SOBOTA (17.02)

17:00
++ Wanda i Zygmunt oraz Antoni i Marta KONKOL [msza niedzielna]
18:30
+ Janusz BOBER (2.r. śmierci) [msza niedzielna]

NIEDZIELA (18.02)

09:00
++ Władysław CZAPIEWSKI (33. r. śmierci), Teresa i Jan
10:15
katecheza dla młodzieży do bierzmowania (grupa starsza)
11:00
++ rodzice, rodzeństwo z obojga stron, Franciszek PODJASKI oraz dusze czyśćcowe
15:00
GORZKIE ŻALE (w kaplicy)
17:00
++ rodzice i dziadkowie z obojga stron, brat i bratanek

W int. parafian ks. Piotr, Wielka Klonia

PONIEDZIAŁEK (19.02)

17:00
++ dziadkowie z obojga stron
18:00
o życie wieczne dla + Zbigniewa i o zdrowie dla Ewy (z okazji 40-lecia ślubu)

WTOREK (20.02) - śś. Hiacynty i Franciszka z Fatimy

17:00
++ Jadwiga FORMELA, Zygmunt, Jerzy, Józef
18:00
+ Józef JESZKE (2.r. śmierci)

ŚRODA (21.02)

17:00
++ Jadwiga i Zygmunt, Jerzy, Józef, pokrewni z rodzin FORMELA i JAKUBEK NOWENNA do MBNP
18:00
++ Elżbieta (5.r. śmierci) oraz rodzice z obojga stron
20:00 – 21:00
Dyżur spowiedź [kaplica]

CZWARTEK (22.02) - Katedry św. Piotra Apostoła

16:00 – 17:00
Dyżur spowiedzi [kaplica]
17:00
w int. p. Bernadety, w podz. i z prośbą (z okazji ur.)
18:00
++ Józef CIEMIŃSKI (6.r.śmierci) oraz z rodzin CIEMIŃSKICH i PIĄTKOWSKICH
19:00
CzwartyCzwartek – krąg Biblijny dla młodzieży

PIĄTEK (23.02) - bł. Stefana W. Frelichowskiego

16:30
DROGA KRZYŻOWA
17:30
+ Zygmunt NADOLNY (9.r.śmierci)
20:00 – 21:30
adoracja z uwielbieniem

SOBOTA (24.02)

17:00
++ Bożena (z okazji urodzin) i z rodziny KURS

NIEDZIELA (25.02)

09:00
++ Czesław, Jarosław, Jan STANKOWSCY, rodzice, dusze czyśćcowe
10:15
katecheza dla młodzieży do bierzmowania (grupa młodsza)
11:00
++ Brygida, Bronisław, Henryk CHRAPKOWSCY oraz rodzice z obojga stron
15:00
GORZKIE ŻALE
17:00
+ Józef PIĄTKOWSKI (2.m-c od śmierci) – int. od sąsiadów z ul. Starowiejskiej

W int. parafian ks. Piotr, Wielka Klonia

OGŁOSZENIA:

Zakończenie modlitwy wiernych:
Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy domu przy ul. WRZOSOWA: nr 4 (24.02.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne domy, które bardzo proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: NA ZAKRĘCIE: nr 2 (02.03.), nr 2A (09.03.), nr 4 (16.03.), nr 7 (23.03.), nr 11 (28.03. WIELKI CZWARTEK), nr 8 (06.04.), nr 10 (13.04.). Kolejne rodziny, które będę prosił o pomoc to mieszkańcy następujących ulic: ks. Repińskiego, Młyńska, Graniczna, Miła, Sportowa (nr 31 i 34), Sarnia, Zielona Dolina, Zielone Wzgórze, Długa (35.37), Klonowa. Osoba, która zgodziła się zastąpić wyznaczoną rodzinę w trosce o pomieszczenia parafialne to p. Wioleta (tel. 665.276.594).

W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek i w środę (16:00 – 16:30 oraz 19:00 – 19:30); w sytuacjach nagłych proszę o kontakt tel. (889-238-654)

Już od dziewięćdziesięciu dziewięciu tygodni trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [prosimy adoratorów o otoczenie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Jednocześnie bardzo prosimy osoby, które deklarują swój udział w adoracji o solidną obecność lub informowanie administratora grafiku o konieczności zastępstwa. Grafik jest tworzony w oparciu o zasadę wzajemnego zaufania. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Kod QR z dostępem do aktywnego grafiku adoracji umożliwia dołączenie do grona adoratorów. Wszystkich adorujących oraz to dzieło w naszej parafii otacza modlitwą wiele osób z naszego kraju i zza granicy.

Bardzo dziękuję członkom Rady Parafialnej (duszpasterskiej i ekonomicznej) za spotkanie, które zaowocowało ustaleniami dotyczącymi działań parafii w obecnym roku. Zajmiemy się głównie trzema inwestycjami: założenie części instalacji fotowoltaicznej, ocieplenie dachu Domu Parafialnego, zrobienie fragmentu schodów do kościoła. Te inwestycje, jak i zakup opału do kościoła i do Domu Parafialnego, będą rozłożone na cały rok.

bardzo dziękuję Wspólnocie Maranatha za prowadzenie nabożeństwa „24h Męki Pańskiej” (od piątku, godz. 17:00 do soboty, godz. 17:00); dziękuję również wszystkim, którzy w tym nabożeństwie uczestniczyli, poświęcając czas i siły na modlitwę w itencji naszej Ojczyzny, kapłanów oraz skrzywdzonych nadużyciami wobec nieletnich

dziś, w niedzielę (18.01.) kolekta na remont WSD w Pelplinie

dziś, w niedzielę (18.02.) spotkanie formacyjne dla młodzieży do bierzmowania (grupa starsza) o godz. 10:15, a za tydzień (25.02.) spotkanie dla młodzieży do bierzmowania (grupa młodsza) o godz. 10:15

za tydzień (25.02.) zbiórka do puszek (po każdej Mszy niedzielnej) na rzecz polskich misjonarzy AD GENTES

Osoby dorosłe które jeszcze nie przyjęły sakramentu bierzmowania, a przygotowują się do małżeństwa, można skierować na rekolekcje Pełnia Życia w Bysławku w dniach 1 – 3 marca 2024 r. Szczegóły znajdują się na plakacie w gablocie. Zapisy: do końca lutego: tel. 500.160.982 lub e-mail:

Nasza parafia przeżyła już peregrynację IKON Matki Bózej Nieustającej Pomocy, zaprosiliśmy Maryję do naszych domów, gdzie modliliśmy się w małych wspólnotach rodzinnych; w tym roku, razem z Radą Parafialną, proponuję, abyśmy skorzystali z zaproszenia do wspólnej modlitwy w kościele (razem mieszkańcy poszczególnych odcinków kolędowych): proponujemy, aby w każdym miesiącu bieżącego roku TRZECIA i CZWARTA środa miesiąca były okazją do wspólnego spotkania na modlitwie NOWENNY do Matki Bożej w kościele. Pamiętając o tym, że jeśli jakiejś rodzinie nie pasuje proponowana data, zawsze można dołączyć do innej grupy, proponujemy grafik wzorowany na planie kolędowym. W te dni będą odczytywane intencje złożone do skrzyni na nowennę, będziemy omadlać wspólnie rodziny, które mieszkają na danym odcinku kolędowym. W pozostałe środy NOWENNA będzie odmawiana również, w łączności z wieczorną Mszą św., ale w wyznaczone dni nasza modlitwa będzie koncentrować się na intencjach mieszkańców danych ulic. Zaczniemy w środę 28. lutego.

W dniach 8-10.03.br., w Pelplinie (w budynku Collegium Marianum) odbędą się rekolekcje dla zelatorów Żywego Różańca, organizowane przez Diecezjalnego Moderatora Żywego Różańca. Początek ćwiczeń duchowych w piątek o godz. 17.00. Zgłoszenia przyjmuje ks. Rafał Barciński telefonicznie lub SMS pod numerem 530 840 600. Całkowity koszt rekolekcji wynosi 250 zł. Liczba miejsc jest ograniczona, stąd liczy się kolejność zgłoszeń. Zakwaterowanie będzie w pokojach kilkuosobowych.

Terenowa Droga Krzyżowa lasami Skorzewa (dla rodzin) odbędzie się w piątek, 15.03.2024, od 20:00. Zapisy : https://elektronicznezapisy.pl/event/x7z9g9v8d0f0y1w71057j9i3i7d2h9z4.html

VI Bieg do Pustego Grobu odbędzie się w Poniedziałek Wielkanocny (01.04.2024) od 6:30. Zapisy: wydarzenie: https://elektronicznezapisy.pl/event/10208.html

W bieżącym roku Caritas Diecezji Pelplińskiej zbiera 1,5% podatku razem z Caritas Polska. Prosimy o przekazywanie 1,5% podatku dochodowego na rzecz Caritas Polska (która następnie przekaże je naszej diecezji). Numer KRS 0000198645. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup łóżek rehabilitacyjnych. Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi. Caritas pomaga dzieciom, wspiera młodzież, niepełnosprawnych oraz osoby starsze i chorych. Okażmy serce, tym którzy potrzebują naszej pomocy. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy”.

Caritas Diecezji Pelplińskiej zachęca, aby całe rodziny i parafie zaangażowały się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. W tym roku nasza jałmużna wspiera remont i wyposażenie ochronki parafialnej dla dzieci w Gusap (diecezja Madang) w Papui Nowej Gwinei, gdzie posługę pełni pochodzący ze Skarszew ks. Michał Szulc (więcej informacji o projekcie na stronie Caritas Diecezji).

do odebrania jest najnowszy nr czasopisma Pielgrzym