SOBOTA (07.01) - I. Sobota m-ca

07:00
+ Ewa CYGERT (od czcicieli Miłosierdzia Bożego) w 3. m-c od śmierci
  Medytacja i Różaniec w ramach zadośćuczynienia NSNMP (kaplica)
09:00 – 17:00
Kolęda
18:00
++ Antoni, Agnieszka, Damian, Mirosław LANDOWSCY; Katarzyna, Szczepan CIESZYŃSCY

NIEDZIELA (08.01) - Niedziela Chrztu Pańskiego [święto]

07:00 w int. parafian
09:00
w podz. za miniony rok, z prośbą o pokój na świecie i w naszych sercach
10:15
katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych
11:00
w int. Kacpra (z okazji 18-tych urodzin, w podz. i z prośbą) [chrzest]
14:00 – 20:00
Kolęda

PONIEDZIAŁEK (09.01)

07:00
++ Irena, Antoni ETMAŃSCY, Elżbieta i Seweryn
09:00 – 19:00
Kolęda

WTOREK (10.01)

07:00
++ Marianna i Józef LEWNA, Stefan, Gerard, Jacek i Gertruda
09:00 – 19:00
Kolęda

ŚRODA (11.01)

07:00
o sakramentalność małżeństw
09:00 – 19:00
Kolęda
20:00 – 21:00
Dyżur spowiedzi (kaplica)

CZWARTEK (12.01)

07:00
w 48. ślubu pp. Renaty i Stanisława, w podz. i z prośbą
09:00 – 16:00
Kolęda
16:00 – 17:00
Dyżur spowiedzi (kaplica)

PIĄTEK (13.01)

07:00
+ Teresa GÓRNA
09:00 – 19:00
Kolęda indywidualna i poświęcenie nowych domów
19:00
Spotkanie Wspólnoty Maranatha

SOBOTA (14.01)

09:00 – 17:00
Kolęda
18:00
++ Teresa i Leon oraz Jan SIWEK

NIEDZIELA (15.01)

07:00
++ Irena i Antoni ETMAŃSCY, Elżbieta i Seweryn
09:00
++Edmund (26. r. śmierci), rodzice z obu stron
11:00
++ Teresa TROKA (r. śmierci) oraz z rodz. TROKA
12:00 – 12:30
ODDANIE 33 (kaplica)
14:00 – 20:00
Kolęda

W int. parafian ks. Rafał, Rzym

MODLITWA O POWOŁANIA (zakończenie modlitwy wiernych):

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. DŁUGA: nr 21 (14.01.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne domy, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: ul. DŁUGA: nr 23 (21.01.); nr 27 (28.01.). Bardzo proszę o życzliwą pomoc.

dziś (08.01.) druga niedziela m-ca: kazanie z serii praktycznych i kolekta na inwestycje w parafii: w tym roku zajmiemy się pierwszym etapem termomodernizacji domu parafialnego

za tydzień (15.01.) kolekta na WSD w Pelplinie

w poniedziałek (09.01.) będziemy obchodzić wspomnienie bł. Pauliny M. JARICOT, założycielki Wspólnoty Żywego Różańca, zapraszam członków wspólnoty do odmówienia tego dnia Różańca w rodzinie.

trwają prace nad organami piszczałkowymi, już 6 z 11 głosów zostało uruchomionych (przewidywany czas zakończenia prac i otwarcia chóru dla wiernych to czerwiec 2023 r.)

osoby odprawiające Rekolekcje ODDANIE 33w każdą niedzielę stycznia na wspólną modlitwę w kaplicy po Mszy o 11:00.

bardzo potrzeba nam ożywienia liturgii Mszy św. w niedziele i święta, szczególnie gdy brakuje ceremoniarzy i lektorów. Zatem zachęcam dorosłych z parafii do współtworzenia grafiku, który pozwoli nam zapisywać się z wyprzedzeniem (na podobnej zasadzie co grafik adoracji) do proklamowania Słowa Bożego i śpiewania psalmu na Mszy świętej niedzielnej i świątecznej.

aż do 2.lutego będą zbierane ofiary przy żłóbku Pana Jezusa – będą one przeznaczone na misje katolickie

biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne: poniedziałek i wtorek, środa (przez 30 minut po Mszy św. porannej), czwartek (od 17:00 do 17:30); w sytuacjach nagłych lub w razie wezwania do chorego – proszę o kontakt pod numerem 889-238-654.

 już od czterdziestu jeden tygodni trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [prosimy adoratorów o otoczenie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Jednocześnie bardzo prosimy osoby, które deklarują swój udział w adoracji o solidną obecność lub informowanie administratora grafiku o konieczności zastępstwa. Grafik jest tworzony w oparciu o zasadę wzajemnego zaufania. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Kod QR z dostępem do aktywnego grafiku adoracji umożliwia dołączenie do grona adoratorów.

Wraz z wizytą duszpasterską sam Chrystus przychodzi do naszego domu, przynosząc radość i pokój. Niech Słowo Boże i wspólnie odmówiona modlitwa, będą szczególnym znakiem Jego obecności pośród nas. Kolędy popołudniowe ulicami Skorzewa rozpoczynać się będą o 14:00. Od 9:00 do 13:00 jest czas na odwiedziny indywidualne z danej ulicy (ustalane na konkretną godzinę). Kolęda będzie też okazją do omówienia sytuacji i planów parafii, a także wsparcia naszych ministrantów, przygotowujących się do wspólnego wyjazdu wakacyjnego. Po zakończonych kolędach będzie w kościele przedstawione sprawozdanie roczne z życia parafii oraz lista kandydatów do odnowionej rady parafialnej (ekonomicznej i duszpasterskiej) na lata 2023 – 2026. W czasie wizyt duszpasterskich nie będą przyjmowane intencje Mszy św.

Od niedzieli Bożego Narodzenia (25.12.) w kościele będą dostępne karty kolędowe do wypełnienia, które będzie można oddać w trakcie wizyty duszpasterskiej lub wrzucić w zamkniętej kopercie w czasie kolekty, aż do końca stycznia. Bardzo dziękuję za życzliwe przyjęcie tej sugestii. W rubryce: proszę o podanie związków rodzinnych na terenie parafii ** proszę o wpisanie czy ktoś z Waszej rodziny mieszka na terenie Skorzewa lub St. Sikorskiej Huty.

w czasie kolęd Msze św. w tygodniu będą sprawowane o 7:00, w soboty o 18:00, w niedziele o 7:00, 9:00, 11:00. Wyjątki zaznaczone są w planie kolęd.