SOBOTA (24.12)

10:00
zbiórka ministrantów
22:00
[PASTERKA] w int. rodziny ks. proboszcza
24:00
[PASTERKA] w int. parafian

NIEDZIELA (25.12) - Boże Narodzenie

09:00 ++ Monika, Zygmunt, Grażyna, Stanisław, Henryk MAKURAT
11:00
++ Gerard DUŁAK (13. r. śm. ) i rodzice z obojga stron (chrzest)
18:00
++ rodzice i dziadkowie z obojga stron, brat i bratanek

W int. parafian ks. Marek, Lublin

PONIEDZIAŁEK (26.12) - II. święto Bożego Narodzenia / św. Szczepana

09:00
++ Jan KRUSZYŃSKI, Urszula, pokrewni z obu stron i dusze czyśćcowe
11:00
++ Adam STUDZIŃSKI (r. urodzin), pokrewni i dusze czyśćcowe
17:00
+ Hubert NEUBAUER

WTOREK (27.12)

09:00 – 16:00
Kolęda [ul. Łubinowa (od początku), Polna (ostatni nr), Malinowa, Słonecznikowa, Kościerska (nr 41-43), Wrzosowa, Na Zakręcie (od początku, nieparzyste do nr 11)]
17:00
++ Bronisław, Edmund, Felicja, rodzice chrzestni, dusze czyśćcowe

ŚRODA (28.12)

09:00
Kolęda [ul. Kwiatowa nr 3]
10:00 – 16:00
Kolęda [ul. Kwiatowa (od końca)]
17:00
w podz. i z prośbą o dalszą opiekę MB i św. Józefa dla rodziny
18:30
Spotkanie Wspólnoty MaranaTha
20:00 – 21:00
Dyżur spowiedzi

CZWARTEK (29.12)

16:00 – 17:00
Dyżur spowiedzi
17:00
++ Henryk CHRAPKOWSKI, rodzice z obu stron

PIĄTEK (30.12)

16:00
w podz. i z prośbą dla pp. Elżbiety i Józefa, z okazji 60. r. ślubu
17:00
o błog. Boże, potrzebne łaski dla ks. Eugeniusza (r. urodzin) – od Wspólnoty Margaretki
20:00 – 21:30
Adoracja z uwielbieniem

SOBOTA (31.12.2022)

17:00
+ Sylwester HINC (z okazji imienin i urodzin)
18:00
Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie roku kalendarzowego

NIEDZIELA (01.01.2023) - Świętej Bożej Rodzicielki

09:00
++ rodzice GAŃSCY i WROŃSCY
10:15
modlitwa prowadzona przez Żywy Różaniec i krótka konferencja
11:00
w int. Amelii, w podz. i z prośbą, z okazji 18.ur.
12:00 – 12:30
Rozpoczęcie rekolekcji ODDANIE 33 (kaplica)
17:00
w podz. za stary rok i z prośbą Boże błog. i opiekę MB i św. Józefa dla całej rodziny na nowy rok

W int. parafian ks. Waldemar, Toruń

MODLITWA O POWOŁANIA (zakończenie modlitwy wiernych):

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. DŁUGA: nr 17 (wyjątkowo piątek 30.12.2022). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne domy, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: ul. DŁUGA: nr 19 (07.01.2023); nr 21 (14.01.); nr 23 (21.01.); nr 27 (28.01.). Bardzo proszę o życzliwą pomoc.

od poniedziałku 21.11. chór kościoła jest czasowo wyłączony z użytku ze względu na prace nad organami piszczałkowymi, które potrwają prawdopodobnie do końca czerwca 2023 r.

w związku z propozycją Rekolekcji ODDANIE 33, zapraszam osoby, które rozpoczną te ćwiczenia duchowe 01.01. na wspólną modlitwę w każdą niedzielę stycznia po Mszy o 11:00.

Wraz z wizytą duszpasterską sam Chrystus przychodzi do naszego domu, przynosząc radość i pokój. Niech Słowo Boże i wspólnie odmówiona modlitwa, będą szczególnym znakiem Jego obecności pośród nas. Wcześniej ustalone zaproszenia na kolędy przedpołudniowe będą zaznaczane w ogłoszeniach, tak aby pozostali mieszkańcy danej ulicy nie niepokoili się oczekując odwiedzin duszpasterskich. Kolęda będzie też okazją do omówienia sytuacji i planów parafii, a także wsparcia naszych ministrantów, przygotowujących się do wspólnego wyjazdu pod koniec wakacji. Po zakończonych kolędach będzie w kościele przedstawione sprawozdanie roczne z życia parafii oraz lista kandydatów do odnowione rady parafialnej (ekonomicznej i duszpasterskiej) na lata 2023 – 2026.

Od niedzieli Bożego Narodzenia (25.12.) w kościele będą dostępne karty kolędowe do wypełnienia, które będzie można oddać w trakcie wizyty duszpasterskiej lub wrzucić w zamkniętej kopercie w czasie kolekty, aż do końca stycznia. Bardzo dziękuję za życzliwe przyjęcie tej sugestii.

w piątek (30.12.) będziemy obchodzić święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – dzień patronalny naszej kaplicy Wieczystej Adoracji – tego dnia zbierzemy się na wspólnej adoracji z uwielbieniem od 20:00 do 21:30 (w kościele) – będzie to czas dziękczynienia za mijający rok, przebłagalny za grzechy tego roku i prośby o błogosławieństwo Boże na nowy rok 2023.

niedziela (01.01.2023) to uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – jest to także Światowy Dzień modlitw o Pokój

w piątek (06.01.2023) obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) – z tej okazji chciałbym zaproponować ORSZAK TRZECH KRÓLI – jako okazję do zamanifestowania naszej wiary – chętne osoby, które chciałyby pomóc w organizacji proszę o kontakt (chodzi o wypiek i sprzedaż ciast przed południem, a popołudniu przemarsz ulicami Skorzewa)

biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne w środę i we czwartek (18:00 – 18:30); w sytuacjach nagłych lub w razie wezwania do chorego – proszę o kontakt pod numerem 889-238-654.

 już od trzydziestu dziewięciu tygodni trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [prosimy adoratorów o otoczenie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Jednocześnie bardzo prosimy osoby, które deklarują swój udział w adoracji o solidną obecność lub informowanie administratora grafiku o konieczności zastępstwa. Grafik jest tworzony w oparciu o zasadę wzajemnego zaufania. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Kod QR z dostępem do aktywnego grafiku adoracji umożliwia dołączenie do grona adoratorów.

w czasie kolęd Msze św. w tygodniu będą sprawowane o 7:00, w soboty o 18:00, w niedziele o 7:00, 9:00, 11:00. Wyjątki zaznaczone są w planie kolęd.

w Oktawie Bożego Narodzenia odwiedzi nasze domy nasza parafialna Schola Dzieci Maryi – (28 i 29 grudnia) proszę o życzliwe przyjęcie młodych kolędników; jednocześnie gratuluję Gwiazdkom, które odwiedzały nas pod koniec adwentu, za zorganizowanie, wspaniałą atmosferę życzliwości i piękne życzenia.

przez cały okres Bożego Narodzenia (aż do 2.02.) ofiary złożone przy żłóbku Pana Jezusa będą przeznaczone na misje katolickie

zbiórka do puszek na szkolnictwo katolickie w diecezji i na KUL (26.12.)

bardzo potrzeba nam ożywienia liturgii Mszy św. w niedziele i święta, szczególnie gdy brakuje ceremoniarzy i lektorów. Zatem zachęcam dorosłych z parafii do współtworzenia grafiku, który pozwoli nam zapisywać się z wyprzedzeniem (na podobnej zasadzie co grafik adoracji) do proklamowania Słowa Bożego i śpiewania psalmu na Mszy świętej niedzielnej i świątecznej.