilety uczestnictwa w zabawie. ( https://camoprzechlewo.pl/ )

rozpoczęły się zapisy na Wielki Połów 2024 – w tej inicjatywie wakacyjnej mogą brać udział osoby indywidualne lub całe rodziny; młodzież z naszej parafii uczestniczyła już kilkukrotnie w tych warsztatach ewangelizacyjnych; rok temu byli to ministranci wraz z opiekunami; zainteresowanych odsyłam do informacji na stronie internetowej: https://wielkipolow.pl/ Proszę również o informację do końca maja, kto z parafii (nie tylko spośród ministrantów) byłby gotów wziąć udział w tym wydarzeniu.