SOBOTA (31.12.2022)

17:00
+ Sylwester HINC (z okazji imienin i urodzin)
18:00
Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie roku kalendarzowego

NIEDZIELA (01.01.2023) - Świętej Bożej Rodzicielki

09:00
++ rodzice GAŃSCY i WROŃSCY
10:15
modlitwa prowadzona przez Żywy Różaniec i krótka konferencja
11:00
w int. Amelii, w podz. i z prośbą, z okazji 18.ur.
12:00 – 12:30
Rozpoczęcie rekolekcji ODDANIE 33 (kaplica)
17:00
w podz. za stary rok i z prośbą Boże błog. i opiekę MB i św. Józefa dla całej rodziny na nowy rok

W int. parafian ks. Waldemar, Toruń

PONIEDZIAŁEK (02.01)

07:00
+ Józef DOMASZK (z okazji urodzin)
09:00 – 19:00
Kolęda

WTOREK (03.01)

07:00
+ Jarosław STANKOWSKI
09:00 – 19:00
Kolęda

ŚRODA (04.01) - I Środa m-ca

07:00
w int. dzieła wieczystej adoracji wynagradzającej w Skorzewie i wszystkich adoratorów
08:00 – 15:00
odwiedziny sakramentalne i kolęda u chorych (grupa I)
16:00 – 17:00
Wypominki roczne i nabożeństwo do św. Józefa
17:15
++ polecani w Wypominkach rocznych
20:00 – 21:00
Dyżur spowiedzi (kaplica)

CZWARTEK (05.01) - I Czwartek m-ca

07:00
w podz. i z prośbą dla zaangażowanych w życie parafii
08:00 – 13:00
odwiedziny sakramentalne i kolęda u chorych (grupa II)
16:00 – 17:00
Godzina Święta prowadzona przez Wspólnotę Miłosierdzia Bożego
16:00 – 17:00
Dyżur spowiedzi (kaplica)
17:00
++ Józef JESZKE (z okazji urodzin), ++ z rodzin BURANDT i JAKUBEK oraz dusze czyśćcowe
23:00 – 24:00
Godzina Święta w ciszy

PIĄTEK (06.01) - Objawienie Pańskie / I. Piątek m-ca

17:00
Spowiedź
09:00
++ Stanisław, Weronika MEJNA, Gertruda i Jan PIĄTKOWSCY, dusze czyśćcowe
10:00 – 11:00
Spowiedź
11:00
++ rodzice z obu stron, rodzeństwo, dziadkowie, dusze czyśćcowe
16:00 – 17:00
Spowiedź
17:00
w int. parafian
18:30
Przygotowanie do chrztu

SOBOTA (07.01) - I. Sobota m-ca

07:00
+ Ewa CYGERT (od czcicieli Miłosierdzia Bożego) w 3. m-c od śmierci
  Medytacja i Różaniec w ramach zadośćuczynienia NSNMP (kaplica)
09:00 – 17:00
Kolęda
18:00
++ Antoni, Agnieszka, Damian, Mirosław LANDOWSCY; Katarzyna, Szczepan CIESZYŃSCY

NIEDZIELA (08.01) - Niedziela Chrztu Pańskiego [święto]

07:00 w int. parafian
09:00
w podz. za miniony rok, z prośbą o pokój na świecie i w naszych sercach
10:15
katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych
11:00
w int. Kacpra (z okazji 18-tych urodzin, w podz. i z prośbą) [chrzest]
14:00 – 20:00
Kolęda

MODLITWA O POWOŁANIA (zakończenie modlitwy wiernych):

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

w sobotę (31.12.2022) zmarł emerytowany Papież, Ojciec Święty Benedykt XVI; pamiętajmy o nim w naszej modlitwie noworocznej, dziękując Bogu za dar jego pontyfikatu; prośmy aby Bóg okazał się dla niego nie tylko sędzią, ale i przyjacielem.

SŁOWO BISKUPA PELPLIŃSKIEGO
PO ŚMIERCI BENEDYKTA XVI

Siostry i Bracia, Bracia Kapłani,

W ostatni dzień Roku Pańskiego 2022 wszystkich nas zasmuciła wiadomość o śmierci papieża seniora Benedykta XVI. Był on dla nas wybitnym teologiem oraz strażnikiem wiary. W czasie swojego pontyfikatu stał się pasterzem całego Kościoła, prowadząc nas do Chrystusa. Ci z nas którzy mieli łaskę spotkania go osobiście, byli pod wrażaniem jego pokory i umiłowania Prawdy. Polecam zmarłego Benedykta XVI Miłosiernemu Bogu w modlitwie i do tego również Was, Siostry i Bracia, zachęcam. Tych którzy mogą, zapraszam w przeddzień jego pogrzebu do bazyliki katedralnej w Pelplinie, gdzie 4 stycznia o 17.30 zostanie odmówiony różaniec, a godz. 18.00 będę celebrował z biskupem Arkadiuszem i kapłanami Mszę Świętą w intencji zmarłego Papieża Seniora.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….
Na nowy rozpoczynający się rok 2023, z serca błogosławię, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego…

Wasz biskup +Ryszard

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. DŁUGA: nr 19 (07.01.2023). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne domy, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: ul. DŁUGA: nr 21 (14.01.); nr 23 (21.01.); nr 27 (28.01.). Bardzo proszę o życzliwą pomoc.

od listopada 2022 chór kościoła jest czasowo wyłączony z użytku ze względu na prace nad organami piszczałkowymi, które potrwają prawdopodobnie do czerwca 2023 r.

Wraz z wizytą duszpasterską sam Chrystus przychodzi do naszego domu, przynosząc radość i pokój. Niech Słowo Boże i wspólnie odmówiona modlitwa, będą szczególnym znakiem Jego obecności pośród nas. Wcześniej ustalone zaproszenia na kolędy przedpołudniowe będą zaznaczane w ogłoszeniach, tak aby pozostali mieszkańcy danej ulicy nie niepokoili się oczekując odwiedzin duszpasterskich. Kolęda będzie też okazją do omówienia sytuacji i planów parafii, a także wsparcia naszych ministrantów, przygotowujących się do wspólnego wyjazdu pod koniec wakacji. Po zakończonych kolędach będzie w kościele przedstawione sprawozdanie roczne z życia parafii oraz lista kandydatów do odnowione rady parafialnej (ekonomicznej i duszpasterskiej) na lata 2023 – 2026.

bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyjęli w minionym tygodniu kolędników z parafialnej Scholi Dzieci Maryi.

niedziela (01.01.2023) to uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – jest to także Światowy Dzień modlitw o Pokój

bardzo potrzeba nam ożywienia liturgii Mszy św. w niedziele i święta, szczególnie gdy brakuje ceremoniarzy i lektorów. Zatem zachęcam dorosłych z parafii do współtworzenia grafiku, który pozwoli nam zapisywać się z wyprzedzeniem (na podobnej zasadzie co grafik adoracji) do proklamowania Słowa Bożego i śpiewania psalmu na Mszy świętej niedzielnej i świątecznej.

Kuria Diecezjalna w Pelplinie informuje, że dnia 31 grudnia 2022 roku zmarła śp. Teresa (l. 90), mama ks. Ryszarda Górnego – proboszcza parafii pw. św. Marcina z Tours Biskupa i Wyznawcy w Borzyszkowach. Msza Święta pogrzebowa sprawowana będzie pod przewodnictwem biskupa pomocniczego Arkadiusza Okroja w czwartek, 5 stycznia 2023 roku, o godz. 13.00 w kościele pw. św. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piecach, gdzie na cmentarzu parafialnym zostanie złożone ciało zmarłej.

 już od czterdziestu tygodni trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [prosimy adoratorów o otoczenie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Jednocześnie bardzo prosimy osoby, które deklarują swój udział w adoracji o solidną obecność lub informowanie administratora grafiku o konieczności zastępstwa. Grafik jest tworzony w oparciu o zasadę wzajemnego zaufania. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Kod QR z dostępem do aktywnego grafiku adoracji umożliwia dołączenie do grona adoratorów.

biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne w poniedziałek i wtorek (przez 30 minut po Mszy św. porannej) oraz w środę i we czwartek (przez 30 minut po Mszy św. wieczornej); w sytuacjach nagłych lub w razie wezwania do chorego – proszę o kontakt pod numerem 889-238-654.

w związku z propozycją Rekolekcji ODDANIE 33, zapraszam osoby, które rozpoczną te ćwiczenia duchowe 01.01. na wspólną modlitwę w każdą niedzielę stycznia po Mszy o 11:00.

Od niedzieli Bożego Narodzenia (25.12.) w kościele będą dostępne karty kolędowe do wypełnienia, które będzie można oddać w trakcie wizyty duszpasterskiej lub wrzucić w zamkniętej kopercie w czasie kolekty, aż do końca stycznia. Bardzo dziękuję za życzliwe przyjęcie tej sugestii.

w czasie kolęd Msze św. w tygodniu będą sprawowane o 7:00, w soboty o 18:00, w niedziele o 7:00, 9:00, 11:00. Wyjątki zaznaczone są w planie kolęd.

przez cały okres Bożego Narodzenia (aż do 2.02.) ofiary złożone przy żłóbku Pana Jezusa będą przeznaczone na misje katolickie

w piątek (06.01.2023) obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) – niestety wspólne rozmowy uświadomiły nam jak bardzo trzeba się do tego przygotować; musimy odłożyć na przyszły rok inicjatywę organizacji w naszej miejscowości ORSZAKU TRZECH KRÓLI