SOBOTA (04.03) - I Sobota m-ca / Św. Kazimierza [święto]

07:00
++ rodzice chrzestni WIKARJUSZ (zadośćuczynienie)
15:00
przygotowanie do chrztu świętego
18:00
++ Elżbieta i Zygmunt PEK, z rodziny [chrzest]

NIEDZIELA (05.03) - I Niedziela m-ca / II Niedziela Wielkiego Postu

09:00
+ Jan KUKLA (7. r. śmierci)
11:00
+ Łucjan HINCA (z okazji urodzin) [chrzest]
13:30
Spotkanie Żywego Różańca w parafii Św. Trójcy w Kościerzynie (różaniec)
14:00
Msza św., katecheza diecezjalnego moderatora ŻR, spotkanie dla zelatorów
15:15
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym (w kaplicy)
18:00
++ Jerzy JAKUBEK (z okazji urodzin), rodzice z rodz. JAKUBEK i JUŃSKICH

W int. Parafian: ks. Rafał, Rzym

PONIEDZIAŁEK (06.03)

18:00
o zdrowie i błog. Boże dla Jakuba (z okazji 18. ur.) i dla całej rodziny
19:00
spotkanie rodziców dzieci ze Scholi „Dzieci Maryi”

WTOREK (07.03)

18:00
+ Dominik LIPIŃSKI (10. r. śmierci)
19:00
Spotkanie formacyjne dla Wspólnoty Maranatha

ŚRODA (08.03) - 551 r. poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Pelplinie [święto]

07:00
o sakramentalność małżeństw (litania do bł. Doroty z Mątów)
18:00
++ Irena i Antoni ETMAŃSCY oraz Elżbieta i Seweryn (nowenna do MBNP)
20:00 – 21:00
Spowiedź

CZWARTEK (09.03)

09:00 – 14:00
Wizyta sakramentalna u chorych – grupa I
16:00 – 17:00
Spowiedź
18:00
++ Zdzisław i Piotr POLITOWSCY
19:00
spotkanie NOWEJ RADY PARAFIALNEJ (ekonomicznej i duszpasterskiej)

PIĄTEK (10.03)

09:00 – 14:00
Wizyta sakramentalna u chorych – grupa II
17:30
Droga Krzyżowa dla wszystkich (w kościele)
18:15
++ Józef KURS, z rodzin KURS i KULASZEWICZ oraz dusze czyśćcowe

SOBOTA (11.03)

18:00
++ Marek KLEBA (8.r. śmierci), Edmund KLEBA, Wanda KULAS, dziadkowie z obu stron [chrzest]

NIEDZIELA (12.03) - III. Niedziela Wielkiego Postu

09:00
++ teściowie Julia i Władysław LEŚNIAŃSCY, z rodziny i dusze czyśćcowe
10:15
Katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych
11:00
w podz. i z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla dzieci, ich rodzin i wnuków
15:15
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym (w kaplicy)
18:00
++ Leszek GUŹDZIOŁ (23. r. śmierci), Maria GUŹDZIOŁ i Leszek SZULC

W int. parafian ks. Marek, Lublin

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. DŁUGA nr parzyste: nr 14 (11.03.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne domy, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: ul. DŁUGA nr parzyste: nr 14 (11.03.), nr 16 (18.03.), nr 20 (25.03.), nr 22 (01.04.), nr 24 (07.04. – wyjątkowo Wielki Piątek), nr 26 (15.04.), nr 28 (22.04.), nr 30 (29.04.), nr 32 (06.05.); ul. OGRODOWA: nr 2 (13.05.), nr 3 (20.05.), nr 4 (27.05.), nr 5 (03.06.). Bardzo proszę o życzliwą pomoc.

prace nad organami piszczałkowymi dobiegają końca – do czasu całkowitego zakończenia prac chór kościelny jest wyłączony z użytku publicznego

Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku www.pelplin.caritas.pl . Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi. Caritas pomaga dzieciom, codziennie wspiera niepełnosprawnych, chorych i ubogich, otacza opieką osoby poszkodowane przez wojnę w Ukrainie. Okażmy serce, tym którzy potrzebują naszej pomocy. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy.

Caritas Diecezji Pelplińskiej zachęca, aby całe rodziny i parafie zaangażowały się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. W tym roku nasza jałmużna wspiera dzieci z Ukrainy, które straciły na wojnie rodziców. Dzieci są zaproszone do udziału w konkursie „Logo ze skarbonki”. Oddając w kościele lub szkole zebrane pieniądze należy dostarczyć księdzu proboszczowi lub katechecie wyciętą jedną ściankę skarbonki z umieszczonym na odwrocie: imieniem, nazwiskiem i parafią. Kartoniki muszą znaleźć się w biurze Caritas w Pelplinie do piątku, 14 kwietnia 2023 r. Więc proszę o dostarczenie ich na plebanię do Wielkiego Piątku (07.04.2023) Nagrody dostarczone będą za pośrednictwem parafii.

dziś, 05.03.br. W całym kraju jest przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz polskich misjonarzy „Ad gentes”

Ksiądz Biskup Diecezjalny zatwierdził nowe składy Rady Parafialnej na lata 2023 – 2026. Zaprzysiężenie Rady Ekonomicznej i Rady Duszpasterskiej (czwartek, 09.03. godz. 19:00)

W Niedzielę Palmową, 02.04. br. w Kościerzynie będzie miała miejsce diecezjalna  celebracja Dnia Młodych. Spotkaniu przewodniczyć będzie biskup diecezjalny Ryszard Kasyna.  Zgłoszenia należy kierować do organizatora spotkania – parafii pw. Świętej Trójcy w  Kościerzynie (e-mail: ) do 31 marca 2023 roku. Dane te pomogą przygotować odpowiednio pobyt młodzieży w Kościerzynie (posiłek, miejsca parkingowe, pamiątki).

Program spotkania:

13.00 – zgrupowanie młodzieży przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej; 13.30 – pozdrowienie wiernych; modlitwa i poświęcenie palm; odczytanie Ewangelii; procesyjne  przejście na plac Jana Pawła II; 14.00 – Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Pelplińskiego; 15.30 – posiłek; 16.10 – koncert ewangelizacyjny; 17.30 – przewidywane zakończenie spotkania.

Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży przypomina, że każda grupa parafialna przywozi imienną listę uczestników. Lista powinna być wykonana w sposób estetyczny, na papierze formatu A4. Po przyjeździe należy obowiązkowo zgłosić grupę w recepcji, która tradycyjnie będzie znajdowała się przy Sanktuarium MB Bolesnej. Tam też pobierana będzie opłata za udział w spotkaniu w wysokości 5 zł/os.

Z naszej parafii w tym wydarzeniu będą uczestniczyć kandydaci do bierzmowania.

Dodatkowe informacje: 1. w autobusach należy umieścić kartki informujące, że dana grupa przyjechała na Dzień Młodych (DM) – ułatwi to organizatorom parkowanie autokarów; 2. przy zgłoszeniu księża podają informację o swoim uczestnictwie w koncelebrze; należy zabrać  szaty liturgiczne (alba + czerwony ornat); 3. zaleca się, aby każda wspólnota zabrała ze sobą tablicę lub flagę informującą o ich obecności na spotkaniu.

Zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji Terenowej Drogi Krzyżowej dla rodzin. Odbędzie się w piątek 17 marca między 20:00 a 24:00. Oto link do zapisów: https://elektronicznezapisy.pl/event/h8i0f6q1r0x0a1x6c756n7z5n4a9m7y4/clients.html

Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne w PIĄTEK (30 minut po wieczornej Mszy św.); w sytuacjach nagłych lub w razie wezwania do chorego – proszę o kontakt pod numerem 889-238-654.

 już od czterdziestu dziewięciu tygodni trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [prosimy adoratorów o otoczenie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Jednocześnie bardzo prosimy osoby, które deklarują swój udział w adoracji o solidną obecność lub informowanie administratora grafiku o konieczności zastępstwa. Grafik jest tworzony w oparciu o zasadę wzajemnego zaufania. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Kod QR z dostępem do aktywnego grafiku adoracji umożliwia dołączenie do grona adoratorów.

Osoby, które planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński, a nie przyjęły sakramentu bierzmowania zapraszamy na weekendowe rekolekcje „Pełnia Życia” w dniach 17-19 marca br. w Bysławku k. Tucholi. Zapisy do 10.03., więcej informacji można znaleźć na plakacie w gablocie.

Osoby, które planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński, a nie przyjęły sakramentu bierzmowania zapraszamy na weekendowe rekolekcje „Pełnia Życia” w dniach 17-19 marca br. w Bysławku k. Tucholi. Zapisy do 10 marca, więcej informacji można znaleźć na plakacie w gablocie.

Wizyta sakramentalna u chorych – grupa I – CZWARTEK (09.03.) 9:00 – 14:00 oraz Wizyta sakramentalna u chorych – grupa II – PIĄTEK (10.03.) 9:00 – 14:00

za tydzień w niedzielę (11/12.03.) kolekta inwestycyjna, przeznaczona na wymianę drzwi w Domu Parafialnym (pierwszy etap przygotowań do termomodernizacji Domu Parafialnego)

W związku z tym, że temat tegoroczny duszpasterski wzywa nas do pogłębienia naszej tożsamości eklezjalnej (należymy do Kościoła Chrystusowego), powstaje inicjatywa comiesięcznych katechez dla dorosłych nt. nauczania zawartego w Katechizmie Kościoła Katolickiego (KKK). Chętne osoby do uczestnictwa lub do współprowadzenia spotkań proszę o kontakt. Będziemy opierać się na materiałach (tekstach i prezentacjach katechez) wcześniej przygotowanych.

„Collegium Marianum Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie zaprasza tegorocznych absolwentów szkół podstawowych oraz inne osoby zainteresowane działalnością szkoły na Dni Otwarte (w soboty 11.03. i 22.04.br. w 10.00 – 13.00). CM od trzech lat jest szkołą koedukacyjną z męskim internatem. Od lat cieszy się wysokim poziomem nauczania i troską o życie duchowe swoich wychowanków. Więcej informacji: www.collegiummarianum.pl

W dniach 24 i 25 marca 2023 r. Caritas organizuje zbiórkę żywności, której celem jest pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu, aby móc przygotować świąteczne paczki dla potrzebujących. Zbiórka prowadzona może być w sklepach, które wyrażą na to zgodę.

W niedzielę, 23.04. br., w naszej parafii odbędzie się zbiórka na wsparcie działalności hospicyjnej i na wyposażenie hospicjum w Kartuzach. Wolontariuszy Kartuskiego Centrum Caritas, w żółtych koszulkach, będzie można spotkać przy wejściu do kościoła, przed i po każdej Mszy Świętej. Zachęcamy do udziału w zbiórce i do złożenia ofiary do puszki na ten cel.