SOBOTA (19.08)

16:00
przygotowanie do chrztu
17:55
10-tka różańca (modlitwa z dziećmi za Ojczyznę)
18:00
++ z rodziny WENTA i CIEMIŃSKICH
20:30
Nabożeństwo fatimskie

NIEDZIELA (20.08) - św. Bernarda [uroczystość]

07:00
++ Wanda KULAS (22. r. śmierci), Edmund i Marek KLEBA oraz dziadkowie z obu stron
09:00
++ Bogusława, Zygmunt Krystyna
10:55
10-tka różańca (modlitwa z dziećmi za Ojczyznę)
11:00
++ rodzice Janina i Kazimierz DZIENISZ
12:15
chrzest

W int. Parafian: ks. Waldemar, Toruń

PONIEDZIAŁEK (21.08) - św. Piusa X [wspomnienie]

17:55
10-tka różańca (modlitwa z dziećmi za Ojczyznę)
18:00
w int. Doroty (z okazji urodzin), w podz. i z prośbą
18:45
+ Andrzej KUREK (1. m-c od śmierci)

WTOREK (22.08) - NMP Królowej [wspomnienie]

17:55
10-tka różańca (modlitwa z dziećmi za Ojczyznę)
18:00
++ rodzice Stefania i Augustyn i ich rodzice, rodzeństwo Maria i Kazimierz oraz szwagrowie Ryszard i Franciszek
18:00
[ks. proboszcz w Białogórze] ++ Elżbieta i Edmund BIGUS oraz chrzestni Elżbieta i Edmund LISS

ŚRODA (23.08)

17:55
10-tka różańca (modlitwa z dziećmi za Ojczyznę)
18:00
++ Irena GAŁAZIN (o życie wieczne) oraz w int. Nikoli, z okazji 18. urodzin, (w podz. i z prośbą)
18:00
[ks. proboszcz w Białogórze] + Franciszek PODJASKI
20:00 – 21:00
Spowiedź (kaplica)

CZWARTEK (24.08) - św. Bartłomieja [święto]

16:00 – 17:00
Spowiedź (kaplica)
17:55
10-tka różańca (modlitwa z dziećmi za Ojczyznę)
18:00
++ Władysław i Julia LEŚNIAŃSCY, z rodziny i dusze czyśćcowe
18:00
[ks. proboszcz w Białogórze] ++ rodzice Elżbieta i Bernard RESZKA

PIĄTEK (25.08)

17:55
10-tka różańca (modlitwa z dziećmi za Ojczyznę)
18:00
+ Bożena (r. śmierci)
18:00
[ks. proboszcz w Białogórze] w podz. za szczęśliwe rozwiązanie i z prośbą o błog. dla całej rodziny

SOBOTA (26.08) - NMP Częstochowskiej [święto]

17:55
10-tka różańca (modlitwa z dziećmi za Ojczyznę)
18:00
++ Joanna i Jan PEPLIŃSCY

NIEDZIELA (27.08)

07:00
o zdrowie, Boże błog., opiekę MB dla członkiń Róży św. Moniki
09:00
++ bracia Marian, Jan, Franciszek, Kazimierz z rodziny HINC
10:55
10-tka różańca (modlitwa z dziećmi za Ojczyznę)
11:00
++ Jan STANKOWSKI, Jarosław i Czesław, dusze czyśćcowe

W int. parafian ks. Waldemar, Toruń

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to ul. ŁĄKOWA: nr 1 (26.08.) Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne domy, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: ul. ŁĄKOWA: nr 1 (26.08.); ul. SŁONECZNA: nr 17 (02.09.) ; nr 16 (09.09.) ; nr 14 (16.09.) ; nr 11 (23.09.) ; nr 9 (30.09.) ; nr 7 (07.10.) ; nr 6 (14.10.) ; nr 5 (21.10.) ; nr 4 (28.10.) ; nr 3 (04.11.) ; nr 2 (11.11.) ;  ul. KRÓTKA: nr 1 (18.11.) ; nr 2 (25.11.). Bardzo proszę o pomoc.

W tym tygodniu biuro parafialne NIE będzie czynne

trwa inicjatywa modlitewna (dzieci z dorosłymi) w intencji naszej ojczyzny (od 15.08. do 25.12.); zachęcam do gromadzenia się w rodzinach na tej modlitwie, a dla chętnych 10-tka różańca będzie odmawiana codziennie w kościele (od poniedziałku do soboty 5 minut przed Mszą wieczorną, a w niedziele i uroczystości 5 minut przed Mszą o 11:00) – założeniem tej inicjatywy jest poproszenie dzieci o prowadzenie modlitwy w intencji naszego Narodu, naszej Ojczyzny.

w pierwszy weekend września (2-3.09.) w naszej parafii będzie gościł +David B. TENCER, kapucyn (Reykjawicki biskup); Biskup, którego mieszkańcy Skorzewa znają jako swojego proboszcza w Islandii.

w przygotowaniu jest wyjazd śladami bł. Doroty z Mątów (Pelplin – Piaseczno – Kwidzyn – Mątowy – Gdańsk) (planujemy tę pielgrzymkę na sobotę 30. września br.) – zaproszenie jest skierowane do dzieci, które w ostatnich 3 latach przystąpiły w naszej parafii do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców. Ilość miejsc jest ograniczona. Proszę o zgłaszanie osób zainteresowanych pielgrzymką. Mamy jeszcze połowę miejsc wolnych.

już od przyszłej soboty wznawiamy próby scholi DZIECI MARYI – zapraszamy nowych uczestników – sobota (26.08. od 10:00) i sobota (02.09. od 10:00)

po zakończonych pracach nad ścianą frontową garażu w Domu Parafialnym: wykończenie wjazdu kamieniem (obmurowanie, zmniejszenie uskoku, fugowanie kamieni i zastąpienie dachówek kamieniem), prace przeniosą się na schody do kotłowni i kaplicy przedpogrzebowej pod kościołem (stopnie są już przygotowane do pokrycia ich kamieniem płomieniowanym) – kolekta inwestycyjna z września będzie przeznaczona na pokrycie kosztów tej inwestycji.

zapraszam już od września na katechezy o Ziemi Świętej: 1. piątki m-ca (01.09., 06.10., 03.11.): zawsze o godzinie 19:00. Katechezy są skierowane do wyjeżdżających na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w listopadzie br., do członków Wspólnoty MarnaTha i do wszystkich zainteresowanych tym tematem.

już od siedemdziesięciu trzech tygodni trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [prosimy adoratorów o otoczenie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Jednocześnie bardzo prosimy osoby, które deklarują swój udział w adoracji o solidną obecność lub informowanie administratora grafiku o konieczności zastępstwa. Grafik jest tworzony w oparciu o zasadę wzajemnego zaufania. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Kod QR z dostępem do aktywnego grafiku adoracji umożliwia dołączenie do grona adoratorów. Wszystkich adorujących oraz to dzieło w naszej parafii otacza modlitwą wiele osób z naszego kraju i zza granicy.

przez wszystkie niedziele wakacji Msze święte niedzielne będą sprawowane: w sobotę o 18:00 a w niedzielę tylko przed południem: 7:00, 9:00 i 11:00.

w pierwszą niedzielę września (03.09.) odbędzie się kolejna edycja turnieju siatkówki plażowej o puchar proboszcza; serdecznie zapraszamy do komponowania drużyn 2-osobowych (w tym 1. gracz powinien być mieszkańcem Skorzewa)

została zamówiona figura świętego Józefa (150 cm wysokości) na postument przy wejściu na teren kościelny, w miejsce dotychczasowej figury drewnianej – bardzo dziękuję rodzinom, które ofiarowały środki na zakup i instalację – została zebrana całość potrzebnych środków i już przekazana; figura jest wykonana z materiału żywicznego, podobnie jak pozostałe figury znajdujące się w ogrodzie przykościelnym. Obok umieszczam zdjęcie tej figury.

W 17. numerze „Pielgrzyma” tematem numeru są 37. Światowe Dni Młodzieży, które w tym roku odbyły się w Lizbonie i trwały od 1 do 6 sierpnia. Przyświecały im słowa Ewangelii według św. Łukasza: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem”. *W numerze znalazła się także rozmowa pt. „Idę drogą miłości” z Grzegorzem Polakiewiczem, który pielgrzymuje o kulach, bez jednej nogi, do Santiago de Compostela i przekonuje, że ta wędrówka go uszczęśliwia. *Piszemy też o niebezpieczeństwach płynących z faktu, że wszyscy jesteśmy podłączeni do internetu. I nawet jeśli wydaje nam się, że nas to nie dotyczy, prawdopodobnie to tylko złudzenie… W artykule „Wszyscy jesteśmy podłączeni” Paweł Skiba pisze, jak ważne jest dbanie o prywatność i bezpieczeństwo w sieci. *Poza tym jak zwykle w „Pielgrzymie” do przeczytania wiele ciekawych felietonów i ciekawostek. Dobrej lektury!