SOBOTA (12.08)

18:00
++ Gertruda CIEMIŃSKA i dusze czyśćcowe
19:00
przygotowanie do chrztu

NIEDZIELA (13.08)

07:00
++ Aniela, Bronisław, Witold, Joanna, Klemens STEFAŃSCY
09:00
w int. Marii (z okazji urodzin), w podz. i z prośbą dla całej rodziny
11:00
z okazji 3. r. ślubu pp. Weroniki i Roberta, w podz. i z prośbą (chrzest)
12:15
spotkanie dla rodziców ministrantów wyjeżdżających do Białogóry

W int. parafian ks. Waldemar, Toruń

PONIEDZIAŁEK (14.08) - św. Maksymiliana Kolbe [wspomnienie]

18:00
o Boże błog., opiekę MB i św. Maksymiliana dla członków Róży św. Maksymiliana i ich rodzin

WTOREK (15.08) - Wniebowzięcie NMP [uroczystość]

07:00
++ Damian, Agnieszka, Antoni, Mirosław LANDOWSCY oraz z rodz. CIESZYŃSKICH
09:00
w podz. i z prośbą dla pp. Michaliny i Radosława oraz ich dzieci
10:55
10-tka różańca (modlitwa z dziećmi za Ojczyznę)
11:00
w int. parafian

ŚRODA (16.08)

17:55
10-tka różańca (modlitwa z dziećmi za Ojczyznę)
18:00
++ czciciele Miłosierdzia Bożego
20:00 – 21:00
Spowiedź (kaplica)

CZWARTEK (17.08) - św. Jacka [wspomnienie]

16:00 – 17:00
Spowiedź (kaplica)
17:00
++ Hubert, Bartłomiej ZIELMAN, Jan KRUSZYŃSKI, babcie i dziadkowie z obu stron, dusze czyśćcowe [msza w kaplicy]
17:55
10-tka różańca (modlitwa z dziećmi za Ojczyznę)
18:00
z okazji 38. r. ślubu pp. Jarosławy i Bogdana, w podz. i z prośbą [msza w kaplicy]

PIĄTEK (18.08)

16:00
[ślub] Joanna i Mateusz
17:55
10-tka różańca (modlitwa z dziećmi za Ojczyznę)
18:00
++ Jacek, Stefan LEWNA oraz Bolesława, Władysław BUTOWSCY

SOBOTA (19.08)

16:00
przygotowanie do chrztu
17:55
10-tka różańca (modlitwa z dziećmi za Ojczyznę)
18:00
++ z rodziny WENTA i CIEMIŃSKICH
20:30
Nabożeństwo fatimskie

NIEDZIELA (20.08) - św. Bernarda [uroczystość]

07:00
++ Wanda KULAS (22. r. śmierci), Edmund i Marek KLEBA oraz dziadkowie z obu stron
09:00
++ Bogusława, Zygmunt Krystyna
10:55
10-tka różańca (modlitwa z dziećmi za Ojczyznę)
11:00
++ rodzice Janina i Kazimierz DZIENISZ
12:15
chrzest

W int. Parafian: ks. Waldemar, Toruń

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to ul. ŁĄKOWA: nr 3 (19.08.) Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne domy, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: ul. ŁĄKOWA: nr 1 (26.08.); ul. SŁONECZNA: nr 17 (02.09.) ; nr 16 (09.09.) ; nr 14 (16.09.) ; nr 11 (23.09.) ; nr 9 (30.09.) ; nr 7 (07.10.) ; nr 6 (14.10.) ; nr 5 (21.10.) ; nr 4 (28.10.) ; nr 3 (04.11.) ; nr 2 (11.11.) ;  ul. KRÓTKA: nr 1 (18.11.) ; nr 2 (25.11.). Bardzo proszę o pomoc.

W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek, środa i piątek po Mszy św. o 18:00. (w tygodniu 21-26.08. biuro parafialne będzie nieczynne)

w najbliższy czwartek obie Msze święte (17:00 i 18:00) będą sprawowane w kaplicy Świętej Rodziny (wieczysta adoracja zostanie zawieszona od 17:00 do 19:00)

w pierwszy weekend września (2-3.09.) w naszej parafii będzie gościł +David B. TENCER, kapucyn (Reykjawicki biskup); Biskup, którego mieszkańcy Skorzewa znają jako swojego proboszcza w Islandii.

w przygotowaniu jest wyjazd śladami bł. Doroty z Mątów (Pelplin – Piaseczno – Kwidzyn – Mątowy – Gdańsk) (planujemy tę pielgrzymkę na sobotę 30. września br.) – zaproszenie jest skierowane do dzieci, które w ostatnich 3 latach przystąpiły w naszej parafii do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców. Ilość miejsc jest ograniczona. Proszę o zgłaszanie osób zainteresowanych pielgrzymką. Mamy jeszcze 2/3 miejsc wolnych.

Śpiesząc na pomoc mieszkańcom Słowenii, którzy od kilku dni zmagają się ze skutkami powodzi, Kościół w Polsce ustanowił 15 sierpnia br. Dniem Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią. W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny podczas wszystkich Mszy Świętej będziemy modlić się za poszkodowanych, a przed kościołami zostanie zorganizowana zbiórka do puszek. PROSZĘ WOLONTARIAT Z NASZEJ PARAFII O POMOC W PRZEPROWADZENIU TEJ ZBIÓRKI. Zebrane ofiary pieniężne zostaną niezwłocznie przekazane do kasy Caritas Diecezji Pelplińskiej. Caritas Diecezjalna prześle zebrane środki do Caritas Polska, koordynującej akcję pomocy. (tekst apelu Przewodniczącego Episkopatu Polski znajduje się w gablocie)

w związku z tym, ze pogoda nie ułatwia tegorocznych żniw, po konsultacji z Kurią, udzielam dyspensy na dzisiejszą niedzielę (13.08.) popołudniu, tak aby ułatwić rolnikom prace polowe i aby osoby zbierające plony nie miały konfliktu sumienia. Proszę o obecność na mszy przed południem, następnie o modlitwę z rodziną w obiad, w intencji poszkodowanych w wyniku kataklizmu na Słowenii. Po wypełnieniu tych zobowiązań można ze spokojnym sumieniem iść pracować przy zbiorach na polu. Ku temu błogosławię. Proszę przekazać tę informację rolnikom, którzy będą dziś na Mszy w innych parafiach. Dyspensa jest terytorialna, więc dotyczy upraw na terenie naszej parafii.

w internecie pojawiła się inicjatywa modlitewna (dzieci z dorosłymi) w intencji naszej ojczyzny; rozpocznie się 15 sierpnia i potrwa do Bożego Narodzenia (25 grudnia); proponuję, abyśmy włączyli się w tę inicjatywę: 10-tka różańca będzie odmawiana codziennie w kościele (od poniedziałku do soboty 5 minut przed Mszą wieczorną, a w niedziele i uroczystości 5 minut przed Mszą o 11:00) – założeniem tej inicjatywy jest poproszenie dzieci o prowadzenie tej modlitwy – proszę więc, aby dorośli pomogli dzieciom dotrzeć na mszę świętą i przed nią poprowadzić modlitwę w intencji naszej ojczyzny

rodziców ministrantów wyjeżdżających na Warsztaty Wielki Połów w Białogórze zapraszam na spotkanie dziś (niedziela, 13.08.) po Mszy św. o 11:00 do sali parafialnej w Domu Parafialnym.

od tygodnia trwają prace nad ścianą frontową garażu w Domu Parafialnym: wykończenie wjazdu kamieniem (obmurowanie, zmniejszenie uskoku, fugowanie kamieni i zastąpienie dachówek kamieniem); prace obejmują schody do kotłowni i kaplicy przedpogrzebowej pod kościołem (stopnie są już przygotowane do pokrycia ich kamieniem płomieniowanym) – kolekta inwestycyjna z dzisiejszej niedzieli i z września są przeznaczone na pokrycie kosztów tej inwestycji.

już od siedemdziesięciu dwóch tygodni trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [prosimy adoratorów o otoczenie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Jednocześnie bardzo prosimy osoby, które deklarują swój udział w adoracji o solidną obecność lub informowanie administratora grafiku o konieczności zastępstwa. Grafik jest tworzony w oparciu o zasadę wzajemnego zaufania. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Kod QR z dostępem do aktywnego grafiku adoracji umożliwia dołączenie do grona adoratorów. Wszystkich adorujących oraz to dzieło w naszej parafii otacza modlitwą wiele osób z naszego kraju i zza granicy.

przez wszystkie niedziele wakacji Msze święte niedzielne będą sprawowane: w sobotę o 18:00 a w niedzielę tylko przed południem: 7:00, 9:00 i 11:00.

w pierwszą niedzielę września (03.09.) odbędzie się kolejna edycja turnieju siatkówki plażowej o puchar proboszcza; serdecznie zapraszamy do komponowania drużyn 2-osobowych (w tym 1. gracz powinien być mieszkańcem Skorzewa)

Diecezjalny duszpasterz służby zdrowia zaprasza personel medyczny wszelkich stopni (lekarzy, pielęgniarki, położne, ratowników medycznych, terapeutów, rehabilitantów, farmaceutów) na diecezjalny dzień skupienia, 26.08.2023 roku od godz. 10.00 do 15.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starogardzie Gd. Program spotkania znajduje się w załączniku. Zgłoszenia należy kierować na adres: Parafia NSPJ, 83-200 Starogard Gd., ul. Bpa Dominika 8, e-mail: do dnia 22.08.2023 r.

jeśli chodzi o ławeczki przy grobach, proszę aby były one umieszczane pomiędzy grobami, a nie na wprost grobów, takie ustawienie ławeczki sprawia bowiem, że alejki między rzędami stają się węższe i wieczorem mogą stać się przyczyną upadku

przygotowywany jest zakup nowej figury świętego Józefa (ok. 150 cm wysokości) na postument przy wejściu na teren kościelny, w miejsce dotychczasowej figury drewnianej; będzie ona wykonana z materiału żywicznego, podobnie jak pozostałe figury znajdujące się w ogrodzie przykościelnym; szacunkowy koszt nowej figury to 6 tys. zł. Bardzo dziękuję rodzinom, które już wsparły tę inicjatywę. Jeśli ktoś jeszcze chciałby pomóc w tej inwestycji, proszę o kontakt ze mną.

w gablocie znajdują się zapowiedzi przedślubne, proszę się z nimi zapoznać

zapraszam już od września na katechezy o Ziemi Świętej: 1. piątki m-ca (01.09., 06.10., 03.11.): zawsze o godzinie 19:00. Katechezy są skierowane do wyjeżdżających na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w listopadzie br., do członków Wspólnoty MarnaTha i do wszystkich zainteresowanych tym tematem.

w przyszłą niedzielę zostanie podany PLAN PEREGRYNACJI IKON MBNP, która będzie wznowiona w sobotę 09. września.

w lipcu br. zostało otwarte Hospicjum Stacjonarne w Kartuzach. Informacja o jego działalności i możliwości nieodpłatnej pomocy znajduje się w gablocie.